2020 Eugene Emeralds Big Foot Race 5K - Virtual



Division Results for the F2024

Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 15 15 Shelby Holteen F 23 F2024 Dexter OR 44:56 14:29 2 15 1

Division Results for the F3034

Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 1 6 Megan Cowley F 32 F3034 Eugene OR 22:49 07:21 1 15 3
2 7 20 Blake-Lyn Smith F 31 F3034 Rainier OR 32:25 10:27 2 15 3
3 16 16 Catherine Jedlicka F 31 F3034 Springfield OR 48:46 15:43 2 15 3

Division Results for the F3539

Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 21 2 Rachel Anglin F 38 F3539 Sutherlin OR 1:06:38 21:29 2 15 1

Division Results for the F4044

Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 5 5 Caitlin Benavides F 42 F4044 Eugene OR 30:40 09:53 2 15 1

Division Results for the F4549

Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 3 13 Daleasha Hall F 45 F4549 Washougal WA 26:14 08:27 2 15 5
2 6 14 Jennifer Hartley F 47 F4549 Eugene OR 31:18 10:05 2 15 5
3 8 3 Amy Ashby F 45 F4549 Roseburg OR 34:30 11:07 2 15 5
4 10 22 Julie Troedsson F 47 F4549 Albany OR 38:57 12:33 2 15 5
5 18 12 Heidi Grove F 47 F4549 Eugene OR 58:00 18:42 2 15 5

Division Results for the F5054

Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 4 4 Amy Beasley F 52 F5054 Eugene OR 28:18 09:07 2 15 3
2 11 18 Allene McKnight F 54 F5054 Springfield OR 40:13 12:58 2 15 3
3 20 25 Lynda Atto F 52 F5054 Eugene OR 1:05:04 20:59 2 15 3

Division Results for the F6099

Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 17 8 Susan Dompe F 69 F6099 San Jose CA 52:57 17:04 2 15 1

Division Results for the M0119

Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 21 1 Boden Anglin M 6 M0119 Sutherlin OR 1:06:38 21:29 2 7 1

Division Results for the M3539

Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 2 21 Eric Swanson M 39 M3539 Eugene OR 24:55 08:02 1 7 1

Division Results for the M4549

Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 9 10 Justin Filip M 45 M4549 Eugene OR 34:52 11:14 2 7 2
2 13 17 Erik Johnson M 47 M4549 Grants Pass OR 40:36 13:05 2 7 2

Division Results for the M5054

Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 14 23 Ron Vearrier M 51 M5054 Eugene OR 43:42 14:05 2 7 1

Division Results for the M6099

Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 12 7 Art Dietz M 86 M6099 Eugene OR 40:18 13:00 2 7 2
2 18 11 David Grove M 61 M6099 Eugene OR 58:00 18:42 2 7 2