2020 Frost Trot



Division Results for the F1519

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 17 920 Bailey Holcomb F 17 F1519 Drain OR 31:40.7 31:36.9 10:11 4 37 1

Division Results for the F2529

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 2 884 Rachel Hawkins F 27 F2529 Glide OR 22:44.0 22:42.6 7:19 1 37 6
2 34 903 Melissa Toney F 29 F2529 Elmira OR 43:20.7 43:12.5 13:55 12 37 6
3 42 912 Rachel Bays F 26 F2529 Oregon City OR 53:22.4 53:12.0 17:08 18 37 6

Division Results for the F3034

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 12 929 Stacy McDonald F 34 F3034 Eugene OR 30:06.7 30:03.9 9:41 2 37 4
2 15 874 Angela Carter F 33 F3034 Roseburg OR 31:27.4 31:22.1 10:06 3 37 4
3 29 918 Gabrielle Guerra F 32 F3034 Eugene OR 39:14.4 39:01.1 12:34 9 37 4

Division Results for the F3539

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 24 925 Mandy Siel F 39 F3539 Eugene OR 36:59.7 36:54.2 11:53 7 37 10
2 26 892 Jessica Mosier F 37 F3539 Monroe OR 37:17.4 37:11.4 11:59 8 37 10
3 31 921 Jenny Kneale F 36 F3539 Eugene OR 41:47.7 41:43.0 13:26 10 37 10
4 39 878 Marci Edmondson F 35 F3539 Dexter OR 49:54.1 49:45.7 16:01 15 37 10
5 41 885 Cathy Ingman F 35 F3539 Eugene OR 51:13.8 51:08.8 16:28 17 37 10
6 45 881 Alissa Giunta F 36 F3539 Eugene OR 56:53.8 56:47.5 18:17 20 37 10
7 50 895 Emily Payne F 37 F3539 Eugene OR 1:01:48.3 1:01:38.0 19:51 25 37 10
8 51 888 Angela Marble F 38 F3539 Elmira OR 1:05:29.6 1:05:20.5 21:02 26 37 10

Division Results for the F4044

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 20 872 Hong Bui F 41 F4044 Eugene OR 33:47.4 33:43.9 10:52 5 37 4
2 40 909 Jenny Yvanez F 40 F4044 Creswell OR 49:54.7 49:46.4 16:02 16 37 4
3 44 901 Jennifer Silberstein F 40 F4044 Eugene OR 55:33.6 55:27.4 17:51 19 37 4
4 52 898 Jamie Ravagni F 43 F4044 Springfield OR 1:05:49.2 1:05:40.1 21:09 27 37 4

Division Results for the F4549

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 37 882 Erica Harms F 46 F4549 Brownsville OR 48:44.3 48:40.9 15:41 13 37 3
2 48 890 Twila McDonald F 49 F4549 Yoncalla OR 1:01:28.3 1:01:16.7 19:44 23 37 3
3 49 915 Becky Gerrard F 48 F4549 Drain OR 1:01:31.5 1:01:19.7 19:45 24 37 3

Division Results for the F5054

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 33 922 Allene McKnight F 54 F5054 Springfield OR 42:23.7 42:09.9 13:35 11 37 3
2 46 886 Heather Jammeh F 50 F5054 Eugene OR 57:14.5 57:06.2 18:23 21 37 3

Division Results for the F6064

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 23 905 Susan G Vance F 60 F6064 Eugene OR 35:49.3 35:45.5 11:31 6 37 1

Division Results for the F6569

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 47 877 Barbara Davis F 69 F6569 Philomath OR 57:15.9 57:08.6 18:24 22 37 2

Division Results for the F7074

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 38 876 Linda Cutright F 70 F7074 Sweet Home OR 48:45.5 48:42.0 15:41 14 37 1

Division Results for the M0110

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 14 897 Jonah Phillips M 7 M0110 Eugene OR 31:20.3 31:18.3 10:05 12 26 1

Division Results for the M1519

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 1 924 Brandon Moehlmann M 17 M1519 Creswell OR 21:12.5 21:11.3 6:50 1 26 3
2 10 871 Massimo Brigola M 18 M1519 Eugene OR 27:21.4 27:19.3 8:48 9 26 3
3 18 916 Jake Gerrard M 17 M1519 Drain OR 31:40.8 31:37.1 10:11 14 26 3

Division Results for the M2529

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 9 896 Weston Petewon M 26 M2529 Eugene OR 27:11.4 27:04.2 8:43 8 26 3
2 19 911 Jacob Bays M 27 M2529 Oregon City OR 31:58.9 31:53.3 10:16 15 26 3
3 25 914 Ryan Dawkins M 28 M2529 Oregon City OR 37:08.7 37:04.2 11:56 18 26 3

Division Results for the M3034

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 22 873 Adam Burns M 33 M3034 Eugene OR 34:11.6 34:07.0 10:59 17 26 3
2 30 891 Joseph Miller M 32 M3034 Albany OR 40:03.0 39:59.7 12:53 21 26 3
3 36 899 Aaron Ruiz M 34 M3034 Eugene OR 45:22.4 45:14.4 14:34 24 26 3

Division Results for the M3539

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 5 908 Robert Yard M 36 M3539 Oakland OR 25:36.7 25:31.6 8:13 4 26 2
2 8 926 Matt Siel M 39 M3539 Eugene OR 26:54.6 26:50.4 8:39 7 26 2

Division Results for the M4044

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 13 931 Steve Sutton M 40 M4044 Eugene OR 31:14.0 31:09.1 10:02 11 26 3
2 21 894 Bala Palani M 40 M4044 Eugene OR 34:02.4 33:56.9 10:56 16 26 3
3 27 904 Bradley Unger M 42 M4044 Eugene OR 37:39.2 37:30.7 12:05 19 26 3

Division Results for the M4549

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 4 923 Brad Moehlmann M 48 M4549 Creswell OR 24:34.8 24:32.3 7:54 3 26 2
2 35 889 Tom McDonald M 49 M4549 Yoncalla OR 44:39.7 44:26.8 14:19 23 26 2

Division Results for the M5054

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 3 928 Matthew Victor M 51 M5054 Eugene OR 23:34.7 23:32.3 7:35 2 26 3
2 11 930 Sean Hahn M 51 M5054 Eugene OR 27:26.0 27:21.4 8:49 10 26 3
3 28 917 Scott Gerrard M 51 M5054 Drain OR 38:15.5 38:05.3 12:16 20 26 3

Division Results for the M5559

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 6 907 Saul Wold M 55 M5559 Eugene OR 26:18.9 26:16.0 8:28 5 26 2
2 16 870 Carlo Brigola M 55 M5559 Eugene OR 31:36.4 31:33.5 10:10 13 26 2

Division Results for the M6064

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 7 913 Ben Coutant M 60 M6064 Eugene OR 26:42.6 26:39.7 8:35 6 26 2
2 32 919 Rick Guerra M 62 M6064 Eugene OR 42:00.8 41:48.9 13:28 22 26 2

Division Results for the M7074

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 43 906 Jonathan Waisman M 72 M7074 Springfield OR 55:15.6 55:08.2 17:45 25 26 1