2023 First Run - New Year's Day



Division Results for the F01-10

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 56 222 Skye Evans F 10 F01-10 Eugene OR 34:21.4 33:51.4 10:54 26 94 4 50.41
2 101 43 Rylee Alcantar F 6 F01-10 Tenmile OR 57:04.2 47:03.2 15:09 58 94 4 41.51
3 105 300 Ella Manning F 9 F01-10 Springfield OR 49:11.6 48:35.6 15:39 60 94 4 36.12
4 128 112 Hailey Howell F 5 F01-10 Eugene OR 58:27.8 57:55.4 18:39 75 94 4 35.25

Division Results for the F01-14

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 16 238 Hannah Knowles F 13 F01-14 Eugene OR 26:09.1 26:06.6 8:25 5 94 3 61.15
2 58 143 Avalon Monegan F 11 F01-14 Eugene OR 34:06.5 34:02.2 10:58 27 94 3 48.87
3 90 327 Judah Young F 11 F01-14 Eugene OR 43:14.6 42:19.2 13:38 50 94 3 39.30

Division Results for the F15-19

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 9 110 Kenna Higgins F 15 F15-19 Eugene OR 23:19.6 23:16.1 7:30 2 94 5 66.61
2 17 104 Isabella Harker F 19 F15-19 Eugene OR 26:15.3 26:07.1 8:25 6 94 5 56.86
3 125 180 Natalie Schneider F 19 F15-19 Eugene OR 58:42.2 57:51.0 18:38 73 94 5 25.67

Division Results for the F20-24

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 72 97 Rylee Fonseca F 24 F20-24 Springfield OR 36:15.5 35:47.6 11:32 36 94 3 41.35
2 80 239 Holly Lane F 23 F20-24 Woodbridge VA 39:28.8 39:00.8 12:34 44 94 3 37.94

Division Results for the F25-29

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 42 114 Shelby Hoy F 29 F25-29 Lowell OR 31:14.9 30:46.3 9:55 20 94 3 48.10
2 44 132 Linda Luu F 29 F25-29 Salem OR 31:02.8 30:57.3 9:58 21 94 3 47.81

Division Results for the F30-34

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 8 281 Megan Butler F 34 F30-34 Eugene OR 23:06.3 22:58.1 7:24 1 94 10 64.88
2 11 118 Jessie Keeler F 31 F30-34 Eugene OR 24:07.2 24:02.6 7:45 3 94 10 61.63
3 18 148 Holly Moulton F 33 F30-34 Eugene OR 26:17.2 26:10.5 8:26 7 94 10 56.80
4 27 283 Ashley Davis F 31 F30-34 Eugene OR 28:25.7 27:43.4 8:56 13 94 10 53.45
5 46 113 Jessica Howell F 34 F30-34 Eugene OR 32:05.4 31:23.5 10:07 22 94 10 47.47
6 66 262 Kiernan Snedigar F 30 F30-34 Eugene OR 35:40.3 34:42.1 11:11 32 94 10 42.65
7 88 71 Sara Brasel F 32 F30-34 Creswell OR 42:08.1 41:33.9 13:23 48 94 10 35.69
8 107 1476 Katelyn Wuhnder F 31 F30-34 Eugene OR 49:58.5 49:31.8 15:57 62 94 10 29.91
9 115 245 Jessica Mitchell F 33 F30-34 Eugene OR 51:25.9 51:09.6 16:28 66 94 10 29.06

Division Results for the F35-39

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 20 294 Stephanie Shire F 37 F35-39 Eugene OR 27:20.3 26:56.2 8:41 8 94 9 55.87
2 22 154 Jordan O'Brien F 36 F35-39 Portland OR 27:19.8 27:04.0 8:43 10 94 9 55.42
3 49 237 Jennifer Kneale F 39 F35-39 Eugene OR 33:08.8 32:58.5 10:37 23 94 9 46.10
4 62 230 Carol Hardy F 38 F35-39 Springfield OR 34:35.4 34:23.9 11:05 30 94 9 44.00
5 73 155 Natasha Osterman F 35 F35-39 Springfield OR 36:49.8 36:42.5 11:49 37 94 9 40.73
6 86 270 Lori Woody F 39 F35-39 Eugene OR 42:06.1 41:30.9 13:22 46 94 9 36.61
7 100 34 Erin Alcantar F 39 F35-39 Tenmile OR 57:01.6 47:00.6 15:08 57 94 9 32.33
8 114 278 Robyn Anderson F 38 F35-39 Springfield OR 51:57.1 51:08.2 16:28 65 94 9 29.59

Division Results for the F40-44

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 21 233 Caitlyn Holland F 40 F40-44 Eugene OR 27:09.2 27:01.5 8:42 9 94 13 56.62
2 59 1357 Jenelle Stone F 44 F40-44 Eugene OR 34:21.2 34:08.7 11:00 28 94 13 46.08
3 67 254 Lela Ross F 41 F40-44 Eugene OR 35:19.7 34:58.0 11:16 33 94 13 44.00
4 69 201 Briana Axline F 43 F40-44 Eugene OR 35:29.3 35:07.8 11:19 34 94 13 44.45
5 71 221 Parker-Leig Evans F 42 F40-44 Eugene OR 35:44.5 35:14.3 11:21 35 94 13 43.99
6 75 242 Lindsay Manley F 42 F40-44 Eugene OR 37:24.1 37:11.7 11:59 39 94 13 41.67
7 76 89 Carol Eickmeyer F 44 F40-44 Eugene OR 38:01.3 37:37.6 12:07 40 94 13 41.81
8 98 117 Robin Johnson F 42 F40-44 Eugene OR 47:25.8 46:47.9 15:04 56 94 13 33.12
9 122 199 Tawnya Soong F 41 F40-44 Eugene OR 54:21.2 53:35.9 17:16 70 94 13 28.70
10 123 198 Cari Soong F 41 F40-44 Eugene OR 54:23.1 53:37.9 17:16 71 94 13 28.68
11 129 111 Caroline Howell F 42 F40-44 Eugene OR 58:27.6 57:55.5 18:39 76 94 13 26.76
12 130 292 Mercia Petewon F 44 F40-44 Eugene OR 1:00:56.6 59:57.1 19:18 77 94 13 26.24
13 135 162 Marleena Pearson F 43 F40-44 Springfield OR 1:02:48.1 1:01:46.5 19:53 79 94 13 25.28

Division Results for the F45-49

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 12 323 Karen Edmonds F 47 F45-49 Eugene OR 24:43.1 24:35.1 7:55 4 94 15 65.89
2 31 259 Anna Schmidt-Mackenzie F 45 F45-49 Eugene OR 28:37.1 28:25.7 9:09 14 94 15 55.87
3 33 69 Gina Olson F 49 F45-49 Walton OR 28:38.6 28:33.5 9:12 15 94 15 58.01
4 39 210 Eden Cronk F 49 F45-49 Eugene OR 30:44.8 30:36.2 9:51 17 94 15 54.14
5 40 102 Stephanie Gray F 48 F45-49 Eugene OR 30:48.4 30:39.7 9:53 18 94 15 53.38
6 79 62 Lori Barnes F 49 F45-49 Eugene OR 38:57.1 38:35.3 12:26 43 94 15 42.93
7 91 1380 Danielle Tubman F 48 F45-49 Eugene OR 42:34.2 42:21.6 13:39 51 94 15 38.64
8 106 302 Laura Lee McIntyre F 47 F45-49 Springfield OR 49:12.4 48:36.8 15:39 61 94 15 33.33
9 116 80 Faith Cunningham F 45 F45-49 Eugene OR 51:54.4 51:33.7 16:36 67 94 15 30.81
10 119 127 Moxie Loeffler F 46 F45-49 Eugene OR 53:13.9 52:55.5 17:03 68 94 15 30.30
11 120 204 Edith Baumgart F 49 F45-49 Eugene OR 54:00.3 53:03.9 17:05 69 94 15 31.22
12 127 106 Kristy Hellwege F 48 F45-49 Eugene OR 58:44.8 57:53.7 18:39 74 94 15 28.27
13 131 326 Casey Jenkins F 49 F45-49 Eugene OR 1:00:58.2 59:59.4 19:19 78 94 15 27.62

Division Results for the F50-54

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 25 133 Marta Makarushka F 53 F50-54 Springfield OR 27:22.9 27:19.2 8:48 11 94 8 63.75
2 26 317 Sharon Tsai F 50 F50-54 Beaverton OR 27:34.3 27:20.9 8:49 12 94 8 61.31
3 60 61 Andrea Baker F 51 F50-54 Cottage Grove OR 34:44.1 34:16.0 11:02 29 94 8 49.52
4 65 260 Krista Shultz F 53 F50-54 Eugene OR 34:47.1 34:37.1 11:09 31 94 8 50.31
5 139 178 Kristina Sackett F 53 F50-54 Eugene OR 1:05:50.0 1:05:30.7 21:06 81 94 8 26.59
6 141 279 Kelli Augustadt F 53 F50-54 Eugene OR 1:10:41.3 1:09:41.0 22:26 82 94 8 24.99

Division Results for the F55-59

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 52 1432 Mika Welborn F 56 F55-59 Springfield OR 33:59.3 33:26.2 10:46 24 94 5 54.13
2 77 191 Ricki Siebers F 55 F55-59 Springfield OR 38:13.6 37:46.0 12:10 41 94 5 47.31
3 81 119 J . Ingrid Kessler F 59 F55-59 Eugene OR 39:46.7 39:14.4 12:38 45 94 5 48.08
4 97 138 Allene McKnight F 57 F55-59 Springfield OR 44:26.2 43:42.1 14:04 55 94 5 41.99

Division Results for the F60-64

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 87 105 Shauna Hartz F 60 F60-64 Veneta OR 42:06.5 41:31.8 13:23 47 94 2 46.07
2 137 91 Barbara Evarts F 61 F60-64 Eugene OR 1:05:46.4 1:05:21.9 21:03 80 94 2 29.68

Division Results for the F65-69

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 35 131 Terry-Lynn Lovison F 67 F65-69 Eugene OR 30:00.2 29:21.1 9:27 16 94 9 72.29
2 41 320 Celeste Kuta F 65 F65-69 Eugene OR 30:43.8 30:39.8 9:53 19 94 9 67.13
3 53 275 Denise Nash F 65 F65-69 Leaburg OR 33:46.2 33:39.9 10:51 25 94 9 61.14
4 78 93 Terry Falkenstern F 66 F65-69 Eugene OR 38:45.9 38:16.6 12:20 42 94 9 54.60
5 89 88 Kathy Eckert-Mason F 65 F65-69 Corvallis OR 41:57.4 41:45.7 13:27 49 94 9 49.29
6 93 291 Debbie Nelson F 67 F65-69 Eugene OR 42:51.8 42:32.6 13:42 52 94 9 49.87
7 111 333 Kathleen Gage F 68 F65-69 Pleasant Hill OR 50:44.4 50:05.9 16:08 64 94 9 43.02
8 124 296 Pauline Young F 69 F65-69 Eugene OR 53:57.5 53:56.5 17:22 72 94 9 40.60

Division Results for the F70-74

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 74 100 Sara Gilmer F 71 F70-74 Eugene OR 37:41.5 37:11.5 11:59 38 94 4 60.86
2 94 274 Jeannette Bausch F 71 F70-74 Eugene OR 42:59.1 42:39.3 13:44 53 94 4 53.06
3 104 142 Marilyn Miller F 74 F70-74 Eugene OR 48:14.4 47:53.7 15:25 59 94 4 49.73
4 108 63 Janey Barnes-Wiederhold F 70 F70-74 Eugene OR 50:02.1 49:33.9 15:58 63 94 4 44.92

Division Results for the F75-79

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 95 72 Avalon Braun F 75 F75-79 Eugene OR 42:47.2 42:39.9 13:44 54 94 1 56.84

Division Results for the M01-10

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 38 293 Jonah Phillips M 10 M01-10 Eugene OR 30:19.1 30:12.5 9:44 22 70 9 52.25
2 47 1469 Urijah White M 10 M01-10 Central Point OR 31:47.3 31:45.4 10:14 25 70 9 49.70
3 64 220 Braeden Evans M 8 M01-10 Eugene OR 35:02.7 34:36.4 11:09 34 70 9 49.17
4 82 321 Trenton Combs I I M 9 M01-10 Eugene OR 40:05.7 39:22.9 12:41 37 70 9 41.52
5 83 253 Itano Ross M 9 M01-10 Eugene OR 40:05.7 39:24.0 12:41 38 70 9 41.50
6 84 234 Legend Houghton M 5 M01-10 Eugene OR 40:55.4 40:13.7 12:57 39 70 9 49.14
7 96 144 Jp Monegan M 9 M01-10 Eugene OR 42:47.6 42:40.4 13:45 42 70 9 38.31
8 99 82 Ryker Cunningham M 9 M01-10 Eugene OR 47:16.8 46:55.5 15:07 43 70 9 34.84
9 118 126 Halliday Loeffler M 7 M01-10 Eugene OR 53:12.0 52:55.3 17:03 51 70 9 33.63

Division Results for the M01-14

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 4 1450 Ryder White M 12 M01-14 Central Point OR 20:27.3 20:26.1 6:35 4 70 7 72.75
2 5 179 Livingstone Schartz M 14 M01-14 Eugene OR 20:57.3 20:55.2 6:44 5 70 7 67.80
3 14 301 Liam Manning M 11 M01-14 Springfield OR 25:30.1 25:28.2 8:12 10 70 7 60.07
4 24 96 Alexander Fightmaster M 14 M01-14 Springfield OR 27:11.8 27:07.8 8:44 14 70 7 52.28
5 57 128 Soren Loeffler M 11 M01-14 Eugene OR 34:10.2 33:54.2 10:55 31 70 7 45.13
6 92 1392 Zev Tubman M 14 M01-14 Eugene OR 42:37.4 42:24.3 13:39 41 70 7 33.45

Division Results for the M15-19

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 54 1358 Spencer Stone M 15 M15-19 Eugene OR 33:51.3 33:46.5 10:53 29 70 2 41.20

Division Results for the M20-24

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 2 109 Jenner Higgins M 24 M20-24 Eugene OR 19:43.6 19:39.7 6:20 2 70 4 65.61
2 112 85 Brysen Dishman M 20 M20-24 Eugene OR 51:00.8 50:08.5 16:09 48 70 4 25.99

Division Results for the M25-29

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 13 177 Nathaniel Rose M 25 M25-29 Eugene OR 25:30.7 25:17.8 8:09 9 70 1 51.00

Division Results for the M30-34

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 7 79 Adrien Crochette M 34 M30-34 Eugene OR 22:45.1 22:39.9 7:18 7 70 4 57.87
2 51 70 David Brasel M 33 M30-34 Creswell OR 33:56.1 33:25.0 10:46 28 70 4 39.05
3 61 145 Logan Monke M 33 M30-34 Eugene OR 34:28.7 34:23.6 11:05 32 70 4 37.95
4 109 1475 Guy Wuhnder M 31 M30-34 Eugene OR 50:04.9 49:37.5 15:59 46 70 4 26.13

Division Results for the M35-39

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 1 86 Matt Dodd M 39 M35-39 Eugene OR 18:12.4 18:10.8 5:52 1 70 7 74.54
2 3 1414 Tommy Vu M 35 M35-39 Salem OR 19:50.2 19:48.4 6:23 3 70 7 66.56
3 28 322 Trenton Combs M 38 M35-39 Eugene OR 28:36.7 27:56.0 9:00 15 70 7 48.15
4 34 255 Maurice Ross M 36 M35-39 Eugene OR 29:24.2 28:43.8 9:15 19 70 7 46.18
5 70 241 Jj MacLean M 37 M35-39 Eugene OR 35:46.8 35:10.3 11:20 36 70 7 37.96
6 113 246 Thomas Mitchell M 35 M35-39 Eugene OR 51:22.0 51:05.7 16:27 49 70 7 25.80

Division Results for the M40-44

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 15 257 Robert Rotert M 40 M40-44 Springfield OR 25:57.1 25:32.3 8:14 11 70 6 53.45
2 19 200 Charles Augustine M 42 M40-44 Eugene OR 26:39.1 26:31.9 8:33 12 70 6 52.20
3 55 90 Greg Eickmeyer M 41 M40-44 Eugene OR 34:12.9 33:48.6 10:53 30 70 6 40.67
4 102 25 Benjamin Alcantar M 40 M40-44 Tenmile OR 57:07.0 47:06.0 15:10 44 70 6 28.98
5 121 295 Bobby Young M 44 M40-44 Eugene OR 54:02.9 53:04.6 17:06 52 70 6 26.50
6 134 12 Ben Aguilar M 41 M40-44 Springfield OR 1:02:45.4 1:01:43.4 19:52 56 70 6 22.28

Division Results for the M45-49

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 6 103 Hayden Harker M 49 M45-49 Eugene OR 22:34.9 22:29.1 7:15 6 70 2 65.08
2 10 1246 Jason Stone M 46 M45-49 Eugene OR 23:34.1 23:29.5 7:34 8 70 2 60.80

Division Results for the M50-54

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 30 205 Edward Baumgart M 51 M50-54 Eugene OR 29:11.5 28:25.6 9:09 17 70 6 52.30
2 32 75 Andy Burke M 52 M50-54 Eugene OR 28:48.7 28:32.0 9:12 18 70 6 52.51
3 36 101 Kevin Gordon M 51 M50-54 Eugene OR 30:40.3 29:42.3 9:34 20 70 6 50.05
4 48 232 Craig Hass M 50 M50-54 Springfield OR 33:32.1 32:49.2 10:34 26 70 6 44.94
5 68 324 Rodney Trammel M 54 M50-54 Cottage Grove OR 35:43.2 35:06.8 11:19 35 70 6 43.38
6 142 280 Terry Augustadt M 53 M50-54 Eugene OR 1:10:49.7 1:09:49.6 22:29 60 70 6 21.65

Division Results for the M55-59

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 23 81 Patrick Cunningham M 59 M55-59 Klamath Falls OR 27:15.5 27:05.2 8:44 13 70 7 58.70
2 29 240 Jeff Lange M 56 M55-59 Eugene OR 28:23.4 28:14.4 9:06 16 70 7 54.89
3 45 203 Sean Batty M 55 M55-59 Eugene OR 31:07.3 30:58.4 9:59 24 70 7 49.61
4 110 299 Bill P Manning M 59 M55-59 Springfield OR 50:34.3 49:58.3 16:06 47 70 7 31.82
5 138 92 David Evarts M 55 M55-59 Eugene OR 1:05:50.0 1:05:23.5 21:03 58 70 7 23.50

Division Results for the M60-64

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 50 190 Michael Shriver M 63 M60-64 Eugene OR 33:10.2 33:07.5 10:40 27 70 4 49.71
2 85 1478 Gregg Ybarra M 60 M60-64 Springfield OR 41:35.1 41:21.3 13:19 40 70 4 38.77

Division Results for the M65-69

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 37 263 Randy Spalding M 68 M65-69 Eugene OR 30:04.2 29:58.8 9:39 21 70 5 57.54
2 43 1440 Tim Werder M 65 M65-69 Junction City OR 31:09.3 30:51.4 9:56 23 70 5 54.34
3 63 244 Wally Miller M 68 M65-69 Eugene OR 34:48.4 34:28.8 11:06 33 70 5 50.03
4 126 107 Russ Hellwege M 65 M65-69 Eugene OR 58:45.0 57:51.6 18:38 53 70 5 28.98

Division Results for the M70-74

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 133 130 Frank Lopresti M 71 M70-74 Eugene OR 1:00:48.1 1:00:32.9 19:30 55 70 2 29.48
2 140 73 Drew Braun M 72 M70-74 Eugene OR 1:09:36.5 1:08:52.7 22:11 59 70 2 26.25

Division Results for the M75-79

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 103 141 Don Miller M 75 M75-79 Eugene OR 48:13.8 47:52.6 15:25 45 70 3 39.58
2 132 167 Ernest Pressman M 75 M75-79 Eugene OR 1:00:46.0 1:00:28.5 19:28 54 70 3 31.34
3 136 58 Hank Alley M 77 M75-79 Eugene OR 1:05:33.9 1:04:59.5 20:56 57 70 3 30.26

Division Results for the M80-99

Sort by  Gun Time Net Time
Div Place Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Total
Age Graded
Score
1 117 84 Art Dietz M 88 M80-99 Eugene OR 52:30.3 51:52.4 16:42 50 70 1 52.53