2019 Race For The Water



Division Results for the F1114

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 1 69 Cameron Gupta F 14 F1114 Eugene OR 28:28.0 28:28.0 9:10 1 41 4 55.20
2 27 44 Raymie Shelton F 12 F1114 Eugene OR 53:02.8 53:02.8 17:05 19 41 4 30.69

Division Results for the F1519

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 13 23 Rose Lay F 18 F1519 Junction City OR 42:59.4 42:59.4 13:51 8 41 5 34.79
2 41 66 Yuritzi Vargas F 15 F1519 Eugene OR 1:01:11.9 1:01:11.9 19:42 27 41 5 25.32

Division Results for the F2024

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 9 70 Rachel Nissen F 24 F2024 Albany OR 40:17.2 40:17.2 12:59 4 41 2 36.73
2 10 17 Roxanne Johnsen F 24 F2024 Eugene OR 40:33.1 40:33.1 13:04 5 41 2 36.48

Division Results for the F2529

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 3 64 Rebeca Silva F 26 F2529 Springfield OR 34:41.7 34:41.7 11:11 2 41 4 42.65
2 6 6 Ashlie Dehart F 25 F2529 Roseburg OR 35:43.1 35:43.1 11:30 3 41 4 41.42
3 24 54 Ashley Beavers F 29 F2529 Junction City OR 52:46.0 52:46.0 17:00 16 41 4 28.05
4 28 26 Abril Lopez F 27 F2529 Eugene OR 53:14.4 53:14.4 17:09 20 41 4 27.79

Division Results for the F3034

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 11 53 Jessica Williams F 30 F3034 Springfield OR 41:48.3 41:48.3 13:28 6 41 6 35.40
2 12 65 Aleixandra Tejada F 31 F3034 Eugene OR 41:58.1 41:58.1 13:31 7 41 6 35.29
3 17 58 Kylie Green F 30 F3034 Eugene OR 47:06.9 47:06.9 15:10 10 41 6 31.42
4 18 9 Cynthia Dorn F 34 F3034 Eugene OR 48:29.4 48:29.4 15:37 11 41 6 30.72
5 21 20 Krystal Kleman F 30 F3034 Springfield OR 51:08.0 51:08.0 16:28 13 41 6 28.95
6 42 59 Guadalupe Hernandez F 33 F3034 Eugene OR 1:01:14.9 1:01:14.9 19:43 28 41 6 24.27

Division Results for the F3539

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 33 37 Jennifer Nohrenberg F 37 F3539 Veneta OR 54:04.5 54:04.5 17:25 22 41 4 27.84
2 43 1 Heather Brougher F 36 F3539 Eugene OR 1:01:45.9 1:01:45.9 19:53 29 41 4 24.28

Division Results for the F4044

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 19 2 Tracy Cook F 43 F4044 Junction City OR 48:35.3 48:35.3 15:39 12 41 3 32.13
2 39 12 Chandi Gillard F 40 F4044 Eugene OR 56:44.4 56:44.4 18:16 26 41 3 26.95

Division Results for the F4549

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 26 14 Kim Gregory F 48 F4549 Eugene OR 53:00.6 53:00.6 17:04 18 41 3 30.88
2 38 10 Frances Fiore F 48 F4549 Springfield OR 56:43.1 56:43.1 18:16 25 41 3 28.86

Division Results for the F5054

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 16 63 Esperanza Rivera F 52 F5054 Springfield OR 44:40.7 44:40.7 14:23 9 41 5 38.47
2 22 43 Michelle Schwin F 50 F5054 Eugene OR 51:42.6 51:42.6 16:39 14 41 5 32.42
3 23 56 Tina Beavers F 51 F5054 Eugene OR 52:31.1 52:31.1 16:55 15 41 5 32.31
4 25 38 Julie O'Hara F 51 F5054 Eugene OR 52:49.0 52:49.0 17:00 17 41 5 32.14

Division Results for the F5559

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 32 31 Diane Miller F 56 F5559 Veneta OR 54:00.8 54:00.8 17:24 21 41 3 33.52
2 36 36 Molly Mitchell F 57 F5559 Eugene OR 56:01.1 56:01.1 18:02 23 41 3 32.75
3 44 47 Kathy Stone F 59 F5559 Creswell OR 1:01:56.9 1:01:56.9 19:57 30 41 3 30.45

Division Results for the F7074

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 37 19 Vicki Kerns F 72 F7074 Eugene OR 56:08.4 56:08.4 18:05 24 41 1 40.99

Division Results for the M2024

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 5 18 Trevor Johnsen M 23 M2024 Eugene OR 35:18.7 35:18.7 11:22 3 18 1 36.53

Division Results for the M2529

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 8 71 Josiah Deibele M 25 M2529 Corvallis OR 40:11.0 40:11.0 12:57 5 18 2 32.10
2 20 55 David Beavers M 26 M2529 Junction City OR 48:55.0 48:55.0 15:45 8 18 2 26.37

Division Results for the M3034

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 4 13 Ryan Green M 34 M3034 Eugene OR 35:04.9 35:04.9 11:18 2 18 4 37.37
2 15 34 Rickie Dale Millicun Jr. M 31 M3034 Eugene OR 44:17.2 44:17.2 14:16 7 18 4 29.26
3 31 29 Matthew McLin M 34 M3034 Albany OR 53:44.8 53:44.8 17:18 11 18 4 24.39
4 40 30 Austin Meyer M 31 M3034 Eugene OR 57:45.6 57:45.6 18:36 14 18 4 22.44

Division Results for the M4044

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 2 3 Chris Day M 42 M4044 Eugene OR 34:34.1 34:34.1 11:08 1 18 1 40.07

Division Results for the M4549

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 34 57 Ron Bohanan M 49 M4549 Eugene OR 55:10.5 55:10.5 17:46 12 18 1 26.51

Division Results for the M5559

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 35 35 Bob Mitchell M 57 M5559 Eugene OR 55:55.2 55:55.2 18:00 13 18 2 27.94

Division Results for the M6569

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 14 67 Charlie Skoog M 68 M6569 Eugene OR 44:15.6 44:15.6 14:15 6 18 2 38.97
2 29 28 Gary McLin M 67 M6569 Springfield OR 53:39.8 53:39.8 17:17 9 18 2 31.84

Division Results for the M7074

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 7 11 Joseph Gilg M 71 M7074 Eugene OR 38:47.2 38:47.2 12:30 4 18 2 45.98
2 30 32 Don Miller M 72 M7074 Eugene OR 53:43.0 53:43.0 17:18 10 18 2 33.66