2021 COCC Turkey Trot



Division Results for the F1519

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 6 43 Rebekah O'Neill F 18 F1519 Bend OR 23:30.0 23:28.4 7:34 1 27 5 63.76
2 20 34 Julia Towle F 18 F1519 Bend OR 32:33.7 32:24.1 10:26 6 27 5 46.19
3 23 45 Reese Towle F 15 F1519 Bend OR 35:21.4 35:11.7 11:20 7 27 5 44.04
4 27 19 Leeloo Novak F 15 F1519 Bend OR 37:42.4 37:29.6 12:05 10 27 5 41.34
5 30 42 Raquel Norland F 19 F1519 Bend OR 39:20.6 39:14.9 12:38 12 27 5 37.84

Division Results for the F2029

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 43 63 Emma Roach F 21 F2029 Bend OR 47:27.5 47:16.6 15:13 18 27 3 31.31

Division Results for the F3039

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 16 22 Amber Petersen F 36 F3039 Bend OR 30:58.5 30:46.9 9:55 3 27 3 48.73
2 24 54 Morgan Ordway F 33 F3039 Bend OR 35:55.8 35:51.1 11:33 8 27 3 41.47
3 38 37 Jennifer Zardinejad F 38 F3039 Bend OR 43:36.8 43:28.9 14:00 15 27 3 34.80

Division Results for the F4049

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 19 14 Lori Lacks F 41 F4049 Bend OR 31:12.9 31:10.7 10:03 5 27 7 49.34
2 26 30 Deirdre Swarsen F 40 F4049 Bend OR 36:58.9 36:47.3 11:51 9 27 7 41.59
3 33 2 Dana Christensen F 48 F4049 Bend OR 42:09.5 42:08.0 13:34 13 27 7 38.85
4 37 18 Heather Neet F 48 F4049 Bend OR 43:07.9 42:59.3 13:51 14 27 7 38.07
5 39 25 Stephanie Rohdy F 43 F4049 Bend OR 43:37.2 43:30.0 14:01 16 27 7 35.90
6 47 35 Lisa Towle F 44 F4049 Bend OR 52:50.8 52:41.6 16:58 19 27 7 29.86
7 49 51 Angela Groves F 43 F4049 La Pine OR 52:53.4 52:43.5 16:59 20 27 7 29.62

Division Results for the F5059

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 18 60 Sara Henson F 50 F5059 Bend OR 31:22.5 31:10.6 10:03 4 27 2 53.78
2 28 56 Jenniffer Smith F 50 F5059 Bend OR 38:09.2 37:52.9 12:12 11 27 2 44.26

Division Results for the F6069

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 41 58 Mary O'Connor F 66 F6069 Bend OR 44:16.3 44:02.6 14:11 17 27 1 47.45

Division Results for the F7079

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 9 49 Jeanette Groesz F 72 F7079 Redmond OR 25:54.1 25:52.6 8:20 2 27 1 88.95

Division Results for the M0114

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 12 27 Miles Rydstrom M 14 M0114 Bend OR 26:44.7 26:43.0 8:36 10 37 8 53.09
2 17 13 Jc Lacks M 11 M0114 Bend OR 31:12.8 31:10.5 10:03 14 37 8 49.08
3 25 31 Tommy Swarsen M 7 M0114 Bend OR 36:48.9 36:36.8 11:48 17 37 8 48.62
4 29 21 Tamirat Novak M 12 M0114 Bend OR 38:32.8 38:19.4 12:21 18 37 8 38.79
5 34 28 Porter Rydstrom M 11 M0114 Bend OR 42:09.4 42:08.2 13:34 21 37 8 36.31
6 46 50 Brody Groves M 13 M0114 La Pine OR 52:47.0 52:41.0 16:58 28 37 8 27.52
7 48 32 Hudson Towle M 13 M0114 Bend OR 52:48.4 52:41.9 16:58 29 37 8 27.52

Division Results for the M1519

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 1 59 Sullivan Maag M 19 M1519 Bend OR 18:52.6 18:51.6 6:05 1 37 9 69.90
2 5 40 Cade Moseley M 18 M1519 Bend OR 20:15.8 20:15.1 6:32 5 37 9 65.84
3 7 46 Ethan Wood M 18 M1519 Bend OR 25:07.6 25:07.1 8:06 6 37 9 53.09
4 11 23 Ryan Rhodes M 18 M1519 Bend OR 26:35.6 26:33.1 8:33 9 37 9 50.22
5 31 39 Kyler Graziano M 18 M1519 Bend OR 39:21.0 39:15.3 12:39 19 37 9 33.97
6 36 26 Jacob Ruthardt M 18 M1519 Bend OR 42:17.1 42:14.1 13:36 23 37 9 31.57
7 45 41 Wyatt Neet M 18 M1519 Bend OR 52:48.1 52:37.6 16:57 27 37 9 25.34
8 50 52 Aaron Whaley M 18 M1519 Bend OR 57:43.1 57:42.1 18:35 30 37 9 23.11
9 51 10 Braxton Hamilton M 17 M1519 Bend OR 58:07.9 58:06.9 18:43 31 37 9 23.23

Division Results for the M2029

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 2 53 Christian Parr M 25 M2029 Bend OR 19:03.6 19:03.3 6:08 2 37 5 67.70
2 8 44 Patrick Otis M 20 M2029 Bend OR 25:36.7 25:31.3 8:13 7 37 5 51.07
3 35 24 Jacob Robles M 21 M2029 Bend OR 42:15.9 42:13.6 13:36 22 37 5 30.67
4 44 62 Jeffrey Bowen M 21 M2029 Bend OR 47:28.1 47:17.6 15:14 26 37 5 27.38

Division Results for the M3039

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 3 3 Bryce Clark M 30 M3039 Bend OR 19:34.6 19:34.1 6:18 3 37 2 66.10
2 4 48 Ben Taber M 31 M3039 Bend OR 19:34.8 19:34.7 6:19 4 37 2 66.23

Division Results for the M4049

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 10 6 Aaron Craig M 47 M4049 Bend OR 26:25.1 26:18.7 8:29 8 37 2 54.73
2 21 33 Joe Towle M 44 M4049 Bend OR 33:38.0 33:29.3 10:47 15 37 2 42.01

Division Results for the M5059

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 15 38 Scott Donnell M 56 M5059 Bend OR 30:33.8 30:22.9 9:47 13 37 2 51.02
2 32 20 Matthew Novak M 54 M5059 Bend OR 41:12.4 40:59.8 13:12 20 37 2 37.16

Division Results for the M6069

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 13 29 Peter Stein M 67 M6069 Bend OR 27:27.0 27:22.9 8:49 11 37 2 62.39
2 14 61 Brad Grant M 67 M6069 Bend OR 28:51.6 28:48.2 9:17 12 37 2 59.31

Division Results for the M7079

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 22 15 Art Lehman M 70 M7079 Bend OR 34:49.8 34:46.4 11:12 16 37 3 50.71
2 40 57 Mike O'Connor M 72 M7079 Bend OR 44:15.5 44:01.4 14:11 24 37 3 41.08
3 42 55 Anthony Ordway M 73 M7079 Bend OR 45:25.0 45:19.6 14:36 25 37 3 40.48