2019 Race For The Ace



Division Results for the F0109

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 34 212 Scarlet Craig F 9 F0109 Eugene OR 34:24.9 34:19.8 11:03 18 38 3
2 48 206 Violet Chase F 6 F0109 Dexter OR 48:54.2 48:42.9 15:41 27 38 3
3 51 217 Kaylea Michaud F 6 F0109 Bend OR 49:10.5 48:55.7 15:45 28 38 3

Division Results for the F1019

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 5 175 Kenna Higgins F 12 F1019 Eugene OR 23:33.3 23:31.5 7:35 2 38 4
2 14 171 Rachel Finkle F 17 F1019 Eugene OR 27:05.9 27:03.0 8:43 5 38 4
3 19 213 Piper Youngmayr F 15 F1019 Cottage Grove OR 29:13.3 29:10.9 9:24 8 38 4
4 60 193 Madison Tucker F 12 F1019 Creswell OR 1:01:53.1 1:01:38.1 19:51 36 38 4

Division Results for the F2029

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 3 165 Jill Conbere F 29 F2029 Eugene OR 22:47.1 22:46.4 7:20 1 38 5
2 20 222 Chelsea Vanderkley F 28 F2029 Winchester Bay OR 29:36.2 29:17.1 9:26 9 38 5
3 23 203 Allison Bridgewater F 29 F2029 Creswell OR 29:34.0 29:30.1 9:30 11 38 5
4 56 163 Karis Bromfield F 28 F2029 Portland OR 52:53.9 52:38.7 16:57 32 38 5

Division Results for the F3039

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 16 187 Alia May Rinne-Mignotte F 30 F3039 Eugene OR 27:09.3 27:06.5 8:44 6 38 8
2 22 180 Erin Lane Alcantar F 35 F3039 Roseburg OR 29:45.1 29:25.2 9:29 10 38 8
3 24 190 Lisa Stevenson F 39 F3039 Marcola OR 29:38.7 29:36.9 9:32 12 38 8
4 33 173 Sabrina Halstead F 31 F3039 Eugene OR 33:46.7 33:41.0 10:51 17 38 8
5 39 220 Jessie Davis F 32 F3039 Pleasant Hill OR 35:55.2 35:46.3 11:31 22 38 8
6 47 204 Rachel Chase F 32 F3039 Dexter OR 48:54.2 48:42.1 15:41 26 38 8
7 52 216 Darci Michaud F 35 F3039 Bend OR 49:10.8 48:56.6 15:46 29 38 8
8 54 166 Justine Delaine F 34 F3039 Eugene OR 52:01.7 51:53.1 16:43 31 38 8

Division Results for the F4049

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 6 185 Gina Olson F 46 F4049 Eugene OR 24:09.2 24:07.3 7:46 3 38 7
2 28 182 Brenda Means F 45 F4049 Springfield OR 32:06.1 31:49.8 10:15 14 38 7
3 35 210 Elena Rudy F 44 F4049 Eugene OR 34:25.5 34:20.3 11:04 19 38 7
4 36 172 Sherra Flippen F 48 F4049 Springfield OR 34:52.8 34:48.1 11:13 20 38 7
5 38 218 Charlotte Clausen F 46 F4049 Eugene OR 35:50.2 35:41.5 11:30 21 38 7
6 43 186 Leah Priest F 42 F4049 Eugene OR 42:31.1 42:17.7 13:37 24 38 7
7 62 192 Lisa Tucker F 41 F4049 Creswell OR 1:01:59.5 1:01:46.2 19:53 37 38 7

Division Results for the F5059

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 8 181 Marta Makarushka F 50 F5059 Springfield OR 24:20.5 24:16.7 7:49 4 38 5
2 17 189 Shannon Sinclair F 50 F5059 Eugene OR 27:16.6 27:11.6 8:46 7 38 5
3 25 170 Mitchell Finkle F 57 F5059 Eugene OR 29:43.2 29:40.0 9:33 13 38 5
4 29 221 Allene McKnight F 53 F5059 Springfield OR 32:40.5 32:33.8 10:29 15 38 5
5 31 177 Katherine Howard F 50 F5059 Springfield OR 33:04.6 32:58.2 10:37 16 38 5

Division Results for the F6069

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 42 161 Betty Artman F 65 F6069 Eugene OR 41:54.1 41:48.7 13:28 23 38 4
2 53 198 Julie Wool F 68 F6069 Eugene OR 52:03.3 51:53.1 16:42 30 38 4
3 57 179 Andrea Kingsley F 60 F6069 Eugene OR 53:20.9 53:03.5 17:05 33 38 4
4 58 174 Sue Hendren F 65 F6069 Eugene OR 53:21.3 53:03.8 17:05 34 38 4

Division Results for the F7079

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 45 168 Dee Eilers F 76 F7079 Springfield OR 44:20.0 44:08.9 14:13 25 38 1

Division Results for the F8089

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 59 199 Jane Dods F 83 F8089 Eugene OR 54:10.4 54:07.2 17:26 35 38 1

Division Results for the M0109

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 37 219 Parker Clausen M 6 M0109 Eugene OR 35:43.4 35:35.1 11:28 17 26 4
2 41 214 Cooper Michaud M 8 M0109 Bend OR 37:03.0 36:50.0 11:52 19 26 4
3 44 208 William Chase M 9 M0109 Dexter OR 43:55.1 43:44.5 14:05 20 26 4
4 50 209 James Chase M 4 M0109 Dexter OR 49:04.3 48:52.7 15:44 23 26 4

Division Results for the M1019

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 1 200 Kilano Loyd M 18 M1019 Springfield OR 18:32.7 18:32.0 5:58 1 26 3
2 7 169 Alexander Fightmaster M 10 M1019 Springfield OR 24:20.6 24:16.5 7:49 4 26 3
3 13 178 Perry Johnston M 18 M1019 Eugene OR 26:24.8 26:19.7 8:29 9 26 3

Division Results for the M2029

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 55 188 Trevor Rippee M 27 M2029 Portland OR 52:51.5 52:35.6 16:56 24 26 2

Division Results for the M3039

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 11 195 Jonathan Tunnell M 32 M3039 Creswell OR 24:53.8 24:51.5 8:01 7 26 5
2 21 160 Benjamin Alcantar M 36 M3039 Roseburg OR 29:36.2 29:17.6 9:26 12 26 5
3 26 196 Sarah Tunnell M 32 M3039 Creswell OR 30:14.0 30:10.7 9:43 13 26 5
4 40 215 Jacob Michaud M 35 M3039 Bend OR 37:02.9 36:49.4 11:52 18 26 5
5 49 207 Daniel Chase M 34 M3039 Dexter OR 49:03.9 48:52.4 15:44 22 26 5

Division Results for the M4049

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 12 202 Chris Bridgewater M 40 M4049 Creswell OR 25:20.2 25:16.5 8:09 8 26 4
2 27 183 Steve Means M 43 M4049 Springfield OR 32:04.2 31:47.9 10:15 14 26 4
3 30 176 Derek Howard M 47 M4049 Springfield OR 33:00.4 32:53.1 10:36 15 26 4
4 61 194 Morgan Tucker M 49 M4049 Creswell OR 1:01:53.6 1:01:38.7 19:51 25 26 4

Division Results for the M5059

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 2 211 Tim Craig M 55 M5059 Eugene OR 20:39.6 20:38.2 6:39 2 26 5
2 9 191 Simon Thaler M 51 M5059 Eugene OR 24:42.4 24:38.8 7:56 5 26 5
3 10 201 Sean Hahn M 50 M5059 Springfield OR 24:50.9 24:50.0 8:00 6 26 5
4 15 164 Michael Coalwell M 54 M5059 Springfield OR 27:08.6 27:04.4 8:43 10 26 5
5 18 197 Andy Vobora M 58 M5059 Eugene OR 29:00.6 28:56.3 9:19 11 26 5

Division Results for the M6069

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 4 162 Jeffrye Barbisan M 60 M6069 Eugene OR 23:25.0 23:24.1 7:32 3 26 1

Division Results for the M7079

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 32 205 Ed Howard M 74 M7079 Newberg OR 33:31.0 33:24.8 10:46 16 26 2
2 46 184 Don Miller M 72 M7079 Eugene OR 44:40.2 44:33.1 14:21 21 26 2