2022 Bend Marathon



Division Results for the F2029

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 20 3 Sarah Allaben F 22 F2029 Salem OR 3:36:18.3 3:36:15.4 8:16 4 99 33 62.62
2 32 123 Sydney Long-Miele F 23 F2029 Eugene OR 3:44:30.3 3:44:27.3 8:35 7 99 33 60.33
3 35 224 Rachele Weintraub F 29 F2029 Bend OR 3:45:37.5 3:45:33.4 8:37 8 99 33 60.04
4 47 137 Abigail Merrill F 25 F2029 Everett WA 3:52:41.6 3:52:33.3 8:53 13 99 33 58.23
5 51 109 Genevieve Kirsch F 23 F2029 Seattle WA 3:54:02.8 3:53:54.3 8:56 15 99 33 57.89
6 61 70 Ryan Falk F 24 F2029 Portland OR 4:01:25.0 4:01:17.5 9:13 19 99 33 56.12
7 63 192 Alyson Shubert F 29 F2029 Bend OR 4:07:10.7 4:06:59.8 9:26 20 99 33 54.83
8 64 126 Lauren Maloney F 27 F2029 Portland OR 4:10:50.2 4:10:37.7 9:34 21 99 33 54.03
9 65 9 Kaytee Arnold F 27 F2029 Portland OR 4:10:50.2 4:10:38.2 9:34 22 99 33 54.03
10 66 220 Malika Waschmann F 26 F2029 Portland OR 4:10:51.4 4:10:38.9 9:34 23 99 33 54.03
11 76 11 Maeve Axtell F 25 F2029 Denver CO 4:15:40.1 4:15:27.1 9:45 27 99 33 53.01
12 78 182 Becca Savransky F 28 F2029 Boise ID 4:16:34.3 4:16:23.7 9:48 28 99 33 52.82
13 84 187 Grace Scrocca F 23 F2029 Prineville OR 4:21:15.3 4:21:04.3 9:58 31 99 33 51.87
14 93 170 Jessie Reardon F 27 F2029 Redmond OR 4:27:17.7 4:27:06.8 10:12 34 99 33 50.70
15 96 206 Genevieve Terrall F 29 F2029 Bozeman MT 4:30:00.5 4:29:43.0 10:18 37 99 33 50.21
16 104 113 Diana Kosut F 27 F2029 Livonia MI 4:37:10.3 4:37:02.0 10:35 41 99 33 48.88
17 111 23 Charlie Boiler F 20 F2029 Manhattan Beach CA 4:39:09.3 4:38:51.1 10:39 44 99 33 48.56
18 113 180 Alyssa Sarmiento F 28 F2029 Bend OR 4:39:43.0 4:39:21.9 10:40 45 99 33 48.47
19 118 158 Sophie Paradis F 21 F2029 Carnation WA 4:42:14.9 4:42:03.8 10:46 46 99 33 48.01
20 121 230 Katherine Yanta F 27 F2029 Floresville TX 4:42:45.3 4:42:33.1 10:48 48 99 33 47.93
21 125 18 Sierra Berg F 29 F2029 Carnation WA 4:45:51.3 4:45:36.1 10:55 51 99 33 47.41
22 127 225 Rachel Wilson F 27 F2029 Bend OR 4:47:18.6 4:47:01.2 10:58 53 99 33 47.18
23 138 17 Nicole Becker F 25 F2029 Portland OR 4:57:17.7 4:57:10.8 11:21 57 99 33 45.57
24 141 167 Laura Pitz F 29 F2029 Bend OR 5:00:04.1 4:59:50.5 11:27 59 99 33 45.16
25 148 178 Maria Sanchez F 28 F2029 Redmond OR 5:07:16.1 5:07:09.1 11:44 61 99 33 44.09
26 150 202 Chelsea Strouse F 29 F2029 Portland OR 5:07:30.9 5:07:17.4 11:44 62 99 33 44.07
27 163 136 Lidia Mekhail F 27 F2029 Cypress TX 5:42:38.6 5:42:33.0 13:05 70 99 33 39.53
28 164 149 Laura Noble F 27 F2029 Mountlake Terrace WA 5:47:18.2 5:47:04.2 13:15 71 99 33 39.02
29 167 101 Laura Jaremko F 27 F2029 San Antonio TX 5:52:51.2 5:52:35.0 13:28 72 99 33 38.41
30 174 64 Morgan Douthit F 27 F2029 Redmond OR 6:38:47.0 6:38:16.5 15:13 76 99 33 34.00

Division Results for the F3039

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 9 227 Karyn Woods F 39 F3039 Bend OR 3:23:01.2 3:22:57.4 7:45 1 99 42 68.38
2 11 207 Katie Thau F 39 F3039 Danville CA 3:24:39.9 3:24:37.9 7:49 2 99 42 67.82
3 15 54 Lauren Curley F 32 F3039 San Diego CA 3:29:01.8 3:28:59.9 7:59 3 99 42 64.86
4 29 125 Sarah Lynch F 36 F3039 Bend OR 3:42:32.2 3:42:27.7 8:30 5 99 42 61.53
5 30 86 Kristy Hall F 36 F3039 Central Point OR 3:42:59.5 3:42:53.9 8:31 6 99 42 61.41
6 36 168 Jessica Porras F 34 F3039 El Paso TX 3:45:53.2 3:45:48.4 8:38 9 99 42 60.25
7 45 218 Emily Wale F 34 F3039 West Linn OR 3:51:41.5 3:51:34.9 8:51 11 99 42 58.75
8 46 51 Sarah Cribbin F 33 F3039 Sisters OR 3:51:44.2 3:51:35.7 8:51 12 99 42 58.62
9 71 1 Emily Abreu F 39 F3039 Bend OR 4:13:08.3 4:12:56.4 9:40 25 99 42 54.87
10 75 4 Kendall Allard F 31 F3039 Bend OR 4:15:50.3 4:15:20.0 9:45 26 99 42 53.05
11 80 119 Lisa Lesko F 33 F3039 Portlandportland OR 4:18:35.3 4:18:21.0 9:52 29 99 42 52.55
12 83 217 Emily Wakefield F 33 F3039 Tualatin OR 4:20:13.9 4:20:03.9 9:56 30 99 42 52.20
13 87 138 Amanda Miller F 30 F3039 Newberg OR 4:24:24.9 4:24:15.0 10:06 32 99 42 51.25
14 90 103 Halie Jorgensen F 33 F3039 Bend OR 4:25:22.3 4:25:01.7 10:07 33 99 42 51.23
15 94 118 Erin Leavitt F 39 F3039 San Diego CA 4:28:02.3 4:27:40.7 10:13 35 99 42 51.85
16 95 223 Christina Weidner F 34 F3039 Chicago IL 4:28:02.3 4:27:58.0 10:14 36 99 42 50.77
17 99 208 Krista Tollefson F 33 F3039 Bend OR 4:31:40.1 4:31:25.0 10:22 38 99 42 50.02
18 102 20 Erin Beyer F 32 F3039 Portland OR 4:35:11.8 4:35:05.3 10:30 39 99 42 49.28
19 103 179 Vanessa Sandoval F 34 F3039 Portland OR 4:37:16.5 4:36:56.3 10:35 40 99 42 49.13
20 107 481 Gabrielle Fey F 39 F3039 Grants Pass OR 4:38:30.9 4:38:12.6 10:38 42 99 42 49.88
21 110 72 Laura Feet F 35 F3039 Seattle WA 4:38:46.9 4:38:39.7 10:39 43 99 42 48.96
22 124 81 Ellyn Greene F 30 F3039 Grants Pass OR 4:46:14.5 4:45:12.5 10:54 50 99 42 47.48
23 126 96 Michela Hundrup F 33 F3039 Bothell WA 4:45:53.7 4:45:38.4 10:55 52 99 42 47.53
24 137 134 Alanna McGlone F 39 F3039 Bend OR 4:57:18.6 4:57:05.5 11:21 56 99 42 46.71
25 147 45 Stephanie Clark F 38 F3039 Salem OR 5:05:49.7 5:05:21.9 11:40 60 99 42 45.21
26 152 141 Alex Moore F 34 F3039 Prineville OR 5:12:48.7 5:12:32.3 11:56 63 99 42 43.53
27 153 79 Natalie Gorence F 33 F3039 Redmond OR 5:15:51.4 5:15:24.2 12:03 64 99 42 43.05
28 154 74 Jessica Flores F 30 F3039 Corning CA 5:16:10.8 5:15:46.1 12:04 65 99 42 42.88
29 159 150 Nikita Noelcke F 30 F3039 Saint Helens OR 5:35:12.8 5:34:48.2 12:47 68 99 42 40.45
30 168 31 Kelsey Brastrup-Bartoo F 39 F3039 Hayden ID 6:01:07.0 6:00:50.9 13:47 73 99 42 38.46
31 169 24 Lauren Boltz F 33 F3039 Santa Cruz CA 6:02:24.8 6:02:02.4 13:50 74 99 42 37.50
32 173 28 Sandy Bowman F 36 F3039 Bend OR 6:38:47.0 6:38:16.0 15:13 75 99 42 34.37

Division Results for the F4049

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 41 105 Laura Kebart F 43 F4049 Salem OR 3:49:24.7 3:49:15.5 8:46 10 99 15 62.25
2 56 104 Kerisa Kauer F 42 F4049 Lake Oswego OR 3:57:16.3 3:57:09.5 9:04 16 99 15 59.70
3 57 98 Eryn Ilk F 45 F4049 Seattle WA 3:57:42.4 3:57:36.0 9:05 17 99 15 61.17
4 59 121 Alice Liao F 42 F4049 Vancouver WA 3:59:33.2 3:59:27.4 9:09 18 99 15 59.13
5 130 100 Kelley Jardin F 47 F4049 Chico CA 4:49:43.0 4:49:18.7 11:03 54 99 15 51.31
6 134 133 Milica McDowell F 44 F4049 Bozeman MT 4:54:50.0 4:54:32.0 11:15 55 99 15 48.88
7 140 159 Nancy Patel F 44 F4049 Seattle WA 4:59:17.6 4:58:58.0 11:25 58 99 15 48.16
8 156 172 Lindsay Recknell F 43 F4049 Calgary AB 5:26:47.3 5:26:25.2 12:28 66 99 15 43.72
9 176 61 Sarah Dods F 49 F4049 Sausalito CA 6:47:52.0 6:46:50.0 15:32 78 99 15 37.37

Division Results for the F5059

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 69 49 Jennifer Cowan F 53 F5059 Bellingham WA 4:11:51.2 4:11:40.6 9:37 24 99 7 63.55
2 119 165 Audrey Petterson F 57 F5059 Skamokawa WA 4:42:44.4 4:42:28.6 10:47 47 99 7 59.73
3 122 130 Sara Mason F 50 F5059 Eugene OR 4:43:12.0 4:42:58.1 10:49 49 99 7 54.41
4 158 193 Clarice Simmons F 56 F5059 Bend OR 5:28:59.9 5:28:47.9 12:33 67 99 7 50.62
5 161 135 Kalay McNamee F 51 F5059 Portland OR 5:41:39.7 5:41:15.4 13:02 69 99 7 45.68

Division Results for the F6069

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 175 38 Claire Carder F 69 F6069 Portland OR 6:39:16.0 6:38:52.4 15:14 77 99 1 50.63

Division Results for the M1519

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 179 43 Isaiah Clark M 19 M1519 Salem OR 7:02:00.0 7:01:32.8 16:06 101 132 1 29.17

Division Results for the M2029

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 1 33 Francis Britschgi M 25 M2029 Monte Sereno CA 2:57:28.4 2:57:27.0 6:47 1 132 37 69.29
2 4 8 Christopher Aquipel M 20 M2029 Bend OR 3:14:49.4 3:14:48.5 7:27 4 132 37 63.11
3 5 99 Logan Jacobson M 27 M2029 Bend OR 3:17:50.8 3:17:46.2 7:33 5 132 37 62.17
4 8 120 Jonathan Li M 25 M2029 Bend OR 3:22:22.1 3:22:19.3 7:44 8 132 37 60.77
5 12 73 Danny Fisher M 20 M2029 Bend OR 3:26:03.8 3:26:02.8 7:52 10 132 37 59.67
6 38 198 Andrew Spangler M 29 M2029 Portland OR 3:48:52.4 3:48:47.2 8:44 29 132 37 53.74
7 40 62 Bryce Dole M 24 M2029 Bend OR 3:49:20.5 3:49:13.5 8:45 31 132 37 53.64
8 48 185 Axel Schow M 27 M2029 Saint Paul MN 3:53:48.9 3:53:21.1 8:55 35 132 37 52.69
9 50 27 Yoshio Boris M 24 M2029 San Francisco CA 3:53:57.7 3:53:48.6 8:56 36 132 37 52.59
10 52 97 David Ilgenfritz M 29 M2029 Bend OR 3:54:15.1 3:54:11.3 8:57 37 132 37 52.50
11 67 169 Quinn Rasmussen M 26 M2029 Bend OR 4:10:59.7 4:10:46.7 9:35 44 132 37 49.03
12 79 139 Lucas Miller M 24 M2029 Boise ID 4:18:03.5 4:17:52.9 9:51 51 132 37 47.68
13 82 30 Matthew Brady M 24 M2029 Bend OR 4:20:11.9 4:19:45.7 9:55 53 132 37 47.33
14 86 89 Shay Hannigan-Luther M 24 M2029 Pullman WA 4:22:48.0 4:22:35.1 10:02 55 132 37 46.82
15 92 171 Luke Reardon M 27 M2029 Redmond OR 4:27:17.4 4:27:06.6 10:12 59 132 37 46.03
16 101 15 Trevor Bartz M 29 M2029 Bend OR 4:35:11.8 4:34:58.9 10:30 63 132 37 44.71
17 105 114 Michael Kosut M 28 M2029 Livonia MI 4:37:10.6 4:37:02.2 10:35 64 132 37 44.38
18 116 59 Samuel Dickson M 26 M2029 Florissant MO 4:41:33.3 4:41:24.5 10:45 71 132 37 43.69
19 120 229 Garrett Yanta M 28 M2029 Floresville TX 4:42:43.4 4:42:31.0 10:47 73 132 37 43.52
20 132 102 Jonathan Jayaprakash M 24 M2029 Concord CA 4:51:34.2 4:51:26.1 11:08 78 132 37 42.19
21 135 95 Eric Howell M 28 M2029 Portland OR 4:55:48.2 4:55:29.5 11:17 80 132 37 41.61
22 139 14 Trey Bartoo M 25 M2029 Coeur D Alene ID 4:58:42.0 4:58:25.3 11:24 82 132 37 41.20
23 155 173 Chris Reeves M 29 M2029 Bend OR 5:24:39.6 5:24:14.4 12:23 90 132 37 37.92

Division Results for the M3039

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 13 67 Evan Egener M 30 M3039 Portland OR 3:27:13.7 3:27:11.9 7:55 11 132 49 59.34
2 14 87 Zack Halstead M 33 M3039 Bend OR 3:28:49.6 3:28:44.6 7:59 12 132 49 58.96
3 16 94 Loc Hong M 37 M3039 Garden Grove CA 3:34:05.4 3:33:57.0 8:10 13 132 49 58.15
4 17 195 Ron Sinha M 36 M3039 Tokyo 13 3:34:12.7 3:34:06.1 8:11 14 132 49 57.88
5 21 46 Spencer Coates M 34 M3039 Seattle WA 3:36:23.0 3:36:18.2 8:16 17 132 49 57.00
6 23 84 Brian Hackett M 33 M3039 Philomath OR 3:37:22.8 3:37:20.2 8:18 19 132 49 56.63
7 24 174 Chet Riddle M 31 M3039 Bozeman MT 3:39:12.2 3:39:04.8 8:22 20 132 49 56.12
8 25 107 Brett Kelso M 36 M3039 Bend OR 3:39:11.6 3:39:07.8 8:22 21 132 49 56.56
9 27 131 Brian May M 36 M3039 Bend OR 3:41:02.7 3:40:59.5 8:27 23 132 49 56.08
10 28 25 Joshua Bond M 31 M3039 Bend OR 3:42:07.3 3:42:01.2 8:29 24 132 49 55.38
11 31 75 Josiah Flournoy M 32 M3039 Bend OR 3:44:12.3 3:43:49.5 8:33 25 132 49 54.94
12 39 22 Ethan Bodell M 33 M3039 Portland OR 3:49:18.7 3:49:04.4 8:45 30 132 49 53.73
13 54 122 Aaron Liss M 36 M3039 Portland OR 3:55:04.4 3:55:01.9 8:59 39 132 49 52.73
14 55 19 Matthew Berlin M 36 M3039 Bend OR 3:56:22.3 3:56:11.7 9:01 40 132 49 52.47
15 60 128 Austin Marlett M 30 M3039 Cornelius OR 4:01:27.5 4:01:16.3 9:13 42 132 49 50.96
16 68 148 Richard Nkansah M 37 M3039 Bend OR 4:11:37.9 4:11:26.1 9:36 45 132 49 49.48
17 72 48 Landon Cook M 35 M3039 Lansing NY 4:14:20.3 4:14:00.8 9:42 47 132 49 48.65
18 74 196 Cameron Smith M 31 M3039 Bend OR 4:14:53.6 4:14:46.5 9:44 49 132 49 48.26
19 85 153 Michael Ojdana M 36 M3039 Portland OR 4:22:08.8 4:21:56.6 10:00 54 132 49 47.31
20 89 58 Patrick Devlin M 35 M3039 Bend OR 4:25:20.6 4:25:00.1 10:07 57 132 49 46.63
21 97 50 Derek Cox M 33 M3039 Bend OR 4:30:02.3 4:29:55.5 10:19 60 132 49 45.60
22 100 175 Anthony Rikli M 37 M3039 Beaverton OR 4:32:12.7 4:31:47.3 10:23 62 132 49 45.78
23 108 152 Colin Ofloy M 31 M3039 Portland OR 4:38:37.5 4:38:14.7 10:38 66 132 49 44.19
24 112 71 Joe Farrell M 35 M3039 Seattle WA 4:39:06.0 4:38:55.8 10:39 68 132 49 44.30
25 114 93 Chris Hoerner M 34 M3039 Bend OR 4:39:36.5 4:39:22.3 10:40 69 132 49 44.13
26 115 83 Peter Groner M 39 M3039 Macomb MI 4:40:12.1 4:39:58.2 10:42 70 132 49 44.89
27 123 194 Elliot Simmons M 36 M3039 Portland OR 4:43:46.7 4:43:26.1 10:50 74 132 49 43.73
28 128 188 Justin Settlemier M 31 M3039 Vancouver WA 4:47:23.8 4:47:03.8 10:58 75 132 49 42.83
29 129 155 Matt Oliphant M 32 M3039 Mason OH 4:48:16.5 4:48:01.3 11:00 76 132 49 42.69
30 131 240 Edwin Mantilla M 32 M3039 Bend OR 4:50:46.0 4:50:30.3 11:06 77 132 49 42.33
31 144 56 Nathan Dane M 33 M3039 Boise ID 5:03:32.1 5:03:19.7 11:35 85 132 49 40.58
32 145 55 Adam Dane M 32 M3039 Lakewood CO 5:03:35.9 5:03:24.1 11:35 86 132 49 40.53
33 149 184 Matthew Schneider M 35 M3039 Mukilteo WA 5:07:27.7 5:07:11.2 11:44 88 132 49 40.23
34 151 60 Nathaniel Dietz M 30 M3039 Dayton OR 5:12:12.2 5:11:54.1 11:55 89 132 49 39.42
35 162 32 Preston Brennan M 31 M3039 Portland OR 5:41:41.0 5:41:19.5 13:02 93 132 49 36.02
36 165 117 Shane Krumm M 33 M3039 Seattle WA 5:47:18.8 5:47:04.8 13:15 94 132 49 35.46
37 178 44 Joel Clark M 33 M3039 Salem OR 7:02:00.0 7:01:32.7 16:06 100 132 49 29.20
38 180 209 Robert Trachsel M 34 M3039 Suwanee GA 7:02:00.0 7:01:32.9 16:06 102 132 49 29.25

Division Results for the M4049

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 2 216 Peter Vricella M 44 M4049 Las Vegas NV 3:08:45.7 3:08:28.9 7:12 2 132 25 69.19
2 6 226 Todd Wolk M 41 M4049 Bend OR 3:18:08.2 3:18:05.4 7:34 6 132 25 64.26
3 7 212 Steven Tucker M 47 M4049 Central Point OR 3:19:18.7 3:19:05.4 7:36 7 132 25 67.16
4 10 219 Russ Ward M 44 M4049 Bend OR 3:23:17.1 3:23:15.1 7:46 9 132 25 64.17
5 18 127 Gabriel Markus M 45 M4049 Portland OR 3:34:14.5 3:34:08.1 8:11 15 132 25 61.41
6 19 10 Matt Ashley M 41 M4049 Bend OR 3:35:45.1 3:35:39.6 8:14 16 132 25 59.03
7 22 69 Josh Errecart M 44 M4049 Roseville CA 3:36:50.4 3:36:45.3 8:17 18 132 25 60.17
8 33 145 Tom Nash M 49 M4049 Mallow 3:44:34.3 3:44:31.2 8:35 26 132 25 60.58
9 34 143 Christopher Mozak M 45 M4049 Portland OR 3:44:53.6 3:44:36.6 8:35 27 132 25 58.55
10 43 16 Jason Bavuso M 48 M4049 Bend OR 3:50:19.9 3:50:14.2 8:48 33 132 25 58.57
11 44 26 Jeff Borghino M 44 M4049 Arlington VA 3:50:47.8 3:50:44.1 8:49 34 132 25 56.52
12 73 106 Tyson Keever M 42 M4049 Bend OR 4:14:40.7 4:14:24.2 9:43 48 132 25 50.42
13 88 112 David Kosiba M 46 M4049 Bend OR 4:24:36.8 4:24:26.9 10:06 56 132 25 50.14
14 91 90 Shaun Hayes M 43 M4049 Rocklin CA 4:25:18.4 4:25:11.5 10:08 58 132 25 48.77
15 98 214 Kevin Velardez M 49 M4049 Bend OR 4:31:44.7 4:31:18.8 10:22 61 132 25 50.13
16 106 146 Jon Neece M 44 M4049 Oregon City OR 4:38:10.3 4:37:49.7 10:37 65 132 25 46.94
17 133 210 Justin Treat M 49 M4049 Portland OR 4:54:10.5 4:53:51.3 11:13 79 132 25 46.29
18 136 186 Peter Schrey M 44 M4049 Bend OR 4:56:54.4 4:56:36.3 11:20 81 132 25 43.97
19 142 12 Tom Bardwell M 41 M4049 Bend OR 5:02:39.5 5:02:31.4 11:33 83 132 25 42.08
20 143 116 Jacob Krawitz M 46 M4049 Arlington VA 5:02:55.9 5:02:39.4 11:34 84 132 25 43.81
21 157 85 Jared Hall M 40 M4049 Central Point OR 5:26:43.9 5:26:25.6 12:28 91 132 25 38.73
22 160 29 Steven Brace Jr M 42 M4049 Wilsonville OR 5:36:11.4 5:35:49.0 12:50 92 132 25 38.20
23 172 13 Josh Bartoo M 45 M4049 Hayden ID 6:27:02.0 6:26:45.0 14:46 98 132 25 34.00

Division Results for the M5059

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 26 203 Mike Studer M 52 M5059 Salem OR 3:40:51.0 3:40:46.5 8:26 22 132 10 63.24
2 37 52 Mike Crowley M 52 M5059 Portland OR 3:47:56.4 3:47:48.6 8:42 28 132 10 61.29
3 42 124 Chris Louie M 52 M5059 Valencia CA 3:49:31.1 3:49:27.5 8:46 32 132 10 60.85
4 53 40 Patrick Cassidy M 52 M5059 Portland OR 3:54:22.8 3:54:14.9 8:57 38 132 10 59.60
5 58 78 Solomon Goldfarb M 57 M5059 Dublin CA 3:59:11.3 3:59:06.5 9:08 41 132 10 61.09
6 77 200 Jeff Stephens M 54 M5059 Bend OR 4:15:51.5 4:15:38.0 9:46 50 132 10 55.60
7 81 21 Kyle Blasch M 50 M5059 Garden City ID 4:19:49.9 4:19:41.8 9:55 52 132 10 52.83
8 177 205 Ashley Taylor M 53 M5059 Orinda CA 6:47:52.0 6:46:50.0 15:32 99 132 10 34.63

Division Results for the M6069

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 109 201 Joel Stevenson M 63 M6069 Portland OR 4:38:39.3 4:38:15.7 10:38 67 132 4 55.58
2 146 191 Mike Shubat M 67 M6069 Martinez CA 5:04:46.6 5:04:24.8 11:38 87 132 4 52.87
3 166 110 Eric Knapp M 61 M6069 Middleton ID 5:50:03.8 5:49:37.6 13:21 95 132 4 43.38
4 171 47 David Cook M 60 M6069 Richmond IL 6:11:38.2 6:11:18.4 14:11 97 132 4 40.47

Division Results for the M7079

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 170 221 David Wcislo M 75 M7079 Elk Grove Village IL 6:11:34.3 6:11:14.2 14:11 96 132 2 47.80

Division Results for the None

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 3 236 Connor Brown M Bend OR 3:09:36.2 3:09:33.8 7:15 3 132 64.86
2 49 238 Allison Bohrer F Sisters OR 3:53:45.5 3:53:41.3 8:56 14 99 52.61
3 62 239 Benjamin Quesnel M San Francisco CA 4:04:33.9 4:04:05.4 9:19 43 132 50.37
4 70 237 Andy Bystrom M Bend OR 4:12:05.2 4:11:46.4 9:37 46 132 48.83
5 117 235 Sam Newman M Bend OR 4:41:55.9 4:41:44.5 10:46 72 132 43.64