2021 Springfield XC Invite



Division Results for the M5

Div Place Place Bib First Last Sex Yr School TmPl Div Div Place Div Total Time Pace
1 48 292 Specer Brissette M 5 Oakridge 2 M5 1 2 16:56.2 9:06
2 49 278 Lucas Sparks M 5 Oaklea 6 M5 2 2 16:57.1 9:06

Division Results for the M6

Div Place Place Bib First Last Sex Yr School TmPl Div Div Place Div Total Time Pace
1 36 299 Rowdy Wiiliams M 6 Oakridge 1 M6 1 10 14:47.6 7:57
2 40 157 Jacob Dugas M 6 Lincoln 5 M6 2 10 15:19.0 8:13
3 47 169 Rowen O'Donnell M 6 Lowell 4 M6 3 10 16:42.4 8:58
4 59 276 Gerardo Marinez Ramirez M 6 Oaklea 9 M6 4 10 19:20.6 10:23
5 68 153 Kellan Bridgens M 6 Lincoln 7 M6 5 10 22:34.4 12:07
6 70 162 Joseph Mountainspring-Wood M 6 Lincoln 8 M6 6 10 28:52.0 15:30
7 71 163 Reed Swain M 6 Lincoln 9 M6 7 10 29:22.0 15:46

Division Results for the M7

Div Place Place Bib First Last Sex Yr School TmPl Div Div Place Div Total Time Pace
1 17 289 Liv Schartz M 7 M7 1 9 13:13.9 7:06
2 23 155 Jeffery Conklin M 7 Lincoln 2 M7 2 9 13:34.9 7:18
3 29 168 Devon Jones M 7 Lowell 2 M7 3 9 13:58.8 7:30
4 41 171 Dylan Stutesman M 7 Lowell 3 M7 4 9 15:20.2 8:14
5 51 280 Carlos Vargas M 7 Oaklea 7 M7 5 9 17:13.0 9:15
6 56 293 Logan Kusac M 7 Oakridge 3 M7 6 9 17:56.6 9:38
7 60 288 Brodie Olsen M 7 Oakridge 4 M7 7 9 20:02.8 10:46
8 61 273 Drew Hart M 7 Oaklea 10 M7 8 9 20:21.6 10:56

Division Results for the M8

Div Place Place Bib First Last Sex Yr School TmPl Div Div Place Div Total Time Pace
1 6 279 Braeden Thelander M 8 Oaklea 1 M8 1 15 12:18.7 6:37
2 7 274 Taylor Johnson M 8 Oaklea 2 M8 2 15 12:19.0 6:37
3 8 156 Jayden Davis M 8 Lincoln 1 M8 3 15 12:21.2 6:38
4 10 271 Eli Dilworth M 8 Oaklea 3 M8 4 15 12:45.0 6:51
5 25 170 Callum Plahn M 8 Lowell 1 M8 5 15 13:36.9 7:19
6 27 159 Jackson Gifford M 8 Lincoln 3 M8 6 15 13:39.7 7:20
7 28 269 Eric Amacher M 8 Oaklea 4 M8 7 15 13:39.8 7:20
8 37 277 Alexandre Simpson M 8 Oaklea 5 M8 8 15 14:50.4 7:58
9 38 158 Peyton Ellison M 8 Lincoln 4 M8 9 15 14:54.1 8:00
10 42 275 Michael McConaghnie M 8 O'Hara Catholic 1 M8 10 15 15:30.7 8:20
11 52 270 Brady Cooper M 8 Oaklea 8 M8 11 15 17:22.0 9:19
12 62 161 Christopher Mountainspring-Wood M 8 Lincoln 6 M8 12 15 20:53.6 11:13
13 65 294 Lodaki Lappin M 8 Oakridge 5 M8 13 15 22:04.6 11:51

Division Results for the None

Div Place Place Bib First Last Sex Yr School TmPl Div Div Place Div Total Time Pace
1 1 127 Malachi Schoenherr M Amazon Distance Project 1 10:55.0 5:52
2 2 125 Tejas Sanghvi M Amazon Distance Project 2 11:37.0 6:14
3 3 344 Ben Kehrein M Oregon Track 1 11:40.3 6:16
4 4 123 Dakota Jett M Amazon Distance Project 3 11:53.8 6:23
5 5 378 Nolan Venti M Salem Track 1 11:57.9 6:26
6 9 363 Bryce Beyrouty M Salem Track 2 12:39.7 6:48
7 11 340 Austin Forester M Oregon Track 2 12:47.3 6:52
8 12 372 Dylan Henthorne M Salem Track 3 12:50.6 6:54
9 13 373 Stuart McLaughlin M Salem Track 4 12:52.0 6:55
10 14 122 Sebastian Hindery M Amazon Distance Project 4 12:52.4 6:55
11 15 367 Anders Hagen M Salem Track 5 12:59.3 6:59
12 16 130 Michael Vance M Amazon Distance Project 5 13:10.4 7:04
13 18 335 Destin Devore M Oregon Track 3 13:18.1 7:09
14 19 348 Patrick Rosebrook M Oregon Track 4 13:19.9 7:10
15 20 334 Evan Denley M Oregon Track 5 13:22.8 7:11
16 21 375 Lucas Nachtigal M Salem Track 6 13:30.2 7:15
17 22 346 Luke Phillips M Oregon Track 6 13:34.9 7:18
18 24 119 Ewan Casper M Amazon Distance Project 6 13:36.0 7:18
19 26 129 Miles Smith M Amazon Distance Project 7 13:37.9 7:19
20 30 349 Kellen Schneider M Oregon Track 7 14:00.9 7:32
21 31 376 Renner Palmrose M Salem Track 7 14:03.5 7:33
22 32 330 Cooper Cleveland M Oregon Track 8 14:10.5 7:37
23 33 325 Sammy Bennion M Oregon Track 9 14:12.0 7:38
24 34 374 Henry Nachtigal M Salem Track 8 14:32.9 7:49
25 35 118 Ben Barnhart M Amazon Distance Project 8 14:33.2 7:49
26 39 336 Adrian Estes M Oregon Track 10 14:58.1 8:02
27 43 345 Ethan Lepp M Oregon Track 11 15:43.8 8:27
28 44 370 John Henry Hagen M Salem Track 9 15:45.0 8:27
29 45 326 Eli Bishop M Oregon Track 12 15:49.9 8:30
30 46 355 Lucas White M Oregon Track 13 16:21.8 8:47
31 50 365 Harrison Frye M Salem Track 10 17:10.7 9:13
32 53 342 Owen Francis M Oregon Track 14 17:25.5 9:21
33 54 339 Calvin Ford M Oregon Track 15 17:26.3 9:22
34 55 351 Charles Verga M Oregon Track 16 17:44.2 9:31
35 57 377 Spencer Shinn M Salem Track 11 18:04.1 9:42
36 58 371 Josias Hagen M Salem Track 12 19:10.9 10:18
37 63 368 Edison Hagen M Salem Track 13 21:01.2 11:17
38 64 369 Frazier Hagen M Salem Track 14 21:05.1 11:19
39 66 327 Zander Bishop M Oregon Track 17 22:29.1 12:04
40 67 343 Gavin Himber M Oregon Track 18 22:30.6 12:05
41 69 352 Dylan Ward M Oregon Track 19 24:37.4 13:13