2021 Walk Like MADD - 5K Walk/Run



Division Results for the F0113

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 12 235 Amber Stone F 12 F0113 Springfield OR 58:55.1 58:48.2 18:56 9 31 1 27.69

Division Results for the F1418

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 3 211 Victoria Ferrioli F 17 F1418 Sweet Home OR 44:28.9 44:23.6 14:18 1 31 5 34.05
2 4 215 Makena Howard F 17 F1418 Toledo OR 46:16.8 46:15.1 14:54 2 31 5 32.69
3 10 202 Becky Bergstrom F 18 F1418 Eugene OR 59:06.2 58:40.9 18:54 7 31 5 25.50
4 16 240 Nicole Tucker F 18 F1418 Lowell OR 1:00:52.7 1:00:43.2 19:33 11 31 5 24.65
5 26 230 Mariah Ramirez F 17 F1418 Eugene OR 1:03:18.7 1:03:18.7 20:23 19 31 5 23.88

Division Results for the F1924

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 11 210 Haley Egbert F 21 F1924 Springfield OR 59:06.8 58:41.0 18:54 8 31 1 25.22

Division Results for the F2529

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 18 216 Shelby Hoy F 27 F2529 Lowell OR 1:01:00.4 1:00:50.9 19:36 13 31 1 24.32

Division Results for the F3034

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 6 214 Lynn Howard F 30 F3034 Toledo OR 57:18.3 57:14.1 18:26 4 31 8 25.86
2 22 220 McKenna Knapp F 30 F3034 Eugene OR 1:03:09.3 1:02:52.7 20:15 16 31 8 23.54
3 23 217 Samantha Iannucci F 31 F3034 Eugene OR 1:03:16.2 1:02:59.5 20:17 17 31 8 23.52
4 24 237 Anastasia Strader F 30 F3034 Eugene OR 1:03:16.4 1:03:01.0 20:17 18 31 8 23.49

Division Results for the F3539

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 5 206 Angela Clark F 39 F3539 Sweet Home OR 57:14.0 57:07.7 18:24 3 31 6 26.61
2 17 221 Rochelle Lundberg F 38 F3539 Lowell OR 1:00:58.2 1:00:48.2 19:35 12 31 6 24.89
3 27 228 Naomi Passarelli F 36 F3539 Eugene OR 1:04:33.6 1:04:20.2 20:43 20 31 6 23.32
4 29 225 Brianna Mintz F 35 F3539 Eugene OR 1:06:40.3 1:06:21.1 21:22 21 31 6 22.53

Division Results for the F4044

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 15 224 Martillia McCullough F 43 F4044 Roseburg OR 59:53.4 59:45.4 19:15 10 31 1 26.13

Division Results for the F4549

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 20 246 Chrystal Dickinson F 47 F4549 Eugene OR 1:01:14.2 1:01:09.6 19:42 15 31 1 26.49

Division Results for the F5054

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 19 233 Anna Semple F 51 F5054 Newport OR 1:01:13.6 1:01:08.7 19:41 14 31 3 27.75

Division Results for the F6064

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 8 212 Kat Gottfried F 62 F6064 Eugene OR 57:59.6 57:56.2 18:39 6 31 1 33.97

Division Results for the F6569

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 7 239 Marcia Thompson F 69 F6569 Newport OR 57:59.2 57:53.8 18:39 5 31 2 37.83

Division Results for the M0113

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 1 229 Jonah Phillips M 9 M0113 Eugene OR 39:23.7 39:15.9 12:39 1 15 3 41.64
2 9 245 Caleb Stone M 10 M0113 Springfield OR 58:24.5 58:16.6 18:46 3 15 3 27.08
3 32 231 Mason Ramirez M 10 M0113 Eugene OR 1:06:49.7 1:06:49.7 21:31 11 15 3 23.62

Division Results for the M1418

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 21 238 Logan Syverson M 14 M1418 Springfield OR 1:02:19.1 1:02:10.7 20:01 6 15 2 22.81
2 31 201 Markez Bautista M 14 M1418 Eugene OR 1:06:49.7 1:06:49.7 21:31 10 15 2 21.22

Division Results for the M3034

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 25 219 Erik Knapp M 31 M3034 Eugene OR 1:03:17.4 1:03:01.4 20:18 7 15 3 20.57
2 30 226 David Mintz M 33 M3034 Eugene OR 1:06:41.9 1:06:24.1 21:23 9 15 3 19.65

Division Results for the M3539

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 13 236 Ryan Stone M 35 M3539 Springfield OR 58:55.5 58:48.9 18:56 4 15 3 22.41
2 28 227 Dominic Passarelli M 37 M3539 Eugene OR 1:05:19.1 1:05:03.9 20:57 8 15 3 20.52

Division Results for the M4044

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 33 213 Dan Higgins M 42 M4044 Eugene OR 1:07:26.1 1:07:09.2 21:37 12 15 1 20.63

Division Results for the M4549

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 14 223 Bill McCullough M 47 M4549 Roseburg OR 59:52.8 59:45.0 19:14 5 15 2 24.10

Division Results for the M5054

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 2 244 Billy Fields Jr M 54 M5054 Eugene OR 39:56.8 39:51.8 12:50 2 15 1 38.22