Overall Results: 10K

Sort by  Gun Time Net Time
Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Place
Div
Total
1 44 Jenn Randall F 27 F2529 Springfield OR 38:47.4 38:46.1 6:15 1 41 1 6
2 33 Ben Marean M 44 M4044 Eugene OR 40:29.0 40:27.9 6:31 1 44 1 7
3 31 Teja Kritika M 17 M1519 Eugene OR 41:15.2 41:14.0 6:39 2 44 1 3
4 32 Alexandra Laiblin F 23 F2024 Newport OR 42:33.1 42:31.7 6:51 2 41 1 3
5 188 Mark Stroble M 51 M5054 Sitka AK 47:12.6 47:08.3 7:36 3 44 1 6
6 165 Steve Walter M 54 M5054 Oakridge OR 48:29.3 48:28.4 7:49 4 44 2 6
7 10 Josiah Brown M 26 M2529 Glide OR 48:46.1 48:28.7 7:49 5 44 1 5
8 152 Kelly Henry M 43 M4044 Harrisburg OR 48:59.3 48:55.6 7:53 6 44 2 7
9 158 Michael Preinitz M 38 M3539 Eugene OR 49:58.1 49:56.8 8:03 7 44 1 5
10 3 Gary Bean M 47 M4549 Merlin OR 50:38.0 50:35.4 8:09 8 44 1 4
11 148 Jason Gast M 45 M4549 Eugene OR 50:57.1 50:49.3 8:11 9 44 2 4
12 185 Daniel Perry M 26 M2529 Harrisburg OR 51:35.6 51:31.4 8:18 10 44 2 5
13 154 Neal Jacobson M 45 M4549 Eugene OR 51:46.2 51:41.8 8:20 11 44 3 4
14 19 Dennis Garboden M 53 M5054 Eugene OR 52:55.0 52:51.6 8:31 12 44 3 6
15 186 Karla Snyder F 46 F4549 Creswell OR 53:09.2 53:04.3 8:33 3 41 1 8
16 9 John Brewer M 38 M3539 Springfield OR 53:27.5 53:15.1 8:35 13 44 2 5
17 1 Jackson Bagley-Bonner M 28 M2529 Junction City OR 53:25.2 53:25.2 8:36 14 44 3 5
18 30 Dane Kokkeler M 13 M1114 Junction City OR 53:43.6 53:39.9 8:39 15 44 1 1
19 163 Anthony Veltri M 41 M4044 Corvallis OR 53:54.5 53:44.5 8:39 16 44 3 7
20 52 Joshua Thompson M 29 M2529 Salem OR 54:09.5 53:53.7 8:41 17 44 4 5
21 36 Chelsea Millan F 26 F2529 Eugene OR 54:09.1 54:06.8 8:43 4 41 2 6
22 21 Jessica Glaeser F 26 F2529 Eugene OR 54:54.7 54:34.7 8:48 5 41 3 6
23 168 Todd Yee M 39 M3539 Corvallis OR 54:47.9 54:37.7 8:48 18 44 3 5
24 51 Simon Thaler M 51 M5054 Eugene OR 55:07.0 54:53.4 8:51 19 44 4 6
25 164 Brian Wakefield M 40 M4044 Junction City OR 55:24.9 55:15.9 8:54 20 44 4 7
26 12 Robert Carey M 64 M6064 Eugene OR 55:46.7 55:35.8 8:57 21 44 1 4
27 18 Brandon Floeck M 35 M3539 Marcola OR 55:59.5 55:35.9 8:57 22 44 4 5
28 153 Amanda Husted F 34 F3034 Eugene OR 56:20.9 56:15.7 9:04 6 41 1 7
29 49 Jeff Rusow M 63 M6064 Springfield OR 56:32.6 56:26.1 9:05 23 44 2 4
30 162 Trevor Steele M 33 M3034 Eugene OR 56:36.3 56:30.8 9:06 24 44 1 1
31 182 Jacob Brown M 29 M2529 Glide OR 56:55.6 56:37.9 9:07 25 44 5 5
32 167 Rayna Wilde F 42 F4044 Pleasant Hill OR 57:03.9 56:56.2 9:10 7 41 1 5
33 147 Angila Franklin F 38 F3539 Springfield OR 57:12.1 57:05.5 9:12 8 41 1 5
34 14 Elena Delgado Vazquez F 30 F3034 Eugene OR 57:28.5 57:21.9 9:14 9 41 2 7
35 13 Stephanie Crownover F 33 F3034 Springfield OR 57:50.9 57:47.7 9:19 10 41 3 7
36 24 Robert Gustafson M 66 M6569 Eugene OR 58:33.8 58:28.3 9:25 26 44 1 2
37 15 Bryan Dondero M 41 M4044 Eugene OR 58:50.4 58:37.0 9:26 27 44 5 7
38 40 Joshua Perry M 24 M2024 Salem OR 59:30.5 59:21.5 9:34 28 44 1 1
39 29 Lisa Joye F 42 F4044 Eugene OR 59:43.0 59:35.7 9:36 11 41 2 5
40 184 Roger Nichols M 69 M6569 Dexter OR 59:46.2 59:40.7 9:37 29 44 2 2
41 38 Rebecca Nava F 28 F2529 Winchester OR 1:00:05.0 59:52.7 9:39 12 41 4 6
42 50 Katie Swank F 41 F4044 Eugene OR 1:00:10.2 1:00:02.1 9:40 13 41 3 5
43 27 Jennifer Hehnke F 40 F4044 Eugene OR 1:00:12.5 1:00:05.8 9:41 14 41 4 5
44 55 Patricia Wiskow F 31 F3034 Eugene OR 1:00:52.6 1:00:47.3 9:47 15 41 4 7
45 26 Rachel Harris F 27 F2529 Eugene OR 1:01:00.2 1:00:54.9 9:49 16 41 5 6
46 187 Corey Spencer M 43 M4044 Eugene OR 1:01:12.7 1:00:59.0 9:49 30 44 6 7
47 155 Gina Olson F 46 F4549 Eugene OR 1:01:48.1 1:01:36.4 9:55 17 41 2 8
48 34 Laurel Mathiesen F 30 F3034 Eugene OR 1:01:46.5 1:01:38.8 9:56 18 41 5 7
49 4 Julie Bean F 46 F4549 Merlin OR 1:01:52.6 1:01:49.3 9:57 19 41 3 8
50 48 Mac Ruiz M 8 M0110 Eugene OR 1:03:58.0 1:03:41.1 10:15 31 44 1 1
51 28 Holly Jewkes F 46 F4549 Springfield OR 1:04:08.7 1:03:53.9 10:17 20 41 4 8
52 150 John Hall M 62 M6064 Eugene OR 1:04:04.3 1:03:54.3 10:18 32 44 3 4
53 53 Danielle Vinson F 29 F2529 Eugene OR 1:04:30.6 1:04:21.7 10:22 21 41 6 6
54 41 Steve Perry M 57 M5559 Coburg OR 1:05:21.9 1:05:13.2 10:30 33 44 1 3
55 35 Keith McConnell M 75 M7579 Eugene OR 1:06:11.2 1:05:55.1 10:37 34 44 1 1
56 22 Danuta Greblowska F 37 F3539 Eugene OR 1:06:39.4 1:06:28.4 10:42 22 41 2 5
57 45 Jennifer Reynolds F 47 F4549 Eugene OR 1:06:41.0 1:06:28.7 10:42 23 41 5 8
58 54 Matt Wenska M 44 M4044 Eugene OR 1:06:44.8 1:06:32.8 10:43 35 44 7 7
59 17 Emily Fitch F 24 F2024 Corvallis OR 1:06:46.2 1:06:33.6 10:43 24 41 2 3
60 7 John Bowden M 60 M6064 Eugene OR 1:08:19.2 1:08:04.6 10:58 36 44 4 4
61 151 Craig Hass M 47 M4549 Springfield OR 1:08:59.3 1:08:52.3 11:06 37 44 4 4
62 183 Ronald Neumann M 57 M5559 Eugene OR 1:10:46.9 1:10:21.1 11:20 38 44 2 3
63 16 Devin Ellis F 24 F2024 Salem OR 1:11:28.3 1:11:12.8 11:28 25 41 3 3
64 5 Kate Becker F 36 F3539 Eugene OR 1:13:14.8 1:12:52.4 11:44 26 41 3 5
65 47 Stephanie V Richichi F 47 F4549 Eugene OR 1:13:15.3 1:12:59.7 11:45 27 41 6 8
66 161 Piper Ruiz F 34 F3034 Eugene OR 1:13:43.6 1:13:31.1 11:50 28 41 6 7
67 11 Mary Brown F 56 F5559 Glide OR 1:14:19.4 1:14:00.6 11:55 29 41 1 2
68 166 Elisa Weber F 46 F4549 Eugene OR 1:16:28.9 1:16:09.2 12:16 30 41 7 8
69 146 Franklin Bender M 53 M5054 Eugene OR 1:16:29.5 1:16:10.5 12:16 39 44 5 6
70 46 Michael Richardson M 55 M5559 Eugene OR 1:19:43.7 1:19:29.8 12:48 40 44 3 3
71 8 Angela Brewer F 39 F3539 Springfield OR 1:19:57.7 1:19:34.3 12:49 31 41 4 5
72 160 Sena Richichi F 47 F4549 Eugene OR 1:22:06.2 1:21:48.7 13:10 32 41 8 8
73 6 Caitlin Benavides F 41 F4044 Eugene OR 1:22:07.8 1:21:51.0 13:11 33 41 5 5
74 156 Becky Perez F 51 F5054 Eugene OR 1:23:41.7 1:23:23.9 13:26 34 41 1 1
75 157 Mario B Perez M 51 M5054 Eugene OR 1:23:43.1 1:23:25.1 13:26 41 44 6 6
76 25 Soren Gustafson M 15 M1519 Eugene OR 1:31:13.3 1:31:13.3 14:41 42 44 2 3
77 159 Aaron Price M 39 M3539 Eugene OR 1:32:37.4 1:32:13.4 14:51 43 44 5 5
78 149 Rosemary Gording F 39 F3539 Eugene OR 1:32:38.1 1:32:15.9 14:51 35 41 5 5
79 20 Barbara Gaston F 65 F6569 Eugene OR 1:44:26.4 1:44:26.4 16:49 36 41 1 3
80 23 Eamon Gustafson M 15 M1519 Eugene OR 1:44:26.6 1:44:26.6 16:49 44 44 3 3
81 37 Dorene Morris F 65 F6569 Eugene OR 1:45:39.0 1:45:18.8 16:57 37 41 2 3

Men Results: 10K

Sort by  Gun Time Net Time
Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Place
Div
Total
1 33 Ben Marean M 44 M4044 Eugene OR 40:29.0 40:27.9 6:31 1 44 1 7
2 31 Teja Kritika M 17 M1519 Eugene OR 41:15.2 41:14.0 6:39 2 44 1 3
3 188 Mark Stroble M 51 M5054 Sitka AK 47:12.6 47:08.3 7:36 3 44 1 6
4 165 Steve Walter M 54 M5054 Oakridge OR 48:29.3 48:28.4 7:49 4 44 2 6
5 10 Josiah Brown M 26 M2529 Glide OR 48:46.1 48:28.7 7:49 5 44 1 5
6 152 Kelly Henry M 43 M4044 Harrisburg OR 48:59.3 48:55.6 7:53 6 44 2 7
7 158 Michael Preinitz M 38 M3539 Eugene OR 49:58.1 49:56.8 8:03 7 44 1 5
8 3 Gary Bean M 47 M4549 Merlin OR 50:38.0 50:35.4 8:09 8 44 1 4
9 148 Jason Gast M 45 M4549 Eugene OR 50:57.1 50:49.3 8:11 9 44 2 4
10 185 Daniel Perry M 26 M2529 Harrisburg OR 51:35.6 51:31.4 8:18 10 44 2 5
11 154 Neal Jacobson M 45 M4549 Eugene OR 51:46.2 51:41.8 8:20 11 44 3 4
12 19 Dennis Garboden M 53 M5054 Eugene OR 52:55.0 52:51.6 8:31 12 44 3 6
13 9 John Brewer M 38 M3539 Springfield OR 53:27.5 53:15.1 8:35 13 44 2 5
14 1 Jackson Bagley-Bonner M 28 M2529 Junction City OR 53:25.2 53:25.2 8:36 14 44 3 5
15 30 Dane Kokkeler M 13 M1114 Junction City OR 53:43.6 53:39.9 8:39 15 44 1 1
16 163 Anthony Veltri M 41 M4044 Corvallis OR 53:54.5 53:44.5 8:39 16 44 3 7
17 52 Joshua Thompson M 29 M2529 Salem OR 54:09.5 53:53.7 8:41 17 44 4 5
18 168 Todd Yee M 39 M3539 Corvallis OR 54:47.9 54:37.7 8:48 18 44 3 5
19 51 Simon Thaler M 51 M5054 Eugene OR 55:07.0 54:53.4 8:51 19 44 4 6
20 164 Brian Wakefield M 40 M4044 Junction City OR 55:24.9 55:15.9 8:54 20 44 4 7
21 12 Robert Carey M 64 M6064 Eugene OR 55:46.7 55:35.8 8:57 21 44 1 4
22 18 Brandon Floeck M 35 M3539 Marcola OR 55:59.5 55:35.9 8:57 22 44 4 5
23 49 Jeff Rusow M 63 M6064 Springfield OR 56:32.6 56:26.1 9:05 23 44 2 4
24 162 Trevor Steele M 33 M3034 Eugene OR 56:36.3 56:30.8 9:06 24 44 1 1
25 182 Jacob Brown M 29 M2529 Glide OR 56:55.6 56:37.9 9:07 25 44 5 5
26 24 Robert Gustafson M 66 M6569 Eugene OR 58:33.8 58:28.3 9:25 26 44 1 2
27 15 Bryan Dondero M 41 M4044 Eugene OR 58:50.4 58:37.0 9:26 27 44 5 7
28 40 Joshua Perry M 24 M2024 Salem OR 59:30.5 59:21.5 9:34 28 44 1 1
29 184 Roger Nichols M 69 M6569 Dexter OR 59:46.2 59:40.7 9:37 29 44 2 2
30 187 Corey Spencer M 43 M4044 Eugene OR 1:01:12.7 1:00:59.0 9:49 30 44 6 7
31 48 Mac Ruiz M 8 M0110 Eugene OR 1:03:58.0 1:03:41.1 10:15 31 44 1 1
32 150 John Hall M 62 M6064 Eugene OR 1:04:04.3 1:03:54.3 10:18 32 44 3 4
33 41 Steve Perry M 57 M5559 Coburg OR 1:05:21.9 1:05:13.2 10:30 33 44 1 3
34 35 Keith McConnell M 75 M7579 Eugene OR 1:06:11.2 1:05:55.1 10:37 34 44 1 1
35 54 Matt Wenska M 44 M4044 Eugene OR 1:06:44.8 1:06:32.8 10:43 35 44 7 7
36 7 John Bowden M 60 M6064 Eugene OR 1:08:19.2 1:08:04.6 10:58 36 44 4 4
37 151 Craig Hass M 47 M4549 Springfield OR 1:08:59.3 1:08:52.3 11:06 37 44 4 4
38 183 Ronald Neumann M 57 M5559 Eugene OR 1:10:46.9 1:10:21.1 11:20 38 44 2 3
39 146 Franklin Bender M 53 M5054 Eugene OR 1:16:29.5 1:16:10.5 12:16 39 44 5 6
40 46 Michael Richardson M 55 M5559 Eugene OR 1:19:43.7 1:19:29.8 12:48 40 44 3 3
41 157 Mario B Perez M 51 M5054 Eugene OR 1:23:43.1 1:23:25.1 13:26 41 44 6 6
42 25 Soren Gustafson M 15 M1519 Eugene OR 1:31:13.3 1:31:13.3 14:41 42 44 2 3
43 159 Aaron Price M 39 M3539 Eugene OR 1:32:37.4 1:32:13.4 14:51 43 44 5 5
44 23 Eamon Gustafson M 15 M1519 Eugene OR 1:44:26.6 1:44:26.6 16:49 44 44 3 3

Women Results: 10K

Sort by  Gun Time Net Time
Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Place
Div
Total
1 44 Jenn Randall F 27 F2529 Springfield OR 38:47.4 38:46.1 6:15 1 41 1 6
2 32 Alexandra Laiblin F 23 F2024 Newport OR 42:33.1 42:31.7 6:51 2 41 1 3
3 186 Karla Snyder F 46 F4549 Creswell OR 53:09.2 53:04.3 8:33 3 41 1 8
4 36 Chelsea Millan F 26 F2529 Eugene OR 54:09.1 54:06.8 8:43 4 41 2 6
5 21 Jessica Glaeser F 26 F2529 Eugene OR 54:54.7 54:34.7 8:48 5 41 3 6
6 153 Amanda Husted F 34 F3034 Eugene OR 56:20.9 56:15.7 9:04 6 41 1 7
7 167 Rayna Wilde F 42 F4044 Pleasant Hill OR 57:03.9 56:56.2 9:10 7 41 1 5
8 147 Angila Franklin F 38 F3539 Springfield OR 57:12.1 57:05.5 9:12 8 41 1 5
9 14 Elena Delgado Vazquez F 30 F3034 Eugene OR 57:28.5 57:21.9 9:14 9 41 2 7
10 13 Stephanie Crownover F 33 F3034 Springfield OR 57:50.9 57:47.7 9:19 10 41 3 7
11 29 Lisa Joye F 42 F4044 Eugene OR 59:43.0 59:35.7 9:36 11 41 2 5
12 38 Rebecca Nava F 28 F2529 Winchester OR 1:00:05.0 59:52.7 9:39 12 41 4 6
13 50 Katie Swank F 41 F4044 Eugene OR 1:00:10.2 1:00:02.1 9:40 13 41 3 5
14 27 Jennifer Hehnke F 40 F4044 Eugene OR 1:00:12.5 1:00:05.8 9:41 14 41 4 5
15 55 Patricia Wiskow F 31 F3034 Eugene OR 1:00:52.6 1:00:47.3 9:47 15 41 4 7
16 26 Rachel Harris F 27 F2529 Eugene OR 1:01:00.2 1:00:54.9 9:49 16 41 5 6
17 155 Gina Olson F 46 F4549 Eugene OR 1:01:48.1 1:01:36.4 9:55 17 41 2 8
18 34 Laurel Mathiesen F 30 F3034 Eugene OR 1:01:46.5 1:01:38.8 9:56 18 41 5 7
19 4 Julie Bean F 46 F4549 Merlin OR 1:01:52.6 1:01:49.3 9:57 19 41 3 8
20 28 Holly Jewkes F 46 F4549 Springfield OR 1:04:08.7 1:03:53.9 10:17 20 41 4 8
21 53 Danielle Vinson F 29 F2529 Eugene OR 1:04:30.6 1:04:21.7 10:22 21 41 6 6
22 22 Danuta Greblowska F 37 F3539 Eugene OR 1:06:39.4 1:06:28.4 10:42 22 41 2 5
23 45 Jennifer Reynolds F 47 F4549 Eugene OR 1:06:41.0 1:06:28.7 10:42 23 41 5 8
24 17 Emily Fitch F 24 F2024 Corvallis OR 1:06:46.2 1:06:33.6 10:43 24 41 2 3
25 16 Devin Ellis F 24 F2024 Salem OR 1:11:28.3 1:11:12.8 11:28 25 41 3 3
26 5 Kate Becker F 36 F3539 Eugene OR 1:13:14.8 1:12:52.4 11:44 26 41 3 5
27 47 Stephanie V Richichi F 47 F4549 Eugene OR 1:13:15.3 1:12:59.7 11:45 27 41 6 8
28 161 Piper Ruiz F 34 F3034 Eugene OR 1:13:43.6 1:13:31.1 11:50 28 41 6 7
29 11 Mary Brown F 56 F5559 Glide OR 1:14:19.4 1:14:00.6 11:55 29 41 1 2
30 166 Elisa Weber F 46 F4549 Eugene OR 1:16:28.9 1:16:09.2 12:16 30 41 7 8
31 8 Angela Brewer F 39 F3539 Springfield OR 1:19:57.7 1:19:34.3 12:49 31 41 4 5
32 160 Sena Richichi F 47 F4549 Eugene OR 1:22:06.2 1:21:48.7 13:10 32 41 8 8
33 6 Caitlin Benavides F 41 F4044 Eugene OR 1:22:07.8 1:21:51.0 13:11 33 41 5 5
34 156 Becky Perez F 51 F5054 Eugene OR 1:23:41.7 1:23:23.9 13:26 34 41 1 1
35 149 Rosemary Gording F 39 F3539 Eugene OR 1:32:38.1 1:32:15.9 14:51 35 41 5 5
36 20 Barbara Gaston F 65 F6569 Eugene OR 1:44:26.4 1:44:26.4 16:49 36 41 1 3
37 37 Dorene Morris F 65 F6569 Eugene OR 1:45:39.0 1:45:18.8 16:57 37 41 2 3

Master's Men Results: 10K

Sort by  Gun Time Net Time
Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Place
Div
Total
1 33 Ben Marean M 44 M4044 Eugene OR 40:29.0 40:27.9 6:31 1 44 1 7
2 188 Mark Stroble M 51 M5054 Sitka AK 47:12.6 47:08.3 7:36 3 44 1 6
3 165 Steve Walter M 54 M5054 Oakridge OR 48:29.3 48:28.4 7:49 4 44 2 6
4 152 Kelly Henry M 43 M4044 Harrisburg OR 48:59.3 48:55.6 7:53 6 44 2 7
5 3 Gary Bean M 47 M4549 Merlin OR 50:38.0 50:35.4 8:09 8 44 1 4
6 148 Jason Gast M 45 M4549 Eugene OR 50:57.1 50:49.3 8:11 9 44 2 4
7 154 Neal Jacobson M 45 M4549 Eugene OR 51:46.2 51:41.8 8:20 11 44 3 4
8 19 Dennis Garboden M 53 M5054 Eugene OR 52:55.0 52:51.6 8:31 12 44 3 6
9 163 Anthony Veltri M 41 M4044 Corvallis OR 53:54.5 53:44.5 8:39 16 44 3 7
10 51 Simon Thaler M 51 M5054 Eugene OR 55:07.0 54:53.4 8:51 19 44 4 6
11 164 Brian Wakefield M 40 M4044 Junction City OR 55:24.9 55:15.9 8:54 20 44 4 7
12 12 Robert Carey M 64 M6064 Eugene OR 55:46.7 55:35.8 8:57 21 44 1 4
13 49 Jeff Rusow M 63 M6064 Springfield OR 56:32.6 56:26.1 9:05 23 44 2 4
14 24 Robert Gustafson M 66 M6569 Eugene OR 58:33.8 58:28.3 9:25 26 44 1 2
15 15 Bryan Dondero M 41 M4044 Eugene OR 58:50.4 58:37.0 9:26 27 44 5 7
16 184 Roger Nichols M 69 M6569 Dexter OR 59:46.2 59:40.7 9:37 29 44 2 2
17 187 Corey Spencer M 43 M4044 Eugene OR 1:01:12.7 1:00:59.0 9:49 30 44 6 7
18 150 John Hall M 62 M6064 Eugene OR 1:04:04.3 1:03:54.3 10:18 32 44 3 4
19 41 Steve Perry M 57 M5559 Coburg OR 1:05:21.9 1:05:13.2 10:30 33 44 1 3
20 35 Keith McConnell M 75 M7579 Eugene OR 1:06:11.2 1:05:55.1 10:37 34 44 1 1
21 54 Matt Wenska M 44 M4044 Eugene OR 1:06:44.8 1:06:32.8 10:43 35 44 7 7
22 7 John Bowden M 60 M6064 Eugene OR 1:08:19.2 1:08:04.6 10:58 36 44 4 4
23 151 Craig Hass M 47 M4549 Springfield OR 1:08:59.3 1:08:52.3 11:06 37 44 4 4
24 183 Ronald Neumann M 57 M5559 Eugene OR 1:10:46.9 1:10:21.1 11:20 38 44 2 3
25 146 Franklin Bender M 53 M5054 Eugene OR 1:16:29.5 1:16:10.5 12:16 39 44 5 6
26 46 Michael Richardson M 55 M5559 Eugene OR 1:19:43.7 1:19:29.8 12:48 40 44 3 3
27 157 Mario B Perez M 51 M5054 Eugene OR 1:23:43.1 1:23:25.1 13:26 41 44 6 6

Master's Women Results: 10K

Sort by  Gun Time Net Time
Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Place
Div
Total
1 186 Karla Snyder F 46 F4549 Creswell OR 53:09.2 53:04.3 8:33 3 41 1 8
2 167 Rayna Wilde F 42 F4044 Pleasant Hill OR 57:03.9 56:56.2 9:10 7 41 1 5
3 29 Lisa Joye F 42 F4044 Eugene OR 59:43.0 59:35.7 9:36 11 41 2 5
4 50 Katie Swank F 41 F4044 Eugene OR 1:00:10.2 1:00:02.1 9:40 13 41 3 5
5 27 Jennifer Hehnke F 40 F4044 Eugene OR 1:00:12.5 1:00:05.8 9:41 14 41 4 5
6 155 Gina Olson F 46 F4549 Eugene OR 1:01:48.1 1:01:36.4 9:55 17 41 2 8
7 4 Julie Bean F 46 F4549 Merlin OR 1:01:52.6 1:01:49.3 9:57 19 41 3 8
8 28 Holly Jewkes F 46 F4549 Springfield OR 1:04:08.7 1:03:53.9 10:17 20 41 4 8
9 45 Jennifer Reynolds F 47 F4549 Eugene OR 1:06:41.0 1:06:28.7 10:42 23 41 5 8
10 47 Stephanie V Richichi F 47 F4549 Eugene OR 1:13:15.3 1:12:59.7 11:45 27 41 6 8
11 11 Mary Brown F 56 F5559 Glide OR 1:14:19.4 1:14:00.6 11:55 29 41 1 2
12 166 Elisa Weber F 46 F4549 Eugene OR 1:16:28.9 1:16:09.2 12:16 30 41 7 8
13 160 Sena Richichi F 47 F4549 Eugene OR 1:22:06.2 1:21:48.7 13:10 32 41 8 8
14 6 Caitlin Benavides F 41 F4044 Eugene OR 1:22:07.8 1:21:51.0 13:11 33 41 5 5
15 156 Becky Perez F 51 F5054 Eugene OR 1:23:41.7 1:23:23.9 13:26 34 41 1 1
16 20 Barbara Gaston F 65 F6569 Eugene OR 1:44:26.4 1:44:26.4 16:49 36 41 1 3
17 37 Dorene Morris F 65 F6569 Eugene OR 1:45:39.0 1:45:18.8 16:57 37 41 2 3