2021 Aquafina OTC Butte To Butte



Division Results for the F1114

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 24 1099 Ana Peters F 14 F1114 Portland OR 37:03.5 36:59.1 5:58 8 250 2 87.08
2 126 542 Kaylee Gardner F 13 F1114 Creswell OR 48:00.3 47:47.1 7:42 33 250 2 68.53

Division Results for the F1519

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 9 282 Kate Peters F 16 F1519 Portland OR 33:35.7 33:32.0 5:24 2 250 8 93.57
2 141 874 Kate Walkup F 19 F1519 Eugene OR 49:16.6 48:56.0 7:53 36 250 8 62.23
3 332 21 Samantha Bateman F 18 F1519 Eugene OR 1:03:27.3 1:02:54.4 10:08 113 250 8 48.74
4 381 696 Ananda Puff F 18 F1519 Elmira OR 1:08:40.8 1:07:40.5 10:54 145 250 8 45.31
5 389 700 Lola Smith F 15 F1519 Springfield OR 1:09:45.7 1:08:40.6 11:04 148 250 8 46.26
6 401 153 Kelsie Heffernan F 19 F1519 Eugene OR 1:10:53.0 1:10:07.5 11:18 157 250 8 43.42
7 414 390 Shyanne White F 15 F1519 Deadwood OR 1:12:14.4 1:11:39.4 11:32 163 250 8 44.34

Division Results for the F2024

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 14 1052 Melissa Berry F 21 F2024 Eugene OR 35:51.1 35:47.6 5:46 4 250 20 84.73
2 26 685 Annie Richards F 23 F2024 Eugene OR 37:16.9 37:13.2 6:00 10 250 20 81.47
3 45 847 Acadia Dinardo F 23 F2024 Eugene OR 40:46.7 40:38.5 6:33 14 250 20 74.62
4 99 1009 Lauren Calcagno F 20 F2024 Berkeley CA 46:33.6 46:11.1 7:26 27 250 20 65.68
5 107 684 Maggie Cox F 24 F2024 Eugene OR 47:00.7 46:40.2 7:31 29 250 20 64.98
6 113 276 Riley Patterson F 24 F2024 Eugene OR 47:37.5 47:11.0 7:36 30 250 20 64.29
7 148 1041 Jemma Neff F 24 F2024 Eugene OR 49:46.9 49:24.2 7:58 38 250 20 61.38
8 157 27 Liesl Benda F 20 F2024 Eugene OR 50:39.4 50:08.7 8:05 41 250 20 60.51
9 191 70 Eliza Cervantes F 20 F2024 Eugene OR 52:40.6 52:17.4 8:25 51 250 20 58.02
10 194 971 Natanya Villegas F 24 F2024 Eugene OR 53:17.4 52:23.7 8:26 53 250 20 57.89
11 217 1015 Madison Zbinden F 21 F2024 Eugene OR 54:20.9 53:56.5 8:41 61 250 20 56.23
12 240 873 Ajalae Weiser-Lilly F 24 F2024 Eugene OR 55:53.8 55:28.7 8:56 73 250 20 54.67
13 292 300 Rachael Reiter F 23 F2024 Portland OR 1:00:10.2 59:25.9 9:34 93 250 20 51.04
14 278 674 Kelsey Swanson F 24 F2024 Eugene OR 1:00:11.2 58:23.8 9:24 86 250 20 51.94
15 286 678 Liza Briody-Pavlik F 24 F2024 Eugene OR 1:00:52.9 59:04.3 9:31 89 250 20 51.34
16 294 679 Kyra Brakefield F 24 F2024 Eugene OR 1:01:22.0 59:33.7 9:36 95 250 20 50.92
17 339 137 Hanna Girod F 23 F2024 Springfield OR 1:03:57.0 1:03:29.3 10:14 120 250 20 47.77
18 380 660 Monique Padilla F 22 F2024 Eugene OR 1:07:53.9 1:07:36.0 10:53 144 250 20 44.87

Division Results for the F2529

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 10 842 Jenn Randall F 29 F2529 Eugene OR 34:18.4 34:17.0 5:32 3 250 27 88.48
2 16 922 Colette Richter F 26 F2529 Eugene OR 36:11.7 36:09.6 5:50 5 250 27 83.87
3 19 931 Maggie Osa F 27 F2529 Eugene OR 36:35.5 36:27.4 5:53 6 250 27 83.18
4 27 132 Macie Gale F 26 F2529 Eugene OR 37:19.9 37:17.9 6:01 11 250 27 81.32
5 43 36 Meaghan Bogart F 26 F2529 Eugene OR 40:27.3 40:20.2 6:30 12 250 27 75.18
6 44 883 Mary Follo F 29 F2529 Eugene OR 40:32.2 40:26.6 6:31 13 250 27 74.99
7 47 845 Rachel Robinson F 27 F2529 Eugene OR 40:56.8 40:50.1 6:35 15 250 27 74.25
8 82 594 Colleen Mumford F 27 F2529 Eugene OR 44:29.2 44:21.8 7:09 24 250 27 68.37
9 130 841 Sophia Deloretto-Chudy F 25 F2529 Austin TX 50:54.1 48:07.9 7:45 34 250 27 63.02
10 201 261 Hayley Morris F 26 F2529 Eugene OR 53:13.2 52:46.3 8:30 56 250 27 57.47
11 223 677 Samantha Sapaugh F 29 F2529 Albany OR 54:28.7 54:16.2 8:45 66 250 27 55.88
12 224 1007 Hannah Silverman F 27 F2529 Eugene OR 54:36.2 54:18.2 8:45 67 250 27 55.84
13 266 571 Katharine Alvarez F 28 F2529 Cottage Grove OR 58:05.2 57:45.4 9:18 80 250 27 52.51
14 267 180 Renee Jackson F 29 F2529 Eugene OR 58:17.1 57:50.1 9:19 81 250 27 52.43
15 289 737 Luisa Madrid F 28 F2529 Eugene OR 59:26.4 59:18.0 9:33 90 250 27 51.15
16 307 69 Sofia Cerkvenik F 25 F2529 Eugene OR 1:01:20.4 1:00:34.1 9:45 102 250 27 50.07
17 330 629 Olivia Shockley F 28 F2529 Dallas OR 1:03:19.5 1:02:43.8 10:06 111 250 27 48.35
18 348 494 Alli Thelen F 26 F2529 Creswell OR 1:05:23.7 1:04:37.1 10:24 125 250 27 46.93
19 336 319 Rebecca Schaefer F 26 F2529 Eugene OR 1:07:37.3 1:03:18.8 10:12 117 250 27 47.91
20 418 294 Jessica Quinn F 28 F2529 Springfield OR 1:12:03.1 1:12:03.1 11:36 166 250 27 42.09
21 417 456 Jamie Burroughs F 29 F2529 Eugene OR 1:12:45.0 1:11:55.6 11:35 165 250 27 42.17
22 446 66 Amanda Carter F 25 F2529 Sweet Home OR 1:19:37.1 1:18:33.4 12:39 180 250 27 38.61

Division Results for the F3034

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 8 1094 Marci Klimek F 33 F3034 Talent OR 33:32.7 33:31.8 5:24 1 250 47 90.85
2 59 205 Jenny Klein F 32 F3034 Eugene OR 42:08.1 42:00.7 6:46 19 250 47 72.37
3 61 222 Jennifer Lewis F 32 F3034 Eugene OR 42:19.6 42:12.3 6:48 20 250 47 72.02
4 98 62 Megan Butler F 32 F3034 Eugene OR 46:20.5 46:04.9 7:25 26 250 47 65.98
5 117 401 Anne Wright F 34 F3034 Eugene OR 47:40.0 47:16.7 7:37 31 250 47 64.58
6 156 1066 Julie Bonaduce F 34 F3034 Eugene OR 50:28.0 50:08.5 8:05 40 250 47 60.89
7 180 1202 Asa Rowlett F 31 F3034 Eugene OR 52:14.6 51:27.4 8:17 49 250 47 59.00
8 203 728 Jennifer Welch F 32 F3034 Portland OR 53:41.2 52:51.3 8:31 57 250 47 57.52
9 221 1062 Courtney Gannon F 31 F3034 Eugene OR 54:26.9 54:10.0 8:44 64 250 47 56.06
10 228 896 Willow Rook F 32 F3034 Eugene OR 55:24.9 54:22.1 8:45 69 250 47 55.91
11 257 716 Gretta Freyermuth F 30 F3034 Eugene OR 58:19.7 57:21.6 9:14 77 250 47 52.89
12 268 653 Maria Stickels F 34 F3034 Eugene OR 58:46.1 57:52.3 9:19 82 250 47 52.75
13 299 215 Kristen Lavington F 32 F3034 Eugene OR 1:00:18.6 1:00:01.0 9:40 98 250 47 50.66
14 317 259 Sara Moorhead F 32 F3034 Eugene OR 1:01:48.1 1:01:35.1 9:55 106 250 47 49.36
15 324 371 Marley Tracey F 31 F3034 Eugene OR 1:03:00.2 1:02:03.6 10:00 109 250 47 48.93
16 329 659 Danielle Vinson F 31 F3034 Eugene OR 1:03:13.8 1:02:42.7 10:06 110 250 47 48.42
17 340 1030 Emily Pompan F 30 F3034 Eugene OR 1:03:50.5 1:03:30.0 10:14 121 250 47 47.78
18 345 791 McKenzie Johnston F 30 F3034 Springfield OR 1:04:38.6 1:04:13.1 10:21 123 250 47 47.24
19 354 1029 Rachel Pergamit F 31 F3034 Jamaica Plain MA 1:05:41.9 1:04:55.3 10:27 130 250 47 46.77
20 351 625 Shae Donnelly F 34 F3034 Eugene OR 1:05:49.9 1:04:47.9 10:26 127 250 47 47.12
21 356 157 Ashley Hensley F 34 F3034 Eugene OR 1:05:54.3 1:04:56.2 10:28 131 250 47 47.01
22 367 356 Chloe Swenson F 30 F3034 Eugene OR 1:06:42.5 1:05:57.2 10:37 139 250 47 46.00
23 366 45 Allie Bright F 31 F3034 Eugene OR 1:06:43.0 1:05:56.9 10:37 138 250 47 46.05
24 368 248 Trisha McGrath F 30 F3034 Eugene OR 1:06:45.4 1:05:59.9 10:38 140 250 47 45.97
25 375 313 Mandy Safstrom F 31 F3034 Eugene OR 1:06:59.3 1:06:46.4 10:45 142 250 47 45.47
26 377 308 Megan Romero F 32 F3034 Eugene OR 1:07:28.2 1:07:05.8 10:48 143 250 47 45.31
27 383 701 Halie Henderson F 33 F3034 Eugene OR 1:08:48.9 1:07:48.4 10:55 146 250 47 44.92
28 396 692 Nicole Newall F 34 F3034 Eugene OR 1:09:40.0 1:09:17.8 11:10 154 250 47 44.06
29 397 527 Stephanie Hewitt-Pelletier F 33 F3034 Eugene OR 1:09:42.4 1:09:19.4 11:10 155 250 47 43.94
30 416 453 Elisabeth Niderost F 32 F3034 Eugene OR 1:12:44.4 1:11:55.1 11:35 164 250 47 42.27
31 407 482 Stephanie Palmblad F 34 F3034 Salem OR 1:13:24.8 1:11:02.6 11:26 159 250 47 42.98
32 427 1035 Kenia Martinez F 32 F3034 Springfield OR 1:13:46.7 1:13:32.2 11:51 167 250 47 41.34
33 429 1090 Connie Gardner F 30 F3034 Springfield OR 1:15:28.5 1:14:37.6 12:01 168 250 47 40.66
34 433 1104 Amanda Wooldridge F 30 F3034 Eugene OR 1:16:20.8 1:15:05.0 12:05 172 250 47 40.41
35 447 341 Colleen Smith F 31 F3034 Eugene OR 1:19:05.2 1:18:37.3 12:40 181 250 47 38.62
36 445 378 Katie Vineyard F 33 F3034 Sweet Home OR 1:19:35.9 1:18:31.8 12:39 179 250 47 38.79

Division Results for the F3539

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 22 1074 Chelsea Warren F 37 F3539 Portland OR 36:45.3 36:42.9 5:55 7 250 39 84.04
2 55 26 Erin Beltran Whitaker F 39 F3539 Springfield OR 41:54.0 41:42.3 6:43 17 250 39 74.70
3 63 283 Ale Peterson F 38 F3539 Bend OR 42:37.5 42:31.0 6:51 21 250 39 72.91
4 75 1092 Cassi Anderson F 37 F3539 Eugene OR 43:57.7 43:49.7 7:04 23 250 39 70.40
5 100 1014 Rebecca Snyder F 38 F3539 Springfield OR 46:50.7 46:14.3 7:27 28 250 39 67.03
6 118 682 Stephanie Ross F 35 F3539 Hillsboro OR 47:25.6 47:21.5 7:38 32 250 39 64.66
7 139 676 Bryn Crawford F 36 F3539 Eugene OR 49:04.8 48:53.0 7:53 35 250 39 62.87
8 146 32 Pamela Bilyeu F 37 F3539 Eugene OR 49:38.3 49:19.2 7:57 37 250 39 62.55
9 166 1091 Marissa Gaines F 36 F3539 Eugene OR 50:34.2 50:29.1 8:08 44 250 39 60.86
10 162 1004 Crystal Fretwell F 38 F3539 Portland OR 50:39.9 50:23.7 8:07 43 250 39 61.51
11 158 734 Patricia Hayward F 36 F3539 Eugene OR 50:47.2 50:09.9 8:05 42 250 39 61.26
12 195 1006 Sarah Stephens F 36 F3539 Springfield OR 52:41.5 52:26.0 8:27 54 250 39 58.61
13 222 1061 Rachel Coffin F 38 F3539 Eugene OR 54:29.3 54:13.1 8:44 65 250 39 57.16
14 192 688 Julie Herring F 37 F3539 Lebanon OR 54:46.6 52:22.1 8:26 52 250 39 58.91
15 220 325 Kara Schnoes F 36 F3539 Eugene OR 54:58.9 54:09.7 8:43 63 250 39 56.74
16 236 360 Ruth Tabak F 37 F3539 Eugene OR 55:14.0 55:14.0 8:54 72 250 39 55.87
17 242 765 Helen Cannon F 37 F3539 Eugene OR 56:21.6 55:54.6 9:00 74 250 39 55.19
18 254 962 Cathy Kramer F 36 F3539 Eugene OR 57:45.4 57:09.4 9:12 76 250 39 53.76
19 263 286 Joyce Polansky F 37 F3539 Eugene OR 58:14.8 57:40.7 9:17 78 250 39 53.50
20 270 687 Molly Blancett F 39 F3539 Eugene OR 58:30.4 58:00.3 9:21 84 250 39 53.71
21 304 1089 Gwendolyn Courtney F 36 F3539 Portland OR 1:00:58.3 1:00:18.2 9:43 101 250 39 50.95
22 321 1050 Amy Handler F 35 F3539 Eugene OR 1:01:58.3 1:01:46.1 9:57 108 250 39 49.57
23 282 504 Katie Louk F 38 F3539 Albany OR 1:03:08.4 58:43.0 9:27 87 250 39 52.80
24 335 572 Robyn Anderson F 37 F3539 Springfield OR 1:03:41.1 1:03:12.1 10:11 116 250 39 48.81
25 350 755 Jasmine Lawrence F 35 F3539 Eugene OR 1:05:49.3 1:04:47.6 10:26 126 250 39 47.26
26 359 457 Jennifer Dondero F 39 F3539 Eugene OR 1:06:16.9 1:05:07.1 10:29 133 250 39 47.84
27 384 203 Tessa Kirkpatrick F 36 F3539 Eugene OR 1:09:02.7 1:08:09.9 10:59 147 250 39 45.09
28 393 712 Kellie Cannon F 35 F3539 Eugene OR 1:10:28.0 1:09:14.9 11:09 151 250 39 44.23
29 392 438 Kerrie O'Brien F 37 F3539 Albany OR 1:13:27.9 1:09:03.3 11:07 150 250 39 44.68
30 436 46 Emilee Brink F 35 F3539 Junction City OR 1:17:21.9 1:16:28.9 12:19 175 250 39 40.04
31 438 186 Bobbi Johnson F 38 F3539 Salem OR 1:19:04.5 1:16:44.2 12:21 176 250 39 40.39
32 468 165 Jennifer Hilliard F 35 F3539 Eugene OR 1:41:26.1 1:40:01.7 16:06 197 250 39 30.62
33 469 166 Ali Hilsher F 35 F3539 Eugene OR 1:41:31.6 1:40:07.0 16:07 198 250 39 30.59
34 472 1109 Emily Leblanc F 36 F3539 Eugene OR 1:45:10.4 1:45:10.4 16:56 199 250 39 29.22

Division Results for the F4044

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 48 667 Stefanie Albert F 41 F4044 Springfield OR 40:56.5 40:50.7 6:35 16 250 31 77.21
2 57 201 Kate Kelp-Stebbins F 40 F4044 Eugene OR 42:03.5 41:54.5 6:45 18 250 31 74.77
3 64 930 Lisa Stevens F 40 F4044 Eugene OR 42:41.6 42:33.6 6:51 22 250 31 73.63
4 155 1060 April Targa F 44 F4044 Eugene OR 50:22.6 50:05.1 8:04 39 250 31 64.40
5 167 623 Michelle Gregson F 40 F4044 Brownsville OR 50:45.9 50:32.8 8:09 45 250 31 62.00
6 168 464 Lue Williams F 43 F4044 Eugene OR 51:17.2 50:56.6 8:12 46 250 31 62.81
7 176 885 Janelle Ashcraft F 40 F4044 Eugene OR 51:26.5 51:16.0 8:16 48 250 31 61.14
8 211 271 Amber Nicole Wallace F 44 F4044 Mosier OR 53:49.3 53:25.9 8:36 58 250 31 60.38
9 212 15 Ashley Baker F 42 F4044 Mosier OR 53:50.5 53:27.4 8:37 59 250 31 59.40
10 214 1002 Angila Franklin F 40 F4044 Springfield OR 54:04.7 53:38.8 8:39 60 250 31 58.42
11 234 291 Lyndee Prill F 44 F4044 Eugene OR 55:30.0 55:02.2 8:52 71 250 31 58.61
12 233 252 Salina Messman F 42 F4044 Odessa FL 57:13.7 54:55.5 8:51 70 250 31 57.81
13 264 886 Jenne Adams F 40 F4044 Eugene OR 58:24.6 57:44.5 9:18 79 250 31 54.27
14 309 156 Jaime Henslee-Koleno F 43 F4044 Eugene OR 1:01:44.5 1:00:41.8 9:47 103 250 31 52.72
15 334 400 Winnifred Wong F 40 F4044 Davis CA 1:03:31.8 1:03:00.6 10:09 115 250 31 49.74
16 364 278 Jenny Pedersen F 44 F4044 Eugene OR 1:08:31.5 1:05:48.0 10:36 136 250 31 49.03
17 431 326 Kristin Schoenberg F 43 F4044 Springfield OR 1:15:09.4 1:14:50.9 12:03 170 250 31 42.75
18 439 212 Astar Lambert F 43 F4044 Eugene OR 1:17:15.5 1:16:45.1 12:22 177 250 31 41.69
19 435 856 Audrey Blankenship F 40 F4044 Eugene OR 1:17:18.2 1:16:25.6 12:18 174 250 31 41.01
20 452 55 Hong Bui F 43 F4044 Eugene OR 1:19:00.2 1:19:00.2 12:43 184 250 31 40.50
21 464 497 Karissa Greig F 40 F4044 Springfield OR 1:36:31.4 1:35:41.0 15:24 193 250 31 32.76

Division Results for the F4549

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 25 919 Melissa Todd F 46 F4549 Eugene OR 37:13.4 37:11.5 6:00 9 250 15 88.32
2 173 924 Sarah Kehl F 49 F4549 Eugene OR 51:28.1 51:12.5 8:15 47 250 15 66.27
3 219 690 Gina Olson F 48 F4549 Eugene OR 54:09.8 53:58.2 8:42 62 250 15 62.16
4 249 288 Amy Potter F 45 F4549 Eugene OR 57:02.7 56:32.6 9:06 75 250 15 57.56
5 271 846 Tanya Robinette F 46 F4549 Creswell OR 58:40.3 58:01.9 9:21 85 250 15 56.62
6 301 707 Anne Holt F 46 F4549 Eugene OR 1:00:47.9 1:00:10.6 9:42 100 250 15 54.59
7 300 916 Trisha Dryden F 49 F4549 Eugene OR 1:00:48.5 1:00:06.7 9:41 99 250 15 56.46
8 352 25 Sara Bell F 48 F4549 Ridgefield WA 1:05:22.8 1:04:48.6 10:26 128 250 15 51.77
9 365 408 Staci Beymer F 47 F4549 Eugene OR 1:06:40.3 1:05:48.1 10:36 137 250 15 50.43
10 390 708 Amy Bradsher F 45 F4549 Eugene OR 1:08:52.3 1:08:41.2 11:04 149 250 15 47.38
11 458 67 Melissa Casey F 45 F4549 Edgewood WA 1:26:39.8 1:25:56.0 13:50 189 250 15 37.88

Division Results for the F5054

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 188 579 Elizabeth Skowron F 54 F5054 Eugene OR 52:19.6 51:50.9 8:21 50 250 25 69.71
2 197 1040 Tammy Ayer F 54 F5054 Yakima WA 52:58.3 52:38.7 8:29 55 250 25 68.65
3 227 655 Debra Braun F 53 F5054 Eugene OR 54:37.2 54:21.6 8:45 68 250 25 65.63
4 290 23 Amy Beasley F 53 F5054 Eugene OR 59:57.7 59:21.8 9:34 91 250 25 60.10
5 293 947 Michele Kau F 53 F5054 Eugene OR 1:00:02.8 59:26.7 9:34 94 250 25 60.02
6 320 364 Della Thomas F 50 F5054 Eugene OR 1:02:28.4 1:01:44.4 9:57 107 250 25 55.64
7 315 188 Julia Johnson F 50 F5054 Springfield OR 1:02:31.6 1:01:24.9 9:54 104 250 25 55.95
8 331 22 Shannon Bateman F 53 F5054 Eugene OR 1:03:26.9 1:02:54.3 10:08 112 250 25 56.71
9 338 525 Christine Strom F 52 F5054 Eugene OR 1:03:58.5 1:03:28.2 10:13 119 250 25 55.49
10 343 295 Karla Ramsdal F 50 F5054 Eugene OR 1:06:32.1 1:03:47.1 10:16 122 250 25 53.86
11 363 409 Carlea White F 54 F5054 Scio OR 1:06:37.5 1:05:45.8 10:36 135 250 25 54.96
12 373 539 Jennifer Reynolds F 50 F5054 Eugene OR 1:07:45.7 1:06:44.8 10:45 141 250 25 51.48
13 395 620 Donna Ellickson F 54 F5054 Lowell OR 1:10:29.9 1:09:17.5 11:10 153 250 25 52.16
14 413 172 Kate Hulpke F 51 F5054 Eugene OR 1:12:38.2 1:11:39.4 11:32 162 250 25 48.54
15 430 944 Karen Moon F 50 F5054 Eugene OR 1:15:45.5 1:14:48.2 12:03 169 250 25 45.93
16 432 1097 Kelli Strange F 52 F5054 Eugene OR 1:15:52.9 1:14:54.9 12:04 171 250 25 47.03
17 453 763 Stephanie Hand F 52 F5054 Eugene OR 1:20:06.9 1:19:15.5 12:46 185 250 25 44.45
18 457 715 Meghan Mahoney F 53 F5054 Eugene OR 1:26:29.6 1:25:46.3 13:49 188 250 25 41.59
19 461 1113 Lisa Frey F 50 F5054 Eugene OR 1:29:25.9 1:28:53.6 14:19 191 250 25 38.65

Division Results for the F5559

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 285 40 Teresa Bowen F 58 F5559 Eugene OR 59:43.8 58:55.1 9:29 88 250 9 64.69
2 291 114 Melanie Fear F 57 F5559 Springfield OR 1:00:22.6 59:25.9 9:34 92 250 9 63.28
3 333 468 Barbara Snow F 59 F5559 Lebanon OR 1:03:30.4 1:02:55.9 10:08 114 250 9 61.42
4 337 1047 Marie Drakes F 56 F5559 Eugene OR 1:03:58.6 1:03:28.2 10:13 118 250 9 58.46
5 347 790 Angela Gorman F 58 F5559 Springfield OR 1:04:58.3 1:04:32.8 10:24 124 250 9 59.06
6 353 493 Sherry Meeker F 57 F5559 Creswell OR 1:05:37.7 1:04:51.7 10:27 129 250 9 57.98
7 451 250 Allene McKnight F 55 F5559 Springfield OR 1:19:58.9 1:18:54.3 12:42 183 250 9 46.41
8 465 945 Holly Foster F 59 F5559 Eugene OR 1:37:04.3 1:35:44.0 15:25 194 250 9 40.38

Division Results for the F6064

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 88 818 Trisha Kluge F 61 F6064 Eugene OR 45:16.5 45:06.0 7:16 25 250 10 88.16
2 295 801 Doris Tai F 62 F6064 Eugene OR 59:44.3 59:35.0 9:36 96 250 10 67.70
3 298 662 Celeste Kuta F 64 F6064 Eugene OR 59:58.7 59:45.7 9:38 97 250 10 69.51
4 316 505 Dhari Priyamvada F 64 F6064 Eugene OR 1:01:44.1 1:01:25.8 9:54 105 250 10 67.62
5 358 357 Nancy Swenson F 61 F6064 Eugene OR 1:05:48.6 1:05:02.1 10:28 132 250 10 61.12
6 362 397 Elizabeth Witt F 63 F6064 Eugene OR 1:06:36.3 1:05:26.4 10:32 134 250 10 62.54
7 394 711 Sandy Goodell F 62 F6064 Eugene OR 1:10:29.8 1:09:15.9 11:09 152 250 10 58.23
8 399 51 Joan Brown F 63 F6064 Eugene OR 1:10:32.1 1:09:42.4 11:14 156 250 10 58.71
9 434 233 Rosaland Love F 60 F6064 Eugene OR 1:16:31.0 1:15:43.6 12:12 173 250 10 51.76

Division Results for the F6569

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 406 871 Anne Simons F 69 F6569 Eugene OR 1:11:44.8 1:11:01.8 11:26 158 250 7 63.20
2 442 902 Anna Houpt F 66 F6569 Creswell OR 1:18:16.8 1:17:25.8 12:28 178 250 7 55.30
3 450 511 Marjean Yates F 65 F6569 Eugene OR 1:19:37.4 1:18:45.7 12:41 182 250 7 53.54
4 473 152 Lorrie Harris F 65 F6569 Eagle ID 1:48:25.1 1:47:30.3 17:19 200 250 7 39.22
5 474 490 Terri Johnston F 65 F6569 Pleasant Hill OR 1:48:25.3 1:47:30.7 17:19 201 250 7 39.22

Division Results for the F7074

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 269 381 Peny Wallace F 71 F7074 Mosier OR 58:31.4 57:59.7 9:20 83 250 6 79.98
2 412 933 Catherine Calbreath F 72 F7074 Eugene OR 1:13:12.4 1:11:32.5 11:31 161 250 6 65.93
3 456 723 Sofia McManus F 72 F7074 Eugene OR 1:26:07.3 1:25:19.3 13:44 187 250 6 55.28
4 455 720 Mardell Eastburn F 70 F7074 Eugene OR 1:26:11.3 1:24:57.0 13:41 186 250 6 53.71
5 466 719 Denyse Roehl F 72 F7074 Eugene OR 1:39:06.9 1:37:50.9 15:45 195 250 6 48.21
6 467 782 Jean Severns F 71 F7074 Springfield OR 1:39:13.9 1:37:58.9 15:47 196 250 6 47.34

Division Results for the F7579

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 408 563 Sharon Schuman F 75 F7579 Eugene OR 1:11:47.3 1:11:06.1 11:27 160 250 3 69.89
2 459 724 Joyce Eltz F 76 F7579 Eugene OR 1:28:23.5 1:27:35.4 14:06 190 250 3 57.77
3 475 345 Elizabeth Sorensen F 78 F7579 Junction City OR 1:53:44.9 1:52:40.2 18:08 202 250 3 46.60

Division Results for the F8084

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 463 126 Joyce Foster F 84 F8084 Fall Creek OR 1:37:01.3 1:35:40.6 15:24 192 250 1 63.76

Division Results for the M0510

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 253 458 Theodore Deforge M 9 M0510 Eugene OR 58:01.2 56:51.9 9:10 177 333 7 59.87
2 409 732 Luca Ritchie M 9 M0510 Eugene OR 1:13:17.5 1:11:13.9 11:28 246 333 7 47.80
3 411 733 Roman Ritchie M 7 M0510 Eugene OR 1:13:19.1 1:11:17.4 11:29 248 333 7 51.94

Division Results for the M1114

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 210 14 Alex Baker M 11 M1114 Mosier OR 53:46.1 53:22.1 8:36 152 333 4 59.64
2 276 16 Wil Baker M 11 M1114 Mosier OR 58:28.4 58:04.4 9:21 189 333 4 54.81
3 346 72 Matthew Bell M 11 M1114 Ridgefield WA 1:04:53.3 1:04:19.8 10:22 221 333 4 49.48
4 441 982 Weston Greig M 13 M1114 Springfield OR 1:18:14.1 1:17:23.8 12:28 261 333 4 39.00

Division Results for the M1519

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 1 747 Evan Holland M 19 M1519 Eugene OR 29:45.2 29:43.7 4:48 1 333 18 92.24
2 5 534 Ben Collins M 17 M1519 Eugene OR 32:16.6 32:13.8 5:12 5 333 18 87.22
3 13 1058 Evan Poulsen M 16 M1519 Eugene OR 35:43.2 35:42.0 5:45 10 333 18 79.85
4 35 848 Griffin Baxley M 16 M1519 Eugene OR 38:28.1 38:25.0 6:11 24 333 18 74.20
5 42 488 Elijah Lancy M 16 M1519 Eugene OR 40:12.1 40:09.6 6:28 31 333 18 70.97
6 49 877 Lance Bradley M 16 M1519 Norfolk NY 40:56.0 40:51.1 6:35 33 333 18 69.75
7 50 998 Camden Vaught M 17 M1519 Springfield OR 41:09.1 41:09.1 6:38 34 333 18 68.30
8 53 878 Logan Bradley M 15 M1519 Norfolk NY 41:40.9 41:35.9 6:42 37 333 18 69.66
9 52 890 Hestin Estrada M 15 M1519 Eugene OR 41:52.1 41:31.2 6:41 36 333 18 69.77
10 97 1075 Eli Fayloga M 16 M1519 Lake Oswego OR 46:07.3 46:02.4 7:25 72 333 18 61.90
11 151 139 Finn Gordon M 15 M1519 Eugene OR 50:14.4 49:37.4 8:00 112 333 18 58.38
12 186 619 Jonathan Shlesinger M 18 M1519 Eugene OR 52:07.4 51:43.8 8:20 136 333 18 53.67
13 187 618 Daniel Shlesinger M 19 M1519 Eugene OR 52:07.9 51:44.4 8:20 137 333 18 53.00
14 327 1048 William Drakes M 16 M1519 Eugene OR 1:03:09.6 1:02:41.2 10:06 216 333 18 45.46
15 342 709 Severin Chmielewski M 19 M1519 Eugene OR 1:03:56.2 1:03:46.8 10:16 219 333 18 43.00
16 402 334 Owen Sharp M 19 M1519 Eugene OR 1:10:53.5 1:10:08.1 11:18 242 333 18 39.10

Division Results for the M2024

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 3 988 Carter Christman M 23 M2024 Eugene OR 30:10.3 30:09.3 4:52 3 333 13 89.01
2 20 440 Sean MacPherson M 22 M2024 Eugene OR 36:31.8 36:30.6 5:53 14 333 13 73.56
3 39 987 Jake Willard M 24 M2024 Eugene OR 39:16.2 39:13.6 6:19 28 333 13 68.44
4 76 671 Charlie Elliott M 21 M2024 Portland OR 44:39.3 43:55.1 7:05 53 333 13 61.35
5 90 377 Adrian Vasquez M 24 M2024 Eugene OR 45:29.6 45:29.6 7:20 65 333 13 59.01
6 114 20 Aidan Bassett M 22 M2024 Eugene OR 47:37.7 47:11.7 7:36 84 333 13 56.91
7 119 393 Kevin Williams M 21 M2024 Eugene OR 47:46.7 47:23.0 7:38 87 333 13 56.89
8 120 146 Beck Groff M 23 M2024 Eugene OR 47:52.2 47:23.6 7:38 88 333 13 56.65
9 145 1096 Rylee Jackson M 24 M2024 Eugene OR 50:05.8 49:09.7 7:55 108 333 13 54.61
10 206 133 Jacob Gartner M 20 M2024 Eugene OR 53:04.1 53:01.3 8:32 148 333 13 51.18

Division Results for the M2529

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 2 202 Roman Kirkov M 27 M2529 Chehalis WA 29:46.8 29:46.0 4:48 2 333 21 90.20
2 34 78 Jordan Colburn M 26 M2529 Springfield OR 38:25.7 38:22.9 6:11 23 333 21 69.95
3 56 721 Duncan Law M 29 M2529 Eugene OR 42:11.9 41:53.9 6:45 39 333 21 64.14
4 81 879 Matthew Kenney M 26 M2529 Eugene OR 44:34.6 44:16.3 7:08 58 333 21 60.63
5 83 262 Wyatt Morris M 26 M2529 Eugene OR 44:52.9 44:26.1 7:10 59 333 21 60.41
6 84 668 Alex Walker M 26 M2529 Eugene OR 45:05.1 44:49.0 7:13 60 333 21 59.91
7 116 452 Harrison Satterthwaite M 25 M2529 Eugene OR 47:27.2 47:14.6 7:37 86 333 21 56.83
8 122 972 Greg Kinman M 28 M2529 Eugene OR 47:53.1 47:34.2 7:40 90 333 21 56.43
9 121 154 Jonah Heinen M 27 M2529 Eugene OR 47:59.1 47:30.3 7:39 89 333 21 56.51
10 115 13 Nico Baird M 26 M2529 Eugene OR 48:15.4 47:14.3 7:37 85 333 21 56.83
11 140 725 Edwin Vargas Rosales M 26 M2529 Eugene OR 49:46.1 48:53.7 7:53 104 333 21 54.91
12 184 495 David Reiter M 29 M2529 Eugene OR 52:19.9 51:35.4 8:19 134 333 21 52.08
13 202 258 Tyler Moody M 27 M2529 Eugene OR 53:27.9 52:51.3 8:31 145 333 21 50.79
14 205 361 Brandon Tackett M 28 M2529 Veneta OR 53:30.0 52:52.8 8:31 147 333 21 50.78
15 252 117 Meteya Fetty M 26 M2529 Eugene OR 57:34.3 56:48.0 9:09 176 333 21 47.27
16 288 738 David Skelton M 27 M2529 Eugene OR 59:26.9 59:17.2 9:33 197 333 21 45.28
17 280 1036 Saul Navarrete M 27 M2529 Springfield OR 59:33.2 58:31.0 9:26 192 333 21 45.88
18 305 246 John Maurer M 28 M2529 Eugene OR 1:04:43.0 1:00:25.3 9:44 202 333 21 44.43
19 349 876 Grant Schmechel M 25 M2529 Salem MA 1:05:36.0 1:04:41.3 10:25 222 333 21 41.50

Division Results for the M3034

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 4 478 Patrick Geoghegan M 31 M3034 Portland OR 30:55.2 30:54.6 4:59 4 333 41 87.27
2 6 536 Joshua Sanchez M 31 M3034 Sherwood OR 32:21.0 32:20.3 5:13 6 333 41 83.40
3 12 31 Cassidy Bigsby M 31 M3034 Eugene OR 35:20.6 35:20.6 5:42 9 333 41 76.32
4 28 517 Aaron Dryden M 32 M3034 Eugene OR 37:49.4 37:43.0 6:05 17 333 41 71.75
5 31 1063 Adam Goering M 33 M3034 Eugene OR 38:11.5 38:09.0 6:09 20 333 41 71.20
6 40 884 Nathan Estes M 33 M3034 Springfield OR 39:55.8 39:45.6 6:24 29 333 41 68.30
7 71 516 Jon Marx M 31 M3034 Eugene OR 43:17.3 43:11.2 6:57 49 333 41 62.45
8 80 1008 Christopher Gardner M 32 M3034 Creswell OR 44:28.6 44:15.1 7:08 57 333 41 61.13
9 77 253 Ben Meyer M 32 M3034 Eugene OR 46:09.1 43:57.8 7:05 54 333 41 61.55
10 105 929 Alex Muvua M 32 M3034 Eugene OR 46:44.6 46:19.2 7:28 77 333 41 58.41
11 106 412 Drew Anderson M 31 M3034 Eugene OR 46:46.5 46:39.0 7:31 78 333 41 57.83
12 110 870 Justin Hardersen M 33 M3034 Eugene OR 47:29.8 46:52.1 7:33 81 333 41 57.94
13 134 91 Jonathan Davis M 34 M3034 Eugene OR 48:39.4 48:18.8 7:47 99 333 41 56.48
14 165 991 Nathan Smith M 34 M3034 Eugene OR 51:04.7 50:25.6 8:07 121 333 41 54.10
15 182 61 Sam Busskohl M 32 M3034 Springfield OR 51:59.7 51:31.5 8:18 132 333 41 52.51
16 181 1201 Zach Wright M 31 M3034 Eugene OR 52:15.1 51:27.4 8:17 131 333 41 52.42
17 183 512 Johnny Reiter M 34 M3034 Portland OR 52:19.4 51:34.8 8:19 133 333 41 52.90
18 207 99 John Beltran M 34 M3034 Eugene OR 53:22.8 53:07.6 8:33 149 333 41 51.35
19 213 654 Dennis Ellsworth M 31 M3034 Eugene OR 53:59.2 53:37.7 8:38 153 333 41 50.30
20 225 693 Cory Vieira M 30 M3034 Eugene OR 54:40.6 54:19.3 8:45 157 333 41 49.54
21 231 867 Dan McTavish M 31 M3034 Eugene OR 55:00.8 54:30.3 8:47 161 333 41 49.49
22 237 652 Daniel Stickels M 34 M3034 Eugene OR 56:13.8 55:19.6 8:55 164 333 41 49.31
23 245 912 Skyler Warner M 34 M3034 Portland OR 57:06.4 56:16.8 9:04 170 333 41 48.48
24 251 396 Daniel Wilson M 33 M3034 Eugene OR 57:18.5 56:33.9 9:07 175 333 41 48.02
25 325 178 Skyler Hyland M 31 M3034 Eugene OR 1:03:03.0 1:02:06.3 10:00 214 333 41 43.43
26 355 158 Cody Hensley M 31 M3034 Eugene OR 1:05:54.5 1:04:55.3 10:27 223 333 41 41.55
27 369 232 Brandon Love M 30 M3034 Eugene OR 1:06:48.5 1:06:01.8 10:38 227 333 41 40.76
28 376 593 Ricky Arteaga M 33 M3034 Creswell OR 1:07:27.0 1:07:04.2 10:48 232 333 41 40.49
29 387 770 Jonathan Tunnell M 34 M3034 Eugene OR 1:09:31.2 1:08:37.2 11:03 237 333 41 39.76
30 448 243 John Marvin M 32 M3034 Eugene OR 1:19:12.5 1:18:44.9 12:41 264 333 41 34.36

Division Results for the M3539

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 18