2022 Suddenly Sleepy Sleepwalk



Division Results for the F1929

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 1 41 McKenna Milacek F 24 F1929 Eugene OR 19:33.4 19:29.4 6:17 1 49 8 75.94
2 6 39 Lily McLean F 21 F1929 Eugene OR 24:43.9 24:39.4 7:57 2 49 8 60.02
3 7 21 Stephanie Farnes F 21 F1929 Eugene OR 24:42.6 24:41.5 7:57 3 49 8 59.94
4 18 62 Kyong Yi F 23 F1929 Eugene OR 33:31.4 33:24.0 10:46 8 49 8 44.31
5 34 19 Natalie Drage F 25 F1929 Eugene OR 48:56.4 48:36.3 15:39 20 49 8 30.45
6 41 35 Alexa Magnuson F 24 F1929 Eugene OR 49:59.9 49:45.6 16:01 26 49 8 29.74
7 60 68 Colleen Mumford F 28 F1929 Eugene OR 59:28.9 59:04.5 19:01 37 49 8 25.05
8 61 44 Emily Nelson F 28 F1929 Junction City OR 59:28.6 59:05.2 19:02 38 49 8 25.05

Division Results for the F3039

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 15 6 Alicia Beebe-Allen F 30 F3039 Eugene OR 30:29.8 30:22.4 9:47 5 49 14 48.73
2 22 76 Sam Brelsford F 35 F3039 Eugene OR 35:53.4 35:28.7 11:26 9 49 14 42.14
3 25 60 Amanda Woolridge F 31 F3039 Eugene OR 39:08.1 39:01.6 12:34 12 49 14 37.97
4 29 79 Barbara Hofena F 38 F3039 Eugene OR 43:33.3 43:33.3 14:02 15 49 14 34.75
5 36 37 Katherine McCartney F 30 F3039 Eugene OR 49:23.0 49:03.7 15:48 22 49 14 30.17
6 37 28 Kristina Jackson F 37 F3039 Springfield OR 49:23.9 49:06.2 15:49 23 49 14 30.65
7 38 56 Andrea Ward F 31 F3039 Springfield OR 49:24.7 49:07.6 15:49 24 49 14 30.16
8 49 8 Kirsten Cardwell F 33 F3039 Eugene OR 50:46.6 50:23.0 16:13 30 49 14 29.51
9 53 29 Allison Jordan F 35 F3039 Eugene OR 53:34.0 53:19.4 17:10 31 49 14 28.04
10 57 15 Shelley Converse-Rath F 32 F3039 Junction City OR 54:40.5 54:23.7 17:31 35 49 14 27.27

Division Results for the F4049

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 13 51 Mara Solano F 49 F4049 Eugene OR 28:43.6 28:36.2 9:13 4 49 16 57.92
2 16 38 Tamara McCuistion F 44 F4049 Philomath OR 30:48.3 30:42.9 9:54 6 49 16 51.23
3 23 40 Monique Melder F 48 F4049 Eugene OR 36:49.1 36:43.3 11:50 10 49 16 44.57
4 24 66 Kara Henry F 49 F4049 Monroe OR 37:44.3 37:27.5 12:04 11 49 16 44.23
5 27 73 Edaine Chism F 46 F4049 Springfield OR 42:45.2 42:38.9 13:44 14 49 16 37.59
6 31 80 Mary Youngblood F 41 F4049 Eugene OR 45:29.0 44:00.0 14:10 17 49 16 34.96
7 32 23 Lindsey Frye F 41 F4049 Eugene OR 45:42.0 45:33.8 14:40 18 49 16 33.76
8 44 57 Kara Williams F 44 F4049 Eugene OR 50:16.2 49:52.2 16:04 27 49 16 31.55
9 46 49 Janina Rager F 47 F4049 Eugene OR 50:16.3 50:03.0 16:07 29 49 16 32.37
10 54 12 Sundi Clark F 48 F4049 Eugene OR 53:34.0 53:20.3 17:11 32 49 16 30.68
11 55 70 Cara Kinsey F 42 F4049 Springfield OR 54:21.9 54:06.5 17:25 33 49 16 28.65
12 59 18 Noelia Dorsey F 40 F4049 Eugene OR 55:16.2 55:08.6 17:45 36 49 16 27.75

Division Results for the F5059

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 26 5 Chantelle Baldwin F 50 F5059 Eugene OR 42:21.1 42:15.1 13:36 13 49 7 39.68
2 30 46 Brita Pastor F 51 F5059 Eugene OR 43:33.6 43:33.6 14:02 16 49 7 38.95
3 35 69 Holly Verdoes F 54 F5059 Cheshire OR 48:56.4 48:36.6 15:39 21 49 7 36.28
4 40 20 Cheryl Dumas F 56 F5059 Eugene OR 49:58.0 49:43.1 16:01 25 49 7 36.41
5 45 31 Joanne Korfhage F 54 F5059 Eugene OR 50:10.9 49:58.4 16:06 28 49 7 35.29

Division Results for the F6099

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 17 48 Cheryl Peterson F 63 F6099 Eugene OR 31:27.4 31:23.2 10:07 7 49 4 63.62
2 33 74 Barbara Davis F 71 F6099 Philomath OR 46:02.8 45:44.9 14:44 19 49 4 49.47
3 56 14 Cheryl Converse-Rath F 67 F6099 San Diego CA 54:40.1 54:23.0 17:31 34 49 4 39.01

Division Results for the M0112

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 8 33 Connor Magnus M 10 M0112 Springfield OR 25:06.3 24:59.9 8:03 5 30 5 63.14
2 20 75 Cruz Brelsford M 7 M0112 Eugene OR 35:46.6 35:20.0 11:23 12 30 5 50.38
3 21 77 Cannon Brelsford M 10 M0112 Eugene OR 35:41.9 35:21.4 11:23 13 30 5 44.64
4 28 72 Esiason Chism M 8 M0112 Springfield OR 42:43.8 42:41.0 13:45 14 30 5 39.87

Division Results for the M1929

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 11 27 Will Iverson M 27 M1929 Eugene OR 26:10.5 26:02.7 8:23 8 30 3 49.53
2 43 54 Jackson Stramler M 29 M1929 Eugene OR 50:13.3 49:51.4 16:03 17 30 3 25.91
3 62 43 Brandon Nelson M 27 M1929 Junction City OR 59:29.3 59:07.2 19:02 24 30 3 21.82

Division Results for the M3039

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 2 64 Bret Bellingham M 33 M3039 Albany OR 20:19.2 20:15.0 6:32 1 30 5 64.45
2 5 26 Alejandro Grijalva M 37 M3039 Eugene OR 22:13.8 22:06.9 7:08 4 30 5 60.37
3 14 42 Joseph Miller M 34 M3039 Albany OR 30:12.3 30:07.9 9:42 10 30 5 43.53
4 19 7 Michael Brelsford M 35 M3039 Eugene OR 35:48.6 35:19.7 11:23 11 30 5 37.32
5 50 53 Ryan Solesbee M 38 M3039 Eugene OR 50:47.9 50:23.8 16:14 20 30 5 26.69

Division Results for the M4049

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 9 34 Greg Magnus M 43 M4049 Eugene OR 25:12.5 25:05.9 8:05 6 30 11 55.65
2 10 36 Dana Mainenti M 43 M4049 Eugene OR 25:51.8 25:44.0 8:17 7 30 11 54.27
3 12 61 Colin Woolston M 46 M4049 Eugene OR 28:42.6 28:35.8 9:13 9 30 11 49.95
4 39 59 Ryan Wolgamott M 46 M4049 Eugene OR 49:37.6 49:13.8 15:51 15 30 11 29.01
5 47 24 Glenn Gilhuber M 45 M4049 Eugene OR 50:29.3 50:07.1 16:08 18 30 11 28.30
6 48 22 Joe Fritts M 42 M4049 Eugene OR 50:46.6 50:21.2 16:13 19 30 11 27.51
7 52 25 Rob Griesel M 45 M4049 Eugene OR 52:34.9 52:34.9 16:56 22 30 11 26.97
8 58 17 Brian Dorsey M 44 M4049 Eugene OR 55:16.3 55:08.2 17:45 23 30 11 25.51

Division Results for the M5059

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 42 52 Bill Solesbee M 54 M5059 Eugene OR 50:15.8 49:49.6 16:03 16 30 2 30.57
2 51 9 Mike Casey M 54 M5059 Eugene OR 52:34.8 52:34.8 16:56 21 30 2 28.97

Division Results for the M6099

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 3 71 Ben Coutant M 62 M6099 Eugene OR 21:25.9 21:22.4 6:53 2 30 4 76.42
2 4 63 Jeffrye Barbisan M 63 M6099 Eugene OR 21:46.3 21:45.4 7:01 3 30 4 75.69