2018 OTC Monthly Run/Walk Series #7



Division Results for the F0110

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 50 1006 Lizzie Hass F 8 F0110 Springfield OR 31:02.9 31:02.9 10:00 17 36 6
2 51 1005 Katie Hass F 8 F0110 Springfield OR 31:08.7 31:08.7 10:02 18 36 6
3 56 992 Gabriella Bowman F 2 F0110 Eugene OR 32:53.7 32:53.7 10:36 22 36 6
4 59 996 Kendall Collins F 9 F0110 Springfield OR 36:40.5 36:40.5 11:49 24 36 6
5 70 1037 Olivia Weaver F 7 F0110 Eugene OR 52:06.0 52:06.0 16:47 32 36 6
6 71 1038 Sophie Weaver F 5 F0110 Eugene OR 52:06.0 52:06.0 16:47 33 36 6

Division Results for the F1114

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 36 1033 Bethany Cochran F 12 F1114 Eugene OR 27:01.6 27:01.6 8:42 12 36 1

Division Results for the F2529

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 20 1065 Jennifer Riportella F 27 F2529 Eugene OR 23:52.3 23:52.3 7:41 4 36 5
2 27 1060 Lillie Schrock F 26 F2529 Eugene OR 25:10.8 25:10.8 8:07 7 36 5
3 43 1057 Claire Snelling F 29 F2529 Eugene OR 29:38.3 29:38.3 9:33 16 36 5
4 57 1053 Connie Gardner F 27 F2529 Eugene OR 34:07.4 34:07.4 10:59 23 36 5
5 61 1058 Caitlyn O'Sullivan F 29 F2529 Eugene OR 36:43.9 36:43.9 11:50 26 36 5

Division Results for the F3034

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 40 989 Robyn Anderson F 34 F3034 Springfield OR 28:41.2 28:41.2 9:14 13 36 2
2 68 1000 Gabrielle Guerra F 31 F3034 Eugene OR 41:48.2 41:48.2 13:28 31 36 2

Division Results for the F3539

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 26 1061 Ashley Chesser F 36 F3539 Eugene OR 25:08.1 25:08.1 8:06 6 36 6
2 29 1049 Megan Murphy F 38 F3539 Eugene OR 25:51.7 25:51.7 8:20 8 36 6
3 34 1041 Lauren Moe F 35 F3539 Eugene OR 26:52.4 26:52.4 8:39 11 36 6
4 42 1022 Marie Sweeten F 38 F3539 Eugene OR 29:13.6 29:13.6 9:25 15 36 6
5 55 991 Erica Bowman F 38 F3539 Eugene OR 32:53.4 32:53.4 10:36 21 36 6
6 60 997 Megan Collins F 37 F3539 Springfield OR 36:41.8 36:41.8 11:49 25 36 6

Division Results for the F4044

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 41 1047 Carrie Kehrein F 40 F4044 Eugene OR 28:57.7 28:57.7 9:20 14 36 2
2 66 1031 Sarah Cochran F 40 F4044 Eugene OR 38:31.2 38:31.2 12:24 29 36 2

Division Results for the F4549

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 16 1044 Sarah Lorge-Butler F 45 F4549 Eugene OR 23:24.6 23:24.6 7:33 3 36 3
2 22 1052 Shelly Bosworth F 47 F4549 Eugene OR 24:16.4 24:16.4 7:49 5 36 3
3 30 995 Lindsay Marean F 46 F4549 Eugene OR 25:55.4 25:55.4 8:21 9 36 3

Division Results for the F5559

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 14 1066 Trisha Kluge F 58 F5559 Eugene OR 22:24.7 22:24.7 7:13 1 36 7
2 15 1039 Charlie Fox F 55 F5559 Junction City OR 23:13.8 23:13.8 7:29 2 36 7
3 32 1008 Kate Lange F 55 F5559 Eugene OR 26:44.5 26:44.5 8:37 10 36 7
4 52 1012 Teresa Mason F 57 F5559 Eugene OR 31:29.8 31:29.8 10:09 19 36 7
5 54 994 Jane Brubaker F 59 F5559 Eugene OR 32:21.9 32:21.9 10:26 20 36 7
6 62 1015 Ann Mortenson F 57 F5559 Eugene OR 36:52.2 36:52.2 11:53 27 36 7

Division Results for the F6064

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 67 1014 Dorene Morris F 64 F6064 Eugene OR 40:06.1 40:06.1 12:55 30 36 1

Division Results for the F7074

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 63 1021 Molly Stafford F 74 F7074 Eugene OR 37:03.5 37:03.5 11:56 28 36 1

Division Results for the M0110

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 38 1048 Ben Kehrein M 10 M0110 Eugene OR 28:29.1 28:29.1 9:11 26 42 2
2 46 1032 Thomas Cochran M 05 M0110 Eugene OR 30:16.1 30:16.1 9:45 30 42 2

Division Results for the M1114

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 39 1034 Kai Xue Land M 12 M1114 Eugene OR 28:29.6 28:29.6 9:11 27 42 2
2 64 1040 Jared Hass M 11 M1114 Springfield OR 37:48.7 37:48.7 12:11 36 42 2

Division Results for the M2529

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 2 1028 Eric Beyerle M 26 M2529 Eugene OR 16:11.8 16:11.8 5:13 2 42 5
2 3 1063 Peter Stice M 27 M2529 Springfield OR 16:58.2 16:58.2 5:28 3 42 5
3 8 1045 Weston Petewon M 25 M2529 Salem OR 20:39.1 20:39.1 6:39 8 42 5
4 9 1051 Drew Anderson M 28 M2529 Eugene OR 20:56.0 20:56.0 6:45 9 42 5
5 19 1064 Jacob Riportella M 26 M2529 Eugene OR 23:51.8 23:51.8 7:41 16 42 5

Division Results for the M3034

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 1 1067 Tony Clement M 31 M3034 Eugene OR 16:04.0 16:04.0 5:11 1 42 4
2 6 1009 Jonathan Lanning M 30 M3034 Springfield OR 18:55.6 18:55.6 6:06 6 42 4
3 31 999 Anthony Ginder M 34 M3034 Albany OR 25:57.2 25:57.2 8:22 22 42 4
4 44 1054 Francisco Gray M 34 M3034 Springfield OR 29:41.1 29:41.1 9:34 28 42 4

Division Results for the M3539

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 7 1059 Zack Foote M 36 M3539 Eugene OR 20:31.1 20:31.1 6:37 7 42 4
2 24 1043 Rob Rotert M 35 M3539 Springfield OR 24:34.2 24:34.2 7:55 19 42 4
3 58 1056 Matthew Collins M 39 M3539 Springfield OR 35:14.9 35:14.9 11:21 35 42 4
4 69 1036 Reid Weaver M 36 M3539 Eugene OR 52:06.0 52:06.0 16:47 38 42 4

Division Results for the M4044

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 5 1010 Ben Marean M 44 M4044 Eugene OR 18:14.8 18:14.8 5:53 5 42 3
2 21 1029 Randy Mitts M 43 M4044 Springfield OR 23:58.5 23:58.5 7:43 17 42 3
3 65 1004 Jared Hass M 42 M4044 Springfield OR 37:50.1 37:50.1 12:11 37 42 3

Division Results for the M4549

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 37 1002 Dan Guzman M 47 M4549 Eugene OR 27:37.0 27:37.0 8:54 25 42 2
2 47 1030 Tim Cochran M 48 M4549 Eugene OR 30:17.1 30:17.1 9:45 31 42 2

Division Results for the M5054

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 4 1035 Thomas Kreuzpeintner M 53 M5054 Eugene OR 17:21.7 17:21.7 5:36 4 42 4
2 13 990 Byrke Beller M 50 M5054 Eugene OR 22:19.9 22:19.9 7:12 13 42 4
3 23 1018 John Russell M 52 M5054 Eugene OR 24:31.1 24:31.1 7:54 18 42 4
4 35 1007 Jeff Lange M 52 M5054 Eugene OR 26:53.3 26:53.3 8:40 24 42 4

Division Results for the M5559

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 10 998 Ben Coutant M 58 M5559 Eugene OR 21:30.3 21:30.3 6:56 10 42 2
2 11 1050 Colin Willis M 56 M5559 Eugene OR 21:37.1 21:37.1 6:58 11 42 2

Division Results for the M6064

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 12 1046 Richard Clark M 64 M6064 Eugene OR 21:38.4 21:38.4 6:58 12 42 6
2 17 1025 John Wells M 64 M6064 Eugene OR 23:33.3 23:33.3 7:35 14 42 6
3 18 1003 John Hall M 61 M6064 Eugene OR 23:44.0 23:44.0 7:39 15 42 6
4 25 1026 Eddie Rawlinson M 63 M6064 Veneta OR 25:07.9 25:07.9 8:06 20 42 6
5 53 1011 Rick Guerra M 61 M6064 Eugene OR 31:38.1 31:38.1 10:11 34 42 6

Division Results for the M6569

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 28 1027 Rick Ohlson M 66 M6569 Eugene OR 25:29.4 25:29.4 8:13 21 42 5
2 33 993 Myron Brown M 66 M6569 Creswell OR 26:50.8 26:50.8 8:39 23 42 5
3 45 1055 Steven Modee M 67 M6569 Eugene OR 29:53.2 29:53.2 9:38 29 42 5
4 49 1042 Craig Rasmussen M 65 M6569 Eugene OR 30:41.4 30:41.4 9:53 33 42 5

Division Results for the M7074

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 48 1020 Jonathan Stafford M 73 M7074 Eugene OR 30:20.1 30:20.1 9:46 32 42 2