2019 Twilight River Run



Division Results for the F0110

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 40 1791 Isabella Wells F 9 F0110 Springfield OR 23:37.4 23:37.4 7:37 9 96 4
2 70 1776 Peyton Thorburn F 10 F0110 Eugene OR 29:08.7 29:02.5 9:21 23 96 4
3 73 1747 Claire Reeder F 8 F0110 Eugene OR 29:50.3 29:43.8 9:35 24 96 4
4 149 1662 Vela Earle F 7 F0110 Eugene OR 1:01:43.7 1:01:34.5 19:50 71 96 4

Division Results for the F1114

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 13 1798 Madison Zemper-Prill F 11 F1114 Eugene OR 19:59.4 19:58.7 6:26 2 96 16
2 23 1678 Katryn Gilbert F 13 F1114 Eugene OR 21:55.6 21:55.1 7:04 4 96 16
3 24 1677 Karalyn Gilbert F 13 F1114 Eugene OR 21:56.1 21:55.6 7:04 5 96 16
4 29 1693 Kenna Higgins F 12 F1114 Eugene OR 22:32.5 22:30.8 7:15 7 96 16
5 39 1765 Sarah Speasl F 13 F1114 Eugene OR 23:35.6 23:35.0 7:36 8 96 16
6 63 1814 Grace Bock F 13 F1114 Eugene OR 27:21.8 26:52.1 8:39 19 96 16
7 64 1656 Olivia Dodge F 12 F1114 Springfield OR 27:22.4 27:20.9 8:49 20 96 16
8 82 1752 Addie Ruckwardt F 13 F1114 Eugene OR 31:13.4 31:10.5 10:03 28 96 16
9 103 1708 Chloe Littleton F 12 F1114 Eugene OR 36:33.3 36:30.0 11:45 36 96 16
10 105 1822 Taylor Bittle F 13 F1114 Eugene OR 38:11.6 37:41.0 12:08 38 96 16

Division Results for the F1519

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 25 1623 Mina Buchanan F 18 F1519 Eugene OR 22:38.3 22:14.5 7:10 6 96 4
2 111 1627 Aidan Byers F 16 F1519 Eugene OR 41:21.2 41:04.1 13:14 44 96 4
3 114 1607 Alexandria Bernard F 18 F1519 Eugene OR 42:49.6 42:21.2 13:38 45 96 4
4 137 1610 Emma Beverly F 18 F1519 Eugene OR 52:37.2 52:05.7 16:47 61 96 4

Division Results for the F2024

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 52 1686 Kailyn Hellwege F 23 F2024 Eugene OR 25:31.1 25:26.8 8:12 12 96 2

Division Results for the F2529

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 2 1807 Allison Churchill F 25 F2529 Eugene OR 18:08.6 18:06.8 5:50 1 96 4
2 55 1813 Lindsay Marcum F 26 F2529 Eugene OR 25:42.5 25:32.6 8:14 13 96 4
3 106 1811 Emily Harvey F 28 F2529 Creswell OR 38:36.2 38:17.0 12:20 39 96 4
4 121 1718 Regina Miller F 29 F2529 Eugene OR 47:37.7 47:18.1 15:14 50 96 4

Division Results for the F3034

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 15 1816 Bridget Franek F 31 F3034 Eugene OR 20:27.8 20:20.1 6:33 3 96 2

Division Results for the F4044

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 50 1641 Daryl Collins F 41 F4044 Eugene OR 25:12.7 25:07.9 8:06 11 96 8
2 57 1753 Gretchen Ruddick F 41 F4044 Eugene OR 26:05.5 25:53.9 8:21 15 96 8
3 81 1745 Kim Reeder F 43 F4044 Eugene OR 31:12.1 31:05.9 10:01 27 96 8
4 84 1800 Lucia Rodriguez F 41 F4044 Allegany OR 31:48.1 31:19.9 10:06 29 96 8
5 108 1783 Meghan Valentine F 43 F4044 Eugene OR 39:54.6 39:31.8 12:44 41 96 8
6 136 1612 Megan Beverly F 44 F4044 Eugene OR 52:35.9 52:05.3 16:46 60 96 8
7 148 1773 Krista Swanson-Earle F 44 F4044 Eugene OR 1:01:41.8 1:01:28.5 19:48 70 96 8

Division Results for the F4549

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 47 1729 Gina Olson F 46 F4549 Eugene OR 24:31.0 24:23.8 7:52 10 96 22
2 61 1738 Lindsey Poulsen F 48 F4549 Eugene OR 26:50.8 26:43.5 8:37 17 96 22
3 65 1815 Kim Bock F 47 F4549 Eugene OR 28:02.0 27:53.5 8:59 21 96 22
4 78 1659 Tricia Duncan F 49 F4549 Eugene OR 31:03.4 30:51.0 9:56 26 96 22
5 93 1668 Jennie Ford F 47 F4549 Eugene OR 33:41.7 33:33.1 10:48 32 96 22
6 94 1758 Wanley Seydel F 48 F4549 Eugene OR 34:33.6 34:11.8 11:01 33 96 22
7 110 1643 Sheri Cooke F 46 F4549 Eugene OR 39:58.1 39:39.7 12:46 43 96 22
8 118 1733 Katie Parks F 45 F4549 Eugene OR 46:08.6 46:08.6 14:52 47 96 22
9 120 1638 Andrea Cleveland F 48 F4549 Eugene OR 46:09.5 46:09.5 14:52 49 96 22
10 125 1680 Heidi Grigsby F 47 F4549 Eugene OR 50:02.6 50:02.6 16:07 53 96 22
11 131 1784 Josie Vanscholten F 47 F4549 Eugene OR 51:23.1 51:08.1 16:28 56 96 22
12 132 1780 Kerstin Turner F 47 F4549 Eugene OR 51:23.0 51:08.6 16:28 57 96 22
13 133 1628 Brandi Byers F 46 F4549 Eugene OR 52:03.8 51:43.2 16:39 58 96 22
14 134 1625 Jennifer Butenschoen F 46 F4549 Eugene OR 52:04.6 51:44.0 16:40 59 96 22
15 142 1660 Tasharra Dunlap F 47 F4549 Springfield OR 53:28.7 53:09.9 17:07 65 96 22
16 143 1676 Shawn Garber F 48 F4549 Albany OR 54:08.9 53:47.4 17:19 66 96 22
17 144 1665 Sybil Fontaine F 48 F4549 Happy Valley OR 54:07.9 53:48.2 17:20 67 96 22
18 145 1664 Angela Feist F 46 F4549 Eugene OR 54:08.8 53:51.8 17:21 68 96 22
19 150 1699 Ewa Lancaster F 47 F4549 Eugene OR 1:02:11.0 1:01:41.7 19:52 72 96 22

Division Results for the F5054

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 59 1750 Michelle Rosebrook F 50 F5054 Eugene OR 26:28.6 26:23.4 8:30 16 96 16
2 67 1691 Sharrie Herbold Sheley F 50 F5054 Eugene OR 28:07.2 27:58.8 9:01 22 96 16
3 74 1657 Kathy Donde F 52 F5054 Eugene OR 30:19.0 30:09.4 9:43 25 96 16
4 86 1695 Sandy Kauten F 54 F5054 Eugene OR 31:48.9 31:37.1 10:11 30 96 16
5 97 1802 Amy Birney F 54 F5054 Eugene OR 35:14.5 34:39.7 11:10 35 96 16
6 104 1801 Juleae Littleton F 53 F5054 Eugene OR 36:39.8 36:36.7 11:48 37 96 16
7 115 1821 Liz Rambo F 53 F5054 Eugene OR 42:56.6 42:22.7 13:39 46 96 16
8 119 1722 Julie Morach F 53 F5054 Eugene OR 46:09.1 46:09.1 14:52 48 96 16
9 124 1789 Susan Wardan F 53 F5054 Eugene OR 50:01.8 49:28.8 15:56 52 96 16
10 126 1714 Kristi McCondochie F 51 F5054 Eugene OR 50:30.7 50:05.9 16:08 54 96 16
11 129 1785 Stella Villada-Youel F 50 F5054 Eugene OR 50:40.4 50:23.8 16:14 55 96 16
12 138 1632 Tonya Carman F 54 F5054 Eugene OR 52:45.6 52:27.3 16:53 62 96 16
13 140 1740 Lisa Prevedello F 52 F5054 Eugene OR 52:47.8 52:30.5 16:55 64 96 16

Division Results for the F5559

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 56 1805 Kate Lange F 56 F5559 Eugene OR 25:51.9 25:44.2 8:17 14 96 6
2 62 1614 Teresa Bowen F 56 F5559 Eugene OR 26:59.3 26:45.8 8:37 18 96 6
3 88 1712 Teresa Mason F 58 F5559 Eugene OR 32:55.9 32:41.7 10:32 31 96 6
4 96 1735 Carolyn Petersen F 56 F5559 Springfield OR 34:51.2 34:29.7 11:07 34 96 6
5 107 1619 Sharon Bruns F 56 F5559 Eugene OR 39:14.1 38:46.8 12:29 40 96 6

Division Results for the F6569

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 109 1649 Kathleen Deacon F 69 F6569 Marcola OR 39:57.1 39:34.5 12:45 42 96 2
2 122 1797 Lora Youel F 67 F6569 Eugene OR 49:36.7 49:20.3 15:53 51 96 2

Division Results for the F7579

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 139 1707 Lorie Lind F 77 F7579 Eugene OR 52:47.6 52:29.2 16:54 63 96 2
2 146 1726 Barbara Neal F 77 F7579 Eugene OR 1:00:02.0 59:34.5 19:11 69 96 2

Division Results for the M0110

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 44 1751 Patrick Rosebrook M 9 M0110 Eugene OR 23:49.9 23:44.5 7:39 35 95 6
2 45 1748 Emmett Robison M 9 M0110 Eugene OR 24:04.6 24:03.4 7:45 36 95 6
3 68 1673 Isaac Forsha M 10 M0110 Eugene OR 28:03.7 28:02.0 9:02 46 95 6
4 76 1635 Noah Castaneda M 8 M0110 Springfield OR 30:42.6 30:41.1 9:53 51 95 6
5 77 1661 Ribbe Earle M 9 M0110 Eugene OR 30:55.1 30:48.0 9:55 52 95 6
6 80 1744 James Reeder M 6 M0110 Eugene OR 31:11.6 31:05.9 10:01 54 95 6

Division Results for the M1114

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 3 1742 Adam Reeder M 14 M1114 Eugene OR 18:36.7 18:36.3 6:00 2 95 28
2 6 1679 Nathan Glazer M 14 M1114 Springfield OR 19:26.0 19:25.6 6:16 5 95 28
3 10 1615 Charlie Box M 13 M1114 Eugene OR 19:44.7 19:44.5 6:22 9 95 28
4 11 1760 Nathan Sheley M 12 M1114 Eugene OR 19:47.7 19:47.2 6:23 10 95 28
5 16 1696 Ben Kehrein M 11 M1114 Eugene OR 20:34.0 20:33.8 6:38 13 95 28
6 19 1724 Elliott Morgan M 13 M1114 Eugene OR 21:11.7 21:11.2 6:50 16 95 28
7 21 1672 Eli Forsha M 13 M1114 Eugene OR 21:25.9 21:25.4 6:54 18 95 28
8 27 1763 Kanoa Smith M 12 M1114 Eugene OR 22:21.1 22:21.1 7:12 21 95 28
9 31 1630 Miles Campbell M 11 M1114 Eugene OR 22:39.1 22:37.5 7:17 24 95 28
10 35 1732 Drew Parks M 12 M1114 Eugene OR 23:15.9 23:14.9 7:29 28 95 28
11 36 1723 Timmy Morach M 13 M1114 Eugene OR 23:17.7 23:16.6 7:30 29 95 28
12 37 1647 Jake Czarnecki M 13 M1114 Eugene OR 23:20.6 23:18.8 7:31 30 95 28
13 38 1777 Ryan McCondochie M 12 M1114 Eugene OR 23:20.6 23:19.7 7:31 31 95 28
14 48 1754 Griffin Ruddick M 12 M1114 Eugene OR 24:53.1 24:52.2 8:01 38 95 28
15 58 1720 Rhys Miner M 13 M1114 Eugene OR 26:19.5 26:18.4 8:29 43 95 28
16 60 1737 Luke Potter M 13 M1114 Eugene OR 26:25.7 26:24.4 8:30 44 95 28
17 66 1666 Calvin Ford M 11 M1114 Eugene OR 27:56.3 27:55.9 9:00 45 95 28
18 69 1764 Caleb Speasl M 13 M1114 Eugene OR 28:37.6 28:36.0 9:13 47 95 28
19 72 1711 Jasper Mardsen M 12 M1114 Eugene OR 29:40.5 29:40.0 9:33 49 95 28
20 91 1613 Aidan Birney M 12 M1114 Eugene OR 33:38.9 33:02.7 10:39 60 95 28
21 98 1728 Tynan O'Connell M 12 M1114 Eugene OR 34:54.5 34:52.4 11:14 63 95 28
22 101 1703 Conley Lapratt M 12 M1114 Eugene OR 36:11.2 36:07.2 11:38 66 95 28
23 102 1713 Liam Mayers M 13 M1114 Eugene OR 36:18.9 36:15.5 11:41 67 95 28

Division Results for the M1519

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 1 1741 Trevor Qualman M 18 M1519 Eugene OR 18:04.5 18:02.1 5:49 1 95 5
2 4 1790 Jacob Webb M 19 M1519 Eugene OR 18:46.2 18:43.5 6:02 3 95 5
3 34 1782 Kaelan Valentine M 16 M1519 Eugene OR 23:16.6 23:10.6 7:28 27 95 5
4 85 1778 Aiden Thorn M 16 M1519 Eugene OR 31:36.7 31:30.5 10:09 56 95 5
5 123 1681 Thomas Grigsby M 18 M1519 Eugene OR 50:01.9 49:28.5 15:56 72 95 5

Division Results for the M2024

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 14 1675 Henry Fowler M 23 M2024 Eugene OR 20:17.0 20:14.4 6:31 12 95 3
2 20 1727 Tanner Nielsen M 21 M2024 Eugene OR 21:19.0 21:12.7 6:50 17 95 3
3 53 1700 Jacob Lancaster M 21 M2024 Eugene OR 25:52.5 25:30.6 8:13 41 95 3

Division Results for the M2529

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 12 1824 Shane Prohaska M 28 M2529 Eugene OR 19:58.7 19:52.0 6:24 11 95 1

Division Results for the M3034

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 9 1768 Will Steele-Long M 32 M3034 Eugene OR 19:39.9 19:36.0 6:19 8 95 3
2 79 1674 Korey Fountain M 31 M3034 Eugene OR 31:04.2 30:51.7 9:56 53 95 3
3 100 1812 Jerran Johnson M 31 M3034 Creswell OR 36:16.8 35:56.1 11:34 65 95 3

Division Results for the M3539

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 41 1804 Chase Wells M 36 M3539 Springfield OR 23:39.1 23:37.6 7:37 32 95 3
2 75 1755 Robert Sanchez M 35 M3539 Springfield OR 30:41.9 30:40.0 9:53 50 95 3
3 99 1823 Alan La Prah M 36 M3539 Eugene OR 36:10.9 35:29.6 11:26 64 95 3

Division Results for the M4044

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 8 1640 Daniel Collins M 43 M4044 Eugene OR 19:35.0 19:32.0 6:18 7 95 3
2 51 1697 Tim Kovash M 41 M4044 Eugene OR 25:40.4 25:18.7 8:09 40 95 3

Division Results for the M4549

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 7 1736 Aaron Porter M 48 M4549 Eugene OR 19:32.7 19:26.6 6:16 6 95 14
2 18 1650 Jason Dedrick M 45 M4549 Eugene OR 20:51.9 20:47.0 6:42 15 95 14
3 26 1749 Rory Robison M 45 M4549 Eugene OR 22:24.1 22:19.1 7:12 20 95 14
4 28 1622 Glenn Buchanan M 49 M4549 Eugene OR 22:45.7 22:21.6 7:12 22 95 14
5 46 1655 Justin Dillon M 47 M4549 Eugene OR 24:25.9 24:05.3 7:46 37 95 14
6 54 1806 Chris Mitchell M 45 M4549 Eugene OR 25:42.7 25:31.1 8:13 42 95 14
7 71 1819 Ryan Thorburn M 48 M4549 Eugene OR 29:11.8 29:06.1 9:22 48 95 14
8 113 1608 Chris Bernard M 46 M4549 Eugene OR 42:48.8 42:19.7 13:38 69 95 14
9 135 1611 Jason Beverly M 47 M4549 Eugene OR 52:34.6 52:01.0 16:45 76 95 14

Division Results for the M5054

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 5 1799 Rick Mestler M 50 M5054 Eugene OR 19:05.8 19:03.8 6:09 4 95 11
2 17 1642 Ashley Conklin M 50 M5054 Eugene OR 20:41.2 20:36.6 6:39 14 95 11
3 30 1739 John Prevedello M 53 M5054 Eugene OR 22:38.8 22:34.7 7:17 23 95 11
4 32 1818 Sean Hahn M 50 M5054 Eugene OR 22:50.3 22:46.5 7:20 25 95 11
5 42 1794 Stephan Willow M 51 M5054 Eugene OR 23:46.2 23:42.9 7:38 33 95 11
6 83 1803 Mark Ruckwardt M 52 M5054 Eugene OR 31:15.5 31:12.1 10:03 55 95 11
7 95 1757 Todd Seydel M 53 M5054 Eugene OR 34:33.9 34:12.3 11:01 62 95 11
8 116 1820 Cameron Bittle M 54 M5054 Eugene OR 43:04.9 42:31.2 13:42 70 95 11
9 127 1716 Stewart McCondochie M 53 M5054 Eugene OR 50:31.6 50:06.6 16:08 73 95 11
10 130 1658 Yariv Donde M 51 M5054 Eugene OR 51:25.4 51:01.6 16:26 75 95 11
11 141 1631 Brad Carman M 54 M5054 Eugene OR 53:10.7 52:50.5 17:01 77 95 11

Division Results for the M5559

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 22 1756 Joe Schwarte M 55 M5559 Eugene OR 21:40.4 21:32.9 6:57 19 95 5
2 49 1626 Roger Butenschoen M 55 M5559 Eugene OR 25:13.6 25:04.2 8:05 39 95 5
3 90 1605 Matt Adams M 57 M5559 Eugene OR 33:04.2 32:55.5 10:36 59 95 5
4 112 1629 Matthew Byers M 55 M5559 Eugene OR 41:20.8 41:04.1 13:14 68 95 5
5 151 1701 Paul Lancaster M 58 M5559 Eugene OR 1:02:14.1 1:01:44.6 19:53 79 95 5

Division Results for the M6064

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 33 1809 Randy Bernstein M 62 M6064 Eugene OR 23:05.5 23:01.3 7:25 26 95 5
2 43 1810 John Hall M 62 M6064 Eugene OR 23:50.7 23:43.6 7:39 34 95 5
3 89 1606 Robert Adrian M 61 M6064 West Linn OR 32:57.3 32:46.0 10:33 58 95 5
4 92 1644 Mark Coombe M 62 M6064 Eugene OR 33:41.8 33:27.5 10:47 61 95 5

Division Results for the M6569

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 87 1721 Steven Modee M 68 M6569 Eugene OR 31:59.0 31:50.5 10:15 57 95 2
2 128 1796 James Youel M 67 M6569 Eugene OR 50:40.0 50:21.8 16:13 74 95 2

Division Results for the M7074

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 117 1734 Larry Payne M 70 M7074 Eugene OR 44:59.4 44:50.9 14:27 71 95 3

Division Results for the M7579

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 147 1772 Barry Swanson M 75 M7579 Eugene OR 1:01:41.3 1:01:28.4 19:48 78 95 2