2020 Crescent Lake Challenge



Division Results for the F0114

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 48 94 Ava Betts F 14 F0114 Corvallis OR 1:19:51.5 1:19:51.5 3:29 14 37 3
2 81 47 Louisa Lamarre F 13 F0114 Bend OR 1:37:43.5 1:37:43.5 4:15 25 37 3
3 82 62 Kinsey Olarrea F 14 F0114 Bend OR 1:37:47.5 1:37:47.5 4:16 26 37 3

Division Results for the F1519

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 22 36 Kira Gilbert F 17 F1519 Bend OR 1:07:19.5 1:07:19.5 2:56 3 37 5
2 23 60 Alice McKnight F 17 F1519 Bend OR 1:07:21.5 1:07:21.5 2:56 4 37 5
3 47 4 Allyson Bomber F 17 F1519 Corvallis OR 1:19:49.5 1:19:49.5 3:29 13 37 5
4 52 88 Hannah Tranby F 16 F1519 Bend OR 1:21:02.5 1:21:02.5 3:32 17 37 5
5 71 65 Adriauna Pendergrass F 18 F1519 Redmond OR 1:28:30.5 1:28:30.5 3:51 20 37 5

Division Results for the F3039

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 44 11 Abby Bruning F 36 F3039 Bend OR 1:16:58.5 1:16:58.5 3:21 11 37 2
2 89 57 Stephanie McCarthy F 31 F3039 Eugene OR 1:42:21.5 1:42:21.5 4:28 31 37 2

Division Results for the F4049

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 7 90 Mary Wellington F 49 F4049 Bend OR 1:03:49.5 1:03:49.5 2:47 1 37 12
2 33 3 Jennifer Bogle F 48 F4049 Bend OR 1:11:52.5 1:11:52.5 3:08 6 37 12
3 35 40 Karen Jenkins F 46 F4049 White Salmon WA 1:14:27.5 1:14:27.5 3:15 7 37 12
4 39 77 Diana Spring F 46 F4049 Bend OR 1:15:41.5 1:15:41.5 3:18 8 37 12
5 46 25 Danielle Curran F 40 F4049 Eugene OR 1:18:40.5 1:18:40.5 3:26 12 37 12
6 77 32 Kelly Emerson F 43 F4049 Bend OR 1:32:38.5 1:32:38.5 4:02 21 37 12
7 78 29 Asha Dicharry F 42 F4049 Bend OR 1:33:59.5 1:33:59.5 4:06 22 37 12
8 79 46 Amee Koch F 47 F4049 Bend OR 1:36:46.5 1:36:46.5 4:13 23 37 12
9 83 50 Charlotte Lin F 43 F4049 Bend OR 1:38:54.5 1:38:54.5 4:19 27 37 12
10 84 6 Jennifer Brashnyk F 45 F4049 Portland OR 1:39:14.5 1:39:14.5 4:19 28 37 12
11 86 27 Carrie Day F 47 F4049 Bend OR 1:40:55.5 1:40:55.5 4:24 29 37 12
12 87 13 Jeri Chapin F 45 F4049 Bend OR 1:40:58.5 1:40:58.5 4:24 30 37 12

Division Results for the F5059

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 8 43 Suzanne King F 55 F5059 Bend OR 1:03:51.5 1:03:51.5 2:47 2 37 10
2 41 26 Julie Cutts F 51 F5059 Bend OR 1:16:01.5 1:16:01.5 3:19 9 37 10
3 50 83 Barbara Taylor F 50 F5059 Bend OR 1:20:07.5 1:20:07.5 3:30 15 37 10
4 55 20 Amanda Conde F 54 F5059 Bend OR 1:21:13.5 1:21:13.5 3:32 18 37 10
5 80 82 Sarah Swaney F 59 F5059 Bend OR 1:37:28.5 1:37:28.5 4:15 24 37 10
6 90 86 Keli Thomas F 59 F5059 Bend OR 1:44:08.5 1:44:08.5 4:32 32 37 10
7 91 56 Laurie Martin F 52 F5059 Bend OR 1:48:16.5 1:48:16.5 4:43 33 37 10
8 92 5 Kay Bomber F 56 F5059 Corvallis OR 2:30:56.0 2:30:56.0 6:34 34 37 10
9 94 49 Julie Lawnicki F 56 F5059 Eugene OR 3:28:33.0 3:28:33.0 9:05 36 37 10
10 95 9 Cathy Brostrom F 59 F5059 Gresham OR 3:28:37.0 3:28:37.0 9:05 37 37 10

Division Results for the F6069

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 32 54 Maria Madden F 64 F6069 Bend OR 1:11:50.5 1:11:50.5 3:08 5 37 3
2 43 35 Hilary Garrett F 62 F6069 Bend OR 1:16:56.5 1:16:56.5 3:21 10 37 3
3 51 58 Monica McClain-Smith F 60 F6069 Bend OR 1:20:42.5 1:20:42.5 3:31 16 37 3

Division Results for the F7099

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 62 33 Dagmar Eriksson F 74 F7099 Bend OR 1:24:05.5 1:24:05.5 3:40 19 37 2
2 93 66 Gloria Ploss F 74 F7099 Bend OR 2:49:20.0 2:49:20.0 7:22 35 37 2

Division Results for the M0114

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 74 28 Cooper Day M 14 M0114 Bend OR 1:30:51.5 1:30:51.5 3:58 54 60 1

Division Results for the M1519

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 16 97 Cameron Fox M 19 M1519 Corvallis OR 1:06:08.5 1:06:08.5 2:53 14 60 13
2 19 14 Parke Chapin M 15 M1519 Bend OR 1:07:13.5 1:07:13.5 2:56 17 60 13
3 20 1 Will Adams M 15 M1519 Bend OR 1:07:15.5 1:07:15.5 2:56 18 60 13
4 25 72 Cody Santaguida M 16 M1519 Bend OR 1:08:24.5 1:08:24.5 2:59 21 60 13
5 27 22 Jack Creech M 16 M1519 Bend OR 1:09:22.5 1:09:22.5 3:01 23 60 13
6 29 69 Trevor Ricker M 16 M1519 Bend OR 1:10:42.5 1:10:42.5 3:05 25 60 13
7 36 93 Nate Robbins M 18 M1519 Bend OR 1:15:17.5 1:15:17.5 3:17 29 60 13
8 37 39 Gattlin Janes M 15 M1519 Redmond OR 1:15:28.5 1:15:28.5 3:17 30 60 13
9 38 96 Freddy Finney-Jordet M 17 M1519 Bend OR 1:15:33.5 1:15:33.5 3:18 31 60 13
10 42 64 Quinn Olarrea M 19 M1519 Bend OR 1:16:43.5 1:16:43.5 3:21 33 60 13
11 53 59 Kyle McGarry M 15 M1519 Bend OR 1:21:05.5 1:21:05.5 3:32 36 60 13
12 57 17 Jacob Christensen M 16 M1519 Bend OR 1:22:37.5 1:22:37.5 3:36 39 60 13
13 67 44 Ellois Kline M 17 M1519 Corvallis OR 1:26:08.5 1:26:08.5 3:45 48 60 13

Division Results for the M2029

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 4 34 Sage Fox M 21 M2029 Eugene OR 57:14.1 57:14.1 2:30 4 60 2
2 15 68 Chase Ricker M 22 M2029 Bend OR 1:05:51.5 1:05:51.5 2:52 13 60 2

Division Results for the M3039

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 3 87 Peter Tiernan M 39 M3039 Bend OR 57:12.3 57:12.3 2:30 3 60 4
2 5 10 Kevin Brown M 30 M3039 Bend OR 1:00:45.1 1:00:45.1 2:39 5 60 4
3 17 79 Michael Stadnisky M 37 M3039 Bend OR 1:06:48.5 1:06:48.5 2:55 15 60 4

Division Results for the M4049

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 2 76 James Southam M 41 M4049 Bend OR 55:57.4 55:57.4 2:26 2 60 12
2 6 41 Noel Johnson M 41 M4049 Portland OR 1:01:24.4 1:01:24.4 2:41 6 60 12
3 9 19 Shane Cochran M 41 M4049 Bend OR 1:04:02.5 1:04:02.5 2:48 7 60 12
4 11 52 Mark Maclachlan M 46 M4049 Bend OR 1:04:49.5 1:04:49.5 2:50 9 60 12
5 13 61 Edward Micek M 48 M4049 Bend OR 1:05:35.5 1:05:35.5 2:52 11 60 12
6 34 84 David Taylor M 49 M4049 Bend OR 1:13:56.5 1:13:56.5 3:13 28 60 12
7 40 92 Chad Willems M 44 M4049 Bend OR 1:15:42.5 1:15:42.5 3:18 32 60 12
8 56 12 Eric Carr M 45 M4049 Bend OR 1:21:22.5 1:21:22.5 3:33 38 60 12
9 65 71 Eric Sandvall M 47 M4049 Bend OR 1:24:48.5 1:24:48.5 3:42 46 60 12
10 66 7 Neil Brashnyk M 47 M4049 Portland OR 1:25:04.5 1:25:04.5 3:42 47 60 12
11 72 91 Ross White M 40 M4049 Bend OR 1:28:33.5 1:28:33.5 3:52 52 60 12

Division Results for the M5059

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 1 55 Eric Martin M 54 M5059 Bend OR 53:51.7 53:51.7 2:21 1 60 11
2 10 78 Brad St Clair M 56 M5059 Bend OR 1:04:46.5 1:04:46.5 2:49 8 60 11
3 12 95 Paul Trout M 51 M5059 Bend OR 1:05:31.5 1:05:31.5 2:51 10 60 11
4 14 24 Gordie Cumming M 52 M5059 Bend OR 1:05:36.5 1:05:36.5 2:52 12 60 11
5 26 89 Glenn Voelz M 50 M5059 Bend OR 1:08:48.5 1:08:48.5 3:00 22 60 11
6 28 37 Gene Hyde M 55 M5059 Bend OR 1:09:50.5 1:09:50.5 3:03 24 60 11
7 54 21 Andy Conde M 55 M5059 Bend OR 1:21:11.5 1:21:11.5 3:32 37 60 11
8 64 48 Doug Lawnicki M 53 M5059 Eugene OR 1:24:10.5 1:24:10.5 3:40 45 60 11
9 68 80 John Stephenson M 57 M5059 Bend OR 1:26:17.5 1:26:17.5 3:46 49 60 11
10 69 73 Gordon Sayre M 55 M5059 Eugene OR 1:27:12.5 1:27:12.5 3:48 50 60 11
11 85 63 Mike Olarrea M 50 M5059 Bend OR 1:39:55.5 1:39:55.5 4:21 57 60 11

Division Results for the M6069

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 18 53 Bob Madden M 61 M6069 Bend OR 1:07:05.5 1:07:05.5 2:56 16 60 13
2 21 31 David Edic M 62 M6069 Bend OR 1:07:18.5 1:07:18.5 2:56 19 60 13
3 24 42 Jeff Jones M 62 M6069 Eugene OR 1:08:19.5 1:08:19.5 2:59 20 60 13
4 30 75 David Smullin M 66 M6069 Bend OR 1:11:09.5 1:11:09.5 3:06 26 60 13
5 31 30 Greg Downing M 60 M6069 Corvallis OR 1:11:25.5 1:11:25.5 3:07 27 60 13
6 45 51 Randal Machado M 62 M6069 Klamath Falls OR 1:17:51.5 1:17:51.5 3:24 34 60 13
7 49 38 Mike Ivie M 68 M6069 Portland OR 1:19:53.5 1:19:53.5 3:29 35 60 13
8 58 16 Fred Christensen M 64 M6069 Bend OR 1:22:39.5 1:22:39.5 3:36 40 60 13
9 59 45 Ed Klotz M 60 M6069 Incline Village NV 1:22:49.5 1:22:49.5 3:37 41 60 13
10 60 23 Bruce Culbertson M 69 M6069 Soda Springs CA 1:23:01.5 1:23:01.5 3:37 42 60 13
11 63 15 Rick Christen M 66 M6069 Bend OR 1:24:07.5 1:24:07.5 3:40 44 60 13
12 70 81 Dr Stones M 69 M6069 Bend OR 1:27:33.5 1:27:33.5 3:49 51 60 13
13 73 70 Steve Roti M 62 M6069 Bend OR 1:30:42.5 1:30:42.5 3:57 53 60 13

Division Results for the M7099

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 61 74 Len Sherr M 74 M7099 Bend OR 1:23:33.5 1:23:33.5 3:38 43 60 4
2 75 18 John Cobourn M 73 M7099 Minden NV 1:31:35.5 1:31:35.5 3:59 55 60 4
3 76 2 Lew Becker M 71 M7099 Bend OR 1:31:44.5 1:31:44.5 4:00 56 60 4
4 88 67 Norm Ploss M 72 M7099 Bend OR 1:41:37.5 1:41:37.5 4:26 58 60 4