2022 Pioneer Dam Run



Division Results for the F0119

Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 5 639 Amelia Tenbusch F 10 F0119 Brownsville OR 28:58.2 28:58.2 9:20 2 14 3 58.91
2 7 640 Olivia Tenbusch F 7 F0119 Brownsville OR 29:20.1 29:20.1 9:27 3 14 3 63.98
3 19 645 Syrha Erickson F 10 F0119 Brownsville OR 42:39.6 42:39.6 13:44 11 14 3 40.01

Division Results for the F2029

Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 4 620 Annamae McClain F 28 F2029 Albany OR 27:48.3 27:48.3 8:57 1 14 3 53.23
2 12 622 Makenna Northern F 22 F2029 Brownsville OR 32:50.4 32:50.4 10:35 5 14 3 45.07
3 17 623 Sydney Northern F 20 F2029 Brownsville OR 39:40.0 39:40.0 12:47 10 14 3 37.31

Division Results for the F3039

Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 13 631 Amanda Unrau F 33 F3039 Brownsville OR 32:56.2 32:56.2 10:37 6 14 2 45.14
2 14 642 Wendy Cunningham F 39 F3039 Brownsville OR 34:52.2 34:52.2 11:14 7 14 2 43.59

Division Results for the F4049

Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 8 638 Libby Tenbusch F 43 F4049 Brownsville OR 29:23.2 29:23.2 9:28 4 14 1 53.14

Division Results for the F5059

Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 15 621 Joyce Nelsen F 56 F5059 Halsey OR 37:12.9 37:12.9 11:59 8 14 4 48.64
2 16 624 Julie Reed F 56 F5059 Brownsville OR 37:32.9 37:32.9 12:06 9 14 4 48.20
3 21 616 Holly Gosda F 54 F5059 Sweet Home OR 45:24.0 45:24.0 14:37 12 14 4 38.84
4 22 633 Nancy Webb F 59 F5059 Sweet Home OR 45:24.7 45:24.7 14:37 13 14 4 41.55

Division Results for the F6069

Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 23 646 Marietta Proffit F 67 F6069 Kerrville TX 1:13:06.8 1:13:06.8 23:32 14 14 1 29.02

Division Results for the M0119

Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 2 635 Creed Mast M 13 M0119 Halsey OR 24:26.9 24:26.9 7:53 2 9 4 59.31
2 3 649 J C Erickson M 18 M0119 Brownsville OR 27:21.9 27:21.9 8:49 3 9 4 48.73
3 6 641 Jimmy Cunningham M 8 M0119 Brownsville OR 29:00.3 29:00.3 9:21 4 9 4 58.67
4 9 629 Jackson Taylor M 14 M0119 Corvallis OR 29:32.3 29:32.3 9:31 5 9 4 48.02

Division Results for the M2029

Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 1 625 Jackson Royer M 20 M2029 Brownsville OR 24:06.2 24:06.2 7:46 1 9 1 54.08

Division Results for the M4049

Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 10 630 Matthew Taylor M 42 M4049 Corvallis OR 30:24.5 30:24.5 9:48 6 9 4 45.55
2 11 637 Lucas Butler M 42 M4049 Albany OR 30:31.8 30:31.8 9:50 7 9 4 45.37
3 18 643 Robert Cunningham M 40 M4049 Brownsville OR 41:10.2 41:10.2 13:16 8 9 4 33.16
4 20 647 Josh Erickson M 43 M4049 Brownsville OR 42:41.2 42:41.2 13:45 9 9 4 32.72