2021 Salmon Run



Division Results for the F0114

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 125 1221 Dakota Brown F 12 F0114 Bend OR 32:03.2 32:03.2 10:19 66 176 11 50.80
2 141 1016 Nora Pelletier F 12 F0114 Bend OR 33:13.5 33:13.5 10:42 78 176 11 49.01
3 142 1240 Peyton Brown F 11 F0114 Bend OR 33:21.9 33:21.9 10:45 79 176 11 49.85
4 143 1169 Keira Stiner F 12 F0114 Mount Vernon OR 33:23.1 33:23.1 10:45 80 176 11 48.77
5 153 1177 Leighton Allen F 11 F0114 Bend OR 33:54.8 33:54.8 10:55 87 176 11 49.05
6 190 1089 Charlotte Vose F 10 F0114 Bend OR 38:21.3 38:21.3 12:21 118 176 11 44.50
7 191 1129 Eimear Erickson F 11 F0114 Bend OR 38:25.2 38:25.2 12:22 119 176 11 43.29
8 201 1290 Kayla Brandon F 13 F0114 Bend OR 39:04.6 39:04.6 12:35 126 176 11 40.86
9 202 1262 Delanee Rouse F 9 F0114 Prineville OR 39:09.1 39:09.1 12:37 127 176 11 44.83
10 207 1209 Maelee Wagner F 9 F0114 Prineville OR 39:34.2 39:34.2 12:45 131 176 11 44.35
11 247 1222 Teia Colby F 4 F0114 San Carlos CA 50:43.7 50:43.7 16:20 158 176 11 29.18

Division Results for the F1519

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 32 1328 Evangeline Cordell F 16 F1519 Bend OR 24:56.2 24:56.2 8:02 10 176 4 61.36
2 39 1200 Sam Coronado F 18 F1519 Powell Butte OR 25:35.4 25:35.4 8:15 15 176 4 58.49
3 236 1254 Rosa Mendez F 19 F1519 Redmond OR 47:18.6 47:18.6 15:14 150 176 4 31.39
4 240 1276 Sophia Coronado F 18 F1519 Powell Butte OR 48:43.3 48:43.3 15:41 153 176 4 30.72

Division Results for the F2024

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 34 1014 Jacqueline McGrew F 24 F2024 Bend OR 25:06.0 25:06.0 8:05 12 176 10 58.97
2 96 1125 Sami Byers F 22 F2024 Bend OR 30:32.0 30:32.0 9:50 46 176 10 48.47
3 107 1061 Delaney Taggart F 24 F2024 Bend OR 31:10.4 31:10.4 10:03 54 176 10 47.48
4 115 1163 Shelby Jones F 24 F2024 Eagle Point OR 31:23.0 31:23.0 10:07 60 176 10 47.16
5 123 1064 Cassandra Camacho F 24 F2024 Salem OR 31:52.3 31:52.3 10:16 64 176 10 46.44
6 150 1223 Caitlan Hefner F 24 F2024 The Dalles OR 33:36.4 33:36.4 10:50 84 176 10 44.04
7 161 1071 Maddie Edwards F 23 F2024 Oregon City OR 34:46.0 34:46.0 11:12 94 176 10 42.57
8 185 1162 Jennifer Meeker F 23 F2024 Redmond OR 37:24.6 37:24.6 12:03 113 176 10 39.56
9 199 1244 Ema Borchard F 22 F2024 Redmond OR 38:41.4 38:41.4 12:28 125 176 10 38.25
10 258 1072 Katie Littlefield F 20 F2024 Philomath OR 57:07.5 57:07.5 18:24 169 176 10 25.91

Division Results for the F2529

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 5 1281 Meg Lentz F 27 F2529 Bend OR 19:48.0 19:48.0 6:23 2 176 18 74.75
2 28 1260 Abigail Villegas F 27 F2529 Portland OR 23:51.9 23:51.9 7:41 6 176 18 62.02
3 38 1036 Tess Rund F 26 F2529 Bend OR 25:28.4 25:28.4 8:12 14 176 18 58.10
4 47 1142 Victoria Johnson F 26 F2529 Redmond OR 26:12.0 26:12.0 8:26 20 176 18 56.49
5 52 1173 Mackenzie McDonald F 27 F2529 Madras OR 26:41.3 26:41.3 8:36 23 176 18 55.45
6 55 1232 Madison Haas F 26 F2529 San Francisco CA 26:47.6 26:47.6 8:38 24 176 18 55.24
7 63 1270 Kylee Rettmann F 29 F2529 Dundee OR 28:02.5 28:02.5 9:02 27 176 18 52.78
8 66 1271 Bria Wolter F 29 F2529 Newberg OR 28:27.6 28:27.6 9:10 29 176 18 52.00
9 77 1179 Abigail Dumont F 28 F2529 Bend OR 29:20.4 29:20.4 9:27 32 176 18 50.44
10 78 1136 Emily Dinan F 26 F2529 Monmouth OR 29:22.0 29:22.0 9:28 33 176 18 50.40
11 89 1327 Laura Sharp F 27 F2529 Newberg OR 30:00.5 30:00.5 9:40 41 176 18 49.32
12 128 1190 Kari Perry F 28 F2529 Redmond OR 32:23.4 32:23.4 10:26 68 176 18 45.70
13 138 1160 Natalie Webb F 28 F2529 Bend OR 32:55.2 32:55.2 10:36 75 176 18 44.96
14 147 1256 Katelyn Alleson F 26 F2529 Medford OR 33:25.2 33:25.2 10:46 82 176 18 44.29
15 171 1104 Ashley Hannan F 28 F2529 Roseburg OR 35:45.6 35:45.6 11:31 103 176 18 41.39
16 203 1040 Jasmine King F 29 F2529 Bend OR 39:21.8 39:21.8 12:41 128 176 18 37.60
17 237 1197 Jennifer Mendez F 26 F2529 Redmond OR 47:21.5 47:21.5 15:15 151 176 18 31.25
18 252 1019 Lena Bolling F 28 F2529 La Pine OR 52:29.1 52:29.1 16:54 163 176 18 28.20

Division Results for the F3034

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 12 1347 Jaide Downs F 34 F3034 Fields OR 21:39.4 21:39.4 6:59 3 176 23 68.81
2 15 1274 Heather Jones F 33 F3034 Eagle Point OR 22:01.6 22:01.6 7:06 5 176 23 67.50
3 36 1345 Brittany Park F 31 F3034 Bend OR 25:17.9 25:17.9 8:09 13 176 23 58.57
4 41 1069 Angela Yard F 34 F3034 Roseburg OR 25:46.2 25:46.2 8:18 16 176 23 57.82
5 42 1205 Alivea McAlpin F 33 F3034 Glide OR 25:46.6 25:46.6 8:18 17 176 23 57.68
6 45 1130 Hannah Feigner F 34 F3034 Madras OR 26:08.6 26:08.6 8:25 19 176 23 57.00
7 61 1023 Melissa Nicolli F 30 F3034 Bend OR 27:58.8 27:58.8 9:01 26 176 23 52.90
8 64 1178 Meredith Noulis F 32 F3034 Denver CO 28:05.5 28:05.5 9:03 28 176 23 52.81
9 75 1242 Hannah Tanler F 33 F3034 Bend OR 29:10.0 29:10.0 9:24 31 176 23 50.97
10 80 1153 Stephanie Rustrum F 33 F3034 Newberg OR 29:29.9 29:29.9 9:30 34 176 23 50.40
11 94 1187 Jennifer Gottfried F 33 F3034 Redmond OR 30:21.2 30:21.2 9:47 44 176 23 48.98
12 95 1237 Stephanie Lucas F 33 F3034 Bend OR 30:22.0 30:22.0 9:47 45 176 23 48.96
13 100 1063 Heather Rill F 33 F3034 Richland WA 30:36.5 30:36.5 9:52 50 176 23 48.57
14 126 1082 Cherona Finnell F 33 F3034 Sisters OR 32:16.2 32:16.2 10:24 67 176 23 46.07
15 130 1181 Ashley Bradfield F 33 F3034 Williams OR 32:30.0 32:30.0 10:28 69 176 23 45.74
16 131 1047 Katie Safley F 33 F3034 Bend OR 32:34.8 32:34.8 10:30 70 176 23 45.63
17 135 1151 Kayla Whitaker F 34 F3034 Terrebonne OR 32:44.3 32:44.3 10:33 73 176 23 45.51
18 157 1233 Heather Leach F 30 F3034 Redmond OR 34:16.4 34:16.4 11:02 91 176 23 43.18
19 160 1127 Christina Burton F 33 F3034 Bend OR 34:32.9 34:32.9 11:08 93 176 23 43.03
20 192 1003 Kelly Bolling-Ringler F 32 F3034 La Pine OR 38:29.8 38:29.8 12:24 120 176 23 38.53
21 225 1238 Emily Di Spaltro F 32 F3034 Bend OR 43:09.8 43:09.8 13:54 142 176 23 34.37
22 245 1052 Regina Kunz F 31 F3034 Redmond OR 50:27.6 50:27.6 16:15 156 176 23 29.36
23 261 1225 Shiloh Shandy F 31 F3034 Albany OR 1:01:28.2 1:01:28.2 19:48 171 176 23 24.10

Division Results for the F3539

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 29 1224 Megan Hershey F 36 F3539 Redmond OR 24:29.0 24:29.0 7:53 7 176 34 61.27
2 30 1080 Erin Zimmerlee F 39 F3539 Bend OR 24:44.9 24:44.9 7:58 8 176 34 61.42
3 31 1098 Alison Adams F 37 F3539 Bend OR 24:52.2 24:52.2 8:01 9 176 34 60.52
4 33 1094 Adalie Beckley F 38 F3539 Bend OR 25:04.4 25:04.4 8:05 11 176 34 60.36
5 44 1217 Alicia Greenleaf F 36 F3539 Bend OR 26:07.4 26:07.4 8:25 18 176 34 57.42
6 50 1261 Samantha Wendling F 36 F3539 Bend OR 26:33.4 8:33 22 176 34 56.48
7 68 1124 Malissa Fields F 37 F3539 Bend OR 28:31.3 28:31.3 9:11 30 176 34 52.77
8 84 1054 Chelsea Myers F 38 F3539 Bend OR 29:32.5 29:32.5 9:31 36 176 34 51.23
9 91 1108 Deirdre Swarsen F 39 F3539 Mill Valley CA 30:14.8 30:14.8 9:45 42 176 34 50.25
10 92 1267 Ashley Hale F 38 F3539 Salem OR 30:15.3 30:15.3 9:45 43 176 34 50.02
11 97 1228 Beth Miller F 38 F3539 Redmond OR 30:32.2 30:32.2 9:50 47 176 34 49.56
12 98 1085 Teresa Findley F 39 F3539 Redmond OR 30:35.3 30:35.3 9:51 48 176 34 49.69
13 99 1226 Ashley Noble F 36 F3539 Wasougal WA 30:36.3 30:36.3 9:52 49 176 34 49.01
14 106 1105 Kristina Ebner F 37 F3539 La Pine OR 31:02.4 31:02.4 10:00 53 176 34 48.49
15 111 1280 Vanessa Davis F 39 F3539 Bend OR 31:17.7 31:17.7 10:05 56 176 34 48.57
16 113 1239 Natalie Hay F 38 F3539 Portland OR 31:20.6 31:20.6 10:06 58 176 34 48.28
17 132 1269 Shelley Palazzolo F 35 F3539 Bend OR 32:35.5 32:35.5 10:30 71 176 34 45.87
18 145 1211 Amy Stiner F 36 F3539 Mount Vernon OR 33:24.6 33:24.6 10:46 81 176 34 44.90
19 158 1246 Amanda Jundt F 39 F3539 Salem OR 34:24.8 34:24.8 11:05 92 176 34 44.17
20 162 1331 Mika Mast F 38 F3539 Bend OR 35:11.0 35:11.0 11:20 95 176 34 43.01
21 164 1332 Etosha Fegan F 38 F3539 Bend OR 35:12.1 35:12.1 11:20 97 176 34 42.99
22 165 1137 Naomi Kitagaki F 36 F3539 Bend OR 35:12.1 35:12.1 11:20 98 176 34 42.61
23 167 1135 Marenda Tucker F 37 F3539 Bend OR 35:28.8 35:28.8 11:26 100 176 34 42.42
24 176 1344 Kristen Wiest F 36 F3539 Bend OR 36:23.2 36:23.2 11:43 105 176 34 41.23
25 181 1291 Darla Brandon F 36 F3539 Bend OR 36:43.4 36:43.4 11:50 110 176 34 40.85
26 182 1171 Sarah Herberholz F 38 F3539 Bend OR 36:57.6 36:57.6 11:54 111 176 34 40.95
27 188 1231 Annie Muske-Dukes F 37 F3539 Bend OR 38:09.8 38:09.8 12:18 116 176 34 39.44
28 196 1021 Mary Koski-Vogt F 38 F3539 Portland OR 38:35.3 38:35.3 12:26 123 176 34 39.22
29 210 1103 Terri Shepherd F 39 F3539 Bend OR 39:54.8 39:54.8 12:51 133 176 34 38.08
30 224 1074 Brittany Geraths F 38 F3539 Bend OR 42:59.5 42:59.5 13:51 141 176 34 35.20
31 226 1165 Tessa Lievens F 36 F3539 Bend OR 43:09.9 43:09.9 13:54 143 176 34 34.75
32 244 1050 Cynthia Long F 36 F3539 Gresham OR 50:25.7 50:25.7 16:14 155 176 34 29.75
33 250 1235 Nida Manuel F 36 F3539 Redmond OR 51:35.7 51:35.7 16:37 161 176 34 29.07
34 262 1337 Leah Jones F 39 F3539 Bend OR 1:01:28.9 1:01:28.9 19:48 172 176 34 24.72

Division Results for the F4044

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 4 1188 Krista Morical F 40 F4044 Bend OR 18:53.8 18:53.8 6:05 1 176 20 80.97
2 56 1201 Katherine Lew F 41 F4044 Bend OR 26:49.6 26:49.6 8:39 25 176 20 57.35
3 81 1350 Lindsay Christian F 43 F4044 Sunriver OR 29:30.7 29:30.7 9:30 35 176 20 52.92
4 85 1335 Gillian Soderstron F 41 F4044 Culver OR 29:36.8 29:36.8 9:32 37 176 20 51.95
5 88 1278 Wendy Howard F 44 F4044 Redmond OR 29:49.6 29:49.6 9:37 40 176 20 52.75
6 112 1161 Aubrey Cannon F 40 F4044 Bend OR 31:19.0 31:19.0 10:05 57 176 20 48.86
7 114 1202 Tara Hackler F 42 F4044 Bend OR 31:21.5 31:21.5 10:06 59 176 20 49.43
8 117 1212 Kari Dial F 44 F4044 Bend OR 31:24.7 31:24.7 10:07 61 176 20 50.09
9 120 1090 Mindy Breit F 41 F4044 Redmond OR 31:26.7 31:26.7 10:08 62 176 20 48.92
10 139 1025 Shawna Bryan F 41 F4044 Bend OR 32:56.7 32:56.7 10:37 76 176 20 46.70
11 152 1273 Allison Brock F 41 F4044 Bend OR 33:54.0 33:54.0 10:55 86 176 20 45.38
12 163 1170 Stephanie Brooks F 41 F4044 Bend OR 35:11.9 35:11.9 11:20 96 176 20 43.70
13 168 1183 Rebecca Swanson F 41 F4044 Bend OR 35:29.6 35:29.6 11:26 101 176 20 43.34
14 175 1349 Naomi Morenzoni F 43 F4044 Bend OR 36:22.9 36:22.9 11:43 104 176 20 42.92
15 194 1046 Julia McFerron F 40 F4044 Turner OR 38:33.2 38:33.2 12:25 121 176 20 39.69
16 195 1045 Crystal Vogt F 40 F4044 Sisters OR 38:34.4 38:34.4 12:25 122 176 20 39.67
17 215 1250 Denise Viss F 40 F4044 Medford OR 40:17.2 40:17.2 12:59 135 176 20 37.98
18 216 1334 Yvonne Torres F 42 F4044 Culver OR 40:28.3 40:28.3 13:02 136 176 20 38.30
19 248 1148 Sarah Baker F 42 F4044 San Carlos CA 50:44.0 50:44.0 16:20 159 176 20 30.55

Division Results for the F4549

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 13 1275 Ellen Kramer F 45 F4549 Bend OR 21:53.5 21:53.5 7:03 4 176 15 72.56
2 86 1185 Terri Fields F 46 F4549 Bend OR 29:37.3 29:37.3 9:33 38 176 15 54.13
3 103 1117 Trina Hawes F 48 F4549 Redmond OR 30:48.8 30:48.8 9:56 51 176 15 53.12
4 104 1236 Shanon Axtell F 46 F4549 Redmond OR 30:53.2 30:53.2 9:57 52 176 15 51.91
5 109 1114 Erin Kelly F 45 F4549 Portland OR 31:15.9 31:15.9 10:04 55 176 15 50.80
6 140 1053 Tracey Bryan F 47 F4549 Bend OR 32:57.3 32:57.3 10:37 77 176 15 49.16
7 148 1147 Jennifer Flowers F 46 F4549 Lafayette CA 33:27.3 33:27.3 10:47 83 176 15 47.93
8 154 1131 Alisa Allen F 46 F4549 Bend OR 33:56.2 33:56.2 10:56 88 176 15 47.25
9 155 1107 Julie Weed F 47 F4549 Bend OR 34:00.2 34:00.2 10:57 89 176 15 47.64
10 166 1277 Michele Heizer F 46 F4549 Bend OR 35:28.7 35:28.7 11:26 99 176 15 45.19
11 180 1263 Michelle Hernandez F 48 F4549 Bend OR 36:36.4 36:36.4 11:47 109 176 15 44.71
12 183 1146 Sarah Dornon F 46 F4549 La Pine OR 37:19.9 37:19.9 12:01 112 176 15 42.95
13 208 1189 Jennifer Harper F 48 F4549 Springfield OR 39:35.6 39:35.6 12:45 132 176 15 41.34
14 230 1155 Priscilla Borchard F 48 F4549 Redmond OR 44:23.1 44:23.1 14:18 147 176 15 36.88
15 246 1216 Amy Coronado F 46 F4549 Powell Butte OR 50:41.0 50:41.0 16:19 157 176 15 31.64

Division Results for the F5054

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 121 1112 Debbie Clothier F 53 F5054 Bend OR 31:28.0 31:28.0 10:08 63 176 16 55.35
2 124 1138 Kathy Howard F 52 F5054 Springfield OR 31:58.5 31:58.5 10:18 65 176 16 53.74
3 151 1252 Dana Clark-Millar F 53 F5054 Bend OR 33:45.4 33:45.4 10:52 85 176 16 51.60
4 156 1241 Sherri Dean F 54 F5054 Bend OR 34:01.8 34:01.8 10:58 90 176 16 51.82
5 178 1038 Debra Yannariello F 52 F5054 Sisters OR 36:28.5 36:28.5 11:45 107 176 16 47.11
6 179 1143 Heidi Brown F 54 F5054 Bend OR 36:35.3 36:35.3 11:47 108 176 16 48.19
7 186 1245 Danielle Patrick F 52 F5054 Lapine OR 37:54.5 37:54.5 12:13 114 176 16 45.33
8 189 1167 Kim Garner F 52 F5054 Gresham OR 38:19.2 38:19.2 12:21 117 176 16 44.84
9 204 1042 Alicia Marron F 51 F5054 Bend OR 39:22.8 39:22.8 12:41 129 176 16 43.09
10 212 1018 Jessica Dupont F 52 F5054 Corvallis OR 39:56.6 39:56.6 12:52 134 176 16 43.02
11 220 1005 Kyla Walker F 50 F5054 Camas WA 42:28.8 42:28.8 13:41 138 176 16 39.47
12 222 1028 Holly Dix F 52 F5054 Sherwood OR 42:55.7 42:55.7 13:50 140 176 16 40.03
13 227 1034 Kathy Henderson F 52 F5054 Wilsonville OR 43:12.1 43:12.1 13:55 144 176 16 39.77
14 231 1084 Tammy Baker F 54 F5054 Terrebonne OR 44:26.8 44:26.8 14:19 148 176 16 39.67
15 265 1286 Stephanie Parel F 52 F5054 Bend OR 1:05:45.8 1:05:45.8 21:10 174 176 16 26.13
16 269 1024 Wendy Krafthefer F 53 F5054 Tigard OR 1:23:49.7 1:23:49.7 26:59 175 176 16 20.78

Division Results for the F5559

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 48 1333 Katy Simargiassi F 58 F5559 Snoqualmie WA 26:16.0 26:16.0 8:28 21 176 6 70.81
2 87 1220 Marsha Noone-Boyd F 58 F5559 Bend OR 29:41.9 29:41.9 9:34 39 176 6 62.63
3 177 1255 Tammie Volland F 55 F5559 Canby OR 36:25.8 36:25.8 11:44 106 176 6 49.05
4 219 1330 Andrea Grafentin F 58 F5559 Allen TX 42:06.0 42:06.0 13:34 137 176 6 44.18
5 232 1051 Ronna Olsen F 58 F5559 Milwaukie OR 45:25.1 45:25.1 14:38 149 176 6 40.95
6 264 1164 Tammy Shandy F 57 F5559 Albany OR 1:01:31.1 1:01:31.1 19:49 173 176 6 29.83

Division Results for the F6064

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 134 1134 Teri Johnson F 60 F6064 Terrebonne OR 32:43.9 32:43.9 10:33 72 176 8 58.45
2 136 1206 Stephanie Lucachick F 60 F6064 Bend OR 32:45.6 32:45.6 10:33 74 176 8 58.41
3 169 1158 Donna Kaseberg F 62 F6064 Moro OR 35:32.7 35:32.7 11:27 102 176 8 55.38
4 198 1092 Janet Truselo F 63 F6064 Bend OR 38:39.5 38:39.5 12:27 124 176 8 51.65
5 229 1264 Rhonda Bellinger F 60 F6064 Sisters OR 44:11.2 44:11.2 14:14 146 176 8 43.30
6 238 1174 Kim Pearcy F 61 F6064 Terrebonne OR 47:38.2 47:38.2 15:20 152 176 8 40.73
7 253 1004 Gwenn Bolling F 60 F6064 La Pine OR 52:29.6 52:29.6 16:54 164 176 8 36.45
8 260 1150 Linda Hale F 60 F6064 Salem OR 1:01:27.9 1:01:27.9 19:47 170 176 8 31.13

Division Results for the F6569

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 187 1215 Jeanine Faria F 68 F6569 Bend OR 37:59.1 37:59.1 12:14 115 176 4 56.73
2 206 1088 Ginger Weeden F 65 F6569 Bend OR 39:30.9 39:30.9 12:44 130 176 4 52.09
3 228 1272 Beth McCann F 65 F6569 Bend OR 43:30.6 43:30.6 14:01 145 176 4 47.31
4 257 1097 Pat Cohen F 69 F6569 Bend OR 56:16.1 56:16.1 18:07 168 176 4 38.92

Division Results for the F7074

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 221 1230 Claudia Williams F 73 F7074 Sisters OR 42:48.5 42:48.5 13:47 139 176 2 54.70
2 254 1101 Connie Campbell F 73 F7074 Bend OR 56:08.4 56:08.4 18:05 165 176 2 41.71

Division Results for the F7579

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 243 1210 Susan Ellinwood F 78 F7579 Monmouth OR 49:53.7 49:53.7 16:04 154 176 5 51.34
2 249 1204 Sandra Haynie F 76 F7579 Hood River OR 51:13.9 51:13.9 16:30 160 176 5 48.18
3 251 1010 Gloria Ploss F 75 F7579 Bend OR 51:51.0 51:51.0 16:42 162 176 5 46.77
4 255 1265 Barbara Zemke F 75 F7579 Bend OR 56:10.3 56:10.3 18:05 166 176 5 43.17
5 256 1076 Alyce Dawes F 75 F7579 Bend OR 56:14.5 56:14.5 18:07 167 176 5 43.12

Division Results for the M0114

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 1 1214 Mason Morical M 13 M0114 Bend OR 18:14.0 18:14.0 5:53 1 94 16 79.53
2 6 1057 Adam Hutter M 14 M0114 Bend OR 20:17.4 20:17.4 6:32 4 94 16 69.91
3 14 1031 River Kiefer M 12 M0114 Bend OR 21:57.5 21:57.5 7:05 10 94 16 67.71
4 17 1026 Sam Hutter M 12 M0114 Bend OR 22:30.2 22:30.2 7:15 12 94 16 66.07
5 62 1329 Garfield Cordell M 12 M0114 Bend OR 28:01.9 28:01.9 9:02 36 94 16 53.04
6 101 1081 Gavin Weed M 14 M0114 Bend OR 30:40.0 30:40.0 9:53 51 94 16 46.25
7 110 1123 Dean Kelly M 9 M0114 Bend OR 31:16.0 31:16.0 10:04 55 94 16 52.29
8 118 1348 Downs Thads M 11 M0114 Bend OR 31:25.3 31:25.3 10:07 57 94 16 48.69
9 127 1077 Sam Weed M 11 M0114 Bend OR 32:22.5 32:22.5 10:26 60 94 16 47.26
10 133 1070 Alex Kelly M 12 M0114 Bend OR 32:35.8 32:35.8 10:30 62 94 16 45.61
11 137 1289 Dagim Brennan M 12 M0114 Bend OR 32:46.0 32:46.0 10:33 63 94 16 45.37
12 172 1288 Micah Allen M 5 M0114 Bend OR 35:49.9 35:49.9 11:32 69 94 16 55.17
13 213 1192 Ethan Knight M 12 M0114 Medford OR 40:07.6 40:07.6 12:55 79 94 16 37.05
14 233 1268 Riley Smith M 10 M0114 Gresham OR 46:01.4 46:01.4 14:49 84 94 16 34.30
15 239 1207 Aidan Flowers M 10 M0114 Lafayette CA 48:26.0 48:26.0 15:36 87 94 16 32.59
16 263 1324 Nick Stiner M 13 M0114 Mount Vernon OR 1:01:29.7 1:01:29.7 19:48 91 94 16 23.58

Division Results for the M1519

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 267 1126 James Rohrer M 19 M1519 Bend OR 1:05:49.4 1:05:49.4 21:12 93 94 1 20.03

Division Results for the M2024

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 10 1243 Tanner Erickson M 23 M2024 Bend OR 21:13.1 21:13.1 6:50 8 94 3 60.80
2 46 1110 Keyshawn Vogt M 21 M2024 Portland OR 26:11.1 26:11.1 8:26 27 94 3 49.46
3 149 1191 Jadin Nipko M 20 M2024 The Dalles OR 33:35.3 33:35.3 10:49 66 94 3 38.80

Division Results for the M2529

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 3 1198 Sawyer Stolz M 25 M2529 Bend OR 18:51.7 18:51.7 6:05 3 94 13 68.39
2 20 1141 Marcus Barber M 29 M2529 Redmond OR 22:54.9 22:54.9 7:23 15 94 13 56.37
3 24 1258 Kevin Coles M 27 M2529 Yakima WA 23:31.2 23:31.2 7:35 19 94 13 54.85
4 27 1029 Gunnar Hanson M 27 M2529 Bend OR 23:48.3 23:48.3 7:40 22 94 13 54.19
5 35 1013 Travis Sanders M 25 M2529 Bend OR 25:06.5 25:06.5 8:05 23 94 13 51.38
6 43 1033 Jacob Lyda M 26 M2529 Hillsboro OR 26:00.2 26:00.2 8:23 26 94 13 49.61
7 59 1043 Jabus Smith M 29 M2529 Bend OR 27:44.7 27:44.7 8:56 34 94 13 46.56
8 71 1132 Wesley Noone M 29 M2529 Bend OR 28:36.9 28:36.9 9:13 41 94 13 45.14
9 90 1060 Taylor McAdams M 28 M2529 Klamath Fals OR 30:09.1 30:09.1 9:43 49 94 13 42.79
10 108 1032 Alec Nolan M 26 M2529 Bend OR 31:10.6 31:10.6 10:03 54 94 13 41.38
11 170 1248 Cody Strickland M 28 M2529 Bend OR 35:41.5 35:41.5 11:30 68 94 13 36.14
12 218 1035 Cody Dix M 28 M2529 Sherwood OR 41:44.3 41:44.3 13:27 82 94 13 30.91
13 241 1168 Carson Fraley M 25 M2529 Bend OR 49:17.6 49:17.6 15:52 88 94 13 26.17

Division Results for the M3034

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 8 1116 Ross Pinard M 31 M3034 Roseburg OR 20:51.7 20:51.7 6:43 6 94 10 62.16
2 70 1193 Ryan Isom M 32 M3034 La Pine OR 28:35.9 28:35.9 9:13 40 94 10 45.46
3 72 1340 Garrett Lukasek M 33 M3034 Bend OR 28:45.3 28:45.3 9:16 42 94 10 45.39
4 74 1339 Tony Williams M 33 M3034 Bend OR 29:03.5 29:03.5 9:22 44 94 10 44.91
5 76 1203 Kevin Jacob M 30 M3034 Salem OR 29:10.2 29:10.2 9:24 45 94 10 44.34
6 93 1166 Grant Lucas M 32 M3034 Bend OR 30:19.8 30:19.8 9:46 50 94 10 42.86
7 119 1095 Art Finnell M 33 M3034 Sisters OR 31:25.5 31:25.5 10:07 58 94 10 41.53
8 193 1006 Lee Ringler M 32 M3034 La Pine OR 38:32.1 38:32.1 12:25 73 94 10 33.74
9 197 1106 Brian Koehn M 33 M3034 Bend OR 38:38.1 38:38.1 12:27 74 94 10 33.78
10 266 1109 John Rohrer M 31 M3034 Corvallis OR 1:05:49.4 1:05:49.4 21:12 92 94 10 19.70

Division Results for the M3539

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 7 1152 Burke Kennedy M 38 M3539 Bend OR 20:18.7 20:18.7 6:33 5 94 13 66.22
2 9 1121 Taylor Beckley M 39 M3539 Bend OR 20:53.2 20:53.2 6:44 7 94 13 64.88
3 18 1086 Robert Yard M 37 M3539 Roseburg OR 22:39.7 22:39.7 7:18 13 94 13 58.91
4 21 1346 Jordan Gregory M 39 M3539 Bend OR 23:01.5 23:01.5 7:25 16 94 13 58.85
5 40 1128 Steven Dettwiler M 38 M3539 Prineville OR 25:43.4 25:43.4 8:17 25 94 13 52.29
6 49 1115 Skyler Koski-Vogt M 38 M3539 Portland OR 26:16.2 26:16.2 8:28 28 94 13 51.20
7 51 1283 Michael Price M 38 M3539 Bend OR 26:38.8 26:38.8 8:35 29 94 13 50.48
8 54 1227 Steve Henry M 36 M3539 Bend OR 26:46.2 26:46.2 8:37 31 94 13 49.56
9 67 1326 Andrew McFerron M 37 M3539 Stayton OR 28:30.8 28:30.8 9:11 38 94 13 46.82
10 69 1113 Carson Fields M 37 M3539 Bend OR 28:32.9 28:32.9 9:12 39 94 13 46.77
11 79 1140 Matt Lindow M 39 M3539 Las Vegas NV 29:23.1 29:23.1 9:28 46 94 13 46.11
12 146 1336 Matthew Jones M 37 M3539 Bend OR 33:25.1 33:25.1 10:46 65 94 13 39.95
13 205 1247 Mike Jundt M 37 M3539 Salem OR 39:26.3 39:26.3 12:42 76 94 13 33.85

Division Results for the M4044

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 2 1199 Nicolas Losee M 41 M4044 Wallsburg UT 18:21.4 18:21.4 5:55 2 94 8 74.91
2 19 1027 Nick Swagger M 41 M4044 Redmond OR 22:45.8 22:45.8 7:20 14 94 8 60.41
3 26 1144 Timothy Olson M 42 M4044 Bend OR 23:39.9 23:39.9 7:38 21 94 8 58.52
4 65 943 Jared Vogt M 41 M4044 Black Butte Ranch OR 28:18.1 28:18.1 9:07 37 94 8 48.59
5 82 1058 Neil Myers M 41 M4044 Bend OR 29:30.7 29:30.7 9:30 47 94 8 46.59
6 116 1195 Matthew Dial M 44 M4044 Bend OR 31:23.4 31:23.4 10:07 56 94 8 44.81
7 173 1287 Jacoby Allen M 44 M4044 Bend OR 35:51.8 35:51.8 11:33 70 94 8 39.22
8 214 1180 Adam Knight M 44 M4044 Medford OR 40:08.1 40:08.1 12:56 80 94 8 35.05

Division Results for the M4549

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 53 1176 Craig Albin M 48 M4549 Bend OR 26:45.6 26:45.6 8:37 30 94 8 54.25
2 60 1096 Joseph Padilla M 46 M4549 La Pine OR 27:45.6 27:45.6 8:57 35 94 8 51.45
3 102 1139 Monte Axtell M 48 M4549 Redmond OR 30:43.1 30:43.1 9:54 52 94 8 47.26
4 122 1196 Don Griffiths M 45 M4549 Bend OR 31:51.9 31:51.9 10:16 59 94 8 44.51
5 159 1159 Derek Howard M 49 M4549 Springfield OR 34:31.0 34:31.0 11:07 67 94 8 42.40
6 200 1083 Scott Stowe M 49 M4549 Redmond OR 38:50.7 38:50.7 12:31 75 94 8 37.67
7 209 1149 John Wagner M 48 M4549 Prineville OR 39:35.7 39:35.7 12:45 77 94 8 36.66
8 235 1172 Ej Coronado M 47 M4549 Powell Butte OR 47:15.5 47:15.5 15:13 86 94 8 30.47

Division Results for the M5054

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 16 1182 Mike Michels M 53 M5054 Bend OR 22:03.4 22:03.4 7:06 11 94 9 68.54
2 83 1133 Stephen Flowers M 51 M5054 Lafayette CA 29:32.0 29:32.0 9:31 48 94 9 50.34
3 105 1091 Kenneth Hawes M 52 M5054 Redmond OR 30:58.8 30:58.8 9:59 53 94 9 48.37
4 144 1175 Marc Miller M 52 M5054 Bend OR 33:23.7 33:23.7 10:45 64 94 9 44.87
5 174 1102 Glenn Millar M 54 M5054 Bend OR 36:14.0 36:14.0 11:40 71 94 9 42.04
6 184 1062 Ric Henderson M 54 M5054 Wilsonville OR 37:24.5 37:24.5 12:03 72 94 9 40.72
7 211 1022 Shawn Hathaway M 51 M5054 Corvallis OR 39:55.5 39:55.5 12:52 78 94 9 37.24
8 223 1044 Ty Dix M 53 M5054 Sherwood OR 42:55.8 42:55.8 13:50 83 94 9 35.21
9 259 1087 Brad Littlefield M 50 M5054 Philomath OR 57:08.8 57:08.8 18:24 90 94 9 25.81

Division Results for the M5559

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 23 1338 Ron Westlake M 57 M5559 Beaverton OR 23:15.2 23:15.2 7:30 18 94 3 67.23
2 58 1253 Todd Shandy M 57 M5559 Albany OR 27:34.5 27:34.5 8:53 33 94 3 56.70
3 268 1056 Steve Krafthefer M 55 M5559 Tigard OR 1:23:47.5 1:23:47.5 26:59 94 94 3 18.34

Division Results for the M6064

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 11 1251 John Swenson M 62 M6064 Bend OR 21:30.5 21:30.5 6:56 9 94 1 75.94

Division Results for the M6569

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 37 1012 Christopher Cassard M 67 M6569 Bend OR 25:27.2 25:27.2 8:12 24 94 4 67.12
2 57 1285 Brad Grant M 66 M6569 Del Mar CA 27:06.4 27:06.4 8:44 32 94 4 62.47
3 73 1259 Leonard Mickowski M 68 M6569 Bend OR 29:02.8 29:02.8 9:21 43 94 4 59.39
4 242 1067 Pete Johnstone M 68 M6569 Spokane WA 49:32.4 49:32.4 15:57 89 94 4 34.82

Division Results for the M7074

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 22 1341 Rod Thompson M 72 M7074 Bend OR 23:03.2 23:03.2 7:26 17 94 3 78.45
2 25 1266 Anthony Fleming M 73 M7074 Healdsburg CA 23:32.1 23:32.1 7:35 20 94 3 77.97
3 129 1184 Chet Smolinski M 73 M7074 Fremont CA 32:29.0 32:29.0 10:28 61 94 3 56.49

Division Results for the M7579

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 217 1009 Herb Norton M 77 M7579 Richmond VA 41:41.4 41:41.4 13:26 81 94 2 47.17
2 234 1257 Raymond Murphy M 79 M7579 Bend OR 46:45.2 46:45.2 15:03 85 94 2 43.92