2018 Cascade Crest Nordic Challenge



Division Results for the F0118

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 7 181 Kiley Prinz F 15 F0118 Bend OR 36:42.7 36:42.7 3:41 2 16 4
2 8 215 Heidi Watkins F 17 F0118 Bend OR 37:10.3 37:10.3 3:44 3 16 4
3 17 230 Kinsey Olarrea F 12 F0118 Bend OR 44:02.6 44:02.6 4:25 10 16 4
4 20 118 Kalyn Christ F 10 F0118 Bend OR 55:01.6 55:01.6 5:31 12 16 4

Division Results for the F1929

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 4 224 Chloe Boucher F 25 F1929 Bend OR 34:44.3 34:44.3 3:29 1 16 2
2 16 191 Kirsten Romney F 28 F1929 Bend OR 40:37.0 40:37.0 4:04 9 16 2

Division Results for the F3039

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 9 141 Whitney Hooker F 34 F3039 The Dalles OR 37:16.1 37:16.1 3:44 4 16 5
2 11 151 Sara Kuhn F 37 F3039 Bend OR 38:13.1 38:13.1 3:50 5 16 5
3 12 117 Breanna Caywood F 32 F3039 Bend OR 38:14.1 38:14.1 3:50 6 16 5
4 19 148 Jessica Jern F 38 F3039 Fairbanks OR 47:11.1 47:11.1 4:44 11 16 5
5 21 115 Tansy Brown F 38 F3039 Bend OR 55:03.2 55:03.2 5:31 13 16 5

Division Results for the F4049

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 15 124 Karen English F 40 F4049 Bend OR 40:03.0 40:03.0 4:01 8 16 3
2 24 221 Sokhorn Yim F 44 F4049 Portland OR 1:28:09.8 1:28:09.8 8:49 15 16 3

Division Results for the F6069

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 14 193 Sally Russell F 60 F6069 Bend OR 40:01.4 40:01.4 4:01 7 16 1

Division Results for the F7099

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 23 177 Gloria Ploss F 72 F7099 Bend OR 58:14.9 58:14.9 5:50 14 16 1

Division Results for the M0118

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 3 184 Kian Reid M 9 M0118 Wenatchee WA 33:21.9 33:21.9 3:21 3 9 3
2 5 220 Reed Wuepper M 11 M0118 Bend OR 35:15.8 35:15.8 3:32 4 9 3
3 13 144 Aidan Jacobus M 11 M0118 Bend OR 38:23.8 38:23.8 3:51 7 9 3

Division Results for the M3039

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 6 129 Paul Francis M 37 M3039 Bend OR 35:52.2 35:52.2 3:36 5 9 1

Division Results for the M4049

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 1 183 Doug Reid M 49 M4049 Wenatchee WA 28:05.8 28:05.8 2:49 1 9 2
2 18 171 Mike Olarrea M 48 M4049 Bend OR 45:49.7 45:49.7 4:35 8 9 2

Division Results for the M5059

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 2 113 Bruce Brody-Heine M 52 M5059 Bend OR 31:48.6 31:48.6 3:11 2 9 1

Division Results for the M6069

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 10 190 Greg Romney M 61 M6069 Coeur D Alene ID 37:47.3 37:47.3 3:47 6 9 1

Division Results for the M7099

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 22 133 Peter Gilmore M 70 M7099 Bend OR 56:51.2 56:51.2 5:42 9 9 1