2019 McMinnville Middle School XC Invite



Division Results for the F6

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Yr School TmPl Div Div Place Div Total Time Pace
1 5 89 Yukon Norris Rivera F 6 Neah-Kah-Nie 1 F6 1 14 15:55.3 8:33
2 10 153 Brooke Kuenzi F 6 Silverton 2 F6 2 14 16:29.7 8:51
3 11 24 Ekatirina Secrist F 6 Duniway 1 F6 3 14 16:39.0 8:56
4 16 101 Esther Reeves F 6 Newberg 3 F6 4 14 17:04.2 9:10
5 24 150 Chloe Gehring F 6 Silverton 4 F6 5 14 18:26.4 9:54
6 27 120 Angela Hernandez-Gallo F 6 Patton 1 F6 6 14 18:37.3 10:00
7 31 6 Sofia Del Rayo F 6 Duniway 11 F6 7 14 18:54.8 10:09
8 35 26 Rylee Strong F 6 Duniway 12 F6 8 14 19:25.9 10:26
9 39 125 Lilliana Rodriguez F 6 Patton 2 F6 9 14 20:11.7 10:51
10 40 1 Anna Alvarez-Velazquez F 6 Duniway 16 F6 10 14 20:28.2 10:59
11 41 17 Evelyn Kilgore F 6 Duniway 17 F6 11 14 20:35.5 11:03
12 42 28 Jayden Tafoya-Yanez F 6 Duniway 18 F6 12 14 20:43.1 11:07
13 43 10 Suri Fontecha F 6 Duniway 19 F6 13 14 21:04.9 11:19
14 48 60 Fallon Robertson F 6 Lacreole 5 F6 14 14 22:52.3 12:17

Division Results for the F7

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Yr School TmPl Div Div Place Div Total Time Pace
1 3 185 Ella Everett F 7 Valor Christian International 2 F7 1 23 15:08.7 8:08
2 6 57 Ivy McIntosh F 7 Lacreole 1 F7 2 23 16:05.2 8:38
3 7 58 Tenney Nash F 7 Lacreole 2 F7 3 23 16:05.8 8:39
4 8 59 Polly Olliff F 7 Lacreole 3 F7 4 23 16:06.3 8:39
5 9 56 Ah Pymm McDaniel F 7 Lacreole 4 F7 5 23 16:07.2 8:39
6 14 103 Sophia Taylor F 7 Newberg 2 F7 6 23 16:54.1 9:05
7 15 189 Alexa Anderson F 7 Duniway 2 F7 7 23 16:54.9 9:05
8 18 18 Molly Martinez F 7 Duniway 4 F7 8 23 17:22.1 9:19
9 20 3 Mya Budzik F 7 Duniway 5 F7 9 23 17:37.6 9:28
10 22 15 Grace Holland F 7 Duniway 7 F7 10 23 18:14.1 9:47
11 23 29 Christine Walker F 7 Duniway 8 F7 11 23 18:15.0 9:48
12 25 96 Shivan Bosco F 7 Newberg 4 F7 12 23 18:32.7 9:57
13 26 98 Lily Guyette F 7 Newberg 5 F7 13 23 18:32.8 9:57
14 28 104 Mara Weigel F 7 Newberg 6 F7 14 23 18:42.3 10:03
15 29 4 Vanessa Cano-Luna F 7 Duniway 9 F7 15 23 18:49.2 10:06
16 30 20 Kaya Rohlffs F 7 Duniway 10 F7 16 23 18:49.5 10:06
17 33 102 Mia Sharp F 7 Newberg 7 F7 17 23 18:55.5 10:10
18 36 19 Wren Parker F 7 Duniway 13 F7 18 23 19:35.3 10:31
19 37 12 Brooke Greninger F 7 Duniway 14 F7 19 23 20:04.3 10:47
20 38 2 Chelsea Boyer F 7 Duniway 15 F7 20 23 20:10.4 10:50
21 44 121 Nelly Marin F 7 Patton 3 F7 21 23 21:31.9 11:34
22 45 99 Emily Hall F 7 Newberg 8 F7 22 23 21:49.9 11:43
23 47 21 Genevieve Root F 7 Duniway 20 F7 23 23 22:39.6 12:10

Division Results for the F8

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Yr School TmPl Div Div Place Div Total Time Pace
1 1 97 Dominique Eszenyi F 8 Newberg 1 F8 1 15 13:39.6 7:20
2 2 183 Delaney Brizendine F 8 Valor Christian International 1 F8 2 15 15:07.3 8:07
3 4 156 Makayla Rose F 8 Silverton 1 F8 3 15 15:11.5 8:09
4 12 151 Kaitlyn Gehring F 8 Silverton 3 F8 4 15 16:40.9 8:57
5 13 73 Kinsey Wark F 8 McMinnville Track 1 F8 5 15 16:46.2 9:00
6 17 13 Vivo Greninger F 8 Duniway 3 F8 6 15 17:15.1 9:16
7 19 70 Alexis Ewing F 8 McMinnville Track 2 F8 7 15 17:33.5 9:26
8 21 9 Lexi Flores Del Rayo F 8 Duniway 6 F8 8 15 18:02.1 9:41
9 32 184 Kylie Carlson F 8 Valor Christian International 3 F8 9 15 18:55.2 10:09
10 34 154 Becca Molina F 8 Silverton 5 F8 10 15 19:19.3 10:22
11 46 71 Sage Hadfield-Stanton F 8 McMinnville Track 3 F8 11 15 22:18.7 11:59
12 49 88 Joslynn Johansen F 8 Neah-Kah-Nie 2 F8 12 15 23:47.1 12:46