Overall Results: 23K

Sort by  Gun Time Net Time
Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Place
Div
Total
1 23 Eric Martin M 53 M5059 Bend OR 1:02:29.6 1:02:29.6 2:44 1 44 1 9
2 3 Matt Briggs M 31 M3039 Bend OR 1:02:47.1 1:02:47.1 2:44 2 44 1 6
3 13 Harrison Harb M 29 M2029 Portland OR 1:04:15.5 1:04:15.5 2:48 3 44 1 5
4 55 Marshall Greene M 37 M3039 Bend OR 1:07:18.7 1:07:18.7 2:56 4 44 2 6
5 15 Noel Johnson M 40 M4049 Portland OR 1:08:02.4 1:08:02.4 2:58 5 44 1 7
6 18 Mason Lacy M 28 M2029 Bend OR 1:10:03.0 1:10:03.0 3:03 6 44 2 5
7 71 Dan Packman M 54 M5059 Bend OR 1:11:16.0 1:11:16.0 3:06 7 44 2 9
8 66 Nate Henderson M 17 M1519 Bend OR 1:12:25.0 1:12:25.0 3:09 8 44 1 5
9 69 James Williams M 38 M3039 Bend OR 1:12:35.0 1:12:35.0 3:10 9 44 3 6
10 78 Kimberts Robinson M 19 M1519 Eugene OR 1:12:58.0 1:12:58.0 3:11 10 44 2 5
11 63 Anton Micek M 16 M1519 Bend OR 1:12:58.1 1:12:58.1 3:11 11 44 3 5
12 79 Sage Fox M 21 M2029 Eugene OR 1:13:00.0 1:13:00.0 3:11 12 44 3 5
13 56 Justin Guidroz M 38 M3039 Bend OR 1:13:08.0 1:13:08.0 3:11 13 44 4 6
14 29 Bruce Pauly M 60 M6069 Pleasanton CA 1:13:21.0 1:13:21.0 3:12 14 44 1 10
15 7 Shane Cochran M 40 M4049 Bend OR 1:14:42.0 1:14:42.0 3:15 15 44 2 7
16 12 Cameron Fox M 18 M1519 Eugene OR 1:18:17.0 1:18:17.0 3:25 16 44 4 5
17 38 Jason Tedrow M 45 M4049 Bend OR 1:19:27.0 1:19:27.0 3:28 17 44 3 7
18 60 Bob Madden M 60 M6069 Bend OR 1:20:23.0 1:20:23.0 3:30 18 44 2 10
19 39 Mary Wellington F 48 F4049 Bend OR 1:20:28.0 1:20:28.0 3:30 1 35 1 10
20 59 Gene Hyde M 54 M5059 Bend OR 1:21:20.0 1:21:20.0 3:33 19 44 3 9
21 50 Carolyn Daubeny F 54 F5059 Bend OR 1:21:26.0 1:21:26.0 3:33 2 35 1 13
22 31 Chase Ricker M 21 M2029 Bend OR 1:22:56.0 1:22:56.0 3:37 20 44 4 5
23 36 David Smullin M 65 M6069 Bend OR 1:23:02.0 1:23:02.0 3:37 21 44 3 10
24 54 Jason Duval M 49 M4049 Philomath OR 1:25:22.0 1:25:22.0 3:43 22 44 4 7
25 10 Julie Downing F 52 F5059 Bend OR 1:25:23.0 1:25:23.0 3:43 3 35 2 13
26 64 Edward Micek M 47 M4049 Bend OR 1:25:47.0 1:25:47.0 3:44 23 44 5 7
27 9 Greg Downing M 59 M5059 Corvallis OR 1:26:08.0 1:26:08.0 3:45 24 44 4 9
28 21 Bob Maddox F 23 F2029 Bend OR 1:27:27.0 1:27:27.0 3:49 4 35 1 5
29 27 Lidija Nikollaj F 24 F2029 Seattle WA 1:27:28.0 1:27:28.0 3:49 5 35 2 5
30 61 Maria Madden F 63 F6069 Bend OR 1:27:31.0 1:27:31.0 3:49 6 35 1 1
31 40 Graham Zimmerman M 33 M3039 Bend OR 1:27:32.0 1:27:32.0 3:49 25 44 5 6
32 45 Jennifer Bogle F 47 F4049 Bend OR 1:27:33.0 1:27:33.0 3:49 7 35 2 10
33 65 Kirsten Munck F 54 F5059 Bend OR 1:27:46.0 1:27:46.0 3:49 8 35 3 13
34 70 Tyler Wilson M 28 M2029 Bend OR 1:32:55.0 1:32:55.0 4:03 26 44 5 5
35 72 Kelsey Ward F 28 F2029 Bend OR 1:32:56.0 1:32:56.0 4:03 9 35 3 5
36 17 Ed Klotz M 59 M5059 Incline Village NV 1:33:35.0 1:33:35.0 4:05 27 44 5 9
37 32 Trevor Ricker M 15 M1519 Bend OR 1:34:20.0 1:34:20.0 4:07 28 44 5 5
38 42 Cindy Beard F 51 F5059 Bend OR 1:36:45.0 1:36:45.0 4:13 10 35 4 13
39 28 Tom Opsal M 62 M6069 Springfield OR 1:36:52.0 1:36:52.0 4:13 29 44 4 10
40 41 Lisa Albanese F 40 F4049 Bend OR 1:36:53.0 1:36:53.0 4:13 11 35 3 10
41 22 Shannon Mara F 57 F5059 Bend OR 1:36:58.0 1:36:58.0 4:13 12 35 5 13
42 62 Monica McClain-Smith F 59 F5059 Bend OR 1:37:03.0 1:37:03.0 4:14 13 35 6 13
43 58 Renee Hamilton F 45 F4049 Bend OR 1:38:23.0 1:38:23.0 4:17 14 35 4 10
44 11 Dagmar Eriksson F 73 F7099 Bend OR 1:38:34.0 1:38:34.0 4:18 15 35 1 1
45 26 Amy Nary F 46 F4049 Bend OR 1:38:35.0 1:38:35.0 4:18 16 35 5 10
46 1 Mike Bogar M 63 M6069 Milwaukie OR 1:39:53.0 1:39:53.0 4:21 30 44 5 10
47 43 Tim Beard M 51 M5059 Bend OR 1:40:45.0 1:40:45.0 4:23 31 44 6 9
48 25 Helen Miller F 24 F2029 Seattle WA 1:41:35.0 1:41:35.0 4:25 17 35 4 5
49 5 Fred Christensen M 63 M6069 Bend OR 1:42:08.0 1:42:08.0 4:27 32 44 6 10
50 67 Rick Christensen M 65 M6069 Bend OR 1:42:11.0 1:42:11.0 4:27 33 44 7 10
51 37 John Stephenson M 56 M5059 Bend OR 1:43:08.0 1:43:08.0 4:30 34 44 7 9
52 48 Andy Conde M 54 M5059 Bend OR 1:44:04.0 1:44:04.0 4:32 35 44 8 9
53 6 Rebecca Christensen F 20 F2029 Bend OR 1:49:09.0 1:49:09.0 4:45 18 35 5 5
54 33 Joshua Roering M 47 M4049 Eugene OR 1:49:10.0 1:49:10.0 4:45 36 44 6 7
55 47 Neil Brashnyk M 46 M4049 Portland OR 1:52:54.0 1:52:54.0 4:55 37 44 7 7
56 57 Jared Hall M 37 M3039 La Pine OR 1:54:28.0 1:54:28.0 4:59 38 44 6 6
57 35 Kate Ryan F 52 F5059 Bend OR 1:59:41.0 1:59:41.0 5:13 19 35 7 13
58 44 Lew Becker M 70 M7099 Bend OR 2:03:01.0 2:03:01.0 5:21 39 44 1 2
59 46 Jennifer Brashnyk F 44 F4049 Portland OR 2:04:26.0 2:04:26.0 5:25 20 35 6 10
60 73 Keli Thomas F 58 F5059 Bend OR 2:05:17.0 2:05:17.0 5:27 21 35 8 13
61 24 Laurie Martin F 51 F5059 Bend OR 2:10:24.0 2:10:24.0 5:41 22 35 9 13
62 30 Adriauna Pendergrass F 17 F1519 Redmond OR 2:13:32.0 2:13:32.0 5:49 23 35 1 3
63 77 Jane Whitticar F 17 F1519 Bend OR 2:13:34.0 2:13:34.0 5:49 24 35 2 3
64 75 Marleigh Dunning F 17 F1519 Bend OR 2:13:42.0 2:13:42.0 5:49 25 35 3 3
65 74 Hillary Newn F 43 F4049 Bend OR 2:25:42.0 2:25:42.0 6:21 26 35 7 10
66 8 John Collins M 70 M7099 Bend OR 2:31:45.0 2:31:45.0 6:36 40 44 2 2
67 80 Jen Christenson F 52 F5059 Eugene OR 2:42:04.0 2:42:04.0 7:03 27 35 10 13
68 53 Mike Dirksen M 69 M6069 Bend OR 2:51:58.0 2:51:58.0 7:29 41 44 8 10
69 51 Alana Dirksen F 5 F0114 Bend OR 2:53:27.0 2:53:27.0 7:33 28 35 1 1
70 19 Jennifer Lamberg F 48 F4049 Eugene OR 2:55:41.0 2:55:41.0 7:39 29 35 8 10
71 2 Michelle Bosworth F 47 F4049 Eugene OR 2:55:43.0 2:55:43.0 7:39 30 35 9 10
72 14 Jessica Henley F 44 F4049 Eugene OR 2:55:44.0 2:55:44.0 7:39 31 35 10 10
73 52 Fabienne Dirksen F 39 F3039 Bend OR 3:02:15.0 3:02:15.0 7:56 32 35 1 1
74 20 Jules Lawnicki F 55 F5059 Eugene OR 3:52:07.0 3:52:07.0 10:06 33 35 11 13

Men Results: 23K

Sort by  Gun Time Net Time
Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Place
Div
Total
1 23 Eric Martin M 53 M5059 Bend OR 1:02:29.6 1:02:29.6 2:44 1 44 1 9
2 3 Matt Briggs M 31 M3039 Bend OR 1:02:47.1 1:02:47.1 2:44 2 44 1 6
3 13 Harrison Harb M 29 M2029 Portland OR 1:04:15.5 1:04:15.5 2:48 3 44 1 5
4 55 Marshall Greene M 37 M3039 Bend OR 1:07:18.7 1:07:18.7 2:56 4 44 2 6
5 15 Noel Johnson M 40 M4049 Portland OR 1:08:02.4 1:08:02.4 2:58 5 44 1 7
6 18 Mason Lacy M 28 M2029 Bend OR 1:10:03.0 1:10:03.0 3:03 6 44 2 5
7 71 Dan Packman M 54 M5059 Bend OR 1:11:16.0 1:11:16.0 3:06 7 44 2 9
8 66 Nate Henderson M 17 M1519 Bend OR 1:12:25.0 1:12:25.0 3:09 8 44 1 5
9 69 James Williams M 38 M3039 Bend OR 1:12:35.0 1:12:35.0 3:10 9 44 3 6
10 78 Kimberts Robinson M 19 M1519 Eugene OR 1:12:58.0 1:12:58.0 3:11 10 44 2 5
11 63 Anton Micek M 16 M1519 Bend OR 1:12:58.1 1:12:58.1 3:11 11 44 3 5
12 79 Sage Fox M 21 M2029 Eugene OR 1:13:00.0 1:13:00.0 3:11 12 44 3 5
13 56 Justin Guidroz M 38 M3039 Bend OR 1:13:08.0 1:13:08.0 3:11 13 44 4 6
14 29 Bruce Pauly M 60 M6069 Pleasanton CA 1:13:21.0 1:13:21.0 3:12 14 44 1 10
15 7 Shane Cochran M 40 M4049 Bend OR 1:14:42.0 1:14:42.0 3:15 15 44 2 7
16 12 Cameron Fox M 18 M1519 Eugene OR 1:18:17.0 1:18:17.0 3:25 16 44 4 5
17 38 Jason Tedrow M 45 M4049 Bend OR 1:19:27.0 1:19:27.0 3:28 17 44 3 7
18 60 Bob Madden M 60 M6069 Bend OR 1:20:23.0 1:20:23.0 3:30 18 44 2 10
19 59 Gene Hyde M 54 M5059 Bend OR 1:21:20.0 1:21:20.0 3:33 19 44 3 9
20 31 Chase Ricker M 21 M2029 Bend OR 1:22:56.0 1:22:56.0 3:37 20 44 4 5
21 36 David Smullin M 65 M6069 Bend OR 1:23:02.0 1:23:02.0 3:37 21 44 3 10
22 54 Jason Duval M 49 M4049 Philomath OR 1:25:22.0 1:25:22.0 3:43 22 44 4 7
23 64 Edward Micek M 47 M4049 Bend OR 1:25:47.0 1:25:47.0 3:44 23 44 5 7
24 9 Greg Downing M 59 M5059 Corvallis OR 1:26:08.0 1:26:08.0 3:45 24 44 4 9
25 40 Graham Zimmerman M 33 M3039 Bend OR 1:27:32.0 1:27:32.0 3:49 25 44 5 6
26 70 Tyler Wilson M 28 M2029 Bend OR 1:32:55.0 1:32:55.0 4:03 26 44 5 5
27 17 Ed Klotz M 59 M5059 Incline Village NV 1:33:35.0 1:33:35.0 4:05 27 44 5 9
28 32 Trevor Ricker M 15 M1519 Bend OR 1:34:20.0 1:34:20.0 4:07 28 44 5 5
29 28 Tom Opsal M 62 M6069 Springfield OR 1:36:52.0 1:36:52.0 4:13 29 44 4 10
30 1 Mike Bogar M 63 M6069 Milwaukie OR 1:39:53.0 1:39:53.0 4:21 30 44 5 10
31 43 Tim Beard M 51 M5059 Bend OR 1:40:45.0 1:40:45.0 4:23 31 44 6 9
32 5 Fred Christensen M 63 M6069 Bend OR 1:42:08.0 1:42:08.0 4:27 32 44 6 10
33 67 Rick Christensen M 65 M6069 Bend OR 1:42:11.0 1:42:11.0 4:27 33 44 7 10
34 37 John Stephenson M 56 M5059 Bend OR 1:43:08.0 1:43:08.0 4:30 34 44 7 9
35 48 Andy Conde M 54 M5059 Bend OR 1:44:04.0 1:44:04.0 4:32 35 44 8 9
36 33 Joshua Roering M 47 M4049 Eugene OR 1:49:10.0 1:49:10.0 4:45 36 44 6 7
37 47 Neil Brashnyk M 46 M4049 Portland OR 1:52:54.0 1:52:54.0 4:55 37 44 7 7
38 57 Jared Hall M 37 M3039 La Pine OR 1:54:28.0 1:54:28.0 4:59 38 44 6 6
39 44 Lew Becker M 70 M7099 Bend OR 2:03:01.0 2:03:01.0 5:21 39 44 1 2
40 8 John Collins M 70 M7099 Bend OR 2:31:45.0 2:31:45.0 6:36 40 44 2 2
41 53 Mike Dirksen M 69 M6069 Bend OR 2:51:58.0 2:51:58.0 7:29 41 44 8 10

Women Results: 23K

Sort by  Gun Time Net Time
Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Place
Div
Total
1 39 Mary Wellington F 48 F4049 Bend OR 1:20:28.0 1:20:28.0 3:30 1 35 1 10
2 50 Carolyn Daubeny F 54 F5059 Bend OR 1:21:26.0 1:21:26.0 3:33 2 35 1 13
3 10 Julie Downing F 52 F5059 Bend OR 1:25:23.0 1:25:23.0 3:43 3 35 2 13
4 21 Bob Maddox F 23 F2029 Bend OR 1:27:27.0 1:27:27.0 3:49 4 35 1 5
5 27 Lidija Nikollaj F 24 F2029 Seattle WA 1:27:28.0 1:27:28.0 3:49 5 35 2 5
6 61 Maria Madden F 63 F6069 Bend OR 1:27:31.0 1:27:31.0 3:49 6 35 1 1
7 45 Jennifer Bogle F 47 F4049 Bend OR 1:27:33.0 1:27:33.0 3:49 7 35 2 10
8 65 Kirsten Munck F 54 F5059 Bend OR 1:27:46.0 1:27:46.0 3:49 8 35 3 13
9 72 Kelsey Ward F 28 F2029 Bend OR 1:32:56.0 1:32:56.0 4:03 9 35 3 5
10 42 Cindy Beard F 51 F5059 Bend OR 1:36:45.0 1:36:45.0 4:13 10 35 4 13
11 41 Lisa Albanese F 40 F4049 Bend OR 1:36:53.0 1:36:53.0 4:13 11 35 3 10
12 22 Shannon Mara F 57 F5059 Bend OR 1:36:58.0 1:36:58.0 4:13 12 35 5 13
13 62 Monica McClain-Smith F 59 F5059 Bend OR 1:37:03.0 1:37:03.0 4:14 13 35 6 13
14 58 Renee Hamilton F 45 F4049 Bend OR 1:38:23.0 1:38:23.0 4:17 14 35 4 10
15 11 Dagmar Eriksson F 73 F7099 Bend OR 1:38:34.0 1:38:34.0 4:18 15 35 1 1
16 26 Amy Nary F 46 F4049 Bend OR 1:38:35.0 1:38:35.0 4:18 16 35 5 10
17 25 Helen Miller F 24 F2029 Seattle WA 1:41:35.0 1:41:35.0 4:25 17 35 4 5
18 6 Rebecca Christensen F 20 F2029 Bend OR 1:49:09.0 1:49:09.0 4:45 18 35 5 5
19 35 Kate Ryan F 52 F5059 Bend OR 1:59:41.0 1:59:41.0 5:13 19 35 7 13
20 46 Jennifer Brashnyk F 44 F4049 Portland OR 2:04:26.0 2:04:26.0 5:25 20 35 6 10
21 73 Keli Thomas F 58 F5059 Bend OR 2:05:17.0 2:05:17.0 5:27 21 35 8 13
22 24 Laurie Martin F 51 F5059 Bend OR 2:10:24.0 2:10:24.0 5:41 22 35 9 13
23 30 Adriauna Pendergrass F 17 F1519 Redmond OR 2:13:32.0 2:13:32.0 5:49 23 35 1 3
24 77 Jane Whitticar F 17 F1519 Bend OR 2:13:34.0 2:13:34.0 5:49 24 35 2 3
25 75 Marleigh Dunning F 17 F1519 Bend OR 2:13:42.0 2:13:42.0 5:49 25 35 3 3
26 74 Hillary Newn F 43 F4049 Bend OR 2:25:42.0 2:25:42.0 6:21 26 35 7 10
27 80 Jen Christenson F 52 F5059 Eugene OR 2:42:04.0 2:42:04.0 7:03 27 35 10 13
28 51 Alana Dirksen F 5 F0114 Bend OR 2:53:27.0 2:53:27.0 7:33 28 35 1 1
29 19 Jennifer Lamberg F 48 F4049 Eugene OR 2:55:41.0 2:55:41.0 7:39 29 35 8 10
30 2 Michelle Bosworth F 47 F4049 Eugene OR 2:55:43.0 2:55:43.0 7:39 30 35 9 10
31 14 Jessica Henley F 44 F4049 Eugene OR 2:55:44.0 2:55:44.0 7:39 31 35 10 10
32 52 Fabienne Dirksen F 39 F3039 Bend OR 3:02:15.0 3:02:15.0 7:56 32 35 1 1
33 20 Jules Lawnicki F 55 F5059 Eugene OR 3:52:07.0 3:52:07.0 10:06 33 35 11 13

Master's Men Results: 23K

Sort by  Gun Time Net Time
Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Place
Div
Total
1 23 Eric Martin M 53 M5059 Bend OR 1:02:29.6 1:02:29.6 2:44 1 44 1 9
2 15 Noel Johnson M 40 M4049 Portland OR 1:08:02.4 1:08:02.4 2:58 5 44 1 7
3 71 Dan Packman M 54 M5059 Bend OR 1:11:16.0 1:11:16.0 3:06 7 44 2 9
4 29 Bruce Pauly M 60 M6069 Pleasanton CA 1:13:21.0 1:13:21.0 3:12 14 44 1 10
5 7 Shane Cochran M 40 M4049 Bend OR 1:14:42.0 1:14:42.0 3:15 15 44 2 7
6 38 Jason Tedrow M 45 M4049 Bend OR 1:19:27.0 1:19:27.0 3:28 17 44 3 7
7 60 Bob Madden M 60 M6069 Bend OR 1:20:23.0 1:20:23.0 3:30 18 44 2 10
8 59 Gene Hyde M 54 M5059 Bend OR 1:21:20.0 1:21:20.0 3:33 19 44 3 9
9 36 David Smullin M 65 M6069 Bend OR 1:23:02.0 1:23:02.0 3:37 21 44 3 10
10 54 Jason Duval M 49 M4049 Philomath OR 1:25:22.0 1:25:22.0 3:43 22 44 4 7
11 64 Edward Micek M 47 M4049 Bend OR 1:25:47.0 1:25:47.0 3:44 23 44 5 7
12 9 Greg Downing M 59 M5059 Corvallis OR 1:26:08.0 1:26:08.0 3:45 24 44 4 9
13 17 Ed Klotz M 59 M5059 Incline Village NV 1:33:35.0 1:33:35.0 4:05 27 44 5 9
14 28 Tom Opsal M 62 M6069 Springfield OR 1:36:52.0 1:36:52.0 4:13 29 44 4 10
15 1 Mike Bogar M 63 M6069 Milwaukie OR 1:39:53.0 1:39:53.0 4:21 30 44 5 10
16 43 Tim Beard M 51 M5059 Bend OR 1:40:45.0 1:40:45.0 4:23 31 44 6 9
17 5 Fred Christensen M 63 M6069 Bend OR 1:42:08.0 1:42:08.0 4:27 32 44 6 10
18 67 Rick Christensen M 65 M6069 Bend OR 1:42:11.0 1:42:11.0 4:27 33 44 7 10
19 37 John Stephenson M 56 M5059 Bend OR 1:43:08.0 1:43:08.0 4:30 34 44 7 9
20 48 Andy Conde M 54 M5059 Bend OR 1:44:04.0 1:44:04.0 4:32 35 44 8 9
21 33 Joshua Roering M 47 M4049 Eugene OR 1:49:10.0 1:49:10.0 4:45 36 44 6 7
22 47 Neil Brashnyk M 46 M4049 Portland OR 1:52:54.0 1:52:54.0 4:55 37 44 7 7
23 44 Lew Becker M 70 M7099 Bend OR 2:03:01.0 2:03:01.0 5:21 39 44 1 2
24 8 John Collins M 70 M7099 Bend OR 2:31:45.0 2:31:45.0 6:36 40 44 2 2
25 53 Mike Dirksen M 69 M6069 Bend OR 2:51:58.0 2:51:58.0 7:29 41 44 8 10

Master's Women Results: 23K

Sort by  Gun Time Net Time
Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Place
Div
Total
1 39 Mary Wellington F 48 F4049 Bend OR 1:20:28.0 1:20:28.0 3:30 1 35 1 10
2 50 Carolyn Daubeny F 54 F5059 Bend OR 1:21:26.0 1:21:26.0 3:33 2 35 1 13
3 10 Julie Downing F 52 F5059 Bend OR 1:25:23.0 1:25:23.0 3:43 3 35 2 13
4 61 Maria Madden F 63 F6069 Bend OR 1:27:31.0 1:27:31.0 3:49 6 35 1 1
5 45 Jennifer Bogle F 47 F4049 Bend OR 1:27:33.0 1:27:33.0 3:49 7 35 2 10
6 65 Kirsten Munck F 54 F5059 Bend OR 1:27:46.0 1:27:46.0 3:49 8 35 3 13
7 42 Cindy Beard F 51 F5059 Bend OR 1:36:45.0 1:36:45.0 4:13 10 35 4 13
8 41 Lisa Albanese F 40 F4049 Bend OR 1:36:53.0 1:36:53.0 4:13 11 35 3 10
9 22 Shannon Mara F 57 F5059 Bend OR 1:36:58.0 1:36:58.0 4:13 12 35 5 13
10 62 Monica McClain-Smith F 59 F5059 Bend OR 1:37:03.0 1:37:03.0 4:14 13 35 6 13
11 58 Renee Hamilton F 45 F4049 Bend OR 1:38:23.0 1:38:23.0 4:17 14 35 4 10
12 11 Dagmar Eriksson F 73 F7099 Bend OR 1:38:34.0 1:38:34.0 4:18 15 35 1 1
13 26 Amy Nary F 46 F4049 Bend OR 1:38:35.0 1:38:35.0 4:18 16 35 5 10
14 35 Kate Ryan F 52 F5059 Bend OR 1:59:41.0 1:59:41.0 5:13 19 35 7 13
15 46 Jennifer Brashnyk F 44 F4049 Portland OR 2:04:26.0 2:04:26.0 5:25 20 35 6 10
16 73 Keli Thomas F 58 F5059 Bend OR 2:05:17.0 2:05:17.0 5:27 21 35 8 13
17 24 Laurie Martin F 51 F5059 Bend OR 2:10:24.0 2:10:24.0 5:41 22 35 9 13
18 74 Hillary Newn F 43 F4049 Bend OR 2:25:42.0 2:25:42.0 6:21 26 35 7 10
19 80 Jen Christenson F 52 F5059 Eugene OR 2:42:04.0 2:42:04.0 7:03 27 35 10 13
20 19 Jennifer Lamberg F 48 F4049 Eugene OR 2:55:41.0 2:55:41.0 7:39 29 35 8 10
21 2 Michelle Bosworth F 47 F4049 Eugene OR 2:55:43.0 2:55:43.0 7:39 30 35 9 10
22 14 Jessica Henley F 44 F4049 Eugene OR 2:55:44.0 2:55:44.0 7:39 31 35 10 10
23 20 Jules Lawnicki F 55 F5059 Eugene OR 3:52:07.0 3:52:07.0 10:06 33 35 11 13