2021 Harrisburg XC Invitational - Gatorade Challenge



Division Results for the M10

Div Place Place Bib First Last Sex Yr School TmPl Div Div Place Div Total Time Pace
1 9 382 Wyatt Humphrey M 10 North Douglas 1 M10 1 20 19:22.0 6:14
2 10 877 Viggo Beck M 10 Triangle Lake 1 M10 2 20 19:22.3 6:15
3 11 286 Carson Williamson M 10 Creswell 2 M10 3 20 19:25.3 6:16
4 17 274 Seth Rincon M 10 Douglas 1 M10 4 20 20:24.5 6:35
5 21 226 Lonnie Hester M 10 Country Christian 4 M10 5 20 20:33.6 6:38
6 24 542 Jackson Weller M 10 Pleasant Hill 3 M10 6 20 20:53.0 6:44
7 25 213 Timothy Ewing M 10 Country Christian 5 M10 7 20 21:23.7 6:54
8 26 552 Alex Metinau M 10 Douglas 2 M10 8 20 21:43.7 7:00
9 35 403 Josh Larsen M 10 Oakridge 2 M10 9 20 22:31.3 7:15
10 38 239 Noah Wallbaum M 10 Country Christian 6 M10 10 20 23:50.7 7:41
11 39 233 Jesse Turner M 10 Country Christian 7 M10 11 20 23:54.4 7:42
12 40 307 Abe Noll M 10 Harrisburg 7 M10 12 20 24:04.2 7:45
13 43 509 Jack Perini M 10 Pleasant Hill 5 M10 13 20 24:39.2 7:57
14 44 878 Jordan Brooks M 10 Triangle Lake 2 M10 14 20 24:39.7 7:57
15 47 333 Dylan Manual M 10 Douglas 8 M10 15 20 27:02.6 8:43
16 50 230 Trent Phillips M 10 Country Christian 8 M10 16 20 28:42.7 9:15
17 51 65 Roli Hildebrant M 10 Crosshill Christian 1 M10 17 20 31:23.4 10:07
18 52 879 Isaac Gangle M 10 Triangle Lake 3 M10 18 20 32:15.9 10:24

Division Results for the M11

Div Place Place Bib First Last Sex Yr School TmPl Div Div Place Div Total Time Pace
1 3 212 Matthew Dewar M 11 Country Christian 1 M11 1 11 18:37.7 6:00
2 5 340 Randy Turner M 11 Mohawk 2 M11 2 11 18:57.9 6:07
3 6 234 Elijah Wallbaum M 11 Country Christian 2 M11 3 11 19:01.1 6:08
4 18 535 Austin Ratliff M 11 Pleasant Hill 1 M11 4 11 20:25.1 6:35
5 20 285 Chris Culp M 11 Creswell 3 M11 5 11 20:29.2 6:36
6 22 318 Curtis Talmage M 11 Harrisburg 5 M11 6 11 20:37.8 6:39
7 28 276 Kahiki Nielsen M 11 Douglas 3 M11 7 11 21:57.2 7:04
8 29 889 Jack Kenney M 11 Willamette 4 M11 8 11 22:13.1 7:10
9 30 891 Danny Mugleston M 11 Willamette 5 M11 9 11 22:14.2 7:10

Division Results for the M12

Div Place Place Bib First Last Sex Yr School TmPl Div Div Place Div Total Time Pace
1 1 338 David Rowe M 12 Mohawk 1 M12 1 9 18:08.2 5:51
2 4 284 Gonzalo Cardenas M 12 Creswell 1 M12 2 9 18:38.3 6:00
3 8 890 Jakob Legrue M 12 Willamette 1 M12 3 9 19:13.8 6:12
4 15 215 Cooper Halverson M 12 Country Christian 3 M12 4 9 20:03.2 6:28
5 16 888 Luke Hathaway M 12 Willamette 3 M12 5 9 20:17.5 6:32
6 23 90 Karsen Lafayette M 12 Central Linn 1 M12 6 9 20:40.8 6:40
7 34 404 Micah Randall M 12 Oakridge 1 M12 7 9 22:31.2 7:15

Division Results for the M9

Div Place Place Bib First Last Sex Yr School TmPl Div Div Place Div Total Time Pace
1 2 299 Luke Cheek M 9 Harrisburg 1 M9 1 20 18:17.9 5:54
2 7 310 Travis Seehafer M 9 Harrisburg 2 M9 2 20 19:08.2 6:10
3 12 885 Carter Bravery M 9 Willamette 2 M9 3 20 19:32.9 6:18
4 13 301 Justin Hoyt M 9 Harrisburg 3 M9 4 20 19:37.8 6:20
5 14 298 Judah Calhoun M 9 Harrisburg 4 M9 5 20 19:46.7 6:22
6 19 502 Vedder Anderson M 9 Pleasant Hill 2 M9 6 20 20:25.3 6:35
7 27 300 Carter Daggett M 9 Harrisburg 6 M9 7 20 21:55.7 7:04
8 31 97 Carter Mast M 9 Central Linn 2 M9 8 20 22:22.8 7:13
9 32 337 Joseph Meray M 9 Mohawk 3 M9 9 20 22:26.1 7:14
10 33 886 Tanner Graves M 9 Willamette 6 M9 10 20 22:26.7 7:14
11 36 869 Hudson Ferguson M 9 Douglas 4 M9 11 20 23:20.0 7:31
12 37 501 Aiden Albright M 9 Pleasant Hill 4 M9 12 20 23:25.6 7:33
13 41 599 Matt Wannamaker M 9 Douglas 5 M9 13 20 24:05.5 7:46
14 42 305 Albert Lopez M 9 Harrisburg 8 M9 14 20 24:20.8 7:51
15 45 561 Jason Styles M 9 Douglas 6 M9 15 20 26:21.2 8:29
16 46 871 Ty Hunter M 9 Douglas 7 M9 16 20 26:23.6 8:30
17 48 339 Joey Sepulveda M 9 Mohawk 4 M9 17 20 27:46.7 8:57
18 49 385 Jacob Parsons M 9 North Douglas 2 M9 18 20 28:31.7 9:11