2021 Peterson Ridge Rumble



Division Results for the F2029

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 6 224 Daniella Moreno F 28 F2029 Mammoth Lakes CA 2:14:40.6 2:14:40.6 6:45 1 154 22
2 13 214 Camelia Mayfield F 28 F2029 Bend OR 2:35:51.4 2:35:51.4 7:48 2 154 22
3 25 162 Madison Hornig F 29 F2029 Ashland OR 2:47:50.0 2:47:50.0 8:24 5 154 22
4 30 80 Joelle Debban F 23 F2029 Bend OR 2:50:21.7 2:50:21.7 8:32 6 154 22
5 41 110 Sarah Frost F 24 F2029 Bend OR 2:57:34.0 2:57:34.0 8:53 9 154 22
6 47 129 Julia Griessmann F 24 F2029 Orchard Lake MI 2:58:58.2 2:58:58.2 8:57 12 154 22
7 50 117 Allison Godin F 24 F2029 Eugene OR 2:59:36.0 2:59:36.0 8:59 14 154 22
8 56 248 Rachael Penchoen-Lind F 24 F2029 Portland OR 3:02:20.3 3:02:20.3 9:08 18 154 22
9 63 324 Rachele Weintraub F 28 F2029 Bend OR 3:05:48.1 3:05:48.1 9:18 21 154 22
10 84 264 Anna Rohrer F 26 F2029 Bend OR 3:14:38.3 3:14:38.3 9:44 32 154 22
11 97 183 Olivia Klonoski F 28 F2029 Portland OR 3:19:11.9 3:19:11.9 9:58 36 154 22
12 122 31 Emily Berton F 26 F2029 San Diego CA 3:26:55.7 3:26:55.7 10:21 48 154 22
13 123 151 Haley Heinemann F 28 F2029 Bend OR 3:26:56.1 3:26:56.1 10:21 49 154 22
14 159 52 Jessica Campos F 26 F2029 Bend OR 3:42:33.4 3:42:33.4 11:08 72 154 22
15 164 59 Meghan Chancey F 29 F2029 Baker City OR 3:45:51.1 3:45:51.1 11:18 75 154 22
16 172 164 Keiki Howe F 24 F2029 Corvallis OR 3:48:21.6 3:48:21.6 11:26 83 154 22
17 176 277 Alyssa Sarmiento F 27 F2029 Bend OR 3:51:08.6 3:51:08.6 11:34 87 154 22
18 186 313 Amber Tollerud F 23 F2029 Bend OR 3:56:45.0 3:56:45.0 11:51 96 154 22
19 187 139 Caoilinn Haggerty F 26 F2029 Corvallis OR 3:57:46.1 3:57:46.1 11:54 97 154 22
20 220 302 Carly Swisher F 27 F2029 Talent OR 4:13:59.4 4:13:59.4 12:42 119 154 22
21 230 75 Kendall Davidek F 27 F2029 Atlanta GA 4:21:04.5 4:21:04.5 13:04 127 154 22
22 234 54 Alessondra Caporale F 28 F2029 Tualatin OR 4:28:37.4 4:28:37.4 13:26 131 154 22

Division Results for the F3039

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 22 88 Anna Eshelman F 33 F3039 Corbett OR 2:46:11.8 2:46:11.8 8:19 3 154 53
2 24 132 Sadie Grossman F 39 F3039 Portland OR 2:47:35.7 2:47:35.7 8:23 4 154 53
3 35 147 Allison Hartz F 37 F3039 Bend OR 2:52:59.8 2:52:59.8 8:39 7 154 53
4 43 308 Misha Therrian F 39 F3039 Bend OR 2:58:15.7 2:58:15.7 8:55 10 154 53
5 53 148 Emma Hatcher F 30 F3039 Douglas AK 3:00:43.6 3:00:43.6 9:03 15 154 53
6 54 249 Elizabeth Peterson F 33 F3039 Bellevue WA 3:02:08.6 3:02:08.6 9:07 16 154 53
7 55 258 Drewallyn Riley F 38 F3039 Portland OR 3:02:09.5 3:02:09.5 9:07 17 154 53
8 60 109 Julia Frey F 37 F3039 Portland OR 3:04:53.2 3:04:53.2 9:15 20 154 53
9 65 460 Hillary Lewis F 36 F3039 Bend OR 3:06:20.3 3:06:20.3 9:20 22 154 53
10 72 176 Brittany Kelley F 33 F3039 Portland OR 3:08:09.5 3:08:09.5 9:25 23 154 53
11 77 289 Kim Slate F 36 F3039 Portland OR 3:10:26.2 3:10:26.2 9:32 27 154 53
12 78 234 Anna Olsen F 31 F3039 Bend OR 3:11:01.1 3:11:01.1 9:34 28 154 53
13 79 64 Suzanne Cichosz F 39 F3039 Vancover WA 3:12:19.6 3:12:19.6 9:37 29 154 53
14 82 296 Kyle Steen F 30 F3039 Bend OR 3:13:11.0 3:13:11.0 9:40 30 154 53
15 85 315 Corie Traylor F 32 F3039 Portland OR 3:14:44.3 3:14:44.3 9:45 33 154 53
16 101 205 Brandy Malcolm-Kerr F 38 F3039 Bend OR 3:20:34.1 3:20:34.1 10:02 38 154 53
17 106 295 Heather Stadnisky F 39 F3039 Bend OR 3:22:40.4 3:22:40.4 10:09 39 154 53
18 107 53 Kristina Cancelmi F 34 F3039 Hood River OR 3:22:43.8 3:22:43.8 10:09 40 154 53
19 113 174 Jessica Joyner F 38 F3039 Portland OR 3:24:44.6 3:24:44.6 10:15 43 154 53
20 118 108 Crystal Fretwell F 38 F3039 Portland OR 3:25:29.1 3:25:29.1 10:17 45 154 53
21 120 290 Siri Smithback F 31 F3039 Portland OR 3:25:43.1 3:25:43.1 10:18 46 154 53
22 126 123 Jessica Graham F 37 F3039 Auburn WA 3:27:27.5 3:27:27.5 10:23 51 154 53
23 138 23 Dena Bateman F 35 F3039 Milwaukie OR 3:33:06.6 3:33:06.6 10:40 58 154 53
24 141 207 Stephanie Mantie F 39 F3039 Salem OR 3:33:38.2 3:33:38.2 10:41 61 154 53
25 145 255 Kelly Ranalli F 37 F3039 McMinnville OR 3:34:37.8 3:34:37.8 10:44 64 154 53
26 146 306 Molly Taylor F 37 F3039 McMinnville OR 3:34:40.2 3:34:40.2 10:45 65 154 53
27 152 285 Kimberly Shepard F 32 F3039 Bend OR 3:37:55.6 3:37:55.6 10:54 67 154 53
28 162 241 Carla Owen F 38 F3039 Bend OR 3:44:40.2 3:44:40.2 11:15 74 154 53
29 165 309 Amanda Thomas F 34 F3039 Portland OR 3:46:19.0 3:46:19.0 11:19 76 154 53
30 168 115 Aubrey Garner F 33 F3039 Longmont CO 3:47:22.1 3:47:22.1 11:23 79 154 53
31 173 202 Alyssa Mackintosh F 38 F3039 Portland OR 3:48:51.8 3:48:51.8 11:27 84 154 53
32 177 192 Thuy Le F 39 F3039 La Pine OR 3:53:06.1 3:53:06.1 11:40 88 154 53
33 179 128 Launa Gray F 39 F3039 Milwaukie OR 3:53:52.0 3:53:52.0 11:42 89 154 53
34 183 55 Kristina Siladi F 36 F3039 Fruita CO 3:55:36.5 3:55:36.5 11:47 93 154 53
35 190 268 Kristin Rosling F 39 F3039 Portland OR 3:59:09.1 3:59:09.1 11:58 98 154 53
36 193 272 Candace Ruscitti F 38 F3039 Portland OR 3:59:57.7 3:59:57.7 12:00 100 154 53
37 205 300 Megan Stuart F 32 F3039 Carlton OR 4:04:42.2 4:04:42.2 12:15 108 154 53
38 212 77 Becky Dean F 34 F3039 Portland OR 4:08:17.1 4:08:17.1 12:25 112 154 53
39 213 219 Laura Meyers F 35 F3039 Vancouver WA 4:10:06.2 4:10:06.2 12:31 113 154 53
40 215 321 Rachel Vaughan F 35 F3039 Redmond OR 4:10:18.9 4:10:18.9 12:31 115 154 53
41 216 253 Brittany Predki F 32 F3039 Bend OR 4:11:44.9 4:11:44.9 12:36 116 154 53
42 218 218 Hannah Meuser F 32 F3039 Bend OR 4:11:48.5 4:11:48.5 12:36 117 154 53
43 229 156 Hannah Hillebrand F 37 F3039 Portland OR 4:21:04.2 4:21:04.2 13:04 126 154 53
44 232 283 Ashley Sharpe F 35 F3039 Springfield OR 4:24:40.2 4:24:40.2 13:15 129 154 53
45 235 3 Casondra Albrecht F 33 F3039 Hillsboro OR 4:28:40.2 4:28:40.2 13:27 132 154 53
46 239 292 Johannie Spaan F 38 F3039 Albany OR 4:33:31.5 4:33:31.5 13:41 135 154 53
47 245 19 Allison Bail F 35 F3039 Portland OR 4:41:42.8 4:41:42.8 14:06 137 154 53
48 255 150 Kristi Hayden F 32 F3039 Corvallis OR 4:58:54.0 4:58:54.0 14:57 144 154 53
49 256 33 Megan Bielemeier F 35 F3039 Bend OR 4:59:52.7 4:59:52.7 15:00 145 154 53
50 258 73 Emily Croft F 30 F3039 Dundee OR 5:04:32.7 5:04:32.7 15:14 146 154 53

Division Results for the F4049

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 36 28 Kaytee Berg F 42 F4049 Happy Valley OR 2:54:36.1 2:54:36.1 8:44 8 154 46
2 46 251 Heather Pola F 47 F4049 Hood River OR 2:58:53.4 2:58:53.4 8:57 11 154 46
3 57 9 Stacie Andoniadis F 41 F4049 Portland OR 3:03:28.5 3:03:28.5 9:11 19 154 46
4 76 314 Nicola Traudt F 41 F4049 Salem WA 3:10:04.6 3:10:04.6 9:31 26 154 46
5 83 173 Anna Jolles F 48 F4049 Corvallis OR 3:13:55.6 3:13:55.6 9:42 31 154 46
6 86 216 Heike McNeil F 47 F4049 Eugene OR 3:15:24.8 3:15:24.8 9:47 34 154 46
7 99 280 Martha Schoppe F 42 F4049 Durango CO 3:20:26.3 3:20:26.3 10:02 37 154 46
8 115 232 Mary Oathout F 45 F4049 Vancouver WA 3:25:14.9 3:25:14.9 10:16 44 154 46
9 124 91 Tori Fay F 43 F4049 McMinnville OR 3:27:13.9 3:27:13.9 10:22 50 154 46
10 127 286 Charmin Shiely F 46 F4049 Portland OR 3:28:09.2 3:28:09.2 10:25 52 154 46
11 128 201 Mandi Mack F 40 F4049 Salem OR 3:28:28.0 3:28:28.0 10:26 53 154 46
12 129 252 Kristin Pote F 42 F4049 Corvallis OR 3:28:40.6 3:28:40.6 10:27 54 154 46
13 131 76 Amanda Davidson F 48 F4049 Portland OR 3:28:50.5 3:28:50.5 10:27 55 154 46
14 134 144 Melissa Harris F 40 F4049 Philomath OR 3:30:23.7 3:30:23.7 10:32 57 154 46
15 139 291 Jenny Sou F 45 F4049 Damascos OR 3:33:31.5 3:33:31.5 10:41 59 154 46
16 140 11 Michelle Arthur F 46 F4049 Molalla OR 3:33:35.7 3:33:35.7 10:41 60 154 46
17 144 43 Deb Brown F 49 F4049 Portland OR 3:34:24.5 3:34:24.5 10:44 63 154 46
18 158 191 Nicolette Laurie F 48 F4049 Portland OR 3:42:06.6 3:42:06.6 11:07 71 154 46
19 161 65 Amy Clark F 45 F4049 Bend OR 3:42:49.8 3:42:49.8 11:09 73 154 46
20 166 177 Susan Kelley F 42 F4049 Portland OR 3:46:55.4 3:46:55.4 11:21 77 154 46
21 167 322 Ann Wallace F 45 F4049 Portland OR 3:46:56.5 3:46:56.5 11:21 78 154 46
22 170 240 Bettricia Otto F 46 F4049 West Linn OR 3:47:56.1 3:47:56.1 11:24 81 154 46
23 171 262 Dawn Robinson F 43 F4049 Milwaukie OR 3:48:05.5 3:48:05.5 11:25 82 154 46
24 175 27 Brianna Beechler F 40 F4049 Corvallis OR 3:49:13.0 3:49:13.0 11:28 86 154 46
25 180 4 Nikol Allison F 46 F4049 Salem OR 3:55:00.2 3:55:00.2 11:46 90 154 46
26 184 131 Allison Gross F 41 F4049 Portland OR 3:55:59.6 3:55:59.6 11:48 94 154 46
27 185 94 Lizzy Fero F 47 F4049 Beaverton OR 3:56:16.6 3:56:16.6 11:49 95 154 46
28 195 133 Liana Gulzow F 48 F4049 Camas WA 4:00:18.0 4:00:18.0 12:01 101 154 46
29 197 188 Ami Kreider F 42 F4049 Astoria OR 4:00:30.1 4:00:30.1 12:02 102 154 46
30 198 158 Gretchen Hoffman F 45 F4049 Portland OR 4:00:33.4 4:00:33.4 12:02 103 154 46
31 199 236 Azure Olson F 45 F4049 Beaverton OR 4:00:44.7 4:00:44.7 12:03 104 154 46
32 202 57 Beth Carter F 44 F4049 Portland OR 4:02:39.9 4:02:39.9 12:08 106 154 46
33 203 194 Stacey Lee F 44 F4049 Portland OR 4:02:40.5 4:02:40.5 12:09 107 154 46
34 206 242 Susan Padgett F 44 F4049 Eugene OR 4:04:50.3 4:04:50.3 12:15 109 154 46
35 214 25 Carrie Baxter F 42 F4049 Bend OR 4:10:16.7 4:10:16.7 12:31 114 154 46
36 223 154 Sabrina Hickerson F 40 F4049 Portland OR 4:18:53.1 4:18:53.1 12:57 121 154 46
37 227 294 Sarah Sprague F 41 F4049 Hillsboro OR 4:19:24.2 4:19:24.2 12:59 124 154 46
38 228 137 Robin Haas F 48 F4049 Portland OR 4:19:25.1 4:19:25.1 12:59 125 154 46
39 236 246 Sara Paolo F 47 F4049 Carlton OR 4:29:55.3 4:29:55.3 13:30 133 154 46
40 237 111 Renee Gaasch F 45 F4049 Camas WA 4:30:49.2 4:30:49.2 13:33 134 154 46
41 240 332 Jan Zarella F 44 F4049 Portland OR 4:33:32.9 4:33:32.9 13:41 136 154 46
42 248 304 Kristen Tatkovski F 46 F4049 Battle Ground WA 4:44:43.9 4:44:43.9 14:15 139 154 46
43 250 161 Jenica Hopson F 45 F4049 Jefferson OR 4:48:21.9 4:48:21.9 14:26 140 154 46
44 252 279 Caroline Schoonveld F 44 F4049 McMinnville OR 4:49:09.8 4:49:09.8 14:28 142 154 46
45 265 42 Christina Brow F 41 F4049 Milwaukie OR 7:41:33.8 7:41:33.8 23:05 150 154 46

Division Results for the F5059

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 48 229 Audrey Nelson F 50 F5059 Portland OR 2:59:08.5 2:59:08.5 8:58 13 154 31
2 73 243 Lorin Page F 50 F5059 Bend OR 3:08:28.0 3:08:28.0 9:26 24 154 31
3 75 87 Julia Eidukas F 51 F5059 Bend OR 3:10:01.0 3:10:01.0 9:31 25 154 31
4 89 301 Colleen Sullivan F 51 F5059 Bend OR 3:16:40.7 3:16:40.7 9:51 35 154 31
5 108 190 Deann Krill F 52 F5059 Tualatin OR 3:23:22.3 3:23:22.3 10:11 41 154 31
6 112 168 Renee Janssen F 52 F5059 Portland OR 3:24:39.8 3:24:39.8 10:14 42 154 31
7 121 311 Michelle Thompson F 58 F5059 Bend OR 3:25:44.0 3:25:44.0 10:18 47 154 31
8 132 167 Lynn Jacobs F 53 F5059 Portland OR 3:28:51.1 3:28:51.1 10:27 56 154 31
9 142 238 Rebecca Ortega F 51 F5059 Silverton OR 3:33:39.5 3:33:39.5 10:41 62 154 31
10 149 208 Joanie Martus F 55 F5059 West Linn OR 3:35:15.1 3:35:15.1 10:46 66 154 31
11 154 61 Katie Christianson F 50 F5059 West Linn OR 3:39:58.2 3:39:58.2 11:00 68 154 31
12 155 141 Stacey Hanf F 52 F5059 Portland OR 3:40:04.8 3:40:04.8 11:01 69 154 31
13 156 92 Kathy Fecteau F 56 F5059 Bend OR 3:40:31.5 3:40:31.5 11:02 70 154 31
14 169 221 Dolores Montgomery F 55 F5059 Port Orchard WA 3:47:36.7 3:47:36.7 11:23 80 154 31
15 174 326 Heather Wilson F 50 F5059 Portland OR 3:49:10.4 3:49:10.4 11:28 85 154 31
16 181 62 Leigh Church F 52 F5059 West Linn OR 3:55:17.7 3:55:17.7 11:46 91 154 31
17 182 316 Vicki Trees F 56 F5059 Boise ID 3:55:27.7 3:55:27.7 11:47 92 154 31
18 191 163 Christina Howard F 50 F5059 Eugene OR 3:59:11.1 3:59:11.1 11:58 99 154 31
19 201 18 Wendy Autencio-Brooker F 54 F5059 McMinnville OR 4:01:24.0 4:01:24.0 12:05 105 154 31
20 207 95 Lori Figone F 59 F5059 Vancouver WA 4:05:04.2 4:05:04.2 12:16 110 154 31
21 211 105 Maria Fowler F 52 F5059 Hillsboro OR 4:07:50.8 4:07:50.8 12:24 111 154 31
22 219 269 Mary Roy F 52 F5059 Camas WA 4:11:50.6 4:11:50.6 12:36 118 154 31
23 225 275 Cheryl Sacco F 51 F5059 Salem OR 4:19:19.4 4:19:19.4 12:58 122 154 31
24 226 179 Tamara Kennedy F 50 F5059 Vancouver WA 4:19:23.8 4:19:23.8 12:59 123 154 31
25 231 331 Cheryl Younger F 59 F5059 Bend OR 4:23:19.0 4:23:19.0 13:10 128 154 31
26 233 483 Cheri Redwine F 54 F5059 Newberg OR 4:24:53.5 4:24:53.5 13:15 130 154 31
27 246 1 Elizabeth Abbott F 50 F5059 Bremerton WA 4:42:05.4 4:42:05.4 14:07 138 154 31
28 251 266 Janet Rosenthal F 52 F5059 Portland OR 4:48:25.5 4:48:25.5 14:26 141 154 31
29 254 13 Kristine Artman F 50 F5059 Lake Oswego OR 4:55:23.8 4:55:23.8 14:47 143 154 31
30 262 146 Betsy Hartley F 52 F5059 Bend OR 5:37:34.9 5:37:34.9 16:53 147 154 31
31 263 113 Sharon Gamroth F 55 F5059 Salem OR 5:48:31.9 5:48:31.9 17:26 148 154 31

Division Results for the F6069

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 221 72 Anne Crispino-Taylor F 63 F6069 Portland OR 4:14:33.1 4:14:33.1 12:44 120 154 2
2 264 136 Pam Gwillim F 63 F6069 Coquille OR 7:41:32.4 7:41:32.4 23:05 149 154 2

Division Results for the M0119

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 188 79 Porter Debacker M 12 M0119 Keizer OR 3:57:59.8 3:57:59.8 11:54 91 115 1

Division Results for the M2029

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 2 312 Alastair Thurlbeck M 25 M2029 Corvallis OR 2:07:36.3 2:07:36.3 6:23 2 115 17
2 3 282 Josh Seekatz M 28 M2029 Philomath OR 2:11:55.3 2:11:55.3 6:36 3 115 17
3 4 278 Bailey Sauter M 21 M2029 Eugene OR 2:13:23.2 2:13:23.2 6:41 4 115 17
4 7 34 Zachery Blanco M 25 M2029 Ashland OR 2:15:16.2 2:15:16.2 6:46 6 115 17
5 9 145 Alex Harrison M 29 M2029 Portland OR 2:27:46.6 2:27:46.6 7:24 8 115 17
6 10 7 John Ammondson M 24 M2029 Portland OR 2:29:21.9 2:29:21.9 7:29 9 115 17
7 18 41 Philippe Boutros M 29 M2029 Portland OR 2:41:09.4 2:41:09.4 8:04 16 115 17
8 19 107 Aaron Freeman M 26 M2029 Bend OR 2:42:48.0 2:42:48.0 8:09 17 115 17
9 20 334 Andy Rhine M 25 M2029 Bend OR 2:44:18.2 2:44:18.2 8:13 18 115 17
10 38 327 Tyler Wood M 22 M2029 Gresham OR 2:55:07.0 2:55:07.0 8:46 30 115 17
11 40 20 Jake Baker M 29 M2029 Hillsboro OR 2:57:32.9 2:57:32.9 8:53 32 115 17
12 44 178 Jonathan Kelly M 29 M2029 Redmond OR 2:58:17.0 2:58:17.0 8:55 34 115 17
13 80 288 Vijay Singh M 25 M2029 Austin TX 3:12:19.6 3:12:19.6 9:37 51 115 17
14 93 49 Taylor Caldwell M 29 M2029 Bend OR 3:18:29.4 3:18:29.4 9:56 58 115 17
15 95 215 Cory McDonald M 28 M2029 Bend OR 3:18:45.7 3:18:45.7 9:57 60 115 17
16 136 189 Eric Kremer M 23 M2029 Beaverton OR 3:31:53.8 3:31:53.8 10:36 79 115 17
17 147 452 Peter Knudtsen M 24 M2029 Bend OR 3:34:54.9 3:34:54.9 10:45 82 115 17

Division Results for the M3039

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 1 112 Colton Gale M 30 M3039 Bend OR 2:06:14.9 2:06:14.9 6:19 1 115 32
2 5 225 Thomas Morgan M 39 M3039 Bend OR 2:14:06.0 2:14:06.0 6:43 5 115 32
3 11 166 Drew Ibarra M 35 M3039 Philomath OR 2:31:49.9 2:31:49.9 7:36 10 115 32
4 15 83 Todd Deweber M 35 M3039 Portland OR 2:37:56.1 2:37:56.1 7:54 13 115 32
5 16 119 Jacob Goltry M 36 M3039 Portland OR 2:38:20.7 2:38:20.7 7:56 14 115 32
6 29 310 Eric Thomas M 35 M3039 Portland OR 2:50:14.9 2:50:14.9 8:31 24 115 32
7 31 116 David Gary M 39 M3039 Beaverton OR 2:50:37.5 2:50:37.5 8:32 25 115 32
8 34 217 Conor McWade M 32 M3039 Portland OR 2:52:27.7 2:52:27.7 8:38 28 115 32
9 42 195 Lars Lider M 31 M3039 Lake Oswego OR 2:58:12.9 2:58:12.9 8:55 33 115 32
10 49 212 Ben Mattice M 35 M3039 Walla Walla WA 2:59:34.1 2:59:34.1 8:59 36 115 32
11 51 159 Elliot Hohn M 37 M3039 Portland OR 2:59:43.1 2:59:43.1 9:00 37 115 32
12 52 273 Tom Russell M 38 M3039 Portland OR 2:59:48.4 2:59:48.4 9:00 38 115 32
13 58 142 J.J. Hannigan M 32 M3039 Bend OR 3:04:26.6 3:04:26.6 9:14 39 115 32
14 59 303 Adam Tannenbaum M 37 M3039 Bend OR 3:04:51.1 3:04:51.1 9:15 40 115 32
15 61 44 Michael Brown M 33 M3039 Bend OR 3:05:00.1 3:05:00.1 9:15 41 115 32
16 70 180 Ryan Kern M 35 M3039 Bend OR 3:07:54.6 3:07:54.6 9:24 48 115 32
17 71 106 Patrick Fowler M 33 M3039 Bend OR 3:07:57.2 3:07:57.2 9:24 49 115 32
18 74 235 Shawn Olsen M 38 M3039 Bend OR 3:09:27.4 3:09:27.4 9:29 50 115 32
19 81 122 Gavan Graham M 37 M3039 Auburn WA 3:12:33.6 3:12:33.6 9:38 52 115 32
20 91 86 Andrew Eddings M 38 M3039 McMinnville OR 3:17:19.1 3:17:19.1 9:52 56 115 32
21 92 267 Matt Roshak M 38 M3039 Dundee OR 3:17:55.1 3:17:55.1 9:54 57 115 32
22 94 82 Steve Derienzo M 33 M3039 Bend OR 3:18:37.4 3:18:37.4 9:56 59 115 32
23 98 209 Allen Matasy M 35 M3039 Portland OR 3:19:56.9 3:19:56.9 10:00 62 115 32
24 143 165 Nathan Howell M 35 M3039 Vancouver OR 3:33:43.3 3:33:43.3 10:42 81 115 32
25 194 155 Jesse Hicks M 39 M3039 Litchfield Park AZ 3:59:58.1 3:59:58.1 12:00 94 115 32
26 196 199 Adam Mack M 34 M3039 Bend OR 4:00:18.3 4:00:18.3 12:01 95 115 32
27 222 56 Brian Carrow M 36 M3039 Bend OR 4:15:23.4 4:15:23.4 12:47 102 115 32
28 224 149 Jason Havelka M 35 M3039 Portland OR 4:19:00.7 4:19:00.7 12:58 103 115 32
29 244 222 Danford Moore M 36 M3039 McMinnville OR 4:35:41.2 4:35:41.2 13:48 108 115 32
30 253 126 Nic Granum M 38 M3039 Everett WA 4:51:16.2 4:51:16.2 14:34 111 115 32
31 257 320 Barry Vaughan M 34 M3039 Redmond OR 5:01:50.8 5:01:50.8 15:06 112 115 32
32 261 29 Joshua Bergseng M 36 M3039 Gaston OR 5:35:32.2 5:35:32.2 16:47 115 115 32

Division Results for the M4049

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 8 100 Benjamin Flaata M 41 M4049 Portland OR 2:21:04.5 2:21:04.5 7:04 7 115 31
2 12 90 Grant Farrell M 40 M4049 Milwaukie OR 2:35:46.3 2:35:46.3 7:48 11 115 31
3 17 181 Henry Kibit M 43 M4049 McMinnville OR 2:39:03.6 2:39:03.6 7:58 15 115 31
4 23 127 Benjamin Grass M 41 M4049 Portland OR 2:47:19.1 2:47:19.1 8:22 20 115 31
5 33 39 Jason Bosch M 47 M4049 Eugene OR 2:52:10.8 2:52:10.8 8:37 27 115 31
6 37 45 Chad Brownson M 40 M4049 Coos Bay OR 2:55:02.1 2:55:02.1 8:46 29 115 31
7 39 335 Tim Roth M 48 M4049 Sisters OR 2:56:02.1 2:56:02.1 8:49 31 115 31
8 45 270 Jim Ruckman M 42 M4049 Eugene OR 2:58:20.8 2:58:20.8 8:56 35 115 31
9 64 32 Tony Biasi M 40 M4049 Salem OR 3:06:05.6 3:06:05.6 9:19 43 115 31
10 67 66 Warren Coffeen M 48 M4049 Corvallis OR 3:07:04.5 3:07:04.5 9:22 45 115 31
11 68 271 Brad Rugel M 45 M4049 Redmond OR 3:07:06.3 3:07:06.3 9:22 46 115 31
12 90 250 Justin Pittenger M 40 M4049 La Pine OR 3:17:10.0 3:17:10.0 9:52 55 115 31
13 96 171 Brian Johnson M 44 M4049 Central Point OR 3:18:58.3 3:18:58.3 9:57 61 115 31
14 102 5 Ramon Alonso M 43 M4049 Sisters OR 3:20:49.2 3:20:49.2 10:03 64 115 31
15 104 237 Eric Olson M 43 M4049 Beaverton OR 3:21:38.4 3:21:38.4 10:05 66 115 31
16 105 85 Scott Dumdi M 43 M4049 Newberg OR 3:22:23.7 3:22:23.7 10:08 67 115 31
17 110 247 Eric Park M 48 M4049 Albany OR 3:24:18.7 3:24:18.7 10:13 69 115 31
18 117 329 Brian Worthington M 48 M4049 Salem OR 3:25:27.8 3:25:27.8 10:17 73 115 31
19 119 200 Devin Mack M 43 M4049 Salem OR 3:25:37.3 3:25:37.3 10:17 74 115 31
20 130 245 Keath Paolo M 44 M4049 Carlton OR 3:28:43.7 3:28:43.7 10:27 76 115 31
21 135 24 Benjamin Baxter M 45 M4049 Bend OR 3:31:15.8 3:31:15.8 10:34 78 115 31
22 150 21 Nolan Banish M 44 M4049 Klamath Falls OR 3:36:10.7 3:36:10.7 10:49 84 115 31
23 151 287 James Shiely M 49 M4049 Portland OR 3:36:28.6 3:36:28.6 10:50 85 115 31
24 163 244 Deven Paolo M 46 M4049 McMinnville OR 3:44:55.2 3:44:55.2 11:15 89 115 31
25 189 78 Aj Debacker M 40 M4049 Keizer OR 3:58:07.4 3:58:07.4 11:55 92 115 31
26 204 15 Wick Ashley M 49 M4049 Portland OR 4:04:04.0 4:04:04.0 12:13 97 115 31
27 217 307 Jay Teller M 46 M4049 McMinnville OR 4:11:45.3 4:11:45.3 12:36 101 115 31
28 242 439 Josh Gum M 41 M4049 Corvallis OR 4:33:55.5 4:33:55.5 13:42 106 115 31
29 243 204 Jeff Magnuson M 46 M4049 Sherwood OR 4:34:47.4 4:34:47.4 13:45 107 115 31
30 247 170 Ryan Jeynes M 49 M4049 Vancouver WA 4:44:00.1 4:44:00.1 14:12 109 115 31
31 259 97 Charles Fisher M 48 M4049 McMinnville OR 5:15:59.2 5:15:59.2 15:48 113 115 31

Division Results for the M5059

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 14 317 Mike Tyler M 54 M5059 Salem OR 2:37:10.9 2:37:10.9 7:52 12 115 27
2 26 138 Scott Hadden M 52 M5059 Salem OR 2:47:57.7 2:47:57.7 8:24 21 115 27
3 27 175 Royce Kallerud M 52 M5059 Bend OR 2:48:32.9 2:48:32.9 8:26 22 115 27
4 28 228 Jerry Nance M 51 M5059 McMinnville OR 2:49:20.0 2:49:20.0 8:28 23 115 27
5 32 160 Ron Homer M 50 M5059 Vancouver WA 2:51:34.8 2:51:34.8 8:35 26 115 27
6 62 172 Gary Johnson M 58 M5059 Hood River OR 3:05:45.6 3:05:45.6 9:18 42 115 27
7 66 89 Todd Evans M 51 M5059 Amity OR 3:06:50.8 3:06:50.8 9:21 44 115 27
8 69 74 Shane Darden M 51 M5059 Portland OR 3:07:16.8 3:07:16.8 9:22 47 115 27
9 87 121 Todd Gradwahl M 51 M5059 Gresham OR 3:15:28.9 3:15:28.9 9:47 53 115 27
10 88 231 Raymond Normandeau M 55 M5059 Portland OR 3:15:38.5 3:15:38.5 9:47 54 115 27
11 100 140 Robby Halterman M 51 M5059 Vancouver WA 3:20:28.6 3:20:28.6 10:02 63 115 27
12 103 104 Arthur Fowler M 50 M5059 Hillsboro OR 3:20:52.4 3:20:52.4 10:03 65 115 27
13 109 48 Danny Burns M 55 M5059 Tualatin OR 3:23:23.0 3:23:23.0 10:11 68 115 27
14 111 169 Todd Janssen M 53 M5059 Portland OR 3:24:36.5 3:24:36.5 10:14 70 115 27
15 114 323 Marc Weber M 51 M5059 Corvallis OR 3:24:46.9 3:24:46.9 10:15 71 115 27
16 133 223 Michael Morales M 51 M5059 Portland OR 3:30:04.1 3:30:04.1 10:31 77 115 27
17 137 35 Tim Blough M 53 M5059 Oregon City OR 3:32:10.2 3:32:10.2 10:37 80 115 27
18 157 135 Tony Gunness M 51 M5059 McMinnville OR 3:41:29.8 3:41:29.8 11:05 87 115 27
19 160 210 Peter Mathios M 52 M5059 Albany OR 3:42:42.5 3:42:42.5 11:09 88 115 27
20 192 69 Eugene Trahern M 58 M5059 Sisters OR 3:59:52.6 3:59:52.6 12:00 93 115 27
21 200 103 Dan Forbes M 50 M5059 Portland OR 4:00:50.3 4:00:50.3 12:03 96 115 27
22 209 299 Wayne Strauss M 52 M5059 Portland OR 4:06:43.6 4:06:43.6 12:21 99 115 27
23 210 143 David Hardy M 50 M5059 Portland OR 4:07:35.1 4:07:35.1 12:23 100 115 27
24 238 281 Ken Seed M 58 M5059 Hillsboro OR 4:32:51.4 4:32:51.4 13:39 104 115 27
25 241 319 Joe Van Veldhuizen M 51 M5059 Albany OR 4:33:54.3 4:33:54.3 13:42 105 115 27
26 249 220 Todd Miller M 53 M5059 Eugene OR 4:48:16.8 4:48:16.8 14:25 110 115 27
27 260 125 Randy Grant M 55 M5059 McMinnville OR 5:15:59.6 5:15:59.6 15:48 114 115 27

Division Results for the M6069

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 21 297 Larry Stephens M 64 M6069 Portland OR 2:45:40.2 2:45:40.2 8:18 19 115 6
2 116 257 Dan Rideout M 61 M6069 Salem OR 3:25:27.0 3:25:27.0 10:17 72 115 6
3 125 120 Frank Goovaerts M 64 M6069 Banks OR 3:27:21.1 3:27:21.1 10:23 75 115 6
4 148 99 Stephen Fitzgerald M 66 M6069 Medford OR 3:35:03.1 3:35:03.1 10:46 83 115 6
5 153 230 Karl Ness M 63 M6069 West Linn OR 3:38:55.0 3:38:55.0 10:57 86 115 6
6 208 81 Mike Deless M 63 M6069 Salem OR 4:05:42.6 4:05:42.6 12:18 98 115 6

Division Results for the M7099

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 178 184 Richard Knowles M 72 M7099 Haines OR 3:53:44.9 3:53:44.9 11:42 90 115 1