2021 Pioneer Dam Run



Division Results for the F0119

Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 9 597 Jenna Neal F 18 F0119 Brownsville OR 25:08.0 25:08.0 8:06 5 29 5 59.55
2 16 582 Libby Pointer F 10 F0119 Lebanon OR 31:40.4 31:40.4 10:12 8 29 5 53.88
3 27 557 Madeline Duringer F 11 F0119 Brownsville OR 38:51.0 38:51.0 12:31 14 29 5 42.81
4 34 608 Lena Cheney F 9 F0119 Brownsville OR 58:55.4 58:55.4 18:58 19 29 5 29.79
5 42 609 Syrha Erickson F 9 F0119 Brownsville OR 1:07:09.6 1:07:09.6 21:37 26 29 5 26.13

Division Results for the F2029

Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 7 578 Jessica Neal F 20 F2029 Brownsville OR 23:24.6 23:24.6 7:33 3 29 2 63.22
2 18 593 Elizabeth Dean F 27 F2029 Roseburg OR 34:02.8 34:02.8 10:58 10 29 2 43.47

Division Results for the F3039

Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 10 560 Shirree Eberhart F 32 F3039 Brownsville OR 25:27.9 25:27.9 8:12 6 29 3 58.25
2 14 569 Carissa Kinder F 31 F3039 Shedd OR 29:33.2 29:33.2 9:31 7 29 3 50.14
3 25 603 Wendy Cunningham F 38 F3039 Brownsville OR 38:12.2 38:12.2 12:18 12 29 3 39.61

Division Results for the F4049

Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 3 595 Daneille Fowler F 42 F4049 Avoca MI 21:47.1 21:47.1 7:01 1 29 7 71.15
2 5 596 Amy McNabb F 40 F4049 Saint Clair MI 22:42.2 22:42.2 7:19 2 29 7 67.39
3 17 590 Hope Squires F 48 F4049 Blowing Rock NC 31:55.8 31:55.8 10:17 9 29 7 51.26
4 24 605 Katie Cheney F 42 F4049 Brownsville OR 37:56.9 37:56.9 12:13 11 29 7 40.85
5 26 556 Jennifer Duringer F 44 F4049 Brownsville OR 38:50.7 38:50.7 12:31 13 29 7 40.50
6 28 567 Brandy Hester F 43 F4049 Brownsville OR 40:33.7 40:33.7 13:04 15 29 7 38.50
7 44 611 Chriszma Erickson F 40 F4049 Brownsville OR 1:07:25.8 1:07:25.8 21:43 28 29 7 22.69

Division Results for the F5059

Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 8 577 Julie Moore F 56 F5059 Springfield OR 23:46.5 23:46.5 7:40 4 29 5 76.13
2 29 563 Holly Gosda F 53 F5059 Sweet Home OR 45:11.0 45:11.0 14:33 16 29 5 38.55
3 30 592 Nancy Webb F 58 F5059 Sweet Home OR 45:27.7 45:27.7 14:38 17 29 5 40.91
4 40 552 Carri Corbett F 59 F5059 Brownsville OR 1:06:00.0 1:06:00.0 21:15 24 29 5 28.59
5 41 565 Monika Griffiths F 53 F5059 Brownsville OR 1:06:02.1 1:06:02.1 21:16 25 29 5 26.38

Division Results for the F6069

Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 36 554 Nancy Damele Cowell F 65 F6069 Brownsville OR 59:34.7 59:34.7 19:11 21 29 3 34.55
2 43 612 Tracy Hite F 60 F6069 Brownsville OR 1:07:10.7 1:07:10.7 21:38 27 29 3 28.48

Division Results for the F7099

Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 31 576 Marilyn Miller F 72 F7099 Eugene OR 45:58.0 45:58.0 14:48 18 29 4 50.07
2 35 615 Kathleen Swayze F 73 F7099 Brownsville OR 59:32.2 59:32.2 19:10 20 29 4 39.33
3 37 614 Cheryl Haworth F 75 F7099 Brownsville OR 59:50.7 59:50.7 19:16 22 29 4 40.52
4 38 607 Wendy Toshitsune F 71 F7099 Brownsville OR 59:51.5 59:51.5 19:16 23 29 4 37.81

Division Results for the M0119

Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 21 610 Leif Erickson M 12 M0119 Brownsville OR 35:13.9 35:13.9 11:21 11 18 3 42.20
2 23 606 Jack Cheney M 11 M0119 Brownsville OR 37:55.6 37:55.6 12:13 13 18 3 40.34

Division Results for the M2029

Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 6 562 Josh Gibbs M 23 M2029 Newberg OR 23:24.2 23:24.2 7:32 4 18 4 55.12
2 13 602 Chris Holt M 21 M2029 Brownsville OR 29:02.3 29:02.3 9:21 7 18 4 44.60
3 15 599 Anthony Stovall M 21 M2029 Brownsville OR 30:01.5 30:01.5 9:40 8 18 4 43.13
4 19 594 Ronald Farrow M 25 M2029 Brownsville OR 34:03.2 34:03.2 10:58 9 18 4 37.88

Division Results for the M3039

Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 1 559 Cameron Eberhart M 33 M3039 Brownsville OR 19:48.7 19:48.7 6:23 1 18 4 65.88
2 11 613 Adam Craven M 37 M3039 Brownsville OR 26:22.9 26:22.9 8:30 5 18 4 50.61
3 12 548 Kyle Alexander M 37 M3039 Salem OR 27:05.5 27:05.5 8:44 6 18 4 49.28
4 20 575 Joseph Miller M 33 M3039 Albany OR 34:42.4 34:42.4 11:11 10 18 4 37.60

Division Results for the M4049

Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 2 601 John Boosinger M 45 M4049 Marcola OR 20:17.3 20:17.3 6:32 2 18 3 69.91
2 4 581 Jason Pointer M 40 M4049 Lebanon OR 22:37.2 22:37.2 7:17 3 18 3 60.35
3 33 604 Blaine Cheney M 43 M4049 Brownsville OR 58:55.1 58:55.1 18:58 15 18 3 23.71

Division Results for the M6069

Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 22 600 Joe Morris M 60 M6069 Brownsville OR 37:25.7 37:25.7 12:03 12 18 2 42.84

Division Results for the M7099

Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 32 574 Don Miller M 74 M7099 Eugene OR 46:02.4 46:02.4 14:50 14 18 2 40.47
2 39 553 Floyd Corbett M 82 M7099 Brownsville OR 1:05:58.9 1:05:58.9 21:15 16 18 2 33.57