2018 Eugene Peace Run



Division Results for the F0110

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 8 81 Addison Tofflemoyer F 4 F0110 Springfield OR 28:16.5 28:16.5 9:07 2 59 7
2 10 80 Carly Tofflemoyer F 8 F0110 Springfield OR 28:36.6 28:36.6 9:13 4 59 7
3 11 23 Kaylee Gardner F 9 F0110 Creswell OR 28:38.5 28:38.5 9:14 5 59 7
4 14 54 Ellie Schwarzkopf F 6 F0110 Eugene OR 30:01.4 30:01.4 9:40 7 59 7
5 16 55 Madeleine Schwarzkopf F 9 F0110 Eugene OR 30:43.4 30:43.4 9:54 8 59 7
6 38 70 J. Parker F 6 F0110 Eugene OR 50:50.3 50:50.3 16:22 20 59 7
7 57 46 Miya Niell F 5 F0110 Eugene OR 59:43.4 59:43.4 19:14 32 59 7

Division Results for the F2024

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 73 108 Rosie Qualtere-Burcher F 24 F2024 Eugene OR 1:12:23.7 1:12:23.7 23:19 43 59 3

Division Results for the F2529

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 12 22 Delisa Gardner F 29 F2529 Creswell OR 28:38.8 28:38.8 9:14 6 59 2
2 25 10 Cara Burns F 29 F2529 Springfield OR 40:02.2 40:02.2 12:54 12 59 2

Division Results for the F3034

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 9 60 Sara Tofflemoyer F 32 F3034 Springfield OR 28:34.9 28:34.9 9:12 3 59 1

Division Results for the F3539

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 27 29 Kami Hamilton F 39 F3539 Tualatin OR 41:38.0 41:38.0 13:25 14 59 5
2 28 17 Katie Fabian F 38 F3539 Tualatin OR 41:38.1 41:38.1 13:25 15 59 5
3 42 18 Maria Rosa Fabian F 39 F3539 Tualatin OR 52:25.1 52:25.1 16:53 23 59 5
4 45 51 Heidi Schmidt F 37 F3539 Springfield OR 53:16.3 53:16.3 17:09 24 59 5
5 68 49 Amanda Noble-Flannery F 38 F3539 Tualatin OR 1:06:23.1 1:06:23.1 21:23 39 59 5

Division Results for the F4044

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 30 45 Denise Niell F 44 F4044 Eugene OR 44:21.9 44:21.9 14:17 17 59 7
2 36 21 Dianna Frans F 43 F4044 Eugene OR 49:30.4 49:30.4 15:57 19 59 7
3 46 33 Christina Karns F 41 F4044 Eugene OR 56:42.4 56:42.4 18:16 25 59 7
4 54 6 Geoneva Bigham F 44 F4044 Veneta OR 57:45.6 57:45.6 18:36 29 59 7
5 59 53 Becky Schwarzkopf F 41 F4044 Eugene OR 59:47.0 59:47.0 19:15 33 59 7
6 69 78 Shannon Chambers F 43 F4044 Eugene OR 1:08:24.4 1:08:24.4 22:02 40 59 7

Division Results for the F5054

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 21 102 Marie Drakes F 53 F5054 Eugene OR 33:58.4 33:58.4 10:57 11 59 3
2 60 115 Michele Taylor F 53 F5054 Eugene OR 1:00:08.3 1:00:08.3 19:22 34 59 3

Division Results for the F5559

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 4 66 Teresa Bowen F 55 F5559 Eugene OR 26:20.3 26:20.3 8:29 1 59 8
2 29 42 Ann Mortenson F 56 F5559 Eugene OR 42:30.0 42:30.0 13:41 16 59 8
3 40 28 Deana Hadley F 55 F5559 Springfield OR 52:01.8 52:01.8 16:45 22 59 8
4 75 107 Maria Qualtere F 55 F5559 Eugene OR 1:12:34.3 1:12:34.3 23:22 45 59 8

Division Results for the F6064

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 18 19 Terry Falkenstern F 61 F6064 Eugene OR 31:48.1 31:48.1 10:15 9 59 10
2 26 3 Betty Artman F 63 F6064 Eugene OR 41:27.8 41:27.8 13:21 13 59 10
3 55 101 Sandra Chinn F 60 F6064 Eugene OR 58:19.7 58:19.7 18:47 30 59 10
4 61 35 Donna Koechig F 63 F6064 Eugene OR 1:00:10.2 1:00:10.2 19:22 35 59 10
5 63 62 Elaine Toper F 63 F6064 Eugene OR 1:01:04.0 1:01:04.0 19:40 36 59 10
6 71 27 Margaret E Graham F 63 F6064 Eugene OR 1:09:30.4 1:09:30.4 22:23 41 59 10
7 72 1 Donna Adams F 61 F6064 Eugene OR 1:09:30.5 1:09:30.5 22:23 42 59 10
8 74 34 Donna Koechig F 63 F6064 Eugene OR 1:12:31.0 1:12:31.0 23:21 44 59 10

Division Results for the F6569

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 19 25 Sara Gilmer F 66 F6569 Eugene OR 32:16.5 32:16.5 10:24 10 59 6
2 34 64 Julie Wool F 67 F6569 Eugene OR 48:20.6 48:20.6 15:34 18 59 6
3 39 48 Kate Nixon F 65 F6569 Anchorage AK 51:49.5 51:49.5 16:41 21 59 6
4 48 4 Katherine Berry F 67 F6569 Eugene OR 57:03.0 57:03.0 18:22 26 59 6
5 76 11 Susan Carkin F 65 F6569 Eugene OR 1:15:33.2 1:15:33.2 24:20 46 59 6

Division Results for the F7074

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 51 30 Margrit Hermes F 70 F7074 Eugene OR 57:21.0 57:21.0 18:28 27 59 5
2 52 111 Janet Hollander F 70 F7074 Pleasant Hill OR 57:38.9 57:38.9 18:34 28 59 5
3 56 24 Judy Garwood F 70 F7074 Eugene OR 58:22.2 58:22.2 18:48 31 59 5
4 64 26 Diana Goodman F 73 F7074 Eugene OR 1:01:07.9 1:01:07.9 19:41 37 59 5
5 65 14 Edel Davenport F 70 F7074 Eugene OR 1:01:10.2 1:01:10.2 19:42 38 59 5

Division Results for the M0110

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 6 82 Jaxson Tofflemoyer M 1 M0110 Springfield OR 28:16.2 28:16.2 9:06 5 35 4
2 31 47 Owen Niell M 7 M0110 Eugene OR 44:22.1 44:22.1 14:17 14 35 4
3 32 7 Emillio Bordeaux M 7 M0110 Eugene OR 48:16.7 48:16.7 15:33 15 35 4
4 47 37 Onyx Kretschmann M 5 M0110 Eugene OR 56:42.6 56:42.6 18:16 22 35 4

Division Results for the M1114

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 2 110 Thayer Ryder M 14 M1114 Sweet Home OR 25:58.8 25:58.8 8:22 2 35 6
2 5 79 Carter Tofflemoyer M 11 M1114 Springfield OR 28:13.1 28:13.1 9:05 4 35 6
3 20 103 William Drakes M 13 M1114 Eugene OR 33:57.1 33:57.1 10:56 10 35 6
4 35 116 Adrian Gay M 11 M1114 Eugene OR 49:27.6 49:27.6 15:56 17 35 6
5 43 38 Sage Kretschmann M 12 M1114 Eugene OR 52:28.6 52:28.6 16:54 20 35 6

Division Results for the M2024

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 33 8 Sammy Bordeaux M 20 M2024 Eugene OR 48:17.5 48:17.5 15:33 16 35 1

Division Results for the M2529

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 15 56 Aaron Shatzer M 29 M2529 Eugene OR 30:17.3 30:17.3 9:45 8 35 1

Division Results for the M3034

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 1 83 Kellen Ague-Kneeland M 33 M3034 Eugene OR 17:14.1 17:14.1 5:33 1 35 3

Division Results for the M3539

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 7 61 Steven Tofflemoyer M 36 M3539 Springfield OR 28:16.4 28:16.4 9:07 6 35 1

Division Results for the M4044

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 17 52 Alex Schwarzkopf M 42 M4044 Eugene OR 30:44.2 30:44.2 9:54 9 35 8
2 22 50 Brooke Raph M 44 M4044 Tualatin OR 33:58.7 33:58.7 10:57 11 35 8
3 23 12 Paul Choi M 42 M4044 Tualatin OR 34:00.7 34:00.7 10:57 12 35 8
4 24 2 Eric Griffi Adams M 44 M4044 Tualatin OR 36:57.4 36:57.4 11:54 13 35 8
5 41 16 Daniel Fabian M 44 M4044 Tualatin OR 52:11.4 52:11.4 16:48 19 35 8
6 44 36 Chad Kretschmann M 41 M4044 Eugene OR 52:31.0 52:31.0 16:55 21 35 8
7 58 44 Cristopher Niell M 44 M4044 Eugene OR 59:44.2 59:44.2 19:14 26 35 8
8 67 40 Erik Morris M 41 M4044 Tualatin OR 1:01:25.4 1:01:25.4 19:47 29 35 8

Division Results for the M4549

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 37 69 T. Parker M 45 M4549 Eugene OR 50:50.3 50:50.3 16:22 18 35 1

Division Results for the M6064

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 13 13 Jeff Cina M 62 M6064 Eugene OR 29:56.7 29:56.7 9:39 7 35 3
2 70 77 Marvin Chambers M 63 M6064 Eugene OR 1:08:24.7 1:08:24.7 22:02 30 35 3

Division Results for the M6569

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 3 114 John Barry M 66 M6569 Eugene OR 26:20.1 26:20.1 8:29 3 35 4
2 50 5 Ronald Berry M 67 M6569 Eugene OR 57:05.9 57:05.9 18:23 24 35 4
3 62 109 Walter Libby M 68 M6569 Eugene OR 1:00:14.0 1:00:14.0 19:24 27 35 4
4 66 41 James Morris M 67 M6569 Tualatin OR 1:01:23.2 1:01:23.2 19:46 28 35 4

Division Results for the M7074

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 49 32 Gerald Jones M 71 M7074 Eugene OR 57:05.2 57:05.2 18:23 23 35 1

Division Results for the M7579

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 53 112 Bob Hollander M 75 M7579 Pleasant Hill OR 57:39.3 57:39.3 18:34 25 35 1