2018 Ridgeline Ramble



Division Results for the F1519

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 14 206 Grace Youngblood F 19 F1519 Eugene OR 50:18.1 50:14.1 8:06 7 53 2
2 20 203 Daelyn Wilde F 18 F1519 Pleasant Hill OR 51:58.1 51:52.7 8:21 10 53 2

Division Results for the F2024

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 40 136 Caroline Brown F 23 F2024 Glide OR 1:00:25.3 1:00:19.0 9:43 19 53 3
2 45 158 Michelle Holcomb F 24 F2024 Oakland OR 1:02:12.2 1:02:02.1 10:00 23 53 3

Division Results for the F2529

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 3 181 Jenn Randall F 26 F2529 Bend OR 38:28.3 38:27.2 6:12 1 53 5
2 4 330 Sam Diaz F 26 F2529 Jackson WY 38:59.5 38:57.6 6:17 2 53 5
3 29 176 Christina Perez F 27 F2529 Eugene OR 54:35.6 54:31.2 8:47 11 53 5
4 47 153 Rachel Harris F 26 F2529 Eugene OR 1:04:03.1 1:03:56.8 10:18 24 53 5
5 66 333 Ashley Petsch F 27 F2529 Eugene OR 1:17:25.2 1:17:14.4 12:26 36 53 5

Division Results for the F3034

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 8 165 Kristi Leblanc F 34 F3034 Eugene OR 46:19.4 46:17.6 7:27 3 53 8
2 54 170 Kimberly Moser F 31 F3034 Springfield OR 1:11:13.5 1:11:05.3 11:27 27 53 8
3 59 205 Jona Wilson F 31 F3034 Fall Creek OR 1:16:31.9 1:16:20.3 12:18 31 53 8
4 65 182 Tasya Rhinevault F 34 F3034 Lowell OR 1:17:20.7 1:17:08.9 12:25 35 53 8
5 73 133 Diana Boro-Boswell F 33 F3034 Corvallis OR 1:30:35.5 1:30:20.5 14:33 43 53 8
6 77 142 Sarah Coon F 32 F3034 Willits CA 2:34:14.8 2:34:01.2 24:48 46 53 8

Division Results for the F3539

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 12 168 Galena Montross F 37 F3539 Albany OR 49:34.3 49:31.4 7:59 5 53 5
2 18 143 Echo Cooper F 37 F3539 Walton OR 51:11.1 50:58.6 8:13 8 53 5
3 37 178 Leia Pitcher F 39 F3539 Eugene OR 59:35.7 59:27.4 9:35 16 53 5
4 41 190 Tana Spencer F 37 F3539 Hillsboro OR 1:01:00.6 1:00:51.1 9:48 20 53 5
5 49 171 Vanessa Muller F 38 F3539 Oak Harbor WA 1:04:54.2 1:04:44.8 10:26 25 53 5

Division Results for the F4044

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 11 154 Carolyn Hehir F 40 F4044 Bronx NY 49:19.2 49:16.5 7:56 4 53 11
2 13 144 Heather Davison F 43 F4044 Salem OR 50:00.7 49:56.3 8:03 6 53 11
3 30 126 Lynn Albert F 42 F4044 Independence OR 57:23.7 57:15.5 9:13 12 53 11
4 34 204 Rayna Wilde F 41 F4044 Pleasant Hill OR 58:10.6 58:04.2 9:21 14 53 11
5 38 162 Emily Keady F 41 F4044 Eugene OR 1:00:20.5 1:00:14.3 9:42 17 53 11
6 42 146 Heather Engstrom F 42 F4044 Pleasant Hill OR 1:01:15.7 1:01:07.2 9:51 21 53 11
7 52 174 Genna Osborne F 41 F4044 Eugene OR 1:08:12.9 1:08:03.5 10:58 26 53 11
8 63 131 Caitlin Benavides F 40 F4044 Eugene OR 1:17:11.5 1:16:58.2 12:24 33 53 11
9 64 179 Joanna Radke F 41 F4044 Eugene OR 1:17:14.8 1:17:03.3 12:25 34 53 11

Division Results for the F4549

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 19 150 Michele Gladieux F 47 F4549 Eugene OR 51:29.5 51:24.4 8:17 9 53 6
2 57 184 Val Richichi F 46 F4549 Eugene OR 1:15:32.0 1:15:19.6 12:08 29 53 6
3 60 183 Sena Richichi F 46 F4549 Eugene OR 1:17:07.0 1:16:53.2 12:23 32 53 6
4 69 195 Nancy Thompson F 47 F4549 Philomath OR 1:23:54.6 1:23:44.1 13:29 39 53 6
5 70 155 Kara Henry F 45 F4549 Monroe OR 1:26:20.4 1:26:08.0 13:52 40 53 6

Division Results for the F5054

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 32 249 Becky Gee F 53 F5054 Eugene OR 58:02.5 57:55.2 9:20 13 53 5
2 35 188 Helen Southworth F 51 F5054 Eugene OR 59:33.0 59:25.7 9:34 15 53 5
3 56 202 Liz Wigham F 52 F5054 Eugene OR 1:12:10.5 1:11:58.1 11:35 28 53 5
4 67 128 Lena Ariston F 54 F5054 Salem OR 1:21:58.5 1:21:47.3 13:10 37 53 5

Division Results for the F5559

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 39 139 Mary Brown F 55 F5559 Glide OR 1:00:24.8 1:00:16.4 9:42 18 53 4
2 44 145 Carol Eddy F 58 F5559 Eugene OR 1:01:37.5 1:01:29.3 9:54 22 53 4
3 71 164 Julie Lambert F 55 F5559 Springfield OR 1:28:31.7 1:28:27.6 14:15 41 53 4
4 72 207 Sandra Zettel F 57 F5559 Eugene OR 1:28:44.8 1:28:33.4 14:16 42 53 4

Division Results for the F6064

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 58 159 Anna Houpt F 63 F6064 Creswell OR 1:16:27.5 1:16:18.1 12:17 30 53 4
2 68 157 Peggy Hermes F 64 F6064 Philomath OR 1:23:52.6 1:23:42.2 13:29 38 53 4
3 75 129 Betty Artman F 63 F6064 Eugene OR 1:32:57.2 1:32:46.3 14:56 44 53 4
4 76 169 Dorene Morris F 64 F6064 Springfield OR 1:37:54.4 1:37:40.8 15:44 45 53 4

Division Results for the M0110

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 74 193 Jedediah Swearengin M 6 M0110 Willits CA 1:30:34.8 1:30:33.6 14:35 31 36 1

Division Results for the M1519

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 2 335 Mac Stary M 18 M1519 Jackson WY 37:16.0 37:14.1 6:00 2 36 1

Division Results for the M2529

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 1 329 Matt Chorney M 29 M2529 Jackson WY 36:18.5 36:17.5 5:51 1 36 7
2 15 147 Dillon Ford M 26 M2529 Eugene OR 50:35.4 50:34.5 8:09 8 36 7
3 21 177 Daniel Perry M 25 M2529 Springfield OR 52:18.2 52:11.7 8:24 11 36 7
4 24 130 Jackson Bagley-Bonner M 27 M2529 Junction City OR 52:39.3 52:35.2 8:28 14 36 7
5 28 138 Josiah Brown M 25 M2529 Glide OR 54:06.0 53:59.9 8:42 18 36 7
6 62 161 Cody Johnson M 27 M2529 West Jordan UT 1:17:00.5 1:16:56.8 12:23 30 36 7

Division Results for the M3034

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 25 185 Michael Rieke M 31 M3034 Lebanon OR 53:24.1 53:18.6 8:35 15 36 3
2 27 191 Trevor Steele M 32 M3034 Eugene OR 53:41.3 53:36.1 8:38 17 36 3
3 33 200 Jeffrey West M 33 M3034 Pleasant Hill OR 58:10.2 58:04.1 9:21 20 36 3

Division Results for the M3539

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 36 198 Brian Wakefield M 39 M3539 Junction City OR 59:29.5 59:26.1 9:34 21 36 1

Division Results for the M4044

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 6 166 Ben Marean M 43 M4044 Eugene OR 41:31.4 41:29.6 6:41 4 36 6
2 17 156 Kelly Henry M 42 M4044 Harrisburg OR 50:57.7 50:53.6 8:12 10 36 6
3 23 160 Neal Jacobson M 44 M4044 Eugene OR 52:30.1 52:27.1 8:27 13 36 6
4 31 187 Cody Smith M 43 M4044 Independence OR 57:59.1 57:50.3 9:19 19 36 6
5 61 134 John Boswell M 41 M4044 Corvallis OR 1:17:10.7 1:16:55.3 12:23 29 36 6

Division Results for the M4549

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 7 167 Josh Marean M 47 M4549 Eugene OR 42:38.9 42:36.8 6:52 5 36 8
2 16 141 Adam Cain M 48 M4549 Eugene OR 50:57.1 50:49.3 8:11 9 36 8
3 22 172 Mark Nystrom M 49 M4549 Eugene OR 52:19.4 52:16.0 8:25 12 36 8
4 43 194 Gregg Thompson M 48 M4549 Philomath OR 1:01:29.1 1:01:19.0 9:53 22 36 8
5 51 180 Otto Radke M 48 M4549 Eugene OR 1:07:12.7 1:07:01.3 10:48 26 36 8
6 53 140 Jonathan Brundan M 47 M4549 Eugene OR 1:10:05.0 1:09:58.6 11:16 27 36 8
7 55 197 Leon Tucker M 47 M4549 Eugene OR 1:11:45.1 1:11:41.8 11:33 28 36 8

Division Results for the M5054

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 5 163 Thomas Kreuzpeintner M 52 M5054 Eugene OR 39:28.1 39:26.5 6:21 3 36 3
2 26 148 Dennis Garboden M 52 M5054 Eugene OR 53:23.6 53:19.4 8:35 16 36 3

Division Results for the M5559

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 9 137 John Brown M 56 M5559 Glide OR 48:22.6 48:18.5 7:47 6 36 2
2 10 189 Dan Spencer M 57 M5559 Poulsbo WA 48:42.4 48:40.2 7:50 7 36 2

Division Results for the M6064

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 46 334 John Spencer M 63 M6064 Green Valley AZ 1:02:39.7 1:02:32.3 10:04 23 36 3
2 48 199 Tim Werder M 61 M6064 Junction City OR 1:04:15.7 1:04:10.6 10:20 24 36 3

Division Results for the M7074

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
1 50 127 Jim Archer M 73 M7074 Boring OR 1:05:42.3 1:05:32.8 10:33 25 36 1