2019 Sweet Heart Run



Division Results for the F0110

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 41 22 Haylie Cox F 9 F0110 Sweet Home OR 42:18.4 42:12.7 13:36 25 44 1

Division Results for the F1114

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 10 30 Ava Gore F 14 F1114 Springfield OR 25:41.0 25:35.3 8:15 3 44 3
2 24 16 Kasey Clark F 13 F1114 Lebanon OR 33:27.6 33:22.9 10:45 11 44 3
3 26 96 Jenna Hurst F 12 F1114 Sweet Home OR 34:34.2 34:24.2 11:05 13 44 3

Division Results for the F1519

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 27 103 Maddie Peel F 17 F1519 Sweet Home OR 34:55.0 34:51.4 11:14 14 44 1

Division Results for the F2029

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 13 12 Julia Brown F 20 F2029 Sweet Home OR 25:51.0 25:45.3 8:18 4 44 6
2 18 82 Mayzie Strubhar F 23 F2029 Albany OR 28:29.9 28:25.1 9:09 7 44 6
3 36 65 Sierra Plagmann F 22 F2029 Springfield OR 41:17.2 41:03.7 13:13 20 44 6
4 39 66 Keyla Ramos-Jones F 20 F2029 Sweet Home OR 41:53.1 41:51.6 13:29 23 44 6
5 51 39 Jesseca Helliwell F 29 F2029 Albany OR 48:04.5 47:51.3 15:25 33 44 6

Division Results for the F3039

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 9 1 Penny Anderson F 38 F3039 Lebanon OR 25:20.7 25:13.1 8:08 2 44 6
2 17 11 Anna Brown F 34 F3039 Lebanon OR 28:31.8 28:22.1 9:08 6 44 6
3 23 42 Katrina Henry F 30 F3039 Albany OR 32:11.1 32:05.6 10:20 10 44 6
4 29 57 Rebecca McCaulley F 37 F3039 Albany OR 35:15.4 35:01.3 11:17 15 44 6
5 32 19 Kristina Corona F 36 F3039 Albany OR 36:06.1 35:50.8 11:33 18 44 6
6 46 18 Rosie Clifford F 30 F3039 Sweet Home OR 46:16.3 46:07.3 14:51 29 44 6

Division Results for the F4049

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 30 17 Tawny Clark F 48 F4049 Lebanon OR 35:14.3 35:09.1 11:19 16 44 5
2 31 74 Dawn Scott F 40 F4049 Sweet Home OR 35:30.7 35:21.2 11:23 17 44 5
3 35 98 Rejeana Hayes F 42 F4049 Sweet Home OR 41:10.1 40:58.6 13:12 19 44 5
4 44 27 Angela Ferebee F 44 F4049 Sweet Home OR 46:16.1 46:06.9 14:51 28 44 5
5 47 37 Katie Hardin F 48 F4049 Albany OR 47:17.8 47:05.9 15:10 30 44 5

Division Results for the F5059

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 6 101 Keely Linn F 55 F5059 Salem OR 23:36.4 23:32.7 7:35 1 44 13
2 15 20 Fawn Coultas F 52 F5059 Springfield OR 28:34.8 28:21.4 9:08 5 44 13
3 19 83 Miriam Swanson F 55 F5059 Sweet Home OR 29:49.2 29:45.4 9:35 8 44 13
4 37 89 Tina Yoder F 51 F5059 Sweet Home OR 41:47.4 41:29.8 13:22 21 44 13
5 40 77 Lynn Starkey F 57 F5059 Sweet Home OR 42:18.1 42:11.5 13:35 24 44 13
6 42 56 Nelly McCartney F 54 F5059 Beaverton OR 42:50.5 42:50.5 13:48 26 44 13
7 48 88 Jeanna Yeager F 51 F5059 Albany OR 47:17.7 47:06.3 15:10 31 44 13
8 49 38 Sue Harte F 57 F5059 Albany OR 47:46.9 47:24.1 15:16 32 44 13
9 54 99 Kellie Kem F 56 F5059 Sweet Home OR 52:10.5 51:49.8 16:41 35 44 13
10 55 15 Sue Charboneau F 50 F5059 Sweet Home OR 52:24.6 52:05.3 16:46 36 44 13

Division Results for the F6069

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 21 104 Doris Aponte F 64 F6069 Lebanon OR 30:09.2 30:02.2 9:41 9 44 3
2 25 90 Jody Davison F 60 F6069 Albany OR 34:00.0 33:48.1 10:53 12 44 3
3 53 6 Sue Beedle F 63 F6069 Sweet Home OR 52:09.5 51:48.4 16:41 34 44 3

Division Results for the F7099

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 38 41 Patricia Hemelstrand F 79 F7099 Sweet Home OR 42:05.8 41:45.7 13:27 22 44 6
2 43 44 Tana Holt F 70 F7099 Scio OR 43:12.6 43:07.7 13:53 27 44 6
3 56 76 Jewell Stanley F 75 F7099 Albany OR 53:28.2 53:10.3 17:07 37 44 6
4 57 5 Judith Bacher F 77 F7099 Albany OR 54:47.2 54:28.6 17:33 38 44 6

Division Results for the M0110

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 16 95 Isaac Hurst M 10 M0110 Sweet Home OR 28:31.7 28:21.6 9:08 11 26 1

Division Results for the M1114

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 2 94 Ethan Hurst M 14 M1114 Sweet Home OR 21:25.6 21:18.6 6:52 2 26 4
2 33 21 Hayden Cox M 11 M1114 Sweet Home OR 39:29.5 39:23.1 12:41 15 26 4
3 34 46 Jerico Jones M 12 M1114 Sweet Home OR 40:09.9 40:08.2 12:56 16 26 4

Division Results for the M1519

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 8 55 Jj Mata M 15 M1519 Sweet Home OR 25:10.5 25:02.9 8:04 7 26 2
2 28 24 Noah Dinsfriend M 17 M1519 Sweet Home OR 34:55.1 34:51.4 11:14 14 26 2

Division Results for the M3039

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 3 92 Ethan McMahan M 37 M3039 Monmouth OR 22:05.5 22:03.1 7:06 3 26 3
2 4 31 Mike Gore M 39 M3039 Springfield OR 22:45.1 22:39.3 7:18 4 26 3
3 14 85 Juan Vasquez M 37 M3039 Albany OR 26:02.4 25:59.6 8:22 10 26 3

Division Results for the M4049

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 5 93 Brent Hurst M 46 M4049 Sweet Home OR 23:20.0 23:01.1 7:25 5 26 2
2 12 81 Jim Strawn M 44 M4049 Lebanon OR 25:51.0 25:44.7 8:18 9 26 2

Division Results for the M5059

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 1 36 Pete Hansen M 52 M5059 Forest Grove OR 20:58.1 20:55.7 6:45 1 26 5
2 7 53 George Looney M 56 M5059 Philomath OR 23:50.0 23:43.4 7:39 6 26 5
3 11 35 Patrick Griffith M 55 M5059 Lacey WA 26:05.8 25:42.4 8:17 8 26 5
4 45 79 Paul Starkey M 57 M5059 Sweet Home OR 46:14.1 46:07.0 14:51 17 26 5

Division Results for the M6069

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 20 80 Gary Stockhoff M 60 M6069 Lebanon OR 30:18.0 30:01.3 9:40 12 26 5
2 22 91 Jay Gore M 60 M6069 Albany OR 30:26.6 30:14.1 9:44 13 26 5

Division Results for the M7099

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 50 4 Donald Bacher M 73 M7099 Albany OR 47:54.3 47:42.1 15:22 18 26 4
2 52 40 Jack Hemelstrand M 76 M7099 Sweet Home OR 50:31.0 50:08.4 16:09 19 26 4