2019 Grapes Of Half



Division Results for the F1519

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 124 139 Kenzie Parsons F 17 F1519 Cottage Grove OR 2:49:16.3 2:48:41.7 12:53 90 156 1

Division Results for the F2024

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 33 188 Christine White F 24 F2024 Eugene OR 1:58:07.9 1:57:42.2 9:00 19 156 11
2 42 4 Annalise Anderson F 21 F2024 Junction City OR 2:03:22.1 2:03:00.4 9:24 25 156 11
3 47 183 Rebecca Weber F 22 F2024 Grants Pass OR 2:07:53.0 2:07:30.3 9:44 29 156 11
4 54 164 Larecea Smith F 23 F2024 Eugene OR 2:12:30.8 2:12:19.2 10:07 34 156 11
5 55 97 Kaeleen Kutz F 23 F2024 Eugene OR 2:12:31.5 2:12:19.9 10:07 35 156 11
6 110 107 Meghan Loftus F 23 F2024 Stayton OR 2:42:22.7 2:42:05.8 12:23 80 156 11
7 111 144 Sydney Peterson F 23 F2024 Aurora OR 2:42:42.2 2:42:21.6 12:24 81 156 11
8 138 19 Cara Christensen F 23 F2024 Eugene OR 3:01:46.5 3:01:24.1 13:51 103 156 11
9 156 176 Abbey Ward F 21 F2024 Eugene OR 3:25:37.0 3:25:20.9 15:41 121 156 11

Division Results for the F2529

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 1 194 Jaci Willse F 28 F2529 Springfield OR 1:30:47.7 1:30:27.3 6:55 1 156 18
2 21 66 Sara Hanson F 27 F2529 Springfield OR 1:49:56.2 1:49:33.2 8:22 10 156 18
3 24 24 Jill Conbere F 29 F2529 Eugene OR 1:53:14.4 1:52:43.8 8:37 12 156 18
4 25 193 Ellyn Willse F 25 F2529 Fort Walton Beach FL 1:53:10.9 1:52:50.7 8:37 13 156 18
5 31 70 Christina Hazel F 26 F2529 Eugene OR 1:56:20.3 1:56:13.8 8:53 17 156 18
6 32 143 Samantha Peterson F 27 F2529 Portland OR 1:57:27.3 1:57:07.1 8:57 18 156 18
7 38 78 Whitney Hoff F 28 F2529 Eugene OR 2:01:48.3 2:01:21.7 9:16 22 156 18
8 49 192 Courtney Willis F 29 F2529 Bend OR 2:08:59.4 2:08:51.9 9:51 30 156 18
9 59 45 Gretta Freyermuth F 28 F2529 Eugene OR 2:15:36.8 2:15:24.8 10:21 37 156 18
10 78 63 Kelsey Hanson F 25 F2529 Creswell OR 2:20:47.0 2:20:36.4 10:44 55 156 18
11 84 15 Cadie Cagle F 26 F2529 Eugene OR 2:22:29.6 2:22:11.0 10:52 58 156 18
12 126 101 Sarah Leonard F 29 F2529 Eugene OR 2:49:19.8 2:48:45.4 12:53 92 156 18
13 131 169 Kayla Summers F 26 F2529 Eugene OR 2:55:07.4 2:54:29.9 13:20 96 156 18
14 133 145 April Poehlke F 25 F2529 Eugene OR 2:55:51.5 2:55:27.9 13:24 98 156 18
15 146 198 Kalyn Wilson F 27 F2529 Corvallis OR 3:14:17.7 3:13:46.9 14:48 111 156 18
16 147 44 Diana Freeberg F 27 F2529 Albany OR 3:19:25.8 3:18:54.0 15:11 112 156 18
17 164 138 Chelsey Pantekoek F 25 F2529 Veneta OR 3:37:21.3 3:36:54.4 16:34 126 156 18

Division Results for the F3034

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 14 89 Summer Kathol F 32 F3034 Eugene OR 1:44:29.4 1:44:26.1 7:59 5 156 25
2 15 62 Hillary Halfmann F 30 F3034 Eugene OR 1:44:50.5 1:44:37.6 8:00 6 156 25
3 45 120 Kelly McGowan F 31 F3034 Eugene OR 2:05:15.4 2:04:44.8 9:32 27 156 25
4 53 2 Shaina Adams F 32 F3034 Lebanon OR 2:12:14.3 2:12:11.0 10:06 33 156 25
5 61 37 Mikala Donnell F 31 F3034 Eugene OR 2:15:51.2 2:15:39.3 10:22 39 156 25
6 62 81 Chelsea Howell F 30 F3034 Monroe OR 2:16:26.8 2:15:55.3 10:23 40 156 25
7 65 67 Eileen Happer F 32 F3034 Portland OR 2:17:35.5 2:17:12.9 10:29 43 156 25
8 66 29 Kim Crivello F 32 F3034 Eugene OR 2:17:51.4 2:17:30.8 10:30 44 156 25
9 67 98 Elizabeth Lafontaine F 30 F3034 Corvallis OR 2:18:38.6 2:17:59.7 10:33 45 156 25
10 68 185 Cassidy Wendt F 33 F3034 Springfield OR 2:18:19.8 2:18:11.3 10:33 46 156 25
11 81 94 Jennifer Knopp F 34 F3034 Creswell OR 2:21:54.0 2:21:45.3 10:50 56 156 25
12 83 7 Juliet Bennett-Stroud F 33 F3034 Portland OR 2:22:20.4 2:22:03.2 10:51 57 156 25
13 90 95 Ariel Kramer F 32 F3034 Florence OR 2:24:57.9 2:24:38.3 11:03 63 156 25
14 98 93 Sara Kiely F 34 F3034 Portland OR 2:30:57.2 2:30:24.7 11:29 69 156 25
15 103 56 Vanessa Goodyear-Kaopua F 34 F3034 Eugene OR 2:34:55.5 2:34:26.9 11:48 74 156 25
16 120 57 Lauren Goss F 30 F3034 Eugene OR 2:46:40.6 2:46:30.9 12:43 87 156 25
17 122 87 Helen Jetter F 31 F3034 Eugene OR 2:48:44.0 2:48:22.2 12:52 89 156 25
18 125 5 Stephanie Bahler F 34 F3034 Cottage Grove OR 2:49:18.5 2:48:44.6 12:53 91 156 25
19 143 99 Ashley Lande F 32 F3034 Toledo OR 3:08:51.2 3:08:42.8 14:25 108 156 25
20 151 14 Amy Byers F 33 F3034 Monroe OR 3:23:20.2 3:22:49.1 15:29 116 156 25
21 154 108 Tabitha Loveall F 30 F3034 Springfield OR 3:25:47.7 3:25:08.7 15:40 119 156 25
22 171 30 Naomi Crow F 34 F3034 Eugene OR 3:47:53.3 3:47:39.5 17:23 133 156 25

Division Results for the F3539

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 5 3 Stefanie Albert F 38 F3539 Springfield OR 1:33:57.1 1:33:54.4 7:11 3 156 23
2 19 153 Camden Sabat F 37 F3539 Bend OR 1:47:36.4 1:47:34.0 8:13 9 156 23
3 26 181 Kyra Weaver F 35 F3539 Eugene OR 1:53:01.6 1:52:56.8 8:38 14 156 23
4 27 124 Lauren Moe F 36 F3539 Eugene OR 1:53:04.7 1:53:01.0 8:38 15 156 23
5 29 162 Bethany Sheffler F 37 F3539 Springfield OR 1:55:15.7 1:54:56.9 8:47 16 156 23
6 37 71 Gretchen Heberling F 37 F3539 Bend OR 2:01:17.0 2:01:14.5 9:16 21 156 23
7 43 27 Mary Cox F 38 F3539 Eugene OR 2:04:42.5 2:04:32.5 9:31 26 156 23
8 51 134 Shelby Oliphant F 38 F3539 Bend OR 2:10:06.8 2:09:58.8 9:56 31 156 23
9 52 154 Tai Sammons F 36 F3539 Eugene OR 2:12:29.1 2:12:03.0 10:05 32 156 23
10 73 165 Rebecca Smith F 38 F3539 McMinnville OR 2:19:17.1 2:18:41.9 10:36 51 156 23
11 74 187 Valerie Whelan F 35 F3539 Eugene OR 2:19:09.2 2:18:55.4 10:37 52 156 23
12 75 102 Katherine Lew F 39 F3539 Bend OR 2:20:06.3 2:19:58.3 10:42 53 156 23
13 86 115 Sarah Martin F 39 F3539 Beaverton OR 2:23:35.9 2:23:15.9 10:57 60 156 23
14 88 119 Laura McGinnis F 39 F3539 Eugene OR 2:24:03.0 2:23:36.7 10:58 61 156 23
15 92 43 Clare Fowler F 39 F3539 Veneta OR 2:25:39.0 2:25:31.3 11:07 64 156 23
16 97 47 Sandra Garcia F 39 F3539 Eugene OR 2:29:49.6 2:29:31.5 11:25 68 156 23
17 99 80 Kelsey Holmer F 35 F3539 Bend OR 2:30:57.9 2:30:25.1 11:29 70 156 23
18 104 85 Bethany Jensen F 35 F3539 Klamath Falls OR 2:36:14.4 2:35:54.7 11:55 75 156 23
19 106 20 Garian Cika F 36 F3539 Eugene OR 2:36:45.7 2:36:29.4 11:57 77 156 23
20 109 103 Hyang Lewis F 38 F3539 Olympia WA 2:40:21.4 2:40:16.4 12:15 79 156 23
21 112 123 Brooke Mittermann F 35 F3539 Eugene OR 2:42:43.4 2:42:33.7 12:25 82 156 23

Division Results for the F4044

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 2 200 Lauren Worth F 42 F4044 Eugene OR 1:31:39.4 1:31:35.8 7:00 2 156 26
2 22 173 Stacie Truitt F 43 F4044 Roseburg OR 1:50:03.6 1:49:58.4 8:24 11 156 26
3 41 174 Rachel Tuller F 44 F4044 Bend OR 2:02:58.9 2:02:51.0 9:23 24 156 26
4 46 170 Sadie Thorin F 42 F4044 Eugene OR 2:05:09.2 2:04:52.5 9:32 28 156 26
5 57 125 Christina Morales F 43 F4044 Junction City OR 2:15:02.8 2:14:38.4 10:17 36 156 26
6 60 136 Maria Ortiz F 41 F4044 Eugene OR 2:15:43.0 2:15:25.1 10:21 38 156 26
7 63 18 Tiffany Cherney F 40 F4044 Portland OR 2:16:31.7 2:16:21.8 10:25 41 156 26
8 70 90 Carrie Kehrein F 40 F4044 Eugene OR 2:18:42.8 2:18:19.8 10:34 48 156 26
9 71 155 Amy Sampson F 41 F4044 Corvallis OR 2:19:00.2 2:18:21.4 10:34 49 156 26
10 101 82 Coleen Hudkins F 42 F4044 Eugene OR 2:34:07.5 2:33:55.8 11:46 72 156 26
11 121 8 Raina Bondurant F 43 F4044 Veneta OR 2:48:11.2 2:47:47.0 12:49 88 156 26
12 127 38 Amanda Eaton F 41 F4044 Eugene OR 2:49:17.0 2:49:06.3 12:55 93 156 26
13 129 172 Sarah Travis F 44 F4044 Estacada OR 2:52:01.3 2:51:26.0 13:06 94 156 26
14 130 196 Angie Wilson F 43 F4044 Eugene OR 2:52:25.1 2:51:52.0 13:08 95 156 26
15 132 118 Jaime McEvoy F 41 F4044 Eugene OR 2:55:23.4 2:55:06.7 13:23 97 156 26
16 137 109 Stephanie Lovell F 43 F4044 Eugene OR 3:01:14.4 3:00:35.9 13:48 102 156 26
17 141 88 Erica Johnson F 42 F4044 Springfield OR 3:03:58.5 3:03:46.1 14:02 106 156 26
18 148 13 Gina Burgess F 44 F4044 Eugene OR 3:23:14.0 3:22:44.1 15:29 113 156 26
19 149 161 Mia Shea F 41 F4044 Eugene OR 3:23:16.1 3:22:45.5 15:29 114 156 26
20 150 133 Sara Ohrtman F 43 F4044 Eugene OR 3:23:17.6 3:22:48.5 15:29 115 156 26
21 169 23 Sarah Cochran F 41 F4044 Eugene OR 3:42:17.5 3:41:45.0 16:56 131 156 26
22 170 197 Heidi Wilson F 42 F4044 Eugene OR 3:42:18.0 3:41:45.4 16:56 132 156 26

Division Results for the F4549

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 64 74 Kandace Henry F 47 F4549 Portland OR 2:16:40.5 2:16:22.4 10:25 42 156 19
2 69 199 Cari Wood F 49 F4549 Redmond OR 2:18:20.6 2:18:13.7 10:34 47 156 19
3 76 73 Becca Henry F 46 F4549 Eugene OR 2:20:29.0 2:20:10.5 10:43 54 156 19
4 85 117 Dyana Mason F 48 F4549 Eugene OR 2:23:38.9 2:23:12.7 10:56 59 156 19
5 115 58 Aprill Graham F 46 F4549 Florence OR 2:43:06.1 2:42:49.1 12:26 84 156 19
6 118 140 Shannon Peale F 45 F4549 Veneta OR 2:45:17.1 2:44:53.5 12:36 85 156 19
7 119 83 Kristin Huggins F 47 F4549 Ridgefield WA 2:46:09.1 2:45:55.3 12:40 86 156 19
8 139 9 Christi Born F 45 F4549 Harrisburg OR 3:03:05.4 3:02:52.9 13:58 104 156 19
9 140 147 Angel Rain F 47 F4549 Eugene OR 3:03:58.6 3:03:21.1 14:00 105 156 19
10 142 105 Erin Lind F 47 F4549 Bend OR 3:08:59.2 3:08:17.0 14:23 107 156 19
11 153 75 Kara Henry F 46 F4549 Monroe OR 3:25:42.1 3:25:08.1 15:40 118 156 19
12 160 111 Miki Markovich F 47 F4549 Junction City OR 3:29:59.2 3:29:18.7 15:59 123 156 19
13 165 42 Tanarae Foran F 48 F4549 Vancouver WA 3:39:57.4 3:39:19.3 16:45 127 156 19
14 166 11 Tammy Bousquet F 49 F4549 Eugene OR 3:40:21.6 3:39:54.4 16:48 128 156 19
15 172 152 Sharon Russell F 47 F4549 Portland OR 4:07:44.3 4:07:07.5 18:52 134 156 19

Division Results for the F5054

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 12 131 Karly Nash F 53 F5054 Bend OR 1:40:23.2 1:40:19.3 7:40 4 156 10
2 72 40 Donna Ellickson F 52 F5054 Lowell OR 2:19:01.7 2:18:32.7 10:35 50 156 10
3 89 171 Jacque Tofflemire-Degarmo F 53 F5054 Eugene OR 2:24:02.6 2:23:44.1 10:59 62 156 10
4 102 51 Carla Gerber F 53 F5054 Brownsville OR 2:34:31.6 2:34:19.8 11:47 73 156 10
5 107 121 Punky McKnight F 53 F5054 Springfield OR 2:40:13.2 2:39:44.6 12:12 78 156 10
6 135 163 Jolinda Smith F 50 F5054 Eugene OR 2:57:13.9 2:56:45.8 13:30 100 156 10
7 144 72 Georgia Henderson F 54 F5054 Hutchinson KS 3:12:28.5 3:12:00.3 14:40 109 156 10
8 152 190 Anne-Jenell Williams F 51 F5054 Eugene OR 3:25:47.7 3:25:07.7 15:40 117 156 10
9 167 12 Dawn Brown F 50 F5054 Eugene OR 3:40:30.0 3:40:16.6 16:49 129 156 10
10 168 180 Lisa Ward F 50 F5054 Walterville OR 3:40:39.0 3:40:22.9 16:50 130 156 10

Division Results for the F5559

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 17 189 Karen Louis White F 55 F5559 Eugene OR 1:47:09.0 1:47:04.7 8:11 8 156 9
2 36 195 Kim Willse F 57 F5559 Hutchinson KS 2:00:22.9 2:00:01.3 9:10 20 156 9
3 39 106 Keely Linn F 55 F5559 Salem OR 2:01:30.1 2:01:24.2 9:17 23 156 9
4 94 10 Jody Bothe F 55 F5559 Portland OR 2:28:52.7 2:28:47.1 11:22 65 156 9
5 114 76 Tammy Hines F 59 F5559 Eugene OR 2:42:50.8 2:42:36.2 12:25 83 156 9
6 136 92 J. Ingrid Kessler F 55 F5559 Eugene OR 2:58:26.0 2:57:57.3 13:36 101 156 9
7 145 16 Suzanne Campbell F 55 F5559 Forgan OK 3:12:30.0 3:12:02.1 14:40 110 156 9
8 158 32 Christine Dambach F 56 F5559 Eugene OR 3:29:39.1 3:28:58.0 15:58 122 156 9

Division Results for the F6064

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 16 179 Kathy Ward F 60 F6064 Eugene OR 1:45:16.5 1:45:09.4 8:02 7 156 13
2 95 1 Bridget Byfield F 61 F6064 Eugene OR 2:29:09.2 2:28:56.0 11:23 66 156 13
3 96 91 Cindy Keller F 61 F6064 Fairview OR 2:29:09.4 2:29:03.9 11:23 67 156 13
4 100 141 Cheryl Peterson F 60 F6064 Eugene OR 2:30:41.9 2:30:31.4 11:30 71 156 13
5 105 142 Janet Peterson F 63 F6064 Eugene OR 2:36:43.8 2:36:21.8 11:57 76 156 13
6 134 100 Nan Silver F 61 F6064 Eugene OR 2:56:11.8 2:55:58.8 13:27 99 156 13
7 162 157 Donna Sandver F 61 F6064 Silverton OR 3:33:13.8 3:32:37.0 16:14 124 156 13
8 163 26 Mary Beth Cousins F 63 F6064 Scappoose OR 3:33:16.5 3:32:40.1 16:15 125 156 13
9 173 33 Pamela Demers F 64 F6064 Eugene OR 4:07:44.9 4:07:28.6 18:54 135 156 13

Division Results for the F6569

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 155 46 Kathleen Gage F 65 F6569 Pleasant Hill OR 3:25:48.6 3:25:09.7 15:40 120 156 1

Division Results for the M2024

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 174 177 Austin Ward M 23 M2024 Eugene OR 4:14:52.7 4:14:35.0 19:27 39 45 1

Division Results for the M2529

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 10 68 Jake Harder M 28 M2529 Eugene OR 1:39:16.9 1:38:52.5 7:33 7 45 5
2 11 17 George Chandler M 26 M2529 Portland OR 1:39:49.1 1:39:23.4 7:36 8 45 5
3 23 53 Andrew Gerg M 28 M2529 Springfield OR 1:52:32.8 1:52:08.4 8:34 12 45 5
4 50 61 Alex Hagerty M 27 M2529 Eugene OR 2:09:25.0 2:09:10.2 9:52 20 45 5
5 128 21 Chris Clancey M 28 M2529 Eugene OR 2:51:20.3 2:50:42.7 13:02 35 45 5

Division Results for the M3034

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 8 167 Emrich Stovel M 33 M3034 Eugene OR 1:38:49.4 1:38:24.9 7:31 5 45 12
2 9 112 Chad Mart M 34 M3034 Eugene OR 1:38:31.8 1:38:28.3 7:32 6 45 12
3 30 54 Mauricio Gomez Lopez M 34 M3034 Eugene OR 1:55:54.6 1:55:47.8 8:51 14 45 12
4 35 186 Chris Wendt M 33 M3034 Springfield OR 1:59:52.0 1:59:44.4 9:09 16 45 12
5 40 122 Andrew McLaughlin M 33 M3034 Eugene OR 2:01:52.8 2:01:27.5 9:17 17 45 12
6 56 77 Austin Hoff M 31 M3034 Harrisburg OR 2:13:36.0 2:13:09.6 10:10 21 45 12
7 82 41 Brad Ferguson M 30 M3034 Eugene OR 2:22:13.7 2:21:53.7 10:50 26 45 12
8 116 64 Michael Hanson M 32 M3034 Springfield OR 2:44:06.7 2:43:42.7 12:30 32 45 12
9 117 130 Martin Myers M 34 M3034 Roseburg OR 2:44:00.7 2:43:54.3 12:31 33 45 12
10 123 86 Alex Jetter M 32 M3034 Eugene OR 2:48:45.7 2:48:23.8 12:52 34 45 12

Division Results for the M3539

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 3 31 Eric Curtiss M 37 M3539 Eugene OR 1:33:03.0 1:33:00.2 7:06 1 45 7
2 4 182 Reid Weaver M 36 M3539 Eugene OR 1:33:18.5 1:33:14.7 7:08 2 45 7
3 58 150 Kent Robinson M 39 M3539 Eugene OR 2:15:18.8 2:15:04.6 10:19 22 45 7
4 108 104 Timothy Lewis M 35 M3539 Olympia WA 2:40:21.4 2:40:16.0 12:15 30 45 7

Division Results for the M4044

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 28 36 Jeremy Donnell M 41 M4044 Eugene OR 1:53:36.0 1:53:24.4 8:40 13 45 6
2 34 96 Jeremy Kramer M 40 M4044 Florence OR 1:59:40.1 1:59:20.4 9:07 15 45 6
3 48 60 Joshua Guth M 40 M4044 Junction City OR 2:07:49.4 2:07:30.8 9:45 19 45 6
4 91 148 Rusty Reyes M 40 M4044 Eugene OR 2:25:05.1 2:24:56.1 11:04 28 45 6
5 93 79 Thomas Hollembaek M 40 M4044 Fort Lauderdale FL 2:28:24.6 2:28:14.7 11:19 29 45 6
6 161 184 Eric Weimar M 40 M4044 Eugene OR 3:30:00.4 3:29:18.8 15:59 38 45 6

Division Results for the M4549

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 20 35 Pete Dolan M 48 M4549 Cottage Grove OR 1:47:52.1 1:47:52.1 8:15 11 45 1

Division Results for the M5054

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 13 52 Eric Gerber M 53 M5054 Brownsville OR 1:43:30.8 1:43:19.6 7:54 9 45 4
2 79 132 Eric Nusbaum M 52 M5054 Eugene OR 2:21:51.1 2:21:15.7 10:47 24 45 4
3 157 178 David Ward M 51 M5054 Walterville OR 3:25:37.5 3:25:22.5 15:41 36 45 4

Division Results for the M5559

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 7 126 Mike Morgan M 55 M5559 Roseburg OR 1:38:01.2 1:37:56.8 7:29 4 45 4
2 18 50 Chris Gassner M 58 M5559 Bend OR 1:47:11.0 1:47:05.9 8:11 10 45 4
3 44 159 Michael Scarberry M 59 M5559 Eugene OR 2:04:59.0 2:04:34.9 9:31 18 45 4
4 113 168 Jerry Stromme M 57 M5559 Eugene OR 2:42:49.1 2:42:35.0 12:25 31 45 4

Division Results for the M6064

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 77 65 Mike Hanson M 62 M6064 Creswell OR 2:20:47.1 2:20:36.2 10:44 23 45 1

Division Results for the M6569

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 6 149 Jerry Roberts M 66 M6569 Myrtle Point OR 1:35:34.3 1:35:27.2 7:18 3 45 2
2 87 113 Bob Martin M 66 M6569 Corvallis OR 2:23:39.3 2:23:17.7 10:57 27 45 2

Division Results for the M7074

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 80 127 Clint Morrison M 70 M7074 Corvallis OR 2:21:45.7 2:21:17.1 10:48 25 45 2
2 159 55 Brian Goodyear M 74 M7074 Honolulu HI 3:29:48.1 3:29:18.4 15:59 37 45 2