2021 Run To Stay Warm



Division Results for the F0119

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 28 89 Emma McEvoy F 19 F0119 Brookhaven GA 1:29:57.0 1:29:43.3 6:51 6 192 6 73.77
2 33 597 Keaton Ibendahl F 19 F0119 Eugene OR 1:32:13.7 1:32:11.9 7:03 11 192 6 71.80
3 56 582 Olivia Weiss F 18 F0119 Eugene OR 1:39:40.5 1:39:25.8 7:36 17 192 6 67.23
4 93 278 Eliza Murray F 19 F0119 Bend OR 1:49:42.6 1:49:23.8 8:22 30 192 6 60.51
5 231 620 Emily Lara F 17 F0119 Eugene OR 2:20:24.3 2:19:37.5 10:40 122 192 6 48.59
6 232 553 Emma Garber F 18 F0119 Eugene OR 2:20:24.5 2:19:37.6 10:40 123 192 6 47.88

Division Results for the F2024

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 64 25 Sara McBride F 23 F2024 Eugene OR 1:42:19.7 1:42:11.0 7:49 21 192 13 64.43
2 117 425 Mya Elkins F 21 F2024 Eugene OR 1:55:02.4 1:54:49.8 8:46 42 192 13 57.33
3 144 444 Brooklin Gomez F 23 F2024 Edmonds WA 1:59:43.8 1:59:06.5 9:06 57 192 13 55.27
4 158 104 Nicole Becker F 24 F2024 Tigard OR 2:03:20.0 2:02:47.2 9:23 66 192 13 53.61
5 173 77 Julia Woolf F 20 F2024 Lake Oswego OR 2:06:43.9 2:06:00.3 9:38 78 192 13 52.27
6 202 951 Annie Kelly F 24 F2024 Eugene OR 2:13:12.1 2:12:15.9 10:06 98 192 13 49.77
7 217 55 Stephanie Baker F 23 F2024 Eugene OR 2:17:56.8 2:17:13.5 10:29 112 192 13 47.97
8 218 68 Riley Lamont F 22 F2024 Eugene OR 2:17:56.9 2:17:13.9 10:29 113 192 13 47.97
9 226 418 Rachel Wyngarden F 23 F2024 Portland OR 2:18:43.7 2:18:16.2 10:34 117 192 13 47.61
10 256 74 Hanna Girod F 24 F2024 Eugene OR 2:29:00.7 2:28:02.1 11:19 141 192 13 44.47

Division Results for the F2529

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 13 601 Allison Churchill F 27 F2529 Springfield OR 1:27:01.2 1:26:59.4 6:39 1 192 32 75.67
2 16 481 Meaghan Bogart F 26 F2529 Eugene OR 1:28:17.9 1:28:15.1 6:45 3 192 32 74.58
3 20 520 Jess Wright F 29 F2529 Eugene OR 1:28:56.2 1:28:54.2 6:48 4 192 32 74.04
4 35 284 Colleen Mumford F 27 F2529 Eugene OR 1:34:11.4 1:34:05.3 7:11 12 192 32 69.96
5 44 700 Debora Deleon F 26 F2529 Salem OR 1:35:46.1 1:35:36.9 7:18 15 192 32 68.85
6 77 549 Alison Hunt F 27 F2529 Vancouver WA 1:46:12.5 1:45:55.4 8:06 24 192 32 62.15
7 82 483 Francesca Wilson F 25 F2529 Springfield OR 1:49:08.9 1:48:12.5 8:16 26 192 32 60.84
8 83 950 Evelyn Mills F 27 F2529 Portland OR 1:48:27.7 1:48:14.7 8:16 27 192 32 60.82
9 96 300 Melissa Gomez F 29 F2529 Vancouver WA 1:49:54.1 1:49:38.4 8:23 31 192 32 60.04
10 98 732 Bethany Houpt F 28 F2529 Exton PA 1:51:05.5 1:50:11.4 8:25 33 192 32 59.74
11 114 716 Betty Negrete F 26 F2529 The Dalles OR 1:54:11.3 1:53:51.3 8:42 40 192 32 57.82
12 119 137 Daniella Iovino F 28 F2529 Springfield OR 1:55:37.2 1:55:10.1 8:48 43 192 32 57.16
13 121 151 Bridgette Bammann F 28 F2529 Eugene OR 1:55:41.6 1:55:14.9 8:48 44 192 32 57.12
14 134 489 Hayley Morris F 26 F2529 Eugene OR 1:58:02.2 1:57:43.3 9:00 51 192 32 55.92
15 155 751 Rebecca Lee F 26 F2529 Eugene OR 2:02:08.1 2:01:22.5 9:16 63 192 32 54.24
16 157 642 Lauren Cameron F 29 F2529 Portland OR 2:02:14.3 2:01:53.6 9:19 65 192 32 54.01
17 159 565 Setel Holden-Villars F 26 F2529 Corvallis OR 2:04:35.5 2:03:20.1 9:25 67 192 32 53.37
18 164 82 Alexandra South F 27 F2529 Florence OR 2:05:04.1 2:04:16.3 9:30 70 192 32 52.97
19 171 209 Maura Humphreys F 29 F2529 Eugene OR 2:06:16.4 2:05:41.4 9:36 76 192 32 52.37
20 172 473 Madison Temmel F 27 F2529 Eugene OR 2:06:12.5 2:05:46.1 9:37 77 192 32 52.34
21 179 415 Danielle Ryce F 29 F2529 Eugene OR 2:07:54.6 2:07:12.8 9:43 83 192 32 51.75
22 211 66 Alexis Evers F 29 F2529 Portland OR 2:15:04.4 2:14:42.8 10:18 106 192 32 48.87
23 214 800 Martha Ramos F 27 F2529 The Dalles OR 2:16:08.8 2:15:50.3 10:23 109 192 32 48.46
24 219 160 Atalie Frank F 26 F2529 Eugene OR 2:17:57.0 2:17:14.4 10:29 114 192 32 47.97
25 228 316 Jamelani Zulueta F 27 F2529 Eugene OR 2:19:05.6 2:18:33.8 10:35 119 192 32 47.51
26 236 252 Nhi Tran F 29 F2529 Gainesville FL 2:21:37.1 2:20:35.6 10:44 127 192 32 46.82
27 245 498 Heather Christopher F 26 F2529 Battle Ground WA 2:25:08.7 2:24:05.4 11:00 132 192 32 45.69
28 258 745 Yahaira Garcia F 28 F2529 Eugene OR 2:35:40.2 2:34:45.5 11:49 142 192 32 42.54
29 286 754 Brittany Cuzick F 28 F2529 Springfield OR 3:23:09.0 3:21:52.9 15:25 161 192 32 32.61

Division Results for the F3034

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 32 672 Elizabeth Bates F 32 F3034 Eugene OR 1:31:53.6 1:31:48.4 7:01 10 192 40 71.87
2 36 328 Jennifer Lewis F 33 F3034 Eugene OR 1:34:17.6 1:34:13.7 7:12 13 192 40 70.16
3 59 139 Kay Cecchi F 32 F3034 Springfield OR 1:40:31.6 1:40:24.0 7:40 18 192 40 65.73
4 60 707 Zara Lukens F 32 F3034 Eugene OR 1:40:46.0 1:40:36.7 7:41 19 192 40 65.59
5 79 453 Amanda Johnson F 32 F3034 Portland OR 1:46:39.4 1:46:28.9 8:08 25 192 40 61.97
6 92 542 Julie Bonaduce F 34 F3034 Eugene OR 1:49:36.9 1:49:18.5 8:21 29 192 40 60.62
7 112 634 Courtney Gannon F 31 F3034 Eugene OR 1:54:08.6 1:53:22.4 8:40 38 192 40 58.13
8 113 148 Alli Steiner F 30 F3034 Lynnwood WA 1:53:55.3 1:53:32.6 8:41 39 192 40 57.99
9 127 403 Kimberly Ryan F 30 F3034 Eugene OR 1:57:19.8 1:57:00.0 8:56 47 192 40 56.28
10 132 817 Natascha Tulloch F 32 F3034 Eugene OR 1:57:51.3 1:57:35.5 8:59 49 192 40 56.12
11 133 144 Allison Clark F 30 F3034 Oregon City OR 1:57:58.3 1:57:42.6 9:00 50 192 40 55.94
12 135 233 Bethany Hayward F 31 F3034 Sandy OR 1:58:22.0 1:58:06.1 9:01 52 192 40 55.80
13 151 257 Delia Negru F 34 F3034 Portland OR 2:01:01.3 2:00:33.3 9:13 59 192 40 54.97
14 152 339 Allison Hess F 32 F3034 Eugene OR 2:02:02.9 2:01:09.6 9:15 60 192 40 54.46
15 154 768 Angela Mejia F 34 F3034 Eugene OR 2:02:23.8 2:01:10.3 9:15 62 192 40 54.69
16 156 532 Mallory Tokunaga F 33 F3034 Eugene OR 2:01:56.1 2:01:22.9 9:16 64 192 40 54.47
17 167 345 Jillian Flanders F 31 F3034 Springfield OR 2:06:02.4 2:05:04.9 9:33 73 192 40 52.69
18 174 870 Danielle Vinson F 32 F3034 Eugene OR 2:06:25.8 2:06:05.3 9:38 79 192 40 52.33
19 176 827 Crystal O'Grady F 32 F3034 Portland OR 2:06:46.6 2:06:16.6 9:39 81 192 40 52.26
20 181 413 Jasmine Hatch F 32 F3034 Eugene OR 2:08:06.9 2:07:43.0 9:45 84 192 40 51.67
21 182 791 Rache Olsen F 34 F3034 Springfield OR 2:08:46.7 2:07:47.5 9:46 85 192 40 51.85
22 184 101 Allison Knight F 32 F3034 Eugene OR 2:09:20.3 2:08:30.4 9:49 86 192 40 51.35
23 192 551 Kristine Dibos F 34 F3034 Eugene OR 2:09:34.2 2:09:03.2 9:52 91 192 40 51.35
24 194 648 Tiffany Howell F 31 F3034 Cottage Grove OR 2:09:38.9 2:09:17.7 9:53 93 192 40 50.97
25 203 244 Karess Nunley F 31 F3034 Portland OR 2:13:00.5 2:12:29.5 10:07 99 192 40 49.74
26 205 374 Julie Phillippe F 30 F3034 Eugene OR 2:13:59.3 2:13:00.1 10:10 101 192 40 49.51
27 215 823 Maricel Lohbeck F 34 F3034 Roseburg OR 2:17:07.9 2:16:05.9 10:24 110 192 40 48.69
28 221 161 Kristen Lavington F 32 F3034 Eugene OR 2:18:31.2 2:17:29.0 10:30 115 192 40 48.00
29 229 48 Jillian McMahon F 32 F3034 Eugene OR 2:20:30.1 2:19:23.0 10:39 120 192 40 47.34
30 230 147 Amy Drake F 34 F3034 Eugene OR 2:20:37.7 2:19:29.7 10:39 121 192 40 47.51
31 239 238 Haley McQuillan F 34 F3034 Springfield OR 2:21:29.8 2:20:57.7 10:46 129 192 40 47.01
32 264 140 Amanda Wooldridge F 31 F3034 Eugene OR 2:43:16.7 2:42:24.3 12:24 144 192 40 40.58

Division Results for the F3539

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 24 186 Erin Beltran Whitaker F 39 F3539 Springfield OR 1:29:30.7 1:29:25.2 6:50 5 192 26 75.62
2 62 194 Bryn Crawford F 36 F3539 Eugene OR 1:42:03.2 1:41:54.2 7:47 20 192 26 65.45
3 97 614 Brianne Rahn F 39 F3539 Mtn Home Afb ID 1:49:59.8 1:49:41.7 8:23 32 192 26 61.65
4 104 626 Sarah McCarthy F 39 F3539 Springfield OR 1:52:07.1 1:51:37.3 8:32 35 192 26 60.58
5 115 521 Susan Oakley Munn F 37 F3539 Shoreline WA 1:54:16.3 1:53:53.7 8:42 41 192 26 58.80
6 125 266 Sarah Capper F 36 F3539 Eugene OR 1:56:29.9 1:56:08.5 8:52 46 192 26 57.43
7 137 851 Kristy Kelel F 38 F3539 Eugene OR 1:58:55.5 1:58:31.7 9:03 53 192 26 56.76
8 139 569 Francesca Hernandez F 35 F3539 Eugene OR 1:59:08.1 1:58:42.8 9:04 54 192 26 55.99
9 140 35 Desiree Robinson F 35 F3539 Eugene OR 1:59:21.5 1:58:52.9 9:05 55 192 26 55.91
10 149 108 Pamela Blaszek F 36 F3539 Snohomish WA 2:01:07.5 2:00:14.1 9:11 58 192 26 55.47
11 153 375 Reyna Swift F 36 F3539 Salem OR 2:02:28.6 2:01:10.1 9:15 61 192 26 55.04
12 166 177 Stephanie Shire F 36 F3539 Eugene OR 2:05:14.6 2:04:49.7 9:32 72 192 26 53.43
13 178 127 Brittany Ryan F 36 F3539 Seattle WA 2:06:56.3 2:06:32.6 9:40 82 192 26 52.71
14 185 833 Sara Maruyama F 37 F3539 Tillamook OR 2:09:19.6 2:08:30.8 9:49 87 192 26 52.11
15 193 724 Kelly Ridgway F 36 F3539 Arcata CA 2:09:30.2 2:09:04.5 9:52 92 192 26 51.67
16 212 185 Kelsey Dimock F 35 F3539 Cottage Grove OR 2:15:36.6 2:14:52.9 10:18 107 192 26 49.28
17 235 599 Rachel Geissler F 38 F3539 Springfield OR 2:20:54.8 2:20:23.8 10:44 126 192 26 47.92
18 250 774 Terra Mowlds F 37 F3539 Boring OR 2:26:12.5 2:24:43.3 11:03 135 192 26 46.27
19 268 801 Emilee Brink F 35 F3539 Junction City OR 2:52:55.2 2:51:39.7 13:07 147 192 26 38.72
20 285 141 Kara Rotella F 38 F3539 Salem OR 3:23:09.0 3:21:52.7 15:25 160 192 26 33.33

Division Results for the F4044

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 14 804 Kate Kelp-Stebbins F 40 F4044 Eugene OR 1:27:43.7 1:27:37.8 6:42 2 192 15 77.62
2 29 895 Piper Vanburen F 41 F4044 Eugene OR 1:30:15.9 1:30:08.0 6:53 7 192 15 75.95
3 30 536 Annie Loe F 41 F4044 Eugene OR 1:30:17.4 1:30:13.4 6:54 8 192 15 75.86
4 46 381 Lisa Stevens F 40 F4044 Eugene OR 1:36:27.3 1:36:21.4 7:22 16 192 15 70.59
5 107 26 Stacey Hudson F 41 F4044 Salem OR 1:52:41.8 1:52:19.6 8:35 36 192 15 60.94
6 160 340 Melissa Bemrose F 42 F4044 Eugene OR 2:03:52.8 2:03:34.9 9:27 68 192 15 55.77
7 186 261 Jesika Heikkinen F 44 F4044 Eugene OR 2:10:07.6 2:08:31.3 9:49 88 192 15 54.48
8 200 490 Jennifer Malesich Jordan F 43 F4044 Eufo OR 2:12:47.2 2:11:50.5 10:04 96 192 15 52.67
9 204 207 Andrea Morris F 40 F4044 Eugene OR 2:13:56.4 2:12:57.0 10:09 100 192 15 51.16
10 251 612 Andrea Artman F 44 F4044 Lake Oswego OR 2:25:55.9 2:25:01.9 11:05 136 192 15 48.28
11 269 263 Audrey Blankenship F 40 F4044 Eugene OR 2:52:58.3 2:51:43.1 13:07 148 192 15 39.61
12 274 214 Angela Keppler F 41 F4044 Eugene OR 3:01:28.4 3:00:22.6 13:47 151 192 15 37.95

Division Results for the F4549

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 31 819 Pam Smith F 47 F4549 Salem OR 1:31:15.6 1:31:08.6 6:58 9 192 19 79.03
2 37 765 Kate Willett F 45 F4549 Eugene OR 1:34:27.0 1:34:23.9 7:13 14 192 19 74.83
3 73 871 Margaret Retsema F 47 F4549 Grand Haven MI 1:44:52.9 1:44:05.1 7:57 23 192 19 69.20
4 90 864 Emily Collins F 48 F4549 Roseburg OR 1:49:17.2 1:48:59.4 8:20 28 192 19 66.81
5 109 377 Christy Young F 46 F4549 Oakland OR 1:53:01.8 1:52:26.8 8:36 37 192 19 63.41
6 143 734 Dawnetta Rios F 46 F4549 Eugene OR 1:59:34.8 1:59:05.2 9:06 56 192 19 59.87
7 165 462 Amy Goddard F 47 F4549 Gardiner OR 2:05:05.6 2:04:27.3 9:31 71 192 19 57.88
8 209 502 Jennifer Pedersen F 45 F4549 Eugene OR 2:14:30.3 2:14:21.2 10:16 104 192 19 52.58
9 210 157 Coleen Hudkins F 45 F4549 Eugene OR 2:15:03.4 2:14:24.2 10:16 105 192 19 52.56
10 216 201 Medessa Cheney F 49 F4549 Portland OR 2:17:46.8 2:17:01.4 10:28 111 192 19 53.76
11 244 636 Sarah Hocken F 48 F4549 Eugene OR 2:25:08.9 2:24:04.3 11:00 131 192 19 50.54
12 246 664 Dani Tubman F 47 F4549 Eugene OR 2:25:12.0 2:24:06.7 11:01 133 192 19 49.98
13 248 750 Angie Pebworth F 45 F4549 Eugene OR 2:25:13.1 2:24:08.7 11:01 134 192 19 49.01

Division Results for the F5054

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 71 528 Shannon Micheel F 50 F5054 Eugene OR 1:44:17.8 1:43:59.0 7:57 22 192 14 71.72
2 168 149 Melissa Hart F 51 F5054 Eugene OR 2:05:57.9 2:05:18.5 9:34 74 192 14 60.25
3 170 518 Christine Strom F 52 F5054 Springfield OR 2:06:15.3 2:05:39.4 9:36 75 192 14 60.84
4 189 175 Michaela Castro F 54 F5054 Eugene OR 2:09:25.3 2:08:46.8 9:50 90 192 14 60.91
5 197 223 Ann Hettick F 54 F5054 Eugene OR 2:11:05.4 2:10:18.2 9:57 94 192 14 60.20
6 207 894 Karla Ramsdal F 50 F5054 Eugene OR 2:13:22.9 2:13:13.8 10:11 102 192 14 55.97
7 208 78 Tanya Sinko F 51 F5054 Myrtle Point OR 2:14:24.6 2:13:36.7 10:12 103 192 14 56.51
8 225 676 Alexandria Cookson F 53 F5054 Eugene OR 2:18:53.4 2:18:15.1 10:34 116 192 14 56.01
9 227 802 Stephanie Schroeder F 53 F5054 Eugene OR 2:18:59.4 2:18:19.8 10:34 118 192 14 55.98
10 237 84 Darci Francia F 50 F5054 Eugene OR 2:21:53.0 2:20:53.8 10:46 128 192 14 52.93
11 252 691 Aine Belton F 51 F5054 Eugene OR 2:27:32.8 2:26:21.2 11:11 137 192 14 51.59
12 253 159 Elizabeth Bouressa F 54 F5054 Eugene OR 2:27:33.1 2:26:21.8 11:11 138 192 14 53.60
13 262 376 Trina Shanaman F 51 F5054 Eugene OR 2:37:17.4 2:36:30.7 11:57 143 192 14 48.24
14 284 100 Heather Wolfe F 50 F5054 Eugene OR 3:16:53.5 3:15:41.9 14:57 159 192 14 38.11

Division Results for the F5559

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 100 211 Ivy Sawyer F 56 F5559 Eugene OR 1:51:13.5 1:51:01.0 8:29 34 192 8 72.55
2 130 825 Diza Hilles F 58 F5559 Eugene OR 1:57:46.1 1:57:17.4 8:58 48 192 8 70.54
3 198 129 Terri Johnson F 55 F5559 Stayton OR 2:10:49.1 2:10:23.7 9:58 95 192 8 60.95
4 201 507 Teri Bledsoe F 57 F5559 Salem OR 2:13:16.9 2:12:13.2 10:06 97 192 8 61.73
5 213 168 Jacque Tofflemire-Degarmo F 56 F5559 Eugene OR 2:16:16.3 2:15:33.9 10:21 108 192 8 59.41
6 233 421 Sara Salgado F 56 F5559 Salem OR 2:20:34.9 2:19:55.7 10:41 124 192 8 57.56
7 255 41 Allene McKnight F 55 F5559 Springfield OR 2:28:37.0 2:27:20.2 11:15 140 192 8 53.94

Division Results for the F6064

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 122 236 Kim Kovacs F 60 F6064 Portland OR 1:55:46.4 1:55:29.5 8:49 45 192 9 73.66
2 161 53 Sharon Peerenboom F 63 F6064 Salem OR 2:04:42.0 2:03:56.3 9:28 69 192 9 71.67
3 254 136 Cheri Damitio F 62 F6064 Blodgett OR 2:28:00.9 2:26:49.8 11:13 139 192 9 59.62
4 265 389 Teresa Mason F 61 F6064 Eugene OR 2:43:29.6 2:42:33.5 12:25 145 192 9 53.08
5 267 466 Cheryl Peterson F 63 F6064 Eugene OR 2:48:56.3 2:47:54.9 12:50 146 192 9 52.90
6 271 353 Theresa Thompson F 60 F6064 Eugene OR 3:00:51.3 2:59:41.7 13:44 149 192 9 47.34
7 281 115 Linda Hesketh F 64 F6064 Eugene OR 3:15:33.5 3:14:23.2 14:51 157 192 9 46.38
8 282 189 Penny Klein F 64 F6064 Eugene OR 3:15:37.4 3:14:27.0 14:51 158 192 9 46.37

Division Results for the F6569

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 175 22 Vicki Classen F 67 F6569 Clackamas OR 2:06:36.0 2:06:07.0 9:38 80 192 6 74.84
2 188 640 Debra Roth F 66 F6569 Eugene OR 2:09:31.9 2:08:45.2 9:50 89 192 6 72.17
3 234 602 Cindy Nicol F 68 F6569 Corvallis OR 2:20:48.4 2:20:22.7 10:43 125 192 6 68.30
4 243 708 Paraskevi Weaver F 65 F6569 Eugene OR 2:24:05.4 2:23:45.3 10:59 130 192 6 63.66
5 272 352 Linda S Trickey F 68 F6569 Eugene OR 3:00:41.7 2:59:56.2 13:45 150 192 6 53.28
6 277 888 Karen Matkevich F 69 F6569 Portland OR 3:09:44.7 3:08:24.9 14:23 154 192 6 51.71

Division Results for the F7074

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 275 243 Mardell Eastburn F 70 F7074 Eugene OR 3:02:20.6 3:01:01.0 13:50 152 192 3 54.71
2 278 493 Joan Loomis F 72 F7074 Springfield OR 3:10:08.5 3:09:15.6 14:27 155 192 3 54.09
3 279 219 Sofia McManus F 72 F7074 Eugene OR 3:10:12.3 3:09:20.2 14:28 156 192 3 54.07

Division Results for the F7579

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 276 215 Joyce Eltz F 76 F7579 Eugene OR 3:04:37.2 3:03:44.6 14:02 153 192 1 59.77

Division Results for the M0119

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 49 545 Benjamim Slater M 16 M0119 Eugene OR 1:36:52.0 1:36:46.9 7:24 33 146 4 65.28
2 53 349 Aaron Rudder M 19 M0119 Lake Oswego OR 1:38:58.1 1:38:45.4 7:33 37 146 4 61.35
3 187 788 Grant Kaminer M 18 M0119 Sanibel FL 2:09:02.4 2:08:43.0 9:50 99 146 4 47.71

Division Results for the M2024

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 1 643 Jack Chambers M 20 M2024 Eugene OR 1:17:50.9 1:17:50.0 5:57 1 146 9 76.97
2 5 891 Jacob Skraba M 23 M2024 Eugene OR 1:23:15.7 1:22:37.5 6:19 5 146 9 71.66
3 7 301 Daniel Grimshaw M 22 M2024 Oakland CA 1:23:41.3 1:23:39.5 6:24 7 146 9 70.81
4 18 46 Braden Buerk M 20 M2024 Portland OR 1:28:46.8 1:28:38.0 6:46 15 146 9 67.59
5 47 527 Dennis Cox M 20 M2024 Fort Mill SC 1:36:36.4 1:36:22.0 7:22 31 146 9 62.17
6 78 899 Sam Compton M 23 M2024 Pleasant Hill OR 1:46:07.6 1:45:56.1 8:06 54 146 9 55.89
7 123 75 Jakob Peters M 23 M2024 Eugene OR 1:57:14.2 1:55:40.3 8:50 78 146 9 51.19
8 257 540 Lucas Thiele M 22 M2024 Portland OR 2:49:31.0 2:31:23.0 11:34 116 146 9 39.14
9 270 54 Haidar Esseili M 24 M2024 Eugene OR 2:55:52.2 2:55:21.2 13:24 122 146 9 33.77

Division Results for the M2529

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 4 624 Champ Davis M 26 M2529 Eugene OR 1:21:29.8 1:21:25.9 6:13 4 146 19 72.72
2 6 575 Andrew Casburn M 29 M2529 Eugene OR 1:23:05.4 1:23:01.8 6:21 6 146 19 71.32
3 22 780 Greg Giunta M 29 M2529 Eugene OR 1:29:23.3 1:29:11.6 6:49 18 146 19 66.39
4 26 785 Zachary Stone M 29 M2529 Eugene OR 1:29:31.1 1:29:29.8 6:50 21 146 19 66.16
5 57 718 Jonathan Sisley M 26 M2529 Portland OR 1:39:50.1 1:39:42.8 7:37 40 146 19 59.38
6 66 544 Antonio Ramos M 28 M2529 Eugene OR 1:42:59.4 1:42:39.4 7:51 45 146 19 57.68
7 67 416 Daniel Mauldin M 26 M2529 Eugene OR 1:44:09.4 1:43:15.5 7:53 46 146 19 57.34
8 68 816 Duncan Law M 29 M2529 Eugene OR 1:44:05.6 1:43:46.2 7:56 47 146 19 57.06
9 76 198 Joshua Gomez M 29 M2529 Eugene OR 1:46:30.3 1:45:15.6 8:03 53 146 19 56.25
10 91 539 Max Schneider M 29 M2529 Portland OR 1:49:28.3 1:49:13.5 8:21 63 146 19 54.21
11 101 279 Wyatt Morris M 26 M2529 Eugene OR 1:51:20.5 1:51:09.9 8:30 67 146 19 53.27
12 108 23 Wyatt Johnson M 28 M2529 Eugene OR 1:52:47.0 1:52:21.6 8:35 72 146 19 52.70
13 136 550 Austin Arana M 26 M2529 Roseburg OR 1:58:22.9 1:58:09.2 9:02 84 146 19 50.11
14 169 706 Aidan Schneider M 25 M2529 Portland OR 2:05:55.7 2:05:31.7 9:35 95 146 19 47.17
15 190 6 Brian Holt M 29 M2529 Eugene OR 2:09:45.6 2:08:58.7 9:51 100 146 19 45.91

Division Results for the M3034

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 2 31 Craig Manahan M 33 M3034 Eugene OR 1:19:14.1 1:19:11.3 6:03 2 146 27 74.89
2 8 673 Jesse Rice M 34 M3034 Eugene OR 1:24:20.8 1:24:18.8 6:27 8 146 27 70.51
3 11 680 Tyson Woodke M 34 M3034 Eugene OR 1:26:51.2 1:26:04.7 6:35 11 146 27 69.07
4 23 432 Andrew Willis M 32 M3034 Salem OR 1:29:26.4 1:29:23.2 6:50 19 146 27 66.25
5 27 164 Erin Napier M 31 M3034 Springfield OR 1:29:38.7 1:29:35.3 6:51 22 146 27 66.09
6 48 850 William Gonia M 31 M3034 Eugene OR 1:38:23.7 1:36:42.2 7:23 32 146 27 61.23
7 51 667 Benjamin Rubin M 34 M3034 Eugene OR 1:38:24.7 1:37:54.5 7:29 35 146 27 60.72
8 58 807 Adam Goering M 33 M3034 Eugene OR 1:39:50.2 1:39:43.1 7:37 41 146 27 59.47
9 94 600 Drew Anderson M 31 M3034 Eugene OR 1:49:38.5 1:49:27.9 8:22 64 146 27 54.10
10 102 407 Tyler Williams M 30 M3034 Eugene OR 1:51:50.3 1:51:34.7 8:32 68 146 27 53.07
11 106 412 Chris Brakke M 30 M3034 Eugene OR 1:52:18.2 1:51:58.1 8:33 71 146 27 52.88
12 111 386 Henry Hearley M 34 M3034 Eugene OR 1:53:01.1 1:52:38.9 8:36 74 146 27 52.78
13 124 615 Spencer Kennedy M 30 M3034 Portland OR 1:56:19.7 1:56:02.4 8:52 79 146 27 51.03
14 141 106 Peter Mooney M 31 M3034 Portland OR 1:59:20.7 1:59:00.6 9:06 86 146 27 49.76
15 147 113 Dennis Ellsworth M 32 M3034 Eugene OR 1:59:42.2 1:59:27.5 9:08 90 146 27 49.58
16 163 274 Eric Ryan M 30 M3034 Portland OR 2:04:34.4 2:04:13.7 9:29 94 146 27 47.67
17 191 627 Daniel Omalley M 33 M3034 Eugene OR 2:09:32.9 2:09:01.3 9:51 101 146 27 45.97
18 222 309 Justin Davis M 31 M3034 Eugene OR 2:18:19.0 2:17:47.3 10:32 107 146 27 42.97
19 238 852 Keegan McQuillan M 30 M3034 Springfield OR 2:21:27.8 2:20:56.2 10:46 110 146 27 42.01
20 241 478 Tanner Watson M 32 M3034 Salem OR 2:22:14.4 2:21:52.7 10:50 112 146 27 41.74
21 249 625 Zachary Schneider-Lynch M 31 M3034 Eugene OR 2:25:12.3 2:24:11.6 11:01 115 146 27 41.07

Division Results for the M3539

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 3 759 Jason Roberts M 37 M3539 Eugene OR 1:21:00.5 1:20:56.2 6:11 3 146 20 74.49
2 12 276 Yefeng Shen M 37 M3539 Eugene OR 1:28:14.8 1:26:31.8 6:37 12 146 20 69.69
3 21 722 Chris Miller M 37 M3539 Eugene OR 1:29:16.3 1:29:11.2 6:49 17 146 20 67.60
4 34 781 Dan Bowers M 35 M3539 Springfield OR 1:33:02.4 1:32:58.6 7:06 23 146 20 64.17
5 39 231 Juan Gomez M 39 M3539 Independence OR 1:35:51.2 1:34:36.0 7:14 25 146 20 64.70
6 40 264 Kyle Easton M 39 M3539 Salem OR 1:35:21.0 1:34:37.0 7:14 26 146 20 64.69
7 69 632 Marcel Brousseau M 39 M3539 Eugene OR 1:43:54.2 1:43:47.0 7:56 48 146 20 58.98
8 80 40 Kyle Jonell M 35 M3539 Eugene OR 1:47:08.7 1:47:01.3 8:11 55 146 20 55.74
9 105 692 Chris Brower M 35 M3539 Eugene OR 1:52:11.0 1:51:53.0 8:33 70 146 20 53.33
10 126 361 Dave Rogacki M 36 M3539 Eugene OR 1:56:50.4 1:56:33.9 8:54 80 146 20 51.43
11 138 570 Daryll Dorman M 38 M3539 Eugene OR 1:59:37.0 1:58:34.8 9:04 85 146 20 51.22
12 145 778 Jonathan Millet M 35 M3539 Eugene OR 2:00:26.2 1:59:12.2 9:06 88 146 20 50.05
13 162 572 Vidur Moudgil M 35 M3539 Eugene OR 2:04:39.6 2:04:09.8 9:29 93 146 20 48.05
14 180 27 Uriel Hernandez M 35 M3539 Eugene OR 2:07:49.7 2:07:25.2 9:44 97 146 20 46.82
15 260 126 Henry Blaszek M 36 M3539 Eugene OR 2:36:45.3 2:35:39.9 11:53 118 146 20 38.51
16 263 142 Lane Tompkins M 39 M3539 Eugene OR 2:39:08.3 2:37:59.2 12:04 120 146 20 38.74

Division Results for the M4044

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 9 492 James Wellington M 41 M4044 Eugene OR 1:25:22.2 1:25:16.1 6:31 9 146 13 72.91
2 10 450 Derek Bemrose M 44 M4044 Eugene OR 1:25:49.2 1:25:46.3 6:33 10 146 13 74.25
3 41 867 Alan Turanski M 44 M4044 Eugene OR 1:34:43.4 1:34:37.1 7:14 27 146 13 67.31
4 45 83 Matthew Clark M 41 M4044 Cottage Grove OR 1:35:59.1 1:35:55.1 7:20 30 146 13 64.81
5 86 436 Scott Bush M 43 M4044 Eugene OR 1:48:57.1 1:48:45.6 8:19 59 146 13 58.09
6 87 280 George Luca Buhr M 43 M4044 Springfield OR 1:49:52.5 1:48:46.8 8:19 60 146 13 58.08
7 95 729 Alan King M 41 M4044 Canton MO 1:49:39.1 1:49:28.3 8:22 65 146 13 56.79
8 99 471 Jeremy Donnell M 43 M4044 Eugene OR 1:51:12.9 1:51:00.3 8:29 66 146 13 56.91
9 128 792 Steve Walters M 41 M4044 Tigard OR 1:57:17.8 1:57:05.1 8:57 81 146 13 53.10
10 259 820 Stephen McKinley M 44 M4044 Klamath Falls OR 2:35:53.0 2:34:50.6 11:50 117 146 13 41.13
11 273 212 Ben Keppler M 42 M4044 Cottage Grove OR 3:01:27.9 3:00:22.0 13:47 123 146 13 34.75
12 280 766 Nicholas Krissie M 40 M4044 Sutherlin OR 3:11:32.3 3:10:08.2 14:31 124 146 13 32.44

Division Results for the M4549

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 15 111 Jason Dedrick M 48 M4549 Eugene OR 1:28:05.2 1:27:59.7 6:44 13 146 12 74.81
2 25 567 Chris Mitchell M 47 M4549 Eugene OR 1:29:26.6 1:29:25.5 6:50 20 146 12 72.99
3 42 524 Timothy Mahalak M 48 M4549 Eugene OR 1:34:50.3 1:34:44.3 7:14 28 146 12 69.48
4 50 93 Reid Shepard M 47 M4549 Eugene OR 1:37:17.4 1:37:07.2 7:25 34 146 12 67.21
5 74 378 Paul Young M 46 M4549 Eugene OR 1:45:24.5 1:44:46.2 8:00 51 146 12 61.79
6 89 116 Matt Sharkey M 45 M4549 Eugene OR 1:49:12.1 1:48:57.4 8:20 62 146 12 58.93
7 110 782 Doug Darst M 49 M4549 Keizer OR 1:52:53.0 1:52:37.2 8:36 73 146 12 58.94
8 118 420 Andy Halvorsen M 47 M4549 Eugene OR 1:55:13.0 1:54:50.3 8:46 76 146 12 56.84
9 129 18 Jason Carman M 49 M4549 Veneta OR 1:57:45.8 1:57:08.9 8:57 82 146 12 56.67
10 148 760 Mike Brown M 46 M4549 Springfield OR 1:59:49.5 1:59:29.5 9:08 91 146 12 54.18
11 177 307 Randall Brous M 48 M4549 Eugene OR 2:07:31.4 2:06:28.6 9:40 96 146 12 52.05
12 196 451 David Blankenship M 47 M4549 Eugene OR 2:11:09.6 2:09:41.6 9:55 103 146 12 50.33

Division Results for the M5054

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 19 652 Eric Parsons M 54 M5054 Eugene OR 1:28:43.4 1:28:41.7 6:47 16 146 17 78.16
2 38 383 William Wilkins M 52 M5054 Eugene OR 1:34:31.1 1:34:27.9 7:13 24 146 17 72.11
3 52 645 Dave Kofranek M 52 M5054 Eugene OR 1:38:35.1 1:38:18.8 7:31 36 146 17 69.29
4 61 85 Grant Wolfe M 50 M5054 Eugene OR 1:41:33.3 1:41:28.5 7:45 42 146 17 65.98
5 63 491 Adam Cain M 52 M5054 Eugene OR 1:42:12.4 1:42:02.1 7:48 43 146 17 66.75
6 81 783 Mike Shaver M 52 M5054 Eugene OR 1:47:48.4 1:47:29.9 8:13 56 146 17 63.37
7 84 541 Tom Griffith M 54 M5054 Keizer OR 1:48:30.8 1:48:15.0 8:16 57 146 17 64.04
8 85 19 Aaron Yates M 53 M5054 Roseburg OR 1:48:58.6 1:48:39.2 8:18 58 146 17 63.23
9 103 125 John McCallen M 50 M5054 Eugene OR 1:51:46.5 1:51:34.9 8:32 69 146 17 60.01
10 120 79 Bruno Francia M 53 M5054 Eugene OR 1:55:28.1 1:55:14.6 8:48 77 146 17 59.62
11 142 741 Tracy McConnell M 54 M5054 Grand Prairie TX 1:59:21.0 1:59:02.1 9:06 87 146 17 58.23
12 146 61 Doyle Srader M 52 M5054 Eugene OR 1:59:39.1 1:59:18.9 9:07 89 146 17 57.09
13 150 687 Ronald Constable M 52 M5054 Eugene OR 2:00:33.6 2:00:17.6 9:11 92 146 17 56.63
14 199 42 Douglas Hoff M 51 M5054 Eugene OR 2:12:11.3 2:10:31.2 9:58 104 146 17 51.73
15 283 97 Greg Wolfe M 50 M5054 Eugene OR 3:16:51.3 3:15:39.2 14:57 125 146 17 34.22

Division Results for the M5559

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 17 657 Steve Earl M 55 M5559 Hood River OR 1:28:37.8 1:28:32.5 6:46 14 146 10 78.98
2 54 674 Sam Friedman M 57 M5559 Roseburg OR 1:39:20.1 1:39:11.5 7:35 38 146 10 71.78
3 55 503 Andy Clarke M 55 M5559 Veneta OR 1:39:43.0 1:39:20.4 7:35 39 146 10 70.40
4 72 844 Norm Phillips M 58 M5559 Eugene OR 1:44:07.8 1:44:01.3 7:57 50 146 10 69.07
5 88 200 Scott Hettick M 55 M5559 Eugene OR 1:49:09.6 1:48:53.5 8:19 61 146 10 64.22
6 183 547 Todd Thompson M 59 M5559 Springfield OR 2:08:47.8 2:07:53.2 9:46 98 146 10 56.70
7 206 112 Damon Brown M 58 M5559 Eugene OR 2:14:02.4 2:13:01.9 10:10 105 146 10 54.01
8 223 158 Michael Richardson M 58 M5559 Eugene OR 2:18:41.8 2:17:50.3 10:32 108 146 10 52.13
9 261 411 Bill Bezuk M 56 M5559 Eugene OR 2:37:10.8 2:36:24.1 11:57 119 146 10 45.11

Division Results for the M6064

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 70 630 Rick Putnam M 61 M6064 Eugene OR 1:44:14.7 1:43:55.8 7:57 49 146 6 71.09
2 75 132 Michael Hare M 62 M6064 Corvallis OR 1:45:11.3 1:44:59.7 8:01 52 146 6 71.04
3 116 228 Jim Gore M 64 M6064 Eugene OR 1:54:20.9 1:53:58.4 8:43 75 146 6 66.71
4 220 119 John Blackwood M 64 M6064 Eugene OR 2:18:31.9 2:17:28.2 10:30 106 146 6 55.30
5 242 821 Mike Stinson M 61 M6064 Klamath Falls OR 2:23:33.4 2:22:31.7 10:53 113 146 6 51.84

Division Results for the M6569

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 43 446 Kevin Charl Taylor M 65 M6569 Springfield OR 1:35:42.6 1:35:32.4 7:18 29 146 5 80.36
2 65 392 Larry Coxe M 66 M6569 Eugene OR 1:42:46.3 1:42:36.0 7:50 44 146 5 75.57
3 131 826 Mike Favret M 67 M6569 Spokane WA 1:57:50.1 1:57:20.5 8:58 83 146 5 66.74
4 195 880 Bill Sharp M 69 M6569 Eugene OR 2:10:18.2 2:09:34.2 9:54 102 146 5 61.67
5 224 431 Norm Combs M