2019 Run To Stay Warm



Division Results for the F0119

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 81 289 Ashley Plummer F 18 F0119 Eugene OR 1:47:05.8 1:46:54.4 8:10 21 159 6 62.52
2 153 138 Hannah Lewack F 18 F0119 Eugene OR 2:03:27.6 2:02:54.4 9:23 58 159 6 54.39
3 154 127 Sydney Crabbe F 16 F0119 Eugene OR 2:03:55.5 2:03:23.6 9:26 59 159 6 55.96
4 155 305 Erin Keeney F 16 F0119 Eugene OR 2:03:55.3 2:03:23.7 9:26 60 159 6 55.96
5 251 423 Brielle Thomas F 19 F0119 Grand Jct CO 2:40:32.8 2:39:46.3 12:12 130 159 6 41.43

Division Results for the F2024

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 97 587 Brandy Jonas F 23 F2024 Eugene OR 1:50:28.1 1:50:14.2 8:25 32 159 8 59.71
2 100 694 Kelsey Vanden Heuvel F 22 F2024 Eugene OR 1:52:11.5 1:51:50.9 8:33 34 159 8 58.86
3 121 585 Jessie Gregson-Williams F 21 F2024 Eugene OR 1:54:35.4 1:54:02.9 8:43 42 159 8 57.72
4 157 497 Mesa Walker F 23 F2024 Eugene OR 2:04:50.5 2:04:09.5 9:29 62 159 8 53.02
5 216 487 Brittany Barboza F 23 F2024 Eugene OR 2:19:58.0 2:19:47.3 10:41 103 159 8 47.09
6 267 605 Ella Young F 20 F2024 Eugene OR 3:07:52.2 3:06:50.2 14:16 144 159 8 35.25
7 268 606 Ari Sepulveda F 20 F2024 Eugene OR 3:07:53.2 3:06:51.0 14:16 145 159 8 35.25

Division Results for the F2529

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 13 440 Jess Wright F 27 F2529 Eugene OR 1:27:41.1 1:27:38.3 6:42 2 159 20 75.11
2 20 244 Dana Fry F 26 F2529 Eugene OR 1:31:06.7 1:30:50.3 6:57 3 159 20 72.46
3 29 250 Michela Ciofreddi F 25 F2529 Eugene OR 1:32:28.8 1:32:20.0 7:03 6 159 20 71.30
4 34 251 Sarah Mayer F 27 F2529 Eugene OR 1:33:39.4 1:33:29.8 7:09 7 159 20 70.41
5 47 312 Colleen Mumford F 25 F2529 Junction City OR 1:36:34.4 1:36:27.2 7:22 11 159 20 68.25
6 95 499 Tiana Baur F 25 F2529 Springfield OR 1:49:15.2 1:49:07.8 8:20 31 159 20 60.32
7 107 652 Allison Clark F 29 F2529 Eugene OR 1:52:56.9 1:52:42.7 8:37 35 159 20 58.41
8 119 142 Sarah Koning F 28 F2529 Eugene OR 1:54:19.1 1:53:57.5 8:42 41 159 20 57.77
9 124 175 Rebecca Marx F 29 F2529 Eugene OR 1:55:45.3 1:55:28.7 8:49 43 159 20 57.01
10 133 164 Varsha Raghavan F 27 F2529 Eugene OR 1:57:46.6 1:57:12.8 8:57 48 159 20 56.16
11 191 646 Jennifer Fredrickson F 28 F2529 Eugene OR 2:14:58.1 2:14:23.5 10:16 85 159 20 48.98
12 198 636 Anna Chlebowski F 29 F2529 Corvallis OR 2:16:18.2 2:15:25.7 10:21 88 159 20 48.61
13 211 898 Makaela Thompson F 28 F2529 Eugene OR 2:19:54.3 2:19:25.5 10:39 99 159 20 47.22
14 214 621 Courtney Zambory F 28 F2529 Eugene OR 2:20:01.3 2:19:26.8 10:39 101 159 20 47.21
15 215 260 Rachel Harris F 28 F2529 Eugene OR 2:20:19.1 2:19:30.1 10:39 102 159 20 47.19
16 218 772 Ashley Vaughn F 29 F2529 Eugene OR 2:22:03.2 2:20:54.6 10:46 105 159 20 46.72
17 222 887 Maggie Shaughnessy F 29 F2529 Eugene OR 2:23:40.7 2:22:41.8 10:54 108 159 20 46.13
18 231 405 Jessica Stiner F 26 F2529 Eugene OR 2:28:11.7 2:27:21.1 11:15 115 159 20 44.67
19 240 457 Rebeca Silva F 26 F2529 Springfield OR 2:30:16.7 2:29:02.7 11:23 122 159 20 44.17

Division Results for the F3034

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 11 255 Tien-Tien Yu F 34 F3034 Eugene OR 1:26:42.6 1:26:39.3 6:37 1 159 35 76.47
2 21 21 Megan Shafer F 33 F3034 Eugene OR 1:31:15.0 1:31:12.0 6:58 4 159 35 72.50
3 43 397 Summer Kathol F 33 F3034 Eugene OR 1:35:40.9 1:35:37.3 7:18 10 159 35 69.14
4 58 370 Jessie Goodell F 33 F3034 Eugene OR 1:39:28.6 1:39:23.9 7:36 12 159 35 66.52
5 68 231 Hillary Halfmann F 31 F3034 Eugene OR 1:43:15.9 1:43:10.4 7:53 17 159 35 63.87
6 75 265 Adriane Jones F 32 F3034 Portland OR 1:45:56.7 1:45:44.7 8:05 19 159 35 62.40
7 83 125 Sheila Bonkoski F 32 F3034 Eugene OR 1:47:19.1 1:47:05.4 8:11 23 159 35 61.62
8 109 62 Elisabeth Cooper F 32 F3034 Eugene OR 1:53:02.6 1:52:59.2 8:38 36 159 35 58.40
9 128 323 Carrie Bodwell F 33 F3034 Eugene OR 1:56:51.3 1:56:24.5 8:54 44 159 35 56.79
10 130 409 Brittni Thomas F 30 F3034 Eugene OR 1:57:10.7 1:56:44.9 8:55 45 159 35 56.41
11 135 74 Kristin High F 34 F3034 Springfield OR 1:57:44.2 1:57:18.9 8:58 49 159 35 56.49
12 139 82 Alison Dodd F 32 F3034 Eugene OR 1:58:09.4 1:57:45.4 9:00 51 159 35 56.04
13 151 493 Megan Davis F 32 F3034 Roseburg OR 2:03:26.8 2:02:41.1 9:22 57 159 35 53.78
14 160 393 Leanne Fobert F 32 F3034 Eugene OR 2:05:00.8 2:04:28.3 9:31 64 159 35 53.01
15 161 745 Kelly Ridgway F 34 F3034 Eugene OR 2:04:48.1 2:04:30.3 9:31 65 159 35 53.22
16 165 507 Danielle Vinson F 30 F3034 Eugene OR 2:05:33.1 2:05:08.4 9:34 67 159 35 52.62
17 166 633 Rachael Reid F 30 F3034 Eugene OR 2:05:41.5 2:05:17.3 9:34 68 159 35 52.56
18 170 516 Kenia Martinez F 31 F3034 Eugene OR 2:07:08.0 2:06:51.7 9:42 71 159 35 51.95
19 173 155 Amelia Carr F 32 F3034 Eugene OR 2:09:22.1 2:08:32.2 9:49 73 159 35 51.34
20 177 101 Cori Cahoon F 31 F3034 Eugene OR 2:10:25.7 2:09:48.9 9:55 76 159 35 50.77
21 184 561 Stephanie Shire F 34 F3034 Eugene OR 2:13:23.5 2:12:44.4 10:08 80 159 35 49.92
22 186 262 Leuretta Keenan F 32 F3034 Eugene OR 2:14:29.2 2:13:43.7 10:13 82 159 35 49.35
23 188 404 Maricel Lohbeck F 32 F3034 Roseburg OR 2:14:13.2 2:14:00.1 10:14 83 159 35 49.24
24 196 566 Ashley Remiro F 30 F3034 Springfield OR 2:15:47.3 2:15:01.8 10:19 86 159 35 48.77
25 206 535 Amy Drake F 32 F3034 Eugene OR 2:19:24.2 2:18:34.5 10:35 95 159 35 47.62
26 220 690 Nicole Malloy F 31 F3034 Eugene OR 2:23:31.9 2:22:20.1 10:52 107 159 35 46.30
27 224 441 Jillian McMahon F 30 F3034 Eugene OR 2:24:43.5 2:23:54.9 11:00 109 159 35 45.76
28 236 293 Gabrielle Guerra F 32 F3034 Eugene OR 2:29:30.8 2:28:32.6 11:21 118 159 35 44.42
29 237 458 Vanessa Kempf F 34 F3034 Eugene OR 2:30:02.7 2:28:48.7 11:22 119 159 35 44.53
30 245 347 Jinsun Yang F 32 F3034 Eugene OR 2:30:51.8 2:30:00.5 11:28 126 159 35 43.99
31 246 263 Sara Goddard-Trenholm F 30 F3034 Eugene OR 2:30:58.0 2:30:04.2 11:28 127 159 35 43.88
32 249 470 Eloise Schumm F 32 F3034 Eugene OR 2:36:50.9 2:35:52.5 11:54 128 159 35 42.33
33 250 883 Tori Wilder F 30 F3034 Eugene OR 2:37:41.4 2:37:20.1 12:01 129 159 35 41.85
34 259 489 Brittany Monson F 31 F3034 Happy Valley OR 2:50:31.3 2:49:39.7 12:58 137 159 35 38.84
35 264 54 Catherine Jedlicka F 30 F3034 Springfield OR 2:59:16.9 2:58:13.3 13:37 142 159 35 36.95

Division Results for the F3539

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 40 437 Kate Kelp-Stebbins F 38 F3539 Eugene OR 1:35:28.7 1:35:14.1 7:17 9 159 19 70.64
2 63 589 Stacey Hudson F 39 F3539 Salem OR 1:41:51.4 1:41:43.2 7:46 13 159 19 66.48
3 64 844 Shannon Harty F 38 F3539 Eugene OR 1:42:06.8 1:41:46.6 7:47 14 159 19 66.10
4 66 92 Shoshanna Rasmussen F 35 F3539 Eugene OR 1:42:24.3 1:42:17.9 7:49 16 159 19 64.98
5 76 266 Anna Turbes F 36 F3539 Portland OR 1:45:57.1 1:45:45.4 8:05 20 159 19 63.06
6 82 542 Ashley Klopp F 35 F3539 Springfield OR 1:47:07.5 1:46:56.9 8:10 22 159 19 62.15
7 90 594 Alice Callahan F 39 F3539 Eugene OR 1:48:49.9 1:48:33.5 8:18 28 159 19 62.30
8 118 601 Meghan Steele F 37 F3539 Eugene OR 1:54:45.3 1:53:55.5 8:42 40 159 19 58.78
9 131 274 Emily Levy F 36 F3539 Eugene OR 1:57:20.6 1:56:55.3 8:56 46 159 19 57.04
10 132 559 Kimberly Forrest F 35 F3539 Springfield OR 1:57:10.6 1:56:58.8 8:56 47 159 19 56.82
11 144 102 Kelly Jacobson F 36 F3539 Eugene OR 1:59:06.3 1:58:58.2 9:05 52 159 19 56.06
12 147 762 Erin Fortier F 39 F3539 Eugene OR 2:02:05.9 2:01:41.2 9:18 54 159 19 55.57
13 148 202 Andrea Morris F 38 F3539 Eugene OR 2:03:05.7 2:02:26.5 9:21 55 159 19 54.95
14 172 329 Alexandra Notman F 35 F3539 Eugene OR 2:08:16.5 2:07:30.6 9:45 72 159 19 52.13
15 199 135 M. Casey Reid F 39 F3539 Eugene OR 2:16:31.8 2:15:47.5 10:22 89 159 19 49.80
16 238 283 Casie Brabham F 37 F3539 Eugene OR 2:30:04.7 2:29:00.2 11:23 120 159 19 44.94
17 252 84 Angela Brewer F 39 F3539 Springfield OR 2:41:59.8 2:40:50.6 12:17 131 159 19 42.05
18 253 752 Chelsea Glovatsky F 35 F3539 Eugene OR 2:42:17.8 2:41:19.5 12:19 132 159 19 41.20

Division Results for the F4044

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 35 337 Cambria Gilsdorf F 43 F4044 Bend OR 1:33:36.8 1:33:32.5 7:09 8 159 21 74.24
2 85 368 Laura Lee Mcintyre F 43 F4044 Springfield OR 1:47:53.0 1:47:44.2 8:14 25 159 21 64.46
3 87 469 Sara McRae F 40 F4044 Eugene OR 1:48:27.5 1:48:07.4 8:16 26 159 21 62.91
4 89 593 Arwen Mohr F 42 F4044 Eugene OR 1:48:48.7 1:48:32.5 8:18 27 159 21 63.50
5 113 653 Michelle Kertz F 44 F4044 Eugene OR 1:53:21.4 1:53:12.3 8:39 37 159 21 61.85
6 114 562 Dawnetta Rios F 44 F4044 Eugene OR 1:54:01.1 1:53:39.6 8:41 38 159 21 61.60
7 138 34 Karen Edmonds F 44 F4044 Eugene OR 1:57:53.4 1:57:35.0 8:59 50 159 21 59.55
8 163 700 Julie Weise F 40 F4044 Eugene OR 2:05:25.8 2:04:59.9 9:33 66 159 21 54.42
9 176 773 Eloise Hoatlin F 41 F4044 Portland OR 2:10:11.6 2:09:46.2 9:55 75 159 21 52.75
10 179 160 Jennifer Singleton F 41 F4044 Eugene OR 2:11:52.7 2:11:04.3 10:01 77 159 21 52.22
11 201 42 Sandra Garcia F 40 F4044 Eugene OR 2:16:49.9 2:16:10.8 10:24 90 159 21 49.95
12 210 66 Allison Heaman F 43 F4044 Eugene OR 2:20:03.7 2:19:13.8 10:38 98 159 21 49.88
13 212 888 Starla McMullen F 40 F4044 Eugene OR 2:19:54.6 2:19:26.1 10:39 100 159 21 48.78
14 226 641 Jillian Henss F 43 F4044 Eugene OR 2:25:51.5 2:25:10.7 11:05 111 159 21 47.84
15 233 820 Tanya Goodson F 44 F4044 Eugene OR 2:28:55.8 2:28:03.2 11:19 116 159 21 47.29
16 234 44 Maria Ortiz F 41 F4044 Eugene OR 2:28:49.2 2:28:08.6 11:19 117 159 21 46.21
17 239 456 Amber Hogle F 40 F4044 Eugene OR 2:30:15.3 2:29:01.4 11:23 121 159 21 45.64
18 244 484 Nadia Singh F 43 F4044 Eugene OR 2:30:50.8 2:29:58.7 11:27 125 159 21 46.31
19 260 93 Kim Mueller F 42 F4044 Eugene OR 2:49:50.2 12:58 138 159 21 40.58
20 269 654 Shannon Suhr F 41 F4044 Eugene OR 3:09:05.3 3:07:48.9 14:21 146 159 21 36.45

Division Results for the F4549

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 23 794 Heidi Eichman F 46 F4549 Roseburg OR 1:31:15.3 1:31:12.9 6:58 5 159 17 78.18
2 73 254 Christine Duy F 48 F4549 Eugene OR 1:44:51.5 1:44:43.8 8:00 18 159 17 69.53
3 91 722 Leah Kirkland F 46 F4549 Eugene OR 1:49:04.6 1:48:42.3 8:18 29 159 17 65.59
4 93 259 Heidi Happonen F 45 F4549 Corvallis OR 1:49:12.7 1:48:53.0 8:19 30 159 17 64.88
5 159 184 Amy Goddard F 45 F4549 Gardiner OR 2:04:40.2 2:04:14.7 9:30 63 159 17 56.86
6 168 872 Becca Henry F 46 F4549 Eugene OR 2:05:59.7 2:05:43.9 9:36 70 159 17 56.72
7 180 375 Wanly Seydel F 48 F4549 Eugene OR 2:11:37.7 2:11:05.8 10:01 78 159 17 55.55
8 183 376 Jill Ritchie F 49 F4549 Eugene OR 2:12:32.3 2:12:00.8 10:05 79 159 17 55.80
9 185 523 Margaret Lara F 48 F4549 Eugene OR 2:13:36.0 2:13:05.3 10:10 81 159 17 54.71
10 189 159 Karla Ramsdal F 48 F4549 Eugene OR 2:14:46.1 2:14:04.7 10:15 84 159 17 54.31
11 197 117 Arianne Keller F 45 F4549 Eugene OR 2:15:59.5 2:15:17.9 10:20 87 159 17 52.21
12 202 56 Amy Duncan F 45 F4549 Eugene OR 2:17:41.0 2:16:53.9 10:28 91 159 17 51.60
13 203 55 Eva Pradhan F 47 F4549 Eugene OR 2:17:29.8 2:16:57.8 10:28 92 159 17 52.59
14 207 385 Trina Shanaman F 49 F4549 Eugene OR 2:19:29.6 2:18:37.7 10:35 96 159 17 53.14
15 217 746 Tanya Sinko F 49 F4549 Myrtle Point OR 2:21:01.5 2:20:21.2 10:43 104 159 17 52.48
16 228 536 Rhonda Zimlich F 48 F4549 Eugene OR 2:26:48.5 2:25:56.6 11:09 112 159 17 49.90
17 257 278 Monica Arce F 47 F4549 Portland OR 2:43:36.8 2:42:39.0 12:25 136 159 17 44.29

Division Results for the F5054

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 116 778 Carolyn Powell F 50 F5054 Eugene OR 1:54:09.2 1:53:51.4 8:42 39 159 14 65.49
2 146 757 Ann Hettick F 52 F5054 Eugene OR 2:01:31.1 2:00:58.5 9:15 53 159 14 63.20
3 150 402 Terri Johnson F 53 F5054 Sublimity OR 2:02:55.9 2:02:34.8 9:22 56 159 14 63.17
4 156 658 Carla Gay F 50 F5054 Eugene OR 2:04:26.4 2:03:59.7 9:28 61 159 14 60.14
5 175 134 Amy Beasley F 52 F5054 Eugene OR 2:10:15.4 2:09:30.4 9:54 74 159 14 59.04
6 204 228 Gwynne Pitts F 51 F5054 Eugene OR 2:18:09.5 2:17:21.2 10:30 93 159 14 54.97
7 205 276 Alexandria Cookson F 51 F5054 Eugene OR 2:18:52.0 2:18:01.5 10:33 94 159 14 54.70
8 208 240 Donna Ellickson F 52 F5054 Lowell OR 2:20:01.8 2:19:07.8 10:38 97 159 14 54.96
9 219 118 Kathy Donde F 52 F5054 Eugene OR 2:22:32.0 2:21:51.0 10:50 106 159 14 53.90
10 230 583 Angela Barlow F 51 F5054 Eugene OR 2:27:47.4 2:27:17.7 11:15 114 159 14 51.26
11 243 588 Christine Strom F 50 F5054 Springfield OR 2:30:50.7 2:29:58.3 11:27 124 159 14 49.72
12 265 467 Kelly Wigen F 51 F5054 Eugene OR 2:59:54.5 2:58:49.2 13:40 143 159 14 42.22
13 270 802 Heather Jammeh F 50 F5054 Eugene OR 3:22:10.8 3:21:28.6 15:23 147 159 14 37.01

Division Results for the F5559

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 65 171 Charlie Fox F 56 F5559 Junction City OR 1:41:57.8 1:41:55.4 7:47 15 159 7 79.01
2 84 377 Lyn Jost F 55 F5559 Eugene OR 1:47:48.3 1:47:32.1 8:13 24 159 7 73.90
3 98 629 Jill Shinkawa F 57 F5559 Corvallis OR 1:51:18.0 1:51:04.8 8:29 33 159 7 73.48
4 242 351 Kate Lange F 57 F5559 Eugene OR 2:30:06.2 2:29:08.2 11:24 123 159 7 54.73
5 256 649 Teri Bledsoe F 55 F5559 Salem OR 2:42:59.8 2:42:19.3 12:24 135 159 7 48.96
6 263 163 Robin Deloach F 59 F5559 Salem OR 2:57:34.9 2:56:27.5 13:29 141 159 7 47.54
7 271 460 Patricia Neet F 59 F5559 Corvallis OR 3:22:07.5 3:21:30.1 15:23 148 159 7 41.63

Division Results for the F6064

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 225 238 Sandy Goodell F 60 F6064 Eugene OR 2:25:39.9 2:24:45.2 11:03 110 159 4 58.77
2 229 217 Bridget Byfield F 61 F6064 Eugene OR 2:26:58.0 2:26:30.6 11:12 113 159 4 58.90
3 254 625 Vikie Malkasian F 64 F6064 Salem OR 2:42:55.8 2:42:16.3 12:24 133 159 4 55.56

Division Results for the F6569

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 255 648 Deb Wilding F 65 F6569 Salem OR 2:42:55.8 2:42:16.7 12:24 134 159 5 56.40
2 261 65 Jeannette Bausch F 68 F6569 Eugene OR 2:55:47.7 2:54:41.4 13:21 139 159 5 54.88
3 262 342 Sally Daly F 69 F6569 Eugene OR 2:57:33.0 2:56:25.3 13:29 140 159 5 55.22
4 274 461 Barbara Davis F 69 F6569 Philomath OR 3:35:34.8 3:34:38.2 16:24 151 159 5 45.39
5 275 30 Dorene Morris F 66 F6569 Springfield OR 3:37:59.8 3:36:52.8 16:34 152 159 5 42.85

Division Results for the F7099

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 167 31 Kathy Roberts F 70 F7099 Eugene OR 2:06:12.2 2:05:37.6 9:36 69 159 3 78.82
2 272 277 Cindy Stults F 71 F7099 Eugene OR 3:26:53.4 3:25:37.0 15:42 149 159 3 48.96
3 273 88 Cheryl Flavin F 71 F7099 Eugene OR 3:26:55.0 3:25:39.9 15:42 150 159 3 48.95

Division Results for the M0119

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 33 303 Braden Buerk M 18 M0119 Portland OR 1:32:57.5 1:32:54.7 7:06 27 126 3 66.09
2 79 95 Hunter Stockinger M 15 M0119 Eugene OR 1:47:06.1 1:46:50.6 8:10 59 126 3 60.18
3 162 558 Phoenix Martinez M 17 M0119 Eugene OR 2:04:58.6 2:04:47.2 9:32 97 126 3 49.88

Division Results for the M2024

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 2 775 Robert Pedersen M 21 M2024 Eugene OR 1:08:30.0 1:08:28.9 5:14 2 126 8 86.83
2 4 592 Jonathan Sisley M 24 M2024 Silverton OR 1:19:43.0 1:19:42.0 6:06 4 126 8 74.30
3 8 582 Champ Davis M 24 M2024 Eugene OR 1:22:53.0 1:22:45.6 6:20 8 126 8 71.55
4 48 638 Ryley Steel M 20 M2024 Eugene OR 1:36:43.5 1:36:27.7 7:22 37 126 8 62.11
5 62 586 Justin Jonas M 23 M2024 Eugene OR 1:41:53.9 1:41:39.6 7:46 50 126 8 58.25
6 70 182 Zachary Webster M 24 M2024 Eugene OR 1:43:50.8 1:43:39.2 7:55 53 126 8 57.12
7 99 693 Connor Kesler M 23 M2024 Eugene OR 1:51:52.4 1:51:31.3 8:31 66 126 8 53.09
8 126 543 Darren Nelson M 23 M2024 Eugene OR 1:56:05.6 1:55:59.5 8:52 83 126 8 51.05

Division Results for the M2529

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 1 534 Luke Puskedra M 29 M2529 Eugene OR 1:05:09.4 1:05:08.2 4:59 1 126 17 90.89
2 3 782 Eric Beyerle M 27 M2529 Eugene OR 1:09:03.9 1:09:02.4 5:17 3 126 17 85.76
3 12 895 William Gonia M 29 M2529 Eugene OR 1:27:15.6 1:27:07.3 6:40 11 126 17 67.96
4 17 581 Andrew Steier M 29 M2529 Eugene OR 1:29:56.3 1:29:54.3 6:52 15 126 17 65.86
5 32 674 Sean Fitzpatrick M 29 M2529 Eugene OR 1:32:51.8 1:32:38.7 7:05 26 126 17 63.91
6 36 219 Jared Pradarelli M 25 M2529 Eugene OR 1:33:49.5 1:33:38.8 7:09 28 126 17 63.23
7 44 8 Chase Davis M 26 M2529 Eugene OR 1:35:58.9 1:35:49.5 7:19 34 126 17 61.79
8 60 655 Austin Carefoot M 26 M2529 Eugene OR 1:41:24.4 1:41:11.7 7:44 48 126 17 58.51
9 61 627 Michael Hargitt M 28 M2529 Eugene OR 1:41:48.8 1:41:36.5 7:46 49 126 17 58.27
10 92 2 Drew Anderson M 29 M2529 Eugene OR 1:48:56.6 1:48:49.6 8:19 63 126 17 54.41
11 96 567 Jesse Wilson M 28 M2529 Eugene OR 1:49:22.8 1:49:11.3 8:21 65 126 17 54.23
12 106 623 Alex Hagerty M 28 M2529 Eugene OR 1:52:49.0 1:52:38.8 8:36 72 126 17 52.57
13 123 743 Kevin Samuelson M 29 M2529 Eugene OR 1:55:39.7 1:55:27.7 8:49 81 126 17 51.28
14 134 343 Jean-Guilla Durand M 29 M2529 Eugene OR 1:57:50.2 1:57:16.3 8:58 86 126 17 50.49
15 227 560 Anthony Whipple M 27 M2529 Eugene OR 2:26:53.7 2:25:50.3 11:08 116 126 17 40.60
16 235 822 Matt Adsit M 28 M2529 Eugene OR 2:28:37.9 2:28:09.1 11:19 118 126 17 39.97

Division Results for the M3034

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 6 194 James Tunbridge M 31 M3034 Eugene OR 1:20:15.9 1:20:14.8 6:08 6 126 10 73.79
2 22 350 Andrew Willis M 30 M3034 Salem OR 1:31:21.3 1:31:12.7 6:58 18 126 10 64.92
3 94 230 Oscar Arellano M 32 M3034 Springfield OR 1:49:15.4 1:49:00.7 8:20 64 126 10 54.33
4 110 75 Matthew Kuhnhenn M 32 M3034 Springfield OR 1:53:40.5 1:53:03.6 8:38 74 126 10 52.38
5 117 353 Michael Hoff M 31 M3034 Springfield OR 1:54:18.5 1:53:52.1 8:42 78 126 10 52.00
6 192 486 Eric Fredrickson M 30 M3034 Eugene OR 2:14:59.5 2:14:24.8 10:16 107 126 10 44.05
7 193 759 Shane O'Dell M 34 M3034 Eugene OR 2:15:28.3 2:14:35.6 10:17 108 126 10 44.17
8 194 511 Brad Ferguson M 30 M3034 Eugene OR 2:15:17.2 2:14:39.2 10:17 109 126 10 43.97
9 200 20 Micheal Aliotti M 30 M3034 Eugene OR 2:16:25.1 2:16:07.9 10:24 111 126 10 43.50
10 223 327 Arthur McMahon M 32 M3034 Eugene OR 2:24:42.8 2:23:54.2 11:00 115 126 10 41.16

Division Results for the M3539

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 5 83 Matt Dodd M 36 M3539 Eugene OR 1:19:46.0 1:19:44.9 6:06 5 126 23 75.17
2 14 174 Andy Larkin M 38 M3539 Coburg OR 1:29:14.5 1:29:04.0 6:48 12 126 23 68.19
3 19 514 Eric Curtiss M 38 M3539 Eugene OR 1:30:34.1 1:30:29.4 6:55 17 126 23 67.11
4 31 432 Federico Ramirez Lopez M 38 M3539 Salem OR 1:32:44.9 1:32:37.2 7:05 25 126 23 65.56
5 38 453 Matthew Clark M 39 M3539 Cottage Grove OR 1:34:38.3 1:34:34.7 7:14 30 126 23 64.71
6 42 845 Jon Goertz M 37 M3539 Eugene OR 1:35:42.2 1:35:35.9 7:18 33 126 23 63.08
7 45 10 Evan Pardi M 39 M3539 Eugene OR 1:35:59.8 1:35:50.7 7:19 35 126 23 63.86
8 46 617 Ryan Sheridan M 36 M3539 Hubbard OR 1:36:24.1 1:36:04.6 7:21 36 126 23 62.39
9 52 321 Marcel Brousseau M 37 M3539 Eugene OR 1:38:24.2 1:38:09.2 7:30 41 126 23 61.43
10 53 361 Chris Meddings M 37 M3539 Eugene OR 1:38:47.2 1:38:33.1 7:32 42 126 23 61.18
11 55 751 Marlan Glovatsky M 36 M3539 Eugene OR 1:38:57.4 1:38:40.3 7:32 44 126 23 60.75
12 56 392 Robert Eric Burdette M 36 M3539 Eugene OR 1:39:04.1 1:38:58.4 7:34 45 126 23 60.56
13 59 369 Runnie Kwanai M 37 M3539 Beaverton OR 1:40:52.3 1:40:50.2 7:42 47 126 23 59.79
14 71 657 Steve Walters M 39 M3539 Beaverton OR 1:44:23.7 1:44:16.1 7:58 54 126 23 58.69
15 74 492 Misael Flores M 38 M3539 Eugene OR 1:46:03.1 1:45:39.8 8:04 56 126 23 57.48
16 86 85 John Brewer M 38 M3539 Springfield OR 1:48:19.9 1:47:59.4 8:15 61 126 23 56.24
17 101 899 Cameron Harkness M 37 M3539 Vancouver WA 1:53:26.9 1:51:56.6 8:33 67 126 23 53.87
18 115 189 Michael Agosta M 35 M3539 Eugene OR 1:54:11.6 1:53:44.6 8:41 77 126 23 52.45
19 122 281 Kent Robinson M 39 M3539 Eugene OR 1:55:22.2 1:54:38.1 8:46 80 126 23 53.38
20 125 897 Chris Riehl M 35 M3539 Eugene OR 1:56:09.7 1:55:50.6 8:51 82 126 23 51.50
21 169 364 Duncan Farver M 35 M3539 Eugene OR 2:06:48.5 2:06:42.1 9:41 99 126 23 47.09
22 171 647 Erik Grove M 39 M3539 Milwaukie OR 2:07:27.6 2:07:04.1 9:42 100 126 23 48.16
23 248 150 Kevin Davison M 37 M3539 Eugene OR 2:33:54.0 2:32:56.1 11:41 121 126 23 39.43

Division Results for the M4044

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 7 784 Leo Alapont M 43 M4044 Eugene OR 1:20:39.9 1:20:37.3 6:10 7 126 15 78.35
2 9 678 Ryan Marquardt M 41 M4044 Eugene OR 1:24:18.9 1:24:16.2 6:26 9 126 15 73.77
3 10 766 David Liebowitz M 42 M4044 Eugene OR 1:26:33.5 1:26:31.1 6:37 10 126 15 72.43
4 18 604 Keith Miller M 42 M4044 Eugene OR 1:30:24.2 1:30:20.8 6:54 16 126 15 69.37
5 25 12 Josh Cramer M 41 M4044 Eugene OR 1:31:46.7 1:31:36.9 7:00 20 126 15 67.87
6 57 416 Mike Lopez M 44 M4044 Portland OR 1:39:48.8 1:39:21.4 7:36 46 126 15 64.10
7 72 86 Charlie Jett M 41 M4044 Eugene OR 1:44:26.9 1:44:21.7 7:58 55 126 15 59.58
8 80 96 David Stockinger M 42 M4044 Veneta OR 1:47:07.8 1:46:53.0 8:10 60 126 15 58.64
9 102 261 Quinn Michalek M 41 M4044 Eugene OR 1:52:32.5 1:52:24.2 8:35 68 126 15 55.31
10 111 459 Grant Morehead M 42 M4044 Eugene OR 1:53:35.0 1:53:07.1 8:39 75 126 15 55.40
11 120 517 Jeremy Moody M 44 M4044 Junction City OR 1:54:09.8 1:54:02.1 8:43 79 126 15 55.85
12 136 257 Matt Sharkey M 43 M4044 Eugene OR 1:57:52.3 1:57:23.3 8:58 87 126 15 53.81
13 143 614 Scott Bush M 41 M4044 Eugene OR 1:59:08.6 1:58:46.3 9:04 92 126 15 52.34
14 258 650 Contrail Smith M 40 M4044 Veneta OR 2:49:59.0 2:48:48.3 12:54 122 126 15 36.54

Division Results for the M4549

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 16 108 Chris Mitchell M 45 M4549 Eugene OR 1:29:31.0 1:29:28.8 6:50 14 126 13 71.76
2 27 296 Jason Dedrick M 46 M4549 Eugene OR 1:32:04.9 1:31:51.4 7:01 22 126 13 70.48
3 30 488 Brian Roddy M 45 M4549 Eugene OR 1:32:37.1 1:32:34.0 7:04 24 126 13 69.37
4 67 527 Pete Dolan M 48 M4549 Eugene OR 1:42:40.3 1:42:34.9 7:50 51 126 13 64.17
5 77 177 Chad Schacht M 49 M4549 Eugene OR 1:46:23.3 1:46:17.8 8:07 57 126 13 62.45
6 105 372 Reid Shepard M 45 M4549 Eugene OR 1:53:02.7 1:52:38.5 8:36 71 126 13 57.00
7 129 683 Steve Thoennes M 47 M4549 Eugene OR 1:56:56.7 1:56:27.5 8:54 85 126 13 56.05
8 142 387 Chris Esparza M 45 M4549 Eugene OR 1:59:08.8 1:58:46.0 9:04 91 126 13 54.07
9 145 675 Christopher Stoeger M 47 M4549 Eugene OR 2:01:10.5 2:00:43.2 9:13 93 126 13 54.07
10 182 322 Vincent Panganiban M 47 M4549 Beaverton OR 2:18:43.3 2:11:33.9 10:03 104 126 13 49.62
11 190 431 Scott Heaton M 49 M4549 Eugene OR 2:15:20.8 2:14:15.5 10:15 106 126 13 49.44
12 195 522 Yiyakchu Thapa M 47 M4549 Eugene OR 2:15:20.1 2:14:48.4 10:18 110 126 13 48.42
13 266 466 David Wigen M 48 M4549 Eugene OR 2:59:55.0 2:58:50.2 13:40 123 126 13 36.81

Division Results for the M5054

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 15 345 Kevin Headley M 50 M5054 Eugene OR 1:29:15.4 1:29:08.5 6:49 13 126 21 75.11
2 26 222 Eric Parsons M 52 M5054 Eugene OR 1:31:50.0 1:31:47.0 7:01 21 126 21 74.22
3 28 541 Andy Clarke M 53 M5054 Veneta OR 1:31:59.9 1:31:53.2 7:01 23 126 21 74.77
4 39 309 David Saenger M 51 M5054 Eugene OR 1:35:14.5 1:35:03.5 7:16 31 126 21 71.03
5 41 673 Jeffrey Lehrbach M 50 M5054 Roseburg OR 1:35:35.5 1:35:26.5 7:18 32 126 21 70.15
6 49 442 Frederick Colby M 50 M5054 Eugene OR 1:36:34.4 1:36:30.1 7:22 38 126 21 69.37
7 69 609 William Wilkins M 50 M5054 Eugene OR 1:43:42.0 1:43:35.7 7:55 52 126 21 64.63
8 88 758 Scott Hettick M 53 M5054 Eugene OR 1:48:39.1 1:48:16.4 8:16 62 126 21 63.46
9 103 382 Steven Hiett M 54 M5054 Eugene OR 1:53:01.0 1:52:32.8 8:36 69 126 21 61.59
10 104 79 Kent Reynolds M 52 M5054 Shedd OR 1:53:25.4 1:52:35.6 8:36 70 126 21 60.50
11 108 143 Bruno Francia M 51 M5054 Eugene OR 1:53:04.9 1:52:57.2 8:38 73 126 21 59.78
12 112 113 Bill White M 51 M5054 Eugene OR 1:54:12.8 1:53:09.6 8:39 76 126 21 59.67
13 127 206 Tony Kaperick M 51 M5054 Eugene OR 1:56:50.8 1:56:21.7 8:53 84 126 21 58.03
14 137 540 Ronald Constable M 50 M5054 Eugene OR 1:58:02.9 1:57:30.2 8:59 88 126 21 56.98
15 152 821 Dean Lamoureux M 52 M5054 Eugene OR 2:03:23.5 2:02:50.7 9:23 95 126 21 55.45
16 158 452 Bill Bezuk M 54 M5054 Eugene OR 2:04:40.0 2:04:13.6 9:29 96 126 21 55.80
17 174 225 Michael Harman M 53 M5054 Springfield OR 2:09:43.1 2:09:10.4 9:52 101 126 21 53.19
18 178 703 Jeremy Wegner M 54 M5054 Eugene OR 2:10:16.4 2:09:57.6 9:56 102 126 21 53.34
19 209 363 Eric Nusbaum M 53 M5054 Eugene OR 2:20:04.8 2:19:13.5 10:38 112 126 21 49.35
20 232 126 David Owens M 54 M5054 Eugene OR 2:28:47.2 2:27:39.8 11:17 117 126 21 46.95

Division Results for the M5559

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 37 73 Michael Hunter M 55 M5559 Springfield OR 1:34:30.7 1:34:18.9 7:12 29 126 5 74.15
2 50 886 Sam Friedman M 55 M5559 Roseburg OR 1:37:36.2 1:37:27.4 7:27 39 126 5 71.76
3 54 61 Norm Phillips M 56 M5559 Eugene OR 1:38:50.6 1:38:35.9 7:32 43 126 5 71.56
4 149 67 Damon Brown M 56 M5559 Eugene OR 2:03:06.1 2:02:27.1 9:21 94 126 5 57.62
5 221 503 Javier Romero M 55 M5559 Eugene OR 2:22:43.0 2:22:30.2 10:53 114 126 5 49.07

Division Results for the M6064

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 51 354 John Obrien M 60 M6064 Eugene OR 1:37:48.3 1:37:43.0 7:28 40 126 4 74.91
2 78 656 Michael Hare M 60 M6064 Eugene OR 1:46:39.9 1:46:34.2 8:09 58 126 4 68.68
3 181 600 John Blackwood M 62 M6064 Roseburg OR 2:12:03.1 2:11:26.5 10:03 103 126 4 56.74
4 241 537 Christopher Hatch M 63 M6064 Eugene OR 2:30:10.0 2:29:04.1 11:23 119 126 4 50.52

Division Results for the M6569

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 24 180 Jerry Roberts M 67 M6569 Eugene OR 1:31:18.7 1:31:13.4 6:58 19 126 4 85.84
2 140 258 Randy Hampton M 65 M6569 Eugene OR 1:58:12.6 1:57:53.2 9:00 89 126 4 65.13
3 141 680 Phil Kimmel M 65 M6569 Eugene OR 1:58:53.2 1:58:35.2 9:04 90 126 4 64.74
4 213 153 Fredy Medrano M 65 M6569 Eugene OR 2:20:17.1 2:19:26.6 10:39 113 126 4 55.06

Division Results for the M7099

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 164 272 Frank Ratti M 70 M7099 Eugene OR 2:05:44.7 2:05:00.3 9:33 98 126 3 64.59
2 187 563 Mike Lynch M 72 M7099 Eugene OR 2:14:20.2 2:13:49.7 10:13 105 126 3 61.74
3 247 472 Melvin Davis M 72 M7099 Eugene OR 2:31:28.2 2:30:20.1 11:29 120 126 3 54.96