2021 Miles On Memorial



Division Results for the F0110

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 20 741 Sayuri McElligott F 8 F0110 Eugene OR 29:09.2 28:45.3 9:16 8 22 1 62.97

Division Results for the F1114

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 24 709 Lola Smith F 14 F1114 Springfield OR 34:28.9 34:02.4 10:58 9 22 1 46.15

Division Results for the F2529

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 14 687 Alex Harker F 28 F2529 Pleasant Grove UT 25:38.1 25:24.6 8:11 6 22 2 58.23

Division Results for the F3034

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 3 676 Macayla Arsenault F 30 F3034 Bend OR 18:38.9 18:37.5 6:00 1 22 4 79.45
2 10 692 Kelly McConnell Douthett F 33 F3034 Eugene OR 23:35.4 23:22.4 7:32 4 22 4 63.57
3 11 727 Leana Leo F 31 F3034 Bend OR 23:47.9 23:35.4 7:36 5 22 4 62.78
4 28 719 Anne Wright F 34 F3034 Eugene OR 36:20.8 35:49.0 11:32 11 22 4 41.60

Division Results for the F3539

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 9 699 Karen Sandrik F 38 F3539 Salem OR 23:18.1 23:06.6 7:27 3 22 3 65.43
2 37 714 Emily Timoshevskiy F 36 F3539 Springfield OR 47:06.6 46:18.5 14:55 16 22 3 32.38

Division Results for the F4044

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 32 739 Alisha Silkey F 40 F4044 Eugene OR 38:31.6 38:02.8 12:15 13 22 1 40.19

Division Results for the F4549

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 6 717 Jun White F 45 F4549 Portland OR 22:52.4 22:39.1 7:18 2 22 4 70.06
2 34 691 Kellie Lee F 49 F4549 Elmira OR 43:52.5 42:58.8 13:51 14 22 4 38.53
3 39 689 Lisse Heflin F 49 F4549 Roseburg OR 51:46.9 50:55.9 16:24 17 22 4 32.51
4 41 725 Kara Henry F 48 F4549 Monroe OR 54:24.1 53:38.1 17:16 19 22 4 30.52

Division Results for the F5054

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 25 722 Sherra Flippen F 50 F5054 Springfield OR 34:40.6 34:03.6 10:58 10 22 2 49.21
2 40 743 Stacey Burgett F 52 F5054 Pleasant Hill OR 54:23.5 53:37.8 17:16 18 22 2 32.05

Division Results for the F5559

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 17 696 Audrey Puscas F 58 F5559 Salem OR 28:01.2 27:40.8 8:55 7 22 3 67.20
2 30 745 Allene McKnight F 55 F5559 Springfield OR 37:30.4 36:33.7 11:47 12 22 3 48.86

Division Results for the F7074

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 36 730 Marilyn Miller F 72 F7074 Eugene OR 46:50.3 45:55.0 14:47 15 22 1 50.13

Division Results for the M0110

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 5 740 Ronan McElligott M 10 M0110 Eugene OR 22:40.4 22:25.9 7:14 4 25 4 70.38
2 27 736 Boden Riday-White M 10 M0110 Eugene OR 36:18.4 35:46.9 11:32 17 25 4 44.12
3 29 731 Jonah Phillips M 8 M0110 Eugene OR 36:17.4 35:49.6 11:32 18 25 4 47.50
4 42 713 Dmitry Timoshevskiy M 6 M0110 Springfield OR 55:23.3 54:33.9 17:34 23 25 4 34.27

Division Results for the M1114

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 22 707 Isaac Smith M 14 M1114 Eugene OR 31:31.2 31:16.7 10:05 14 25 1 45.36

Division Results for the M2024

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 7 733 Nathan Stembridge M 22 M2024 Eugene OR 22:56.0 22:45.9 7:20 5 25 1 56.68

Division Results for the M2529

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 2 688 Tim Harker M 29 M2529 Pleasant Grove UT 16:56.0 16:55.1 5:27 2 25 2 76.25
2 23 728 Benjamin Lucas M 25 M2529 Eugene OR 34:24.4 33:54.5 10:55 15 25 2 38.03

Division Results for the M3034

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 26 693 Joseph Miller M 33 M3034 Albany OR 35:47.7 35:17.0 11:22 16 25 1 36.99

Division Results for the M3539

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 18 724 Brandon Harris M 35 M3539 Veneta OR 28:05.2 27:56.4 9:00 11 25 2 47.15
2 21 683 Alan Fullerton M 35 M3539 Eugene OR 31:20.0 30:40.5 9:53 13 25 2 42.95

Division Results for the M4044

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 43 715 Mikhail Timoshevskiy M 41 M4044 Springfield OR 55:24.2 54:35.3 17:35 24 25 1 25.19

Division Results for the M4549

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 1 718 Paul White M 48 M4549 Tigard OR 16:52.1 16:48.8 5:25 1 25 1 86.31

Division Results for the M5054

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 12 680 Jesus Cortez M 50 M5054 Roseburg OR 23:50.8 23:40.1 7:38 7 25 1 62.27

Division Results for the M5559

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 15 726 Brian Kau M 57 M5559 Eugene OR 26:28.5 26:11.6 8:26 9 25 2 59.65
2 16 723 Steven Grube M 59 M5559 Eugene OR 26:55.4 26:38.1 8:35 10 25 2 59.66

Division Results for the M6064

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 8 737 Ben Coutant M 61 M6064 Eugene OR 23:03.4 22:55.9 7:23 6 25 4 70.56
2 13 744 John Hall M 64 M6064 Eugene OR 24:40.2 24:26.9 7:53 8 25 4 67.98
3 19 701 Michael Scarberry M 61 M6064 Eugene OR 29:04.6 28:40.8 9:14 12 25 4 56.41
4 44 734 Dan Uselton M 60 M6064 Salem OR 1:06:58.4 1:06:29.7 21:25 25 25 4 24.12

Division Results for the M6569

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 31 738 Andy McWilliams M 67 M6569 Eugene OR 38:22.0 37:59.9 12:14 19 25 1 44.96

Division Results for the M7074

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 4 735 Rod Thompson M 72 M7074 Bend OR 22:57.0 22:19.0 7:11 3 25 3 81.03
2 33 695 Michael Ponichtera M 72 M7074 Springfield OR 39:40.4 38:55.2 12:32 20 25 3 46.45
3 35 729 Don Miller M 74 M7074 Eugene OR 46:48.3 45:51.3 14:46 21 25 3 40.63

Division Results for the M8099

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 38 681 Art Dietz M 87 M8099 Eugene OR 48:21.9 47:29.5 15:18 22 25 1 55.05