2019 OTC Monthly Run/Walk Series #6



Division Results for the F0110

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 64 7 Kendall Collins F 10 F0110 Springfield OR 36:06.6 36:06.6 11:38 24 42 4 47.26
2 73 72 Gabriella Bowman F 3 F0110 Eugene OR 46:28.3 46:28.3 14:58 31 42 4 31.85

Division Results for the F1114

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 47 5 Bethany Cochran F 13 F1114 Eugene OR 28:03.6 28:03.6 9:02 14 42 1 56.90

Division Results for the F2024

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 42 13 Megan Croly F 21 F2024 Delran NJ 26:41.7 26:41.7 8:36 12 42 2 55.44
2 72 77 Sierra Plagmann F 23 F2024 Springfield OR 44:58.7 44:58.7 14:29 30 42 2 32.91

Division Results for the F2529

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 4 52 Jess Wright F 26 F2529 Eugene OR 18:30.2 18:30.2 5:58 1 42 3 79.99
2 8 35 Sarah Mayer F 27 F2529 Eugene OR 19:11.9 19:11.9 6:11 3 42 3 77.09
3 12 22 Rachel Hawkins F 26 F2529 Glide OR 20:56.5 20:56.5 6:45 4 42 3 70.67

Division Results for the F3034

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 28 44 Samantha Reardon F 30 F3034 Eugene OH 24:52.1 24:52.1 8:01 8 42 3 59.52
2 40 80 Julia Frantz F 33 F3034 Eugene OR 26:39.4 26:39.4 8:35 11 42 3 55.77

Division Results for the F3539

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 20 87 Elizabeth Leroue F 36 F3539 Eugene OR 23:15.9 23:15.9 7:30 6 42 5 64.48
2 34 85 Emily Levy F 36 F3539 Eugene OR 25:55.3 25:55.3 8:21 9 42 5 57.87
3 54 1 Robyn Anderson F 35 F3539 Springfield OR 30:25.4 30:25.4 9:48 19 42 5 49.14
4 65 9 Megan Collins F 38 F3539 Springfield OR 36:09.4 36:09.4 11:39 25 42 5 41.86
5 75 71 Erica Bowman F 39 F3539 Eugene OR 46:29.7 46:29.7 14:58 32 42 5 32.69

Division Results for the F4044

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 6 10 Melissa Todd F 44 F4044 Eugene OR 18:44.6 18:44.6 6:02 2 42 5 83.94
2 50 78 Patricia Perez F 44 F4044 Eugene OR 28:32.0 28:32.0 9:12 17 42 5 55.14
3 79 50 Amy Unfred F 40 F4044 Springfield OR 56:39.1 56:39.1 18:15 35 42 5 27.01
4 80 48 Kristin Schoenberg F 41 F4044 Springfield OR 59:35.2 59:35.2 19:11 36 42 5 25.82

Division Results for the F4549

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 14 16 Jennifer Fedorov F 47 F4549 Eugene OR 21:09.8 21:09.8 6:49 5 42 4 76.55
2 36 39 Gina Olson F 46 F4549 Eugene OR 25:57.2 25:57.2 8:22 10 42 4 61.78
3 57 79 Lourdes Sanchez F 46 F4549 Eugene OR 31:54.2 31:54.2 10:17 20 42 4 50.26
4 82 65 Jennifer McMullen F 48 F4549 Springfield OR 1:04:33.1 1:04:33.1 20:47 38 42 4 25.35

Division Results for the F5054

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 21 2 Jen Brennan F 52 F5054 Eugene OR 23:20.0 23:20.0 7:31 7 42 3 73.65
2 49 76 Fawn Coultas F 53 F5054 Springfield OR 28:17.6 28:17.6 9:07 16 42 3 61.56
3 76 37 Wendy Montenegro F 50 F5054 Eugene OR 51:40.1 51:40.1 16:38 33 42 3 32.45

Division Results for the F5559

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 46 26 Kate Lange F 56 F5559 Eugene OR 27:46.6 27:46.6 8:57 13 42 5 65.16
2 52 45 Beki Ries-Montgomery F 58 F5559 Eugene OR 29:07.1 29:07.1 9:23 18 42 5 63.88
3 58 67 Teresa Mason F 58 F5559 Eugene OR 32:08.0 32:08.0 10:21 21 42 5 57.89
4 69 42 Carolyn Petersen F 56 F5559 Springfield OR 36:28.6 36:28.6 11:45 27 42 5 49.62
5 81 84 Leisha Wharfield F 56 F5559 Eugene OR 1:04:32.6 1:04:32.6 20:47 37 42 5 28.04

Division Results for the F6064

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 60 4 Jane Brubaker F 60 F6064 Eugene OR 32:27.0 32:27.0 10:27 23 42 2 58.96
2 70 56 Mari Hammon F 61 F6064 Eugene OR 38:53.9 38:53.9 12:32 28 42 2 49.88

Division Results for the F6569

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 48 59 Susan Staffel F 69 F6569 Springfield OR 28:15.8 28:15.8 9:06 15 42 4 77.49
2 59 102 Marlene Woolf F 67 F6569 Largo FL 32:25.5 32:25.5 10:27 22 42 4 65.43
3 68 69 Janette Bausch F 68 F6569 Eugene OR 36:18.5 36:18.5 11:42 26 42 4 59.35
4 71 70 Dorene Morris F 65 F6569 Eugene OR 44:27.9 44:27.9 14:19 29 42 4 46.29

Division Results for the F7579

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 77 62 Molly Stafford F 75 F7579 Eugene OR 54:00.1 54:00.1 17:23 34 42 1 44.91

Division Results for the M0110

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 61 23 Liam Inerfeld M 10 M0110 Eugene OR 34:10.7 34:10.7 11:01 38 47 1 46.18

Division Results for the M1114

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 35 25 Kai Xue Land M 13 M1114 Eugene OR 25:56.1 25:56.1 8:21 26 47 3 55.91
2 63 75 Livingstone Schartz M 11 M1114 Eugene OR 36:06.5 36:06.5 11:38 40 47 3 42.37

Division Results for the M1519

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 9 64 Kilano Loyd M 18 M1519 Springfield OR 19:17.5 19:17.5 6:13 6 47 1 69.12

Division Results for the M2529

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 2 57 Myles Horton M 26 M2529 Eugene OR 18:08.9 18:08.9 5:51 2 47 2 71.08
2 56 51 Benjamin Wright M 25 M2529 Eugene OR 31:38.2 31:38.2 10:11 37 47 2 40.78

Division Results for the M3034

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 1 74 Tony Clement M 32 M3034 Eugene OR 15:46.3 15:46.3 5:05 1 47 8 82.43
2 5 28 Jonathan Lanning M 31 M3034 Springfield OR 18:41.2 18:41.2 6:01 4 47 8 69.39
3 7 41 Daniel Patton M 33 M3034 Denver CO 19:03.2 19:03.2 6:08 5 47 8 68.49
4 16 53 Chris Carter M 30 M3034 Fairview OR 21:28.7 21:28.7 6:55 11 47 8 60.22
5 19 49 Benjamin Schorzman M 31 M3034 Eugene OR 23:09.4 23:09.4 7:28 14 47 8 56.00
6 23 43 Kyle Reardon M 33 M3034 Eugene OR 23:30.5 23:30.5 7:34 16 47 8 55.51
7 26 58 Andy Drake M 31 M3034 Eugene OR 24:40.9 24:40.9 7:57 19 47 8 52.54
8 44 82 Matt Mathiesen M 32 M3034 Eugene OR 27:39.1 27:39.1 8:54 32 47 8 47.02

Division Results for the M3539

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 10 81 Phil Pfanner M 39 M3539 Eugene OR 19:22.9 19:22.9 6:15 7 47 4 69.91
2 31 88 William Martin M 36 M3539 Eugene OR 25:31.9 25:31.9 8:14 23 47 4 51.97
3 33 29 Bri Maneely M 35 M3539 Eugene OR 25:50.7 25:50.7 8:20 25 47 4 51.01
4 74 73 Danny Bowman M 39 M3539 Eugene OR 46:29.3 46:29.3 14:58 43 47 4 29.15

Division Results for the M4044

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 17 66 Peter Fox M 42 M4044 Junction City OR 21:58.7 21:58.7 7:05 12 47 3 63.02
2 53 86 Damian Foley M 41 M4044 Eugene OR 29:31.9 29:31.9 9:31 35 47 3 46.56
3 67 8 Matthew Collins M 40 M4044 Springfield OR 36:12.4 36:12.4 11:40 42 47 3 37.70

Division Results for the M4549

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 3 30 Ben Marean M 45 M4549 Eugene OR 18:26.9 18:26.9 5:57 3 47 9 76.88
2 11 36 Paulo Montenegro M 49 M4549 Eugene OR 19:23.2 19:23.2 6:15 8 47 9 75.48
3 15 31 Josh Marean M 47 M4549 Eugene OR 21:10.4 21:10.4 6:49 10 47 9 68.01
4 22 14 David D Elliott M 47 M4549 Springfield OR 23:26.1 23:26.1 7:33 15 47 9 61.45
5 30 19 Dan Guzman M 48 M4549 Eugene OR 25:22.4 25:22.4 8:10 22 47 9 57.21
6 37 6 Tim Cochran M 49 M4549 Eugene OR 26:14.4 26:14.4 8:27 27 47 9 55.77
7 43 68 Dan Kraegenbrink M 45 M4549 Eugene OR 27:19.1 27:19.1 8:48 31 47 9 51.92
8 45 3 Kurt Brown M 48 M4549 Eugene OR 27:41.7 27:41.7 8:55 33 47 9 52.42
9 62 24 Rob Inerfeld M 49 M4549 Eugene OR 34:11.0 34:11.0 11:01 39 47 9 42.81

Division Results for the M5054

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 24 40 Tom Pattee M 53 M5054 Springfield OR 23:46.3 23:46.3 7:40 17 47 5 63.59
2 25 83 David Harris M 54 M5054 Eugene OR 24:06.7 24:06.7 7:46 18 47 5 63.18
3 32 55 Sean Hahn M 50 M5054 Springfield OR 25:41.6 25:41.6 8:17 24 47 5 57.41
4 39 27 Jeff Lange M 53 M5054 Eugene OR 26:36.0 26:36.0 8:34 29 47 5 56.83

Division Results for the M5559

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 13 54 Saul Wold M 55 M5559 Eugene OR 21:03.2 21:03.2 6:47 9 47 5 72.99
2 18 11 Ben Coutant M 59 M5559 Eugene OR 22:48.2 22:48.2 7:21 13 47 5 69.73
3 41 12 Brian Croly M 55 M5559 Delran NJ 26:41.3 26:41.3 8:36 30 47 5 57.58
4 66 60 Brian Schartz M 57 M5559 Eugene OR 36:12.0 36:12.0 11:40 41 47 5 43.19

Division Results for the M6064

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 27 20 John Hall M 62 M6064 Eugene OR 24:46.2 24:46.2 7:59 20 47 2 65.94
2 51 101 Eddie Rawlinson M 64 M6064 Veneta OR 28:42.1 28:42.1 9:15 34 47 2 57.89

Division Results for the M6569

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 38 38 Rick Ohlson M 67 M6569 Eugene OR 26:19.2 26:19.2 8:29 28 47 2 64.91
2 55 63 Charlie Skoog M 68 M6569 Eugene OR 31:01.6 31:01.6 10:00 36 47 2 55.60

Division Results for the M7074

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 29 15 David J. Elliott M 74 M7074 Creswell OR 25:05.2 25:05.2 8:05 21 47 2 74.28
2 78 61 Jonathan Stafford M 74 M7074 Eugene OR 54:02.8 54:02.8 17:24 44 47 2 34.48