2022 OTC Youth XC Meet - Donut Chase



Division Results for the M2

Div Place Place Bib First Last Sex Yr School TmPl Div Div Place Div Total Time Pace
1 62 268 Nash Wilkinson M 2 Oregon Track 32 M2 1 3 15:31.8 8:20
2 92 35 Amos Scheffel M 2 Harrisburg 5 M2 2 3 18:18.2 9:50
3 121 220 Rhys Kemp M 2 Oregon Track 69 M2 3 3 24:06.6 12:56

Division Results for the M3

Div Place Place Bib First Last Sex Yr School TmPl Div Div Place Div Total Time Pace
1 25 259 Seamus Thomas M 3 Oregon Track 12 M3 1 20 13:28.5 7:14
2 30 209 Wyatt Gardner M 3 Oregon Track 14 M3 2 20 13:51.7 7:27
3 59 270 Lincoln Wright M 3 Oregon Track 30 M3 3 20 15:23.5 8:16
4 69 183 Max Bennion M 3 Oregon Track 33 M3 4 20 16:06.2 8:39
5 72 235 Jackson McDade M 3 Oregon Track 36 M3 5 20 16:14.4 8:43
6 78 263 Matthew Vlaicu M 3 Oregon Track 39 M3 6 20 16:25.8 8:49
7 88 197 Callum Currier M 3 Oregon Track 47 M3 7 20 17:45.2 9:32
8 90 224 Rizzy Kurlychek M 3 Oregon Track 48 M3 8 20 17:57.0 9:38
9 91 257 Emerson Stock M 3 Oregon Track 49 M3 9 20 18:13.4 9:47
10 93 55 Emil Sullivan M 3 Monroe 7 M3 10 20 18:18.7 9:50
11 95 255 Wesley Squires M 3 Oregon Track 50 M3 11 20 18:42.7 10:03
12 97 204 Jackson Farrah M 3 Oregon Track 51 M3 12 20 18:46.1 10:05
13 101 208 Corban Francis M 3 Oregon Track 54 M3 13 20 19:35.5 10:31
14 112 177 Cole Autry M 3 Oregon Track 63 M3 14 20 22:10.1 11:54
15 117 273 Silas Yzanga M 3 Oregon Track 67 M3 15 20 22:32.3 12:06
16 118 239 Levi Meyers M 3 Oregon Track 68 M3 16 20 22:46.0 12:13
17 123 179 Jeremiah Bautista M 3 Oregon Track 71 M3 17 20 28:26.5 15:16
18 124 269 Rand Wofgang M 3 Oregon Track 72 M3 18 20 31:18.5 16:48

Division Results for the M4

Div Place Place Bib First Last Sex Yr School TmPl Div Div Place Div Total Time Pace
1 14 266 Norman Watson M 4 Oregon Track 8 M4 1 24 12:28.7 6:42
2 38 203 Maxwell Duke M 4 Oregon Track 20 M4 2 24 14:09.4 7:36
3 53 246 Nicholas Rosebrook M 4 Oregon Track 26 M4 3 24 15:00.6 8:04
4 58 202 Isaac Dowdle M 4 Oregon Track 29 M4 4 24 15:21.8 8:15
5 61 182 Carson Bennion M 4 Oregon Track 31 M4 5 24 15:30.3 8:20
6 67 23 Jax Johnston M 4 Amazon Distance Project 10 M4 6 24 15:55.5 8:33
7 70 265 Lawrence Watson M 4 Oregon Track 34 M4 7 24 16:08.8 8:40
8 77 185 Kai Beymer M 4 Oregon Track 38 M4 8 24 16:23.9 8:48
9 79 244 James Reeder M 4 Oregon Track 40 M4 9 24 16:29.7 8:51
10 82 241 Landon Newman M 4 Oregon Track 42 M4 10 24 17:01.0 9:08
11 83 211 Henry Glass M 4 Oregon Track 43 M4 11 24 17:03.7 9:10
12 86 181 Andrew Bell M 4 Oregon Track 45 M4 12 24 17:28.7 9:23
13 94 64 Kaitin Black M 4 Oak Hill 8 M4 13 24 18:42.5 10:03
14 99 254 Sawyer Smith-Gillespie M 4 Oregon Track 52 M4 14 24 19:23.6 10:25
15 100 233 Findlay Marshall M 4 Oregon Track 53 M4 15 24 19:33.1 10:30
16 102 222 Logan Kuecker M 4 Oregon Track 55 M4 16 24 19:37.9 10:32
17 103 218 Samuel Hoecker M 4 Oregon Track 56 M4 17 24 19:40.3 10:34
18 108 271 Griffin Yarbrough M 4 Oregon Track 60 M4 18 24 20:25.4 10:58
19 111 52 Reed Holman M 4 Monroe 8 M4 19 24 21:46.9 11:42
20 113 238 Cooper McKnight M 4 Oregon Track 64 M4 20 24 22:19.0 11:59
21 114 194 George Christensen M 4 Oregon Track 65 M4 21 24 22:20.0 11:59

Division Results for the M5

Div Place Place Bib First Last Sex Yr School TmPl Div Div Place Div Total Time Pace
1 13 192 Jake Burpee M 5 Oregon Track 7 M5 1 18 12:15.5 6:35
2 44 262 Alex Vlaicu M 5 Oregon Track 22 M5 2 18 14:29.3 7:47
3 50 250 Theo Sage M 5 Oregon Track 24 M5 3 18 14:46.0 7:56
4 56 272 Wyatt Yeager M 5 Oregon Track 27 M5 4 18 15:18.4 8:13
5 57 232 Liam Manning M 5 Oregon Track 28 M5 5 18 15:19.2 8:14
6 71 243 Cole Omlid M 5 Oregon Track 35 M5 6 18 16:11.0 8:41
7 75 92 Jasper Leach M 5 Oaklea 7 M5 7 18 16:16.1 8:44
8 76 219 Graham Johnson M 5 Oregon Track 37 M5 8 18 16:20.9 8:47
9 80 213 Markus Gutke M 5 Oregon Track 41 M5 9 18 16:29.8 8:51
10 87 245 Carson Rindy M 5 Oregon Track 46 M5 10 18 17:45.2 9:32
11 109 260 David Vance M 5 Oregon Track 61 M5 11 18 21:19.4 11:27
12 110 226 Carter Largent M 5 Oregon Track 62 M5 12 18 21:31.9 11:33
13 116 187 Isaac Bishop M 5 Oregon Track 66 M5 13 18 22:26.8 12:03

Division Results for the M6

Div Place Place Bib First Last Sex Yr School TmPl Div Div Place Div Total Time Pace
1 10 281 Wyatt Cummings M 6 Pleasant Hill 1 M6 1 22 11:56.9 6:25
2 12 236 Ronan McElligott M 6 Oregon Track 6 M6 2 22 12:02.8 6:28
3 26 49 Allen Ellsworth M 6 Monroe 3 M6 3 22 13:35.7 7:18
4 29 95 Lucas Sparks M 6 Oaklea 2 M6 4 22 13:43.4 7:22
5 32 225 Terry Lains M 6 Oregon Track 15 M6 5 22 14:00.7 7:31
6 35 264 Cormac Watson M 6 Oregon Track 17 M6 6 22 14:05.3 7:34
7 37 180 Banyan Bean M 6 Oregon Track 19 M6 7 22 14:09.0 7:36
8 43 66 Louis Kennedy M 6 Oak Hill 2 M6 8 22 14:24.0 7:44
9 48 284 Kwinn Haley M 6 Pleasant Hill 4 M6 9 22 14:42.3 7:54
10 52 56 Lucas Winokur M 6 Monroe 5 M6 10 22 14:48.2 7:57
11 63 71 Miguel Valadao M 6 Oak Hill 5 M6 11 22 15:36.9 8:23
12 68 54 Ezra Koroush M 6 Monroe 6 M6 12 22 15:59.0 8:35
13 81 285 Corbin Heatherstone M 6 Pleasant Hill 6 M6 13 22 16:51.7 9:03
14 89 63 Emelyn Aldersong M 6 Oak Hill 7 M6 14 22 17:46.1 9:32
15 96 67 Dylan Margolis M 6 Oak Hill 9 M6 15 22 18:43.4 10:03
16 107 212 Jude Gonzalez M 6 Oregon Track 59 M6 16 22 20:20.5 10:55
17 119 73 Briar Weatherly M 6 Oak Hill 10 M6 17 22 23:32.7 12:38
18 120 36 Cooper Scheffel M 6 Harrisburg 7 M6 18 22 24:01.8 12:54
19 122 240 Simon Murez M 6 Oregon Track 70 M6 19 22 24:33.4 13:11

Division Results for the M7

Div Place Place Bib First Last Sex Yr School TmPl Div Div Place Div Total Time Pace
1 2 24 Jacob Loveless M 7 Amazon Distance Project 2 M7 1 31 11:01.6 5:55
2 4 291 Adrian Estes M 7 Unattached 1 M7 2 31 11:14.2 6:02
3 6 249 Khalil Sabzalian M 7 Oregon Track 2 M7 3 31 11:31.8 6:12
4 15 20 Austin Forester M 7 Amazon Distance Project 4 M7 4 31 12:30.4 6:43
5 16 247 Patrick Rosebrook M 7 Oregon Track 9 M7 5 31 12:32.9 6:44
6 18 89 Charlie Gambee M 7 Oaklea 1 M7 6 31 12:43.7 6:50
7 20 18 Ewan Casper M 7 Amazon Distance Project 5 M7 7 31 12:48.4 6:53
8 21 26 Miles Smith M 7 Amazon Distance Project 6 M7 8 31 12:50.1 6:54
9 22 227 Gavin Lees M 7 Oregon Track 10 M7 9 31 12:59.5 6:59
10 31 287 Cody Moore M 7 Pleasant Hill 2 M7 10 31 13:55.7 7:29
11 33 201 Arjan Dhami M 7 Oregon Track 16 M7 11 31 14:01.5 7:32
12 39 221 Ian Kuecker M 7 Oregon Track 21 M7 12 31 14:09.8 7:36
13 41 289 Jack Quinones M 7 Pleasant Hill 3 M7 13 31 14:15.0 7:39
14 42 38 Carson Stouder M 7 Harrisburg 2 M7 14 31 14:15.8 7:40
15 54 91 Wesley Hawkins M 7 Oaklea 4 M7 15 31 15:02.3 8:05
16 55 17 Benjamin Barnhart M 7 Amazon Distance Project 8 M7 16 31 15:03.8 8:05
17 60 25 Eric Plummer M 7 Amazon Distance Project 9 M7 17 31 15:24.9 8:17
18 64 34 Nathan Lidbeck M 7 Harrisburg 3 M7 18 31 15:39.1 8:24
19 65 68 Gabriel Phelps M 7 Oak Hill 6 M7 19 31 15:43.7 8:27
20 73 286 Colby Hicks M 7 Pleasant Hill 5 M7 20 31 16:14.7 8:43
21 84 33 Brandon Henderson M 7 Harrisburg 4 M7 21 31 17:09.7 9:13
22 85 207 Owen Francis M 7 Oregon Track 44 M7 22 31 17:20.6 9:19
23 98 88 Logan Bunday M 7 Oaklea 8 M7 23 31 18:56.6 10:10
24 105 37 Max Solbeck M 7 Harrisburg 6 M7 24 31 19:55.8 10:42
25 106 188 Zander Bishop M 7 Oregon Track 58 M7 25 31 20:06.8 10:48
26 115 97 Brodie Olsen M 7 Oakridge 2 M7 26 31 22:26.7 12:03

Division Results for the M8

Div Place Place Bib First Last Sex Yr School TmPl Div Div Place Div Total Time Pace
1 1 22 Dakota Jett M 8 Amazon Distance Project 1 M8 1 32 10:56.4 5:53
2 3 237 Ashenafi McKinnis M 8 Oregon Track 1 M8 2 32 11:09.8 6:00
3 5 53 Aiden Koroush M 8 Monroe 1 M8 3 32 11:18.4 6:04
4 7 251 Livingstone Schartz M 8 Oregon Track 3 M8 4 32 11:37.0 6:14
5 8 252 Kellen Schneider M 8 Oregon Track 4 M8 5 32 11:47.7 6:20
6 9 184 Sammy Bennion M 8 Oregon Track 5 M8 6 32 11:51.7 6:22
7 11 16 Benjamin Ayala M 8 Amazon Distance Project 3 M8 7 32 12:01.0 6:27
8 17 32 Hunter Hawkins M 8 Harrisburg 1 M8 8 32 12:33.8 6:45
9 19 65 Jackson Gundry M 8 Oak Hill 1 M8 9 32 12:47.3 6:52
10 23 50 Sean Fanger M 8 Monroe 2 M8 10 32 13:01.7 7:00
11 24 210 Michael Gibson M 8 Oregon Track 11 M8 11 32 13:25.3 7:12
12 27 261 Charles Verga M 8 Oregon Track 13 M8 12 32 13:37.2 7:19
13 28 98 Korbin Shroll M 8 Oakridge 1 M8 13 32 13:41.4 7:21
14 34 93 Lance Rambousek M 8 Oaklea 3 M8 14 32 14:02.3 7:32
15 36 195 Cooper Cleveland M 8 Oregon Track 18 M8 15 32 14:06.8 7:35
16 40 51 Elijah Greydanus M 8 Monroe 4 M8 16 32 14:10.5 7:37
17 45 69 Andrew Schram M 8 Oak Hill 3 M8 17 32 14:38.0 7:51
18 46 21 Macaulay Foy M 8 Amazon Distance Project 7 M8 18 32 14:38.3 7:52
19 47 70 Davi Valadao M 8 Oak Hill 4 M8 19 32 14:40.4 7:53
20 49 267 Theo White-Moore M 8 Oregon Track 23 M8 20 32 14:44.0 7:55
21 51 228 Ethan Lepp M 8 Oregon Track 25 M8 21 32 14:46.7 7:56
22 66 94 Jack Shaffer M 8 Oaklea 5 M8 22 32 15:44.8 8:27
23 74 90 Drew Hart M 8 Oaklea 6 M8 23 32 16:14.7 8:43
24 104 258 Anthony Sutherland M 8 Oregon Track 57 M8 24 32 19:53.6 10:41