2019 Cascade Crest Nordic Challenge



Division Results for the F0118

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun Time Net Time Pace Sex Place Sex Total Div Total
1 3 65 Claire McDonald F 14 F0118 Bend OR 37:33.3 37:33.3 6:03 1 12 4
2 5 73 Elle St Clair F 14 F0118 Bend OR 41:10.5 41:10.5 6:38 3 12 4
3 14 70 Anneka Shaffner F 10 F0118 Portland OR 58:42.7 58:42.7 9:27 7 12 4
4 19 77 Tana Lawrence F 10 F0118 Bend OR 1:11:24.8 1:11:24.8 11:30 10 12 4

Division Results for the F1929

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun Time Net Time Pace Sex Place Sex Total Div Total
1 4 79 Bob Maddox F 23 F1929 Bend OR 37:37.6 37:37.6 6:04 2 12 1

Division Results for the F3039

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun Time Net Time Pace Sex Place Sex Total Div Total
1 7 62 Abby Bruning F 35 F3039 Bend OR 44:30.6 44:30.6 7:10 4 12 3
2 8 74 April Teehan F 35 F3039 Bend OR 46:14.1 46:14.1 7:27 5 12 3
3 21 69 Piper Ruiz F 34 F3039 Eugene OR 2:04:56.3 2:04:56.3 20:07 12 12 3

Division Results for the F4049

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun Time Net Time Pace Sex Place Sex Total Div Total
1 10 61 Kori Blankenship F 41 F4049 Bend OR 46:20.3 46:20.3 7:28 6 12 2
2 15 71 Lycia Shaffner F 49 F4049 Portland OR 58:46.3 58:46.3 9:28 8 12 2

Division Results for the F6069

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun Time Net Time Pace Sex Place Sex Total Div Total
1 16 68 Mary Ross F 60 F6069 Portland OR 1:01:45.8 1:01:45.8 9:57 9 12 1

Division Results for the F7099

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun Time Net Time Pace Sex Place Sex Total Div Total
1 20 67 Gloria Ploss F 73 F7099 Bend OR 1:15:27.2 1:15:27.2 12:09 11 12 1

Division Results for the M0118

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun Time Net Time Pace Sex Place Sex Total Div Total
1 1 75 Reed Wuepper M 12 M0118 Bend OR 33:54.0 33:54.0 5:28 1 9 6
2 6 66 Henry Micek M 13 M0118 Bend OR 41:17.8 41:17.8 6:39 3 9 6
3 9 60 Bjorn Blankenship M 10 M0118 Bend OR 46:18.1 46:18.1 7:28 4 9 6
4 11 72 Eli Shockey M 9 M0118 Bend OR 54:43.7 54:43.7 8:49 5 9 6
5 12 76 Trey Lawrence M 8 M0118 Bend OR 57:35.6 57:35.6 9:17 6 9 6
6 17 64 Xavier Koch M 6 M0118 Wenatchee WA 1:09:46.3 1:09:46.3 11:14 8 9 6

Division Results for the M4049

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun Time Net Time Pace Sex Place Sex Total Div Total
1 2 78 Mark McLachlan M 45 M4049 Bend OR 34:08.9 34:08.9 5:30 2 9 3
2 13 17 David Lawrence M 43 M4049 Bend OR 57:36.1 57:36.1 9:17 7 9 3
3 18 63 Nate Koch M 45 M4049 Wenatchee WA 1:09:46.9 1:09:46.9 11:14 9 9 3