2022 My Breast Friends 5K



Division Results for the F0110

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 57 224 Brooklyn Coffin F 8 F0110 Eugene OR 38:12.1 37:45.2 12:10 29 174 8 47.99
2 60 225 Elle Coffin F 8 F0110 Eugene OR 40:57.1 40:31.3 13:03 32 174 8 44.71
3 92 643 Emmie Corwin F 10 F0110 Eugene OR 53:47.2 53:21.9 17:11 52 174 8 31.98

Division Results for the F1114

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 47 568 Bella Richichi F 13 F1114 Eugene OR 34:33.4 34:25.9 11:05 23 174 4 46.37
2 76 599 Londyn Targa-Stephan F 11 F1114 Eugene OR 47:48.1 47:24.3 15:16 40 174 4 35.09
3 169 631 Samaira Raha F 13 F1114 Eugene OR 1:11:41.5 1:11:26.4 23:00 115 174 4 22.35

Division Results for the F1519

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 52 642 Kaitlynn Rice F 15 F1519 Eugene OR 35:59.0 35:55.5 11:34 25 174 4 43.15
2 62 185 Chloe Battin F 15 F1519 Eugene OR 41:03.5 40:40.2 13:06 34 174 4 38.11
3 112 177 Peighten Ayers F 19 F1519 Eugene OR 56:41.8 55:57.1 18:01 68 174 4 26.54
4 164 559 Ruby Pendowski F 16 F1519 Eugene OR 1:07:40.7 1:07:28.7 21:44 111 174 4 22.67

Division Results for the F2024

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 27 624 Liesl Benda F 21 F2024 Eugene OR 28:46.8 28:39.3 9:14 10 174 29 51.65
2 28 280 Caroline Gonyea F 23 F2024 Eugene OR 28:47.7 28:40.0 9:14 11 174 29 51.63
3 33 272 Jenny Fisher F 22 F2024 Eugene OR 30:11.2 29:49.7 9:37 14 174 29 49.62
4 38 277 Shalea Francisco F 22 F2024 Eugene OR 31:22.1 31:16.1 10:04 18 174 29 47.33
5 101 566 Cara Ratkovich F 22 F2024 Eugene OR 55:17.7 54:39.9 17:36 59 174 29 27.07
6 102 554 Katherine Padgett F 22 F2024 Eugene OR 55:23.4 54:45.8 17:38 60 174 29 27.02
7 103 563 Laura Pool F 22 F2024 Eugene OR 55:23.6 54:47.3 17:39 61 174 29 27.01
8 117 587 Deidre Simons F 22 F2024 Eugene OR 57:10.7 56:34.1 18:13 71 174 29 26.16
9 135 219 Krysten Cautrell F 22 F2024 Eugene OR 59:58.0 59:08.6 19:03 89 174 29 25.02
10 138 611 Angel Wolford F 22 F2024 Eugene OR 1:01:17.9 1:01:00.1 19:39 91 174 29 24.26
11 140 183 Anna Barton F 22 F2024 Eugene OR 1:01:18.9 1:01:02.3 19:39 92 174 29 24.25
12 144 292 Meghan Holsapple F 24 F2024 Springfield OR 1:03:58.8 1:02:53.4 20:15 94 174 29 23.53
13 149 621 Amy Zumwalt F 22 F2024 Eugene OR 1:03:39.9 1:03:17.7 20:23 96 174 29 23.38
14 150 539 Kathy Monroe F 22 F2024 Eugene OR 1:03:43.4 1:03:23.1 20:25 97 174 29 23.35
15 151 285 Candace Hasse F 22 F2024 Eugene OR 1:03:44.9 1:03:25.6 20:25 98 174 29 23.33
16 168 238 Cindy Dill F 22 F2024 Eugene OR 1:09:58.3 1:08:57.7 22:12 114 174 29 21.46

Division Results for the F2529

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 12 639 Amanda O Hala F 29 F2529 Eugene OR 24:14.5 24:07.1 7:46 3 174 16 61.37
2 45 606 Araceli Vasquez Contreras F 26 F2529 Eugene OR 33:32.6 33:01.6 10:38 21 174 16 44.81
3 59 244 Emily Edwards F 27 F2529 Eugene OR 38:15.5 38:10.6 12:18 31 174 16 38.77
4 67 249 Devin Ellis F 27 F2529 Keizer OR 44:06.0 43:38.0 14:03 38 174 16 33.92
5 100 591 Clara Smith F 29 F2529 Florence OR 55:40.4 54:21.6 17:30 58 174 16 27.23
6 122 300 Emily Iversen F 25 F2529 Springfield OR 56:55.1 56:55.1 18:20 76 174 16 26.00
7 124 197 Danielle Brigance F 27 F2529 Eugene OR 57:36.5 57:10.2 18:25 78 174 16 25.89
8 131 629 Alexis Hill F 29 F2529 Springfield OR 58:49.0 58:15.8 18:46 85 174 16 25.40
9 132 221 Elisabeth Chatwood F 26 F2529 Eugene OR 58:55.4 58:19.9 18:47 86 174 16 25.37
10 152 229 Caitlin Crosby F 29 F2529 Eugene OR 1:04:18.4 1:04:05.7 20:38 99 174 16 23.09
11 165 575 Kristen Ross F 29 F2529 Eugene OR 1:07:41.5 1:07:30.2 21:44 112 174 16 21.93
12 167 609 Alexandra Vlasschaert F 25 F2529 Eugene OR 1:09:58.5 1:08:57.4 22:12 113 174 16 21.46

Division Results for the F3034

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 8 288 Bethany Hayward F 31 F3034 Eugene OR 23:43.1 23:41.5 7:38 1 174 18 62.54
2 11 503 Elyse Jones F 32 F3034 Springfield OR 24:06.4 24:03.6 7:45 2 174 18 61.65
3 31 191 Holly Binford F 33 F3034 Eugene OR 29:40.1 29:36.7 9:32 12 174 18 50.21
4 34 604 Lacey Thompson F 33 F3034 Eugene OR 32:53.0 30:35.6 9:51 15 174 18 48.60
5 37 520 Bronte Lemke F 30 F3034 Eugene OR 31:08.1 31:01.1 10:00 17 174 18 47.71
6 63 236 Ashley Delong F 30 F3034 Eugene OR 41:00.3 40:54.6 13:11 35 174 18 36.18
7 65 245 Tiffani Edwards F 33 F3034 Marcola OR 42:18.4 42:14.0 13:36 37 174 18 35.20
8 80 273 Jillian Flanders F 32 F3034 Springfield OR 50:43.0 50:04.0 16:07 44 174 18 29.63
9 87 514 Monique Landon F 32 F3034 Springfield OR 52:18.0 52:18.0 16:51 50 174 18 28.36
10 125 243 Courtney Duron F 32 F3034 Eugene OR 57:39.8 57:13.5 18:26 79 174 18 25.92
11 127 533 Sara Mieher F 32 F3034 Eugene OR 57:40.5 57:14.0 18:26 81 174 18 25.92

Division Results for the F3539

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 13 287 Abigail Havens F 38 F3539 Eugene OR 24:39.7 24:38.8 7:56 4 174 12 61.40
2 58 602 Emily Thompsen F 36 F3539 Eugene OR 38:48.8 37:54.6 12:13 30 174 12 39.57
3 61 227 Rachel Coffin F 39 F3539 Eugene OR 40:57.1 40:31.7 13:03 33 174 12 37.51
4 77 241 Toni Dow F 38 F3539 Eugene OR 48:36.7 48:06.7 15:30 41 174 12 31.45
5 78 617 Cortney Wright F 37 F3539 Eugene OR 48:41.3 48:12.8 15:32 42 174 12 31.22
6 84 538 Katarzyna Mlynski F 36 F3539 Eugene OR 52:53.6 51:39.7 16:38 47 174 12 29.04
7 95 218 Shannon Carlson F 36 F3539 Eugene OR 54:28.9 53:58.6 17:23 54 174 12 27.79
8 96 551 Norma Oldenkamp F 39 F3539 Springfield OR 54:32.2 54:03.4 17:24 55 174 12 28.12
9 97 174 Diana Ambroson F 39 F3539 Eugene OR 54:36.7 54:07.6 17:26 56 174 12 28.08
10 120 188 Lora Baughn F 38 F3539 Eugene OR 57:38.5 56:51.5 18:19 74 174 12 26.62
11 130 521 Teresa Lemoigne F 36 F3539 Pleasant Hill OR 58:53.0 58:12.2 18:45 84 174 12 25.77
12 133 583 April Schumacher F 35 F3539 Springfield OR 58:58.2 58:26.3 18:49 87 174 12 25.58

Division Results for the F4044

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 24 628 Allison Cunningham F 42 F4044 Eugene OR 28:13.6 27:53.7 8:59 8 174 16 55.57
2 35 594 Lisa Stevenson F 42 F4044 Marcola OR 30:52.9 30:50.8 9:56 16 174 16 50.25
3 42 524 Angela Lowery F 43 F4044 Eugene OR 32:38.2 32:17.2 10:24 20 174 16 48.37
4 49 529 Tamara McCuistion F 44 F4044 Philomath OR 35:03.0 34:52.6 11:14 24 174 16 45.11
5 79 644 Rachel Rosling F 40 F4044 San Diego CA 50:01.6 49:05.5 15:49 43 174 16 31.17
6 86 501 Katie Jeremiah F 42 F4044 Springfield OR 52:15.8 52:15.8 16:50 49 174 16 29.66
7 106 636 Christina Edie F 42 F4044 Springfield OR 55:48.2 55:20.6 17:49 64 174 16 28.01
8 109 240 Corey Dobson F 44 F4044 Eugene OR 56:47.5 55:47.5 17:58 66 174 16 28.20
9 121 509 Amanda Klein F 42 F4044 Eugene OR 57:40.2 56:53.1 18:19 75 174 16 27.25
10 157 569 Christina Richichi F 41 F4044 Eugene OR 1:05:51.2 1:04:40.9 20:50 104 174 16 23.78
11 159 198 Jennifer Buchholz F 40 F4044 Elmira OR 1:06:14.7 1:05:21.6 21:03 106 174 16 23.41
12 162 553 Kathy Ottovich F 40 F4044 Eugene OR 1:07:28.3 1:06:37.5 21:27 109 174 16 22.97
13 170 634 Sharmin Shiraj F 41 F4044 Eugene OR 1:11:42.0 1:11:27.7 23:01 116 174 16 21.53

Division Results for the F4549

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 22 596 Maureen Sweda F 46 F4549 Eugene OR 26:55.2 26:52.1 8:39 6 174 18 59.68
2 32 597 April Targa F 45 F4549 Eugene OR 30:10.7 29:45.9 9:35 13 174 18 53.37
3 53 194 Sarah Boulanger F 45 F4549 Eugene OR 36:18.5 36:14.7 11:40 26 174 18 43.82
4 83 578 Katina Saint Marie F 49 F4549 Eugene OR 52:53.7 51:39.2 16:38 46 174 18 32.07
5 94 187 Missy Battin F 47 F4549 Eugene OR 54:12.6 53:49.3 17:20 53 174 18 30.10
6 111 560 Ronda Perkins F 49 F4549 Florence OR 56:55.1 55:55.4 18:00 67 174 18 29.63
7 113 297 Cori Howarth F 49 F4549 Springfield OR 56:59.6 56:00.5 18:02 69 174 18 29.58
8 118 526 Cyndi Martin F 48 F4549 Springfield OR 57:10.8 56:34.7 18:13 72 174 18 28.93
9 123 567 Heather Rice F 49 F4549 Eugene OR 57:52.2 57:06.4 18:23 77 174 18 29.01
10 126 562 Teresa Phillips F 48 F4549 Eugene OR 58:00.4 57:13.6 18:26 80 174 18 28.60
11 129 190 Alicia Beymer F 46 F4549 Junction City OR 58:29.0 57:31.8 18:32 83 174 18 27.87
12 153 230 Charity Crosby F 49 F4549 Eugene OR 1:04:22.3 1:04:07.2 20:39 100 174 18 25.84
13 160 576 Shirley Rutherford F 46 F4549 Eugene OR 1:06:18.1 1:05:24.9 21:04 107 174 18 24.51
14 163 557 Joy Pendowski F 45 F4549 Eugene OR 1:07:35.4 1:07:23.2 21:42 110 174 18 23.57

Division Results for the F5054

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 23 543 Niloo Movassaghi F 52 F5054 Eugene OR 27:38.7 27:30.2 8:52 7 174 20 62.48
2 26 298 Marlo Hunsaker F 52 F5054 Veneta OR 28:50.7 28:36.4 9:13 9 174 20 60.07
3 54 296 Kathy Howard F 53 F5054 Springfield OR 37:00.8 36:31.4 11:46 27 174 20 47.69
4 64 237 Wendy Delong F 53 F5054 Eugene OR 41:00.8 40:55.3 13:11 36 174 20 42.56
5 85 647 Kamala Shugar F 50 F5054 Eugene OR 52:54.5 51:40.8 16:39 48 174 20 32.44
6 98 605 Sarah Timpe F 50 F5054 Veneta OR 55:39.2 54:18.6 17:29 57 174 20 30.87
7 104 180 Susan Baldwin F 54 F5054 Springfield OR 55:45.6 55:01.3 17:43 62 174 20 32.05
8 105 523 Gail Love F 53 F5054 Springfield OR 55:46.9 55:03.7 17:44 63 174 20 31.63
9 115 178 Teresa Ayers F 50 F5054 Eugene OR 56:50.9 56:07.3 18:04 70 174 20 29.88
10 119 635 Kelly Barton F 50 F5054 Eugene OR 58:06.2 56:48.8 18:18 73 174 20 29.51
11 137 195 Beverly Bray F 52 F5054 Springfield OR 1:01:09.9 1:00:53.3 19:36 90 174 20 28.22
12 145 294 Noreen Holsapple F 53 F5054 Dallas OR 1:03:59.8 1:02:56.2 20:16 95 174 20 27.67
13 154 638 Christine Moody F 52 F5054 Eugene OR 1:04:24.1 1:04:08.3 20:39 101 174 20 26.79

Division Results for the F5559

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 17 299 Carol Isaacson F 57 F5559 Eugene OR 25:49.8 25:45.5 8:18 5 174 11 71.24
2 39 637 Christine Kollmorgen F 57 F5559 Springfield OR 32:11.0 31:43.4 10:13 19 174 11 57.85
3 70 530 Connie McMahan F 57 F5559 Creswell OR 45:23.0 44:52.3 14:27 39 174 11 40.90
4 89 192 April Bodine F 55 F5559 Eugene OR 54:00.4 53:08.8 17:07 51 174 11 33.62
5 134 502 Connie Jonas F 57 F5559 Eugene OR 58:26.8 58:26.8 18:49 88 174 11 31.40
6 143 646 Maggie Ybarra F 55 F5559 Hood River OR 1:04:01.3 1:02:52.0 20:15 93 174 11 28.42
7 161 284 Cherry Haag F 58 F5559 Eugene OR 1:07:26.6 1:06:35.3 21:26 108 174 11 27.93

Division Results for the F6064

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 56 581 Jeanne Schaffer F 61 F6064 Eugene OR 37:41.3 37:35.7 12:07 28 174 6 51.60
2 82 281 Bev Graham F 62 F6064 Eugene OR 50:57.0 50:40.5 16:19 45 174 6 38.84
3 128 540 Jodie Mooney F 60 F6064 Eugene OR 58:28.1 57:31.0 18:31 82 174 6 33.27

Division Results for the F6569

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 46 590 Debbie Slinker F 69 F6569 Eugene OR 34:33.0 34:25.4 11:05 22 174 6 63.62
2 155 279 Marcia Gayle F 69 F6569 Eugene OR 1:04:24.2 1:04:09.6 20:40 102 174 6 34.13
3 156 199 Linda Caldwell F 67 F6569 Eugene OR 1:05:46.9 1:04:34.5 20:48 103 174 6 32.86

Division Results for the F7074

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 107 601 Pam Terry F 70 F7074 Eugene OR 56:19.5 55:36.7 17:54 65 174 5 40.04
2 158 572 Victoria Richichi F 71 F7074 Eugene OR 1:06:01.8 1:04:50.8 20:53 105 174 5 34.90

Division Results for the M0110

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 43 223 Sammy Cho M 10 M0110 Eugene OR 32:48.0 32:33.4 10:29 23 67 9 48.48
2 69 625 Gracin Brown M 8 M0110 Springfield OR 45:25.9 44:43.9 14:24 31 67 9 38.04
3 72 561 Reid Perky M 8 M0110 Springfield OR 45:58.9 45:16.2 14:35 33 67 9 37.59
4 73 556 Lane Pelky M 8 M0110 Pleasant Hill OR 46:03.8 45:20.7 14:36 34 67 9 37.53
5 91 598 Stelyn Targa M 6 M0110 Eugene OR 53:41.1 53:16.8 17:09 40 67 9 35.10

Division Results for the M1114

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 15 516 Beau Larsen M 11 M1114 Eugene OR 25:02.6 25:01.3 8:04 11 67 3 61.15
2 68 555 Davin Pelky M 11 M1114 Pleasant Hill OR 45:25.5 44:43.7 14:24 30 67 3 34.21
3 90 184 Callum Battin M 11 M1114 Eugene OR 53:33.0 53:09.5 17:07 39 67 3 28.78

Division Results for the M1519

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 41 558 Porter Pendowski M 15 M1519 Eugene OR 32:08.7 32:06.7 10:21 22 67 2 43.34

Division Results for the M2024

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 2 622 Carson Bain M 22 M2024 Veneta OR 19:56.6 19:55.0 6:25 2 67 8 64.77
2 9 586 Peter Shen M 22 M2024 Eugene OR 24:05.1 23:55.4 7:42 8 67 8 53.92
3 10 564 Nick Potter M 21 M2024 Eugene OR 24:07.0 23:57.6 7:43 9 67 8 54.05
4 18 544 Nima Movassaghi M 23 M2024 Eugene OR 26:15.0 26:05.0 8:24 13 67 8 49.46
5 20 541 Aria Movassaghi M 20 M2024 Eugene OR 26:35.5 26:26.7 8:31 15 67 8 49.28
6 139 228 Cody Cooper M 22 M2024 Eugene OR 1:01:20.1 1:01:01.6 19:39 48 67 8 21.14
7 147 618 Carlos Ybarra M 24 M2024 Springfield OR 1:04:03.4 1:02:57.4 20:16 52 67 8 20.49

Division Results for the M2529

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 44 565 Joaquin Ramos M 27 M2529 Eugene OR 33:32.7 33:01.4 10:38 24 67 4 39.06
2 75 291 Austin Hodges M 28 M2529 Springfield OR 46:11.3 45:33.7 14:40 36 67 4 28.31
3 141 275 Tyler Floyd M 28 M2529 Eugene OR 1:02:53.0 1:02:13.4 20:02 49 67 4 20.73
4 166 289 Adam Herbertson M 27 M2529 Eugene OR 1:09:58.5 1:08:56.4 22:12 54 67 4 18.71

Division Results for the M3034

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 3 640 Joseph O Hala M 34 M3034 Eugene OR 20:58.8 20:51.9 6:43 3 67 6 62.87
2 29 577 Aaron Sachs M 33 M3034 Hillsboro OR 28:55.6 28:48.1 9:17 18 67 6 45.31
3 48 535 Joseph Miller M 34 M3034 Albany OR 34:53.0 34:39.5 11:10 25 67 6 37.85
4 66 603 Joshua Thompson M 32 M3034 Keizer OR 44:04.4 43:37.2 14:03 29 67 6 29.80
5 74 582 Tyler Schnelli M 33 M3034 Springfield OR 46:11.3 45:32.6 14:40 35 67 6 28.66
6 136 220 Lindel Cautrell M 33 M3034 Springfield OR 1:00:01.1 59:13.0 19:04 47 67 6 22.04

Division Results for the M3539

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 1 616 Tyson Woodke M 35 M3539 Eugene OR 19:09.1 19:07.0 6:10 1 67 3 68.97
2 25 641 Nick Brown M 35 M3539 Noti OR 28:31.7 28:25.4 9:09 17 67 3 46.38
3 142 226 Jordon Coffin M 38 M3539 Eugene OR 1:02:59.1 1:02:27.5 20:07 50 67 3 21.54

Division Results for the M4044

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 36 608 Jason Vielma M 41 M4044 Eugene OR 31:00.5 30:59.1 9:59 20 67 3 44.38
2 50 589 Brian Slater M 43 M4044 Eugene OR 35:56.7 35:13.9 11:21 26 67 3 39.64
3 71 537 Robert Miller M 42 M4044 Pleasant Hill OR 45:54.8 45:13.2 14:34 32 67 3 30.63

Division Results for the M4549

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 4 517 David Larsen M 49 M4549 Eugene OR 22:17.0 22:15.8 7:10 4 67 5 65.73
2 19 593 Eric Stephan M 48 M4549 Eugene OR 26:25.4 26:21.9 8:30 14 67 5 55.06
3 55 222 Ben Cho M 49 M4549 Eugene OR 37:42.4 37:30.4 12:05 28 67 5 39.02
4 93 186 Chris Battin M 47 M4549 Eugene OR 54:12.1 53:47.9 17:19 41 67 5 26.77
5 110 549 Troy Nelson M 49 M4549 Florence OR 56:47.9 55:48.8 17:58 44 67 5 26.22

Division Results for the M5054

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 30 518 Lyle Lawnicki M 52 M5054 Eugene OR 29:46.1 29:21.5 9:27 19 67 8 51.04
2 51 295 Derek Howard M 50 M5054 Springfield OR 35:42.6 35:14.3 11:21 27 67 8 41.86
3 114 176 Jason Ayers M 50 M5054 Eugene OR 56:50.6 56:06.4 18:04 45 67 8 26.29
4 116 527 Derek Martin M 52 M5054 Springfield OR 57:09.3 56:33.0 18:13 46 67 8 26.50
5 148 293 Michael Holsapple M 54 M5054 Dallas OR 1:04:10.2 1:03:07.9 20:20 53 67 8 24.13

Division Results for the M5559

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 16 269 Tom Evaniew M 57 M5559 Eugene OR 25:50.6 25:45.1 8:18 12 67 6 60.71
2 21 542 Kiya Movassaghi M 56 M5559 Eugene OR 26:52.6 26:44.2 8:37 16 67 6 57.97
3 88 193 Ted Bodine M 58 M5559 Eugene OR 53:58.6 53:07.1 17:06 38 67 6 29.68
4 146 645 Oscar Ybarra M 58 M5559 Hood River OR 1:04:03.1 1:02:57.2 20:16 51 67 6 25.05

Division Results for the M6064

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 5 290 Randy Hiliard M 61 M6064 Eugene OR 22:26.4 22:25.6 7:14 5 67 4 72.16
2 6 627 Ben Coutant M 62 M6064 Eugene OR 22:51.5 22:50.4 7:22 6 67 4 71.51
3 7 623 Jeffrye Barbisan M 63 M6064 Eugene OR 22:58.7 22:58.6 7:24 7 67 4 71.67
4 40 633 Michael Sheppard M 60 M6064 Eugene OR 32:39.4 31:46.8 10:14 21 67 4 50.45

Division Results for the M6569

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 14 626 Richard Clark M 68 M6569 Eugene OR 24:46.0 24:43.4 7:58 10 67 2 69.77
2 81 282 Rick Graham M 65 M6569 Eugene OR 50:55.8 50:39.7 16:19 37 67 2 33.10

Division Results for the M7074

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 99 505 David Kessler M 74 M7074 Eugene OR 55:34.4 54:20.7 17:30 42 67 2 34.29
2 108 600 Jack Terry M 74 M7074 Eugene OR 56:24.0 55:41.5 17:56 43 67 2 33.46