2020 Suddenly Sleepy Sleepwalk



Division Results for the F0112

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 21 63 Elise Hudkins F 9 F0112 Eugene OR 31:31.3 31:26.4 10:08 6 67 8 55.82
2 31 86 Sekoya Murray F 12 F0112 Eugene OR 38:07.7 37:33.7 12:06 11 67 8 43.35
3 66 44 Nuari Filipe F 9 F0112 Eugene OR 57:12.3 56:53.5 18:19 35 67 8 30.85
4 68 172 Addyson Stockton F 8 F0112 Eugene OR 57:15.4 56:56.8 18:20 37 67 8 31.81
5 82 189 Luna Braga F 8 F0112 Eugene OR 1:03:58.4 1:03:27.6 20:26 49 67 8 28.55

Division Results for the F1318

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 48 77 Chalyn Michelson F 16 F1318 Creswell OR 50:48.9 50:48.9 16:22 23 67 1 30.11

Division Results for the F1929

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 11 59 Kelsey Hanson F 26 F1929 Creswell OR 27:48.4 27:46.1 8:57 2 67 14 53.30
2 34 185 Alexann Watson F 24 F1929 Eugene OR 39:26.6 39:03.3 12:35 13 67 14 37.90
3 51 88 Emily Nelson F 26 F1929 Harrisburg OR 52:51.8 52:32.0 16:55 25 67 14 28.17
4 52 82 Colleen Mumford F 26 F1929 Eugene OR 52:52.6 52:33.5 16:55 26 67 14 28.16
5 63 49 Bree Fowler F 23 F1929 Eugene OR 57:03.6 56:27.0 18:11 32 67 14 26.22
6 64 21 Vanessa Bahna F 23 F1929 Kirkland WA 57:02.3 56:35.5 18:13 33 67 14 26.15
7 70 51 Isabella Franke F 27 F1929 Eugene OR 58:49.0 58:25.6 18:49 39 67 14 25.33
8 71 26 Lyndan Bliss F 27 F1929 Eugene OR 58:50.2 58:26.9 18:49 40 67 14 25.32
9 72 177 Allison Tipton F 27 F1929 Eugene OR 58:53.3 58:30.2 18:50 41 67 14 25.30
10 77 39 Stephanie Derrick F 29 F1929 Springfield OR 1:00:16.1 1:00:16.1 19:24 45 67 14 24.56
11 80 95 Marika Paulson F 22 F1929 Eugene OR 1:01:06.3 1:00:49.4 19:35 47 67 14 24.33

Division Results for the F3039

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 27 193 Christine Scafa F 32 F3039 Eugene OR 34:26.0 34:10.0 11:00 8 67 12 43.42
2 35 168 Bethany Robinson F 39 F3039 Eugene OR 40:58.1 40:33.9 13:04 14 67 12 37.47
3 42 97 Heidi Pettit F 34 F3039 Eugene OR 45:51.8 45:38.9 14:42 18 67 12 32.64
4 55 33 Amanda Burian F 30 F3039 Eugene OR 55:09.0 54:49.1 17:39 27 67 12 27.00
5 57 170 Jennifer Ryker F 39 F3039 Springfield OR 55:29.0 55:19.3 17:49 28 67 12 27.48
6 58 57 Angela Godlasky F 38 F3039 Springfield OR 55:27.7 55:19.6 17:49 29 67 12 27.35
7 60 192 Mallory Mautle F 33 F3039 Eugene OR 56:06.4 55:26.9 17:51 30 67 12 26.81
8 61 167 Alma Ramirez F 37 F3039 Springfield OR 56:22.8 56:14.2 18:07 31 67 12 26.76
9 85 53 Erin Frey F 37 F3039 Eugene OR 1:04:07.9 1:03:36.8 20:29 51 67 12 23.66

Division Results for the F4049

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 18 31 Gretchen Brillon F 40 F4049 Eugene OR 30:45.5 30:34.1 9:51 4 67 11 50.05
2 20 62 Coleen Hudkins F 43 F4049 Eugene OR 31:31.4 31:26.3 10:08 5 67 11 49.68
3 23 75 Tamara McCuistion F 42 F4049 Philomath OR 33:17.0 33:13.4 10:42 7 67 11 46.66
4 29 187 Andrea Baker F 48 F4049 Cottage Grove OR 35:28.1 35:14.4 11:21 10 67 11 46.44
5 33 65 Anda Irbe F 42 F4049 Eugene OR 38:15.5 38:01.7 12:15 12 67 11 40.76
6 36 174 Sienna Thomas F 46 F4049 Eugene OR 41:06.3 40:42.0 13:06 15 67 11 39.40
7 67 173 Jennifer Stockton F 40 F4049 Eugene OR 57:16.6 56:56.8 18:20 36 67 11 26.87
8 69 182 Debbie Williamson F 48 F4049 Eugene OR 57:45.6 57:13.8 18:26 38 67 11 28.60
9 76 74 Jenifer McAlexander F 47 F4049 Eugene OR 59:42.2 59:34.1 19:11 44 67 11 27.20

Division Results for the F5059

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 3 90 Deanna O'Neil F 55 F5059 Canby OR 19:38.9 19:37.8 6:20 1 67 8 91.02
2 28 56 Grace Glennanthony F 50 F5059 Eugene OR 35:38.0 35:03.2 11:17 9 67 8 47.83
3 44 89 Christine North F 55 F5059 Eugene OR 48:01.6 47:54.3 15:26 20 67 8 37.30
4 46 69 Heather Jammeh F 50 F5059 Eugene OR 48:45.0 48:26.2 15:36 22 67 8 34.62
5 65 20 Ann Bahna F 54 F5059 Kirkland WA 57:05.7 56:38.9 18:14 34 67 8 31.13

Division Results for the F6099

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 16 180 Susan Gwynn Vance F 60 F6099 Eugene OR 29:51.0 29:48.2 9:36 3 67 13 64.20
2 38 19 Betty Artman F 65 F6099 Eugene OR 44:46.3 44:35.3 14:22 16 67 13 46.16
3 39 81 Marilyn Miller F 71 F6099 Eugene OR 45:02.9 44:51.4 14:27 17 67 13 50.46
4 43 29 Vickie Braga F 64 F6099 Eugene OR 48:00.6 47:52.5 15:25 19 67 13 42.33
5 45 38 Barbara Davis F 69 F6099 Philomath OR 48:44.2 48:25.8 15:36 21 67 13 45.22
6 50 93 Sandy Parker F 62 F6099 Harrisburg OR 52:49.0 52:26.5 16:53 24 67 13 37.53
7 73 176 Tomie Timon F 63 F6099 Eugene OR 59:42.1 58:58.0 18:59 42 67 13 33.86
8 74 40 Jane Dods F 84 F6099 Eugene OR 59:20.5 59:15.5 19:05 43 67 13 50.23
9 79 61 Linda Hesketh F 62 F6099 Eugene OR 1:01:01.8 1:00:45.4 19:34 46 67 13 32.40
10 81 42 Karen Dye F 66 F6099 Springfield OR 1:03:59.6 1:03:15.4 20:22 48 67 13 33.04
11 83 70 Margo Jennings F 74 F6099 Eugene OR 1:04:02.8 1:03:31.4 20:27 50 67 13 37.49

Division Results for the M0112

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 24 99 Jonah Phillips M 7 M0112 Springfield OR 33:33.9 33:32.4 10:48 17 46 5 53.07
2 25 68 Pauls Irbe M 6 M0112 Eugene OR 33:48.1 33:33.3 10:48 18 46 5 55.73
3 41 98 Jonah Pettit M 7 M0112 Eugene OR 45:50.7 45:36.7 14:41 24 46 5 39.03
4 54 35 Cameron Burian M 4 M0112 Eugene OR 55:08.6 54:47.5 17:39 28 46 5 23.54
5 75 47 Evan Fleshman M 7 M0112 Eugene OR 59:38.3 59:30.1 19:10 32 46 5 29.92

Division Results for the M1318

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 2 91 Tommy O'Neil M 15 M1318 Canby OR 18:21.7 18:20.6 5:55 2 46 2 75.87
2 30 85 Perseo Murray M 13 M1318 Eugene OR 37:46.6 37:11.8 11:59 20 46 2 38.98

Division Results for the M1929

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 1 37 Joseph Cobarrubias M 23 M1929 Eugene OR 18:05.3 18:04.3 5:49 1 46 6 71.38
2 4 73 Daniel Krueger M 23 M1929 Eugene OR 20:29.7 20:28.1 6:36 3 46 6 63.02
3 59 50 Cole Fowler M 21 M1929 Springfield OR 56:01.5 55:22.0 17:50 30 46 6 23.39

Division Results for the M3039

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 5 36 Matthew Clark M 39 M3039 Cottage Grove OR 20:55.8 20:54.4 6:44 4 46 11 64.81
2 6 190 Clayton Sowa M 33 M3039 Cottage Grove OR 22:18.8 22:16.5 7:11 5 46 11 58.59
3 13 184 Bryant Everett M 33 M3039 Eugene OR 29:07.7 28:42.1 9:15 11 46 11 45.47
4 15 23 Travis Baker M 34 M3039 Eugene OR 29:45.5 29:29.5 9:30 13 46 11 44.48
5 19 100 Daniel Quibrera M 33 M3039 Sweet Home OR 31:00.6 30:54.8 9:57 15 46 11 42.22
6 26 80 Joseph Miller M 32 M3039 Albany OR 34:07.3 34:02.9 10:58 19 46 11 38.18
7 32 87 Shaylor Murray M 39 M3039 Eugene OR 38:22.3 37:47.5 12:10 21 46 11 35.85
8 56 34 Brandon Burian M 30 M3039 Eugene OR 55:40.2 55:17.9 17:48 29 46 11 23.39

Division Results for the M4049

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 12 30 Casey Brillon M 41 M4049 Eugene OR 28:04.2 27:52.8 8:59 10 46 3 49.32
2 22 178 Bradley Unger M 42 M4049 Eugene OR 31:39.0 31:39.0 10:12 16 46 3 43.76
3 47 78 Shaymond Michelson M 42 M4049 Creswell OR 50:48.1 50:38.1 16:18 25 46 3 27.35

Division Results for the M5059

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 8 191 Sean Hahn M 51 M5059 Springfield OR 25:54.3 25:49.9 8:19 7 46 9 57.55
2 14 32 Andrew Burgess M 51 M5059 Eugene OR 29:11.5 28:59.3 9:20 12 46 9 51.29
3 17 27 Terry Bradetich M 59 M5059 Springfield OR 30:12.0 29:58.5 9:39 14 46 9 53.04
4 49 186 Scott Dean M 54 M5059 Cottage Grove OR 51:09.3 50:59.3 16:25 26 46 9 29.88
5 53 43 John Eisel M 54 M5059 Springfield OR 55:05.3 54:44.4 17:38 27 46 9 27.83
6 62 48 Bradley Fowler M 50 M5059 Springfield OR 57:02.4 56:26.2 18:10 31 46 9 26.14
7 78 94 Dan Paulson M 58 M5059 Eugene OR 1:00:58.8 1:00:42.6 19:33 33 46 9 25.97

Division Results for the M6099

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 7 188 Jeffrye Barbisan M 61 M6099 Eugene OR 25:20.5 25:19.3 8:09 6 46 10 63.91
2 9 64 Charles Hudson M 62 M6099 Dorena OR 26:42.5 26:36.0 8:34 8 46 10 61.41
3 10 60 Mike Hanson M 63 M6099 Creswell OR 27:48.3 27:45.0 8:56 9 46 10 59.34
4 37 17 Dana Anstey M 71 M6099 Creswell OR 43:05.9 42:51.3 13:48 22 46 10 41.65
5 40 79 Don Miller M 73 M6099 Eugene OR 45:06.4 44:55.9 14:28 23 46 10 40.84
6 84 28 Michael Braga M 60 M6099 Eugene OR 1:04:03.5 1:03:31.8 20:27 34 46 10 25.24
7 86 25 Ronald Blanton M 68 M6099 Eugene OR 1:28:01.0 1:27:22.1 28:08 35 46 10 19.74