2019 Spartan XC Invitational



Division Results for the F10

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Yr School TmPl Div Div Place Div Total Time Pace
1 1 717 Elli Clark F 10 Marist 1 F10 1 14 13:47.7 7:24
2 3 656 Isabeau Redlinger F 10 Grants Pass 2 F10 2 14 14:38.9 7:52
3 5 658 Ariella Schultz F 10 Grants Pass 3 F10 3 14 14:51.0 7:58
4 6 973 Janie Howes F 10 Summit 1 F10 4 14 14:53.9 8:00
5 11 773 Siena Buchanan F 10 Sheldon (or) 2 F10 5 14 15:09.6 8:08
6 14 1079 Haylee Bayard F 10 Grants Pass 5 F10 6 14 15:16.0 8:12
7 16 986 Annika Segesta F 10 Summit 5 F10 7 14 15:32.9 8:21
8 20 610 Hannah Blackard F 10 Bandon 1 F10 8 14 15:49.3 8:30
9 25 720 Madilyn Haga F 10 Marist 4 F10 9 14 17:00.1 9:08
10 31 734 Kira Weigel F 10 Marist 6 F10 10 14 17:45.2 9:32
11 32 991 Faith Stephenson F 10 Summit 8 F10 11 14 17:46.3 9:32
12 37 654 Fern McEwen F 10 Grants Pass 11 F10 12 14 18:29.8 9:56
13 39 1047 Tessa Arciga F 10 Willamette 3 F10 13 14 19:06.0 10:15

Division Results for the F11

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Yr School TmPl Div Div Place Div Total Time Pace
1 2 649 Tiana Gilliland F 11 Grants Pass 1 F11 1 7 14:18.3 7:41
2 7 983 Emma Nevarov F 11 Summit 2 F11 2 7 14:54.9 8:01
3 27 729 Sarah Rosier F 11 Marist 5 F11 3 7 17:29.0 9:23
4 29 648 Aliyah Elantawi F 11 Grants Pass 9 F11 4 7 17:40.5 9:29
5 35 1049 Hailey Koontz F 11 Willamette 2 F11 5 7 17:54.2 9:37

Division Results for the F12

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Yr School TmPl Div Div Place Div Total Time Pace
1 22 645 Ellie Crawford F 12 Grants Pass 7 F12 1 4 16:28.3 8:51
2 26 655 Julliette Pietsch F 12 Grants Pass 8 F12 2 4 17:25.7 9:21
3 42 697 Emily Carvajal F 12 Junction City 1 F12 3 4 20:01.7 10:45

Division Results for the F9

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Yr School TmPl Div Div Place Div Total Time Pace
1 4 1048 Kylynn Hanson F 9 Willamette 1 F9 1 24 14:46.0 7:56
2 8 972 Kaya Hoshi F 9 Summit 3 F9 2 24 14:57.1 8:02
3 9 979 Keely McMullen F 9 Summit 4 F9 3 24 15:00.5 8:04
4 10 790 Zoe Valentine F 9 Sheldon (or) 1 F9 4 24 15:09.0 8:08
5 12 666 Bianca Zacchino F 9 Grants Pass 4 F9 5 24 15:11.2 8:09
6 13 723 Kallista Moody F 9 Marist 2 F9 6 24 15:14.3 8:11
7 15 651 Abby Johnston F 9 Grants Pass 6 F9 7 24 15:24.1 8:16
8 17 718 Xochi Cuadros F 9 Marist 3 F9 8 24 15:37.9 8:24
9 18 784 Alicia Lancaster F 9 Sheldon (or) 3 F9 9 24 15:42.4 8:26
10 19 966 Lily Eckert F 9 Summit 6 F9 10 24 15:47.3 8:29
11 21 756 Isabel Lehman F 9 North Eugene 1 F9 11 24 15:56.1 8:33
12 23 781 Addie Hulse F 9 Sheldon (or) 4 F9 12 24 16:35.3 8:54
13 24 969 Poppy Fridae F 9 Summit 7 F9 13 24 16:49.9 9:02
14 28 613 Maycee Miller F 9 Bandon 2 F9 14 24 17:35.6 9:27
15 30 662 Marley Stuart F 9 Grants Pass 10 F9 15 24 17:42.7 9:31
16 33 995 Haley Vicedomini F 9 Summit 9 F9 16 24 17:46.8 9:33
17 34 992 Kayla Stephenson F 9 Summit 10 F9 17 24 17:53.4 9:36
18 36 785 Anneliese Lewis F 9 Sheldon (or) 5 F9 18 24 18:14.1 9:47
19 38 774 Jasmine Butler F 9 Sheldon (or) 6 F9 19 24 18:49.4 10:06
20 40 757 Bethany Patterson F 9 North Eugene 2 F9 20 24 19:17.7 10:22
21 41 786 Tylia March F 9 Sheldon (or) 7 F9 21 24 19:25.4 10:26

Division Results for the M10

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Yr School TmPl Div Div Place Div Total Time Pace
1 2 1042 Tom Triponez M 10 Summit 1 M10 1 10 12:07.3 6:31
2 4 668 Eli Briseno M 10 Grants Pass 2 M10 2 10 12:31.9 6:44
3 5 678 Gavin Johnston M 10 Grants Pass 3 M10 3 10 12:37.7 6:47
4 7 672 Harland Davidson M 10 Grants Pass 5 M10 4 10 13:08.3 7:03
5 18 1004 Aaron Burkhardt M 10 Summit 5 M10 5 10 13:48.4 7:25
6 25 1005 Christopher Burkhardt M 10 Summit 6 M10 6 10 14:25.2 7:45
7 28 1018 Nicolas Johnson M 10 Summit 7 M10 7 10 14:48.2 7:57
8 33 801 Parker Debaldo M 10 Sheldon (or) 5 M10 8 10 16:29.3 8:51
9 35 1024 Ben Knight M 10 Summit 11 M10 9 10 18:19.7 9:50

Division Results for the M11

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Yr School TmPl Div Div Place Div Total Time Pace
1 1 673 Tristian Donaldson M 11 Grants Pass 1 M11 1 7 11:58.7 6:26
2 3 1067 Mark Moreno M 11 Willamette 1 M11 2 7 12:12.1 6:33
3 11 825 Alex Seydel M 11 Sheldon (or) 1 M11 3 7 13:32.7 7:16
4 13 1077 Inigo Loidi M 11 Grants Pass 7 M11 4 7 13:38.7 7:20
5 22 691 Sean Taylor M 11 Grants Pass 11 M11 5 7 14:12.1 7:38
6 27 629 Quinn Hamblin M 11 Bandon 1 M11 6 7 14:44.6 7:55

Division Results for the M12

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Yr School TmPl Div Div Place Div Total Time Pace
1 21 681 Jordan Mata M 12 Grants Pass 10 M12 1 2 14:09.6 7:36
2 26 816 Kenneth Mitchell M 12 Sheldon (or) 4 M12 2 2 14:36.5 7:51

Division Results for the M9

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Yr School TmPl Div Div Place Div Total Time Pace
1 6 677 Noah Horbin M 9 Grants Pass 4 M9 1 23 12:54.1 6:56
2 8 1011 Parker Garland M 9 Summit 2 M9 2 23 13:15.9 7:07
3 9 1020 Caleb Killett M 9 Summit 3 M9 3 23 13:23.6 7:12
4 10 1043 Cayden Tuscano M 9 Summit 4 M9 4 23 13:31.8 7:16
5 12 692 Ian Tommerup M 9 Grants Pass 6 M9 5 23 13:37.7 7:19
6 14 796 Koen Buck M 9 Sheldon (or) 2 M9 6 23 13:40.4 7:21
7 15 1068 Danny Mugleston M 9 Willamette 2 M9 7 23 13:40.9 7:21
8 16 684 Carson Morrison M 9 Grants Pass 8 M9 8 23 13:42.9 7:22
9 17 1076 Brandon Martinez M 9 Grants Pass 9 M9 9 23 13:46.3 7:24
10 19 1070 David Smith M 9 Willamette 3 M9 10 23 13:55.9 7:29
11 20 811 Brandon Kauten M 9 Sheldon (or) 3 M9 11 23 14:00.1 7:31
12 23 694 Justin Vinyard M 9 Grants Pass 12 M9 12 23 14:12.5 7:38
13 24 685 Ethan Nelson M 9 Grants Pass 13 M9 13 23 14:23.9 7:44
14 29 1007 Silas Carroll M 9 Summit 8 M9 14 23 15:12.2 8:10
15 30 1063 Tyler Lane M 9 Willamette 4 M9 15 23 15:19.5 8:14
16 31 1014 Levi Hammons M 9 Summit 9 M9 16 23 15:36.2 8:23
17 32 1055 Andrew Bowman M 9 Willamette 5 M9 17 23 16:07.9 8:40
18 34 1017 Oliver Jacques M 9 Summit 10 M9 18 23 17:39.2 9:29