2018 Truffle Shuffle



Division Results for the F0110

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 9 1973 Calley Starr F 10 F0110 Junction City OR 16:00.0 15:59.9 8:00 4 157 12
2 23 1890 Aislynn West F 10 F0110 Junction City OR 18:38.6 18:37.7 9:19 10 157 12
3 58 1814 Romana Moody F 9 F0110 Eugene OR 23:29.6 23:26.6 11:44 33 157 12
4 73 1828 Emma Perkins F 10 F0110 Springfield OR 27:06.1 25:56.1 12:59 42 157 12
5 83 1933 Shannon Riplinger F 5 F0110 Eugene OR 27:57.9 27:40.1 13:51 51 157 12
6 91 1849 Kylie Schauer F 6 F0110 Veneta OR 28:23.2 28:06.8 14:04 56 157 12
7 93 1902 Annabelle Babcock F 8 F0110 Eugene OR 28:52.6 28:36.2 14:19 57 157 12
8 99 1762 Haylee Gierga F 4 F0110 Eugene OR 29:26.4 28:51.8 14:26 60 157 12
9 102 1749 Morgan Eddens F 3 F0110 Springfield OR 29:41.1 29:21.8 14:41 63 157 12
10 183 1830 Khloe Perkins F 7 F0110 Springfield OR 37:26.3 36:24.7 18:13 120 157 12

Division Results for the F1115

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 1 2010 Danielle Amacher F 12 F1115 Junction City OR 13:19.3 13:19.2 6:40 1 157 11
2 8 1868 Ariana Standish F 12 F1115 Eugene OR 15:52.6 15:36.7 7:49 3 157 11
3 11 1979 Simran Basi F 12 F1115 Junction City OR 16:07.4 16:07.3 8:04 6 157 11
4 27 1861 Harmony Sparks F 12 F1115 Eugene OR 19:35.4 19:02.1 9:32 13 157 11
5 48 2024 Stella Roche F 13 F1115 Eugene OR 22:26.4 21:56.6 10:59 25 157 11
6 71 1840 Madison Robinson F 12 F1115 Eugene OR 25:58.3 25:26.6 12:44 40 157 11
7 75 1811 Aly Mirabile F 12 F1115 Eugene OR 26:52.5 26:28.4 13:15 43 157 11
8 125 2031 Margaret Rodriguez F 14 F1115 Junction City OR 32:35.6 32:08.4 16:05 79 157 11
9 131 1883 Samantha Vazquez F 15 F1115 Eugene OR 33:13.7 32:40.9 16:21 83 157 11
10 144 1898 Lille Youngbauer F 15 F1115 Eugene OR 33:39.6 33:32.6 16:47 91 157 11
11 207 1804 Maylee McClelland F 15 F1115 Springfield OR 40:44.7 40:44.6 20:23 137 157 11

Division Results for the F1619

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 105 1697 Grace Barry F 19 F1619 Corvallis OR 30:12.5 29:37.4 14:49 65 157 5
2 123 1981 Hannah Brandt F 17 F1619 Eugene OR 32:32.1 32:07.2 16:04 77 157 5
3 173 2025 Mikaela Colwell F 16 F1619 Eugene OR 35:19.4 34:56.4 17:29 111 157 5
4 177 1835 Bailey Prusz F 17 F1619 Eugene OR 35:42.3 35:34.1 17:48 115 157 5
5 196 1831 Miah Perkins F 16 F1619 Springfield OR 40:24.2 39:12.0 19:36 128 157 5

Division Results for the F2024

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 28 1947 McKenzie Derr F 22 F2024 Eugene OR 19:06.5 19:04.6 9:33 14 157 9
2 42 1993 Urara Moreland F 20 F2024 Sutherlin OR 20:56.8 20:37.8 10:19 22 157 9
3 44 1788 Kendal Kronberger F 24 F2024 Cottage Grove OR 21:03.8 20:39.9 10:20 23 157 9
4 53 1833 Kiley Porter F 20 F2024 Corvallis OR 22:33.7 22:30.9 11:16 29 157 9
5 69 1976 Michelle Beaulieu F 20 F2024 Eugene OR 25:58.2 25:25.2 12:43 38 157 9
6 88 1873 Jane Stevens F 20 F2024 Veneta OR 28:04.3 28:03.0 14:02 55 157 9

Division Results for the F2529

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 13 1859 Jessica Sokolowski F 28 F2529 Springfield OR 17:00.8 16:57.1 8:29 7 157 3
2 24 1761 Nicole Gates F 29 F2529 Eugene OR 18:45.5 18:45.1 9:23 11 157 3
3 213 1949 Sunny Sunny F 27 F2529 Eugene OR 1:08:03.4 1:07:51.2 33:56 142 157 3

Division Results for the F3034

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 15 1739 Mary Craighead F 31 F3034 Springfield OR 17:16.3 17:13.2 8:37 8 157 13
2 31 2001 Pauline Weintraub F 33 F3034 Albany OR 19:18.2 19:12.1 9:37 17 157 13
3 35 1987 Gabrielle Guerra F 30 F3034 Eugene OR 20:21.3 19:53.1 9:57 19 157 13
4 55 2013 Mayumi McElligott F 33 F3034 Eugene OR 22:51.4 22:33.9 11:17 30 157 13
5 97 1903 Cassandra Babcock F 33 F3034 Eugene OR 29:03.8 28:49.8 14:25 58 157 13
6 98 1777 Stacie Jacobson F 34 F3034 Eugene OR 29:26.1 28:51.6 14:26 59 157 13
7 122 1963 Alisha Sell F 34 F3034 Eugene OR 32:15.0 32:05.3 16:03 76 157 13
8 124 2033 Knstina Kayl F 34 F3034 South Beach OR 32:36.0 32:08.1 16:05 78 157 13
9 133 1802 Jaime McClelland F 32 F3034 Springfield OR 33:52.9 32:49.1 16:25 84 157 13
10 155 1892 Catherine Wilkins F 30 F3034 Eugene OR 34:02.4 33:48.1 16:55 99 157 13
11 157 1882 Perla Vasquez F 34 F3034 Eugene OR 34:45.0 34:10.3 17:06 101 157 13
12 197 1945 Rachel Lawlor F 33 F3034 Eugene OR 39:22.3 39:18.0 19:39 129 157 13

Division Results for the F3539

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 10 1795 Rosa Lopez F 39 F3539 Eugene UT 16:06.5 16:06.4 8:04 5 157 15
2 37 1913 Caroline Howell F 37 F3539 Eugene OR 20:37.7 19:58.1 10:00 20 157 15
3 56 2023 Emily Rocne F 35 F3539 Eugene OR 23:40.7 23:10.2 11:36 31 157 15
4 65 1929 Teresa Bonomini F 37 F3539 Eugene OR 24:56.7 24:54.9 12:28 36 157 15
5 79 1865 Pamela Spike F 39 F3539 Eugene OR 26:52.6 26:49.3 13:25 47 157 15
6 82 1772 Maritza Herrera F 37 F3539 Springfield OR 27:51.2 27:32.7 13:47 50 157 15
7 119 1798 Jeanee Martin F 39 F3539 Oakridge OR 32:08.1 31:42.5 15:52 74 157 15
8 135 1876 Jessica Thompson F 35 F3539 Springfield OR 33:55.2 32:52.5 16:27 85 157 15
9 142 1899 Nicole Youngbauer F 39 F3539 Eugene OR 33:39.2 33:32.1 16:47 89 157 15
10 156 1729 Meg Chiappisi F 37 F3539 Eugene OR 34:21.7 33:54.0 16:57 100 157 15
11 189 1826 Jessica Ostrander F 36 F3539 Springfield OR 37:43.6 36:50.4 18:26 123 157 15
12 211 1753 Mary-Alice Ernst F 38 F3539 Springfield OR 50:24.3 49:27.9 24:44 140 157 15
13 212 1995 Charlotte Nisser F 37 F3539 Eugene OR 50:30.5 49:36.1 24:49 141 157 15

Division Results for the F4044

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 18 1854 Jessica Siminski F 41 F4044 Eugene OR 17:39.5 17:39.4 8:50 9 157 12
2 50 1734 Abbigayle Chmela F 40 F4044 Creswell OR 22:11.3 22:04.1 11:03 26 157 12
3 57 1816 Karen Mortensen F 43 F4044 Eugene OR 23:29.6 23:26.4 11:44 32 157 12
4 80 1930 Daneile Piercey F 40 F4044 Eugene OR 28:42.7 27:03.1 13:32 48 157 12
5 101 1740 Jennifer Crenshaw F 43 F4044 Junction City OR 29:41.2 29:19.0 14:40 62 157 12
6 150 1752 Kim Ensley F 44 F4044 Eugene OR 33:45.4 33:43.5 16:52 95 157 12
7 151 1715 Christi Brown F 44 F4044 Eugene OR 33:45.4 33:43.9 16:52 96 157 12
8 153 1717 Trina Burch F 42 F4044 Junction City OR 33:47.6 33:44.9 16:53 98 157 12
9 164 1916 Jenna North F 44 F4044 Eugene OR 34:42.5 34:31.9 17:16 105 157 12
10 168 1832 Wendy Popp F 44 F4044 Creswell OR 35:25.1 34:53.0 17:27 108 157 12
11 174 2026 Ana Colwell F 42 F4044 Eugene OR 35:19.9 34:56.5 17:29 112 157 12

Division Results for the F4549

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 30 1966 Jolinda Smith F 49 F4549 Eugene OR 19:38.1 19:06.6 9:34 16 157 14
2 32 1965 Shula Jaron F 47 F4549 Eugene OR 19:44.8 19:12.9 9:37 18 157 14
3 47 1839 Jennifer Rice F 47 F4549 Springfield OR 22:02.0 21:53.9 10:57 24 157 14
4 87 2009 Haven Amacher F 46 F4549 Junction City OR 28:18.8 27:53.1 13:57 54 157 14
5 120 1891 Wendy Westcott F 47 F4549 Eugene OR 32:18.0 31:53.7 15:57 75 157 14
6 126 1982 Kathleen Brandt F 45 F4549 Eugene OR 32:32.9 32:08.6 16:05 80 157 14
7 137 2007 Donna Brann F 49 F4549 Eugene OR 33:05.9 33:01.1 16:31 86 157 14
8 141 2041 Michelle Sharp F 47 F4549 Eugene OR 33:49.2 33:29.7 16:45 88 157 14
9 147 1810 Leann Mills F 49 F4549 Eugene OR 33:42.6 33:36.8 16:49 93 157 14
10 152 1780 Achelle Jepson F 45 F4549 Eugene OR 33:48.1 33:44.6 16:53 97 157 14
11 195 1969 Marla Ingram F 47 F4549 Eugene OR 38:30.1 38:21.8 19:11 127 157 14
12 209 1953 Joni Ingman F 48 F4549 Eugene OR 47:02.2 46:08.4 23:05 139 157 14

Division Results for the F5054

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 26 1785 J. Ingrid Kessler F 54 F5054 Eugene OR 19:09.5 19:00.0 9:30 12 157 10
2 29 1955 Danita Derr F 51 F5054 Eugene OR 19:06.4 19:04.7 9:33 15 157 10
3 51 1757 Lisa Fortin F 50 F5054 Springfield OR 22:15.6 22:07.6 11:04 27 157 10
4 64 1731 Shari Childs F 50 F5054 Albany OR 24:57.7 24:54.0 12:27 35 157 10
5 70 1799 Diane Masson F 51 F5054 Eugene OR 25:29.3 25:25.3 12:43 39 157 10
6 76 1812 Jen Mirabile F 51 F5054 Eugene OR 26:53.1 26:28.7 13:15 44 157 10
7 108 1856 Wendy Simrin F 54 F5054 Eugene OR 30:06.0 29:53.5 14:57 66 157 10
8 111 1857 Becky Sink F 50 F5054 Eugene OR 30:33.9 30:07.4 15:04 68 157 10

Division Results for the F5559

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 61 1738 Cindi Corrie F 59 F5559 Roseburg OR 25:01.2 24:22.1 12:12 34 157 6
2 148 1919 Janelle Welling F 59 F5559 Eugene OR 33:50.5 33:38.7 16:50 94 157 6
3 165 1918 Dina Stinson F 55 F5559 Eugene OR 34:41.2 34:32.0 17:16 106 157 6
4 198 1944 Peggy McKihben F 55 F5559 Eugene OR 39:22.7 39:18.5 19:40 130 157 6
5 200 1792 Karen Lee F 59 F5559 Eugene OR 40:02.1 39:46.7 19:54 132 157 6
6 206 1709 Miriam Bradetich F 55 F5559 Springfield OR 41:18.6 40:43.0 20:22 136 157 6

Division Results for the F6064

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 41 1783 Patricia Johnson F 61 F6064 Eugene OR 20:43.9 20:34.2 10:18 21 157 21
2 52 1786 Anita Klock F 61 F6064 Eugene OR 22:21.4 22:11.3 11:06 28 157 21
3 84 1759 Kathleen Gage F 63 F6064 Pleasant Hill OR 27:45.5 27:44.3 13:53 52 157 21
4 100 1733 Ruth Chilton F 64 F6064 Cottage Grove OR 29:02.2 29:00.0 14:30 61 157 21
5 109 1846 Pat Sardell F 64 F6064 Corvallis OR 30:07.3 29:59.2 15:00 67 157 21
6 116 1813 Paulette Montplaisir F 64 F6064 Eugene OR 31:53.3 31:09.4 15:35 72 157 21
7 117 1782 Mary Johnson F 60 F6064 Eugene OR 31:15.7 31:11.8 15:36 73 157 21
8 129 1964 Pamela Kinkade F 63 F6064 Springfield OR 32:31.8 32:21.5 16:11 82 157 21
9 161 1851 Janeen Schreiber F 63 F6064 Eugene OR 35:10.4 34:25.3 17:13 103 157 21
10 163 1877 Sue Townsend F 63 F6064 Eugene OR 35:15.9 34:30.8 17:16 104 157 21
11 169 1879 Lisa Uerkvitz F 63 F6064 Eugene OR 35:22.4 34:53.3 17:27 109 157 21
12 171 1737 Deborah Cleveland F 64 F6064 Creswell OR 35:28.3 34:56.1 17:29 110 157 21
13 181 2029 Debra Kamp F 62 F6064 Springfield OR 36:41.6 36:13.3 18:07 119 157 21
14 186 1744 Jeanette Crocker F 62 F6064 Fall Creek OR 37:42.2 36:40.5 18:21 121 157 21
15 188 1755 Robin Flaherty F 61 F6064 Springfield OR 37:45.6 36:45.1 18:23 122 157 21
16 192 1959 Mary Williams F 63 F6064 Eugene OR 37:49.5 37:13.6 18:37 124 157 21
17 193 1863 Rene' Speer F 63 F6064 Eugene OR 37:50.2 37:14.5 18:38 125 157 21
18 199 1825 Debbie Olson F 64 F6064 Helena MT 40:43.6 39:40.2 19:51 131 157 21
19 202 1912 Deborah Hermach F 61 F6064 Eugene OR 40:05.1 39:51.2 19:56 134 157 21
20 208 1800 Judy Maxwell F 63 F6064 Oakridge OR 45:11.8 44:32.1 22:17 138 157 21

Division Results for the F6569

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 77 1773 Leia Hughey F 65 F6569 Corvallis OR 26:54.7 26:39.2 13:20 45 157 8
2 81 1838 Margie Read F 65 F6569 Placerville CA 27:10.9 27:10.8 13:36 49 157 8
3 85 1809 Marilyn Miller F 69 F6569 Eugene OR 27:51.6 27:46.9 13:54 53 157 8
4 103 1888 Mary Wendell F 66 F6569 Junction City OR 29:44.5 29:22.8 14:42 64 157 8
5 143 2017 Elizabeth Young F 68 F6569 Springfield OR 33:32.7 33:32.3 16:47 90 157 8
6 159 1936 Debi Kloak F 68 F6569 Eugene OR 34:27.7 34:12.3 17:07 102 157 8
7 167 1842 Janet Rumsey F 69 F6569 Eugene OR 35:19.3 34:50.7 17:26 107 157 8
8 194 1939 Patricia Farhuumand F 66 F6569 Springfield OR 38:28.8 38:20.2 19:11 126 157 8

Division Results for the F7074

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 78 1864 Linda Spike F 70 F7074 Eugene OR 26:52.3 26:48.9 13:25 46 157 11
2 112 1962 Pat Murphy F 74 F7074 Eugene OR 30:55.3 30:36.9 15:19 69 157 11
3 115 1844 Donna Samson F 70 F7074 Eugene OR 31:51.1 31:06.6 15:34 71 157 11
4 127 1686 Linda Ague F 71 F7074 Eugene OR 32:33.4 32:12.6 16:07 81 157 11
5 140 2040 Katie Staples F 71 F7074 Eugene OR 33:49.4 33:28.8 16:45 87 157 11
6 145 1897 Gloria Youngbauer F 74 F7074 Eugene OR 33:40.9 33:33.3 16:47 92 157 11
7 175 1834 Tori Pratt F 71 F7074 Springfield OR 35:36.8 35:27.6 17:44 113 157 11
8 176 1836 Sue Prusz F 72 F7074 Springfield OR 35:37.9 35:29.4 17:45 114 157 11
9 179 1689 Mary Anne Anderson F 71 F7074 Eugene OR 36:34.7 35:56.9 17:59 117 157 11
10 180 1821 Marilyn Nicksic F 72 F7074 Eugene OR 36:35.7 35:58.8 18:00 118 157 11
11 205 1716 Lois Brown F 71 F7074 Eugene OR 41:17.5 40:42.4 20:22 135 157 11

Division Results for the F7579

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 66 1770 Justine Heavilon F 77 F7579 Roseburg OR 25:59.8 25:19.9 12:40 37 157 4
2 113 1885 Geraldine Wagner F 75 F7579 Eugene OR 31:22.2 30:46.1 15:24 70 157 4
3 178 1767 Patricia Halvorsen F 76 F7579 Eugene OR 36:31.9 35:54.5 17:58 116 157 4

Division Results for the F8099

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 201 1791 Dixie Lee F 82 F8099 Eugene OR 40:06.4 39:51.0 19:56 133 157 1

Division Results for the M0110

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 5 1866 Paxton Spike M 9 M0110 Eugene OR 15:06.9 15:06.8 7:34 4 79 13
2 7 1691 Benjamin Ayala M 9 M0110 Eugene OR 15:44.4 15:33.9 7:47 5 79 13
3 16 1932 Tristan Riplinger M 9 M0110 Eugene OR 17:22.2 17:22.1 8:42 8 79 13
4 19 1910 Aaron Hartsfield M 9 M0110 Eugene OR 17:49.7 17:41.7 8:51 10 79 13
5 39 2038 Langston Mitchell M 8 M0110 Eugene OR 20:15.2 20:15.1 10:08 19 79 13
6 49 1692 Leonardo Ayala M 6 M0110 Eugene OR 22:07.8 21:57.6 10:59 24 79 13
7 63 1862 Evan Speer M 5 M0110 Eugene OR 24:54.4 24:52.7 12:27 29 79 13
8 95 1905 Jonathon Babcock M 5 M0110 Eugene OR 29:00.5 28:44.9 14:23 38 79 13
9 96 2016 Rakim Owens M 10 M0110 Junction City OR 28:54.2 28:48.3 14:25 39 79 13
10 114 1886 Torin Wagner M 8 M0110 Eugene OR 31:19.7 30:47.2 15:24 44 79 13
11 130 1853 Grayson Shelby M 3 M0110 Springfield OR 33:38.9 32:34.7 16:18 48 79 13

Division Results for the M1115

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 25 2039 Anh Pinson M 12 M1115 Eugene OR 19:29.0 18:57.2 9:29 14 79 3
2 33 2032 Devin Rodriguez M 12 M1115 Junction City OR 19:58.1 19:28.4 9:45 15 79 3
3 132 1803 Josiah McClelland M 12 M1115 Springfield OR 33:53.5 32:47.7 16:24 49 79 3

Division Results for the M1619

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 36 2030 David Rodriguez M 16 M1619 Junction Ctiy 20:26.9 19:58.0 9:59 17 79 2
2 54 1794 Blake Lopez M 19 M1619 Camp Sherman OR 22:33.7 22:31.6 11:16 25 79 2

Division Results for the M2024

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 4 2008 Jordan Bonycayao M 22 M2024 Eugene OR 14:06.9 14:06.1 7:04 3 79 4
2 34 2034 Jeran Coffey M 20 M2024 Tiller OR 20:06.5 19:37.3 9:49 16 79 4
3 43 1999 Kazuto Watanabe M 24 M2024 Eugene OR 20:59.2 20:39.7 10:20 21 79 4
4 60 1971 Darci Gates M 23 M2024 Eugene OR 24:20.6 24:20.5 12:11 27 79 4

Division Results for the M2529

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 20 2015 Jason Differ M 28 M2529 Creswell OR 18:11.6 17:53.6 8:57 11 79 5
2 46 1769 Will Hatchet M 29 M2529 Eugene OR 21:57.2 21:34.8 10:48 23 79 5
3 59 1970 Adam Gates M 27 M2529 Eugene OR 24:20.2 24:20.2 12:11 26 79 5
4 160 1881 Anibal Vasquez M 28 M2529 Eugene OR 34:45.3 34:13.0 17:07 58 79 5
5 214 1948 Aaron Kuippers M 27 M2529 Eugene OR 1:08:03.4 1:07:51.2 33:56 72 79 5

Division Results for the M3034

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 3 2000 Benjamin Weintraub M 33 M3034 Albany OR 14:09.1 14:02.8 7:02 2 79 5
2 21 2014 Chris Anthony M 33 M3034 Eugene OR 18:20.1 18:01.4 9:01 12 79 5
3 45 1992 Dustin Moreland M 33 M3034 Sutherlin OR 20:58.8 20:41.1 10:21 22 79 5
4 154 1893 Paul Wilkins M 34 M3034 Eugene OR 34:02.5 33:47.3 16:54 56 79 5

Division Results for the M3539

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 94 1904 Darren Babcock M 35 M3539 Eugene OR 28:52.7 28:37.4 14:19 37 79 7
2 104 1751 Ryan Emmel M 35 M3539 Springfield OR 29:43.0 29:23.6 14:42 40 79 7
3 106 1950 Losen Vaught M 35 M3539 Eugene OR 30:12.2 29:50.6 14:56 41 79 7
4 136 1796 Terran Markham M 36 M3539 Sutherlin OR 33:56.0 32:56.1 16:29 51 79 7
5 184 1829 Jeremiah Perkins M 36 M3539 Springfield OR 37:41.2 36:29.3 18:15 64 79 7
6 185 1743 Jared Crocker M 39 M3539 Sutherlin OR 37:40.2 36:38.3 18:20 65 79 7
7 203 1943 Matt Snyder M 37 M3539 Eugene OR 40:47.5 40:23.3 20:12 69 79 7

Division Results for the M4044

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 40 2037 Chris Mitchell M 44 M4044 Eugene OR 20:18.4 20:18.3 10:10 20 79 1

Division Results for the M4549

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 12 1911 Michael Hartsfield M 45 M4549 Eugene OR 16:31.4 16:22.5 8:12 6 79 6
2 62 1730 Richard Childs M 46 M4549 Albany OR 24:38.2 24:34.5 12:18 28 79 6
3 86 2011 Ben Amacher M 49 M4549 Vida OR 28:17.3 27:52.1 13:57 33 79 6
4 92 1848 Kyle Schauer M 49 M4549 Veneta OR 28:32.7 28:15.7 14:08 36 79 6
5 121 1760 Bryan Gaston M 47 M4549 Eugene OR 32:18.4 31:55.4 15:58 46 79 6
6 210 1954 Mike Ingman M 48 M4549 Eugene OR 47:01.5 46:11.0 23:06 71 79 6

Division Results for the M5054

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 14 1928 Jon Bernard M 54 M5054 Eugene OR 17:04.7 17:00.6 8:31 7 79 7
2 110 1894 Ken Wiser M 51 M5054 Eugene OR 30:33.4 30:07.3 15:04 43 79 7
3 118 1855 Kevin Simrin M 53 M5054 Eugene OR 31:42.5 31:30.3 15:46 45 79 7
4 149 1915 Scot Moore M 53 M5054 Eugene OR 33:51.1 33:39.9 16:50 55 79 7
5 166 2027 Tom Colwell M 52 M5054 Eugene OR 35:10.2 34:49.1 17:25 60 79 7
6 204 1942 Saudi Hart M 52 M5054 Eugene OR 40:48.5 40:26.3 20:14 70 79 7

Division Results for the M5559

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 2 1710 Terry Bradetich M 57 M5559 Springfield OR 13:59.2 13:48.4 6:55 1 79 5
2 134 1758 Star Freeburg M 59 M5559 Springfield OR 33:53.4 32:52.0 16:26 50 79 5
3 146 1923 Dave Bartling M 59 M5559 Springfield OR 33:51.0 33:35.1 16:48 54 79 5
4 162 1917 Darell Stinson M 58 M5559 Eugene OR 34:41.4 34:30.2 17:16 59 79 5

Division Results for the M6064

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 22 1988 Rick Guerra M 60 M6064 Eugene OR 18:40.6 18:14.5 9:08 13 79 5
2 67 1775 John Iturra M 64 M6064 Eugene OR 25:23.6 25:21.9 12:41 30 79 5
3 89 1872 Del Stevens M 62 M6064 Veneta OR 28:06.1 28:05.1 14:03 34 79 5
4 139 2003 Kenneth Latham M 60 M6064 Eugene OR 33:07.4 33:01.5 16:31 53 79 5
5 187 1742 Dave Crocker M 62 M6064 Fall Creek OR 37:43.7 36:42.5 18:22 66 79 5

Division Results for the M6569

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 17 2012 Ed Celestina M 67 M6569 Springfield OR 17:37.4 17:34.8 8:48 9 79 5
2 38 1793 William J Looney M 69 M6569 Eugene OR 20:20.5 20:10.0 10:05 18 79 5
3 68 1889 Winn Wendell M 69 M6569 Junction City OR 25:43.8 25:23.0 12:42 31 79 5
4 158 1937 Robert Kloak M 68 M6569 Eugene OR 34:26.8 34:11.1 17:06 57 79 5
5 182 2028 Gerry Kamp M 68 M6569 Springfield OR 36:44.2 36:17.5 18:09 63 79 5

Division Results for the M7074

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 74 1763 John Griffin M 73 M7074 Eugene OR 26:35.9 26:22.6 13:12 32 79 7
2 90 1808 Don Miller M 70 M7074 Eugene OR 28:11.4 28:05.2 14:03 35 79 7
3 107 1951 Dun Vaught M 70 M7074 Eugene OR 30:14.2 29:52.3 14:57 42 79 7
4 128 1787 Kirk Kneeland M 72 M7074 Eugene OR 32:34.5 32:13.5 16:07 47 79 7
5 170 1688 Jim Anderson M 72 M7074 Eugene OR 35:34.0 34:55.7 17:28 61 79 7
6 172 1822 Michael Nicksic M 71 M7074 Eugene OR 35:33.8 34:56.3 17:29 62 79 7
7 191 1687 Hank Alley M 73 M7074 Eugene OR 37:25.9 37:00.0 18:30 68 79 7

Division Results for the None

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 6 2019 Kristin Bielskis F Creswell OR 15:11.6 15:11.0 7:36 2 157
2 72 1841 Melissa Robinson F Eugene OR 26:01.2 25:29.5 12:45 41 157
3 138 2004 James Brann M Eugene OR 33:06.1 33:01.3 16:31 52 79
4 190 1741 Cole Crocker M Sutherlin OR 37:45.9 36:51.6 18:26 67 79