Overall Results: 15K - Split 1

Place Bib First Last Sex Age Div City State Split 1
1 528 Matt Dodd M 36 M3539 Eugene OR 8:29.3
2 582 Jax Martin M 15 M1519 Eugene OR 8:56.1
3 620 Jesse Shaneyfelt M 21 M2024 Eugene OR 9:09.5
4 692 Tim Cheek M 44 M4044 Harrisburg OR 9:22.9
5 540 Charlie Fox F 56 F5559 Junction City OR 10:33.7
6 658 Ashley Conklin M 51 M5054 Eugene OR 10:46.4
7 557 Joseph Jj Herrera M 11 M1114 Salem OR 10:56.2
8 537 Florencio Flores M 40 M4044 Eugene OR 10:57.0
9 560 Gabby Hobson F 21 F2024 Coos Bay OR 11:08.8
10 518 Jesus Cortez M 48 M4549 Roseburg OR 11:15.8
11 656 Jeffrye Barbisan M 61 M6064 Eugene OR 11:21.1
12 617 Huston Rice M 57 M5559 Vancouver WA 11:42.2
13 527 Alison Dodd F 32 F3034 Eugene OR 12:05.9
14 568 Lyn Jost F 55 F5559 Eugene OR 12:11.2
15 618 Ruth Rice F 57 F5559 Vancouver WA 12:16.0
16 626 Emily Stadler F 26 F2529 Beaverton OR 12:26.5
17 541 Sean Fox M 55 M5559 Portland OR 12:28.1
18 511 Justine Carmine F 32 F3034 Portland OR 12:42.1
19 657 Natasha Colson F 29 F2529 Eugene OR 12:54.7
20 638 Matthew Warner M 40 M4044 Springfield OR 12:58.1
21 534 Brad Ferguson M 30 M3034 Eugene OR 12:58.7
22 674 Laura Thibault F 32 F3034 Eugene OR 13:08.8
23 663 Becca Henry F 47 F4549 Eugene OR 13:15.3
24 554 Arvilla Hayden F 33 F3034 Eugene OR 13:31.1
25 604 Julie Phillippe F 28 F2529 Eugene OR 13:40.4
26 532 Betsy Espinoza F 32 F3034 Eugene OR 13:42.6
27 595 Andrea Morris F 38 F3539 Eugene OR 13:42.2
28 608 Frank Ratti M 70 M7074 Eugene OR 13:45.9
29 578 Annie Ley F 60 F6064 Bozeman MT 13:57.9
30 645 Zachary Wheeler M 34 M3034 Ridgefield WA 14:06.5
31 574 Margaret Lara F 48 F4549 Eugene OR 14:20.6
32 569 Josh Karch M 27 M2529 Portland OR 14:20.9
33 644 Hillary Wheeler F 30 F3034 Ridgefield WA 14:29.9
34 507 Michael Bohl M 39 M3539 Eugene OR 14:36.7
35 506 Jonette Bohl F 41 F4044 Eugene OR 14:38.7
36 619 Timothy Romanowski M 46 M4549 Albany OR 14:41.4
37 651 Santa Zepeda Medina F 31 F3034 Salem OR 15:42.3
38 866 Bridget Byfield F 61 F6064 Eugene OR 16:18.7
39 865 Nan Silver F 62 F6064 Eugene OR 16:20.2
40 650 Lauri Ynoemoto F 59 F5559 Portland OR 17:25.3
41 523 Barbara Davis F 69 F6569 Philomath OR 23:28.8
42 563 Heather Jammeh F 50 F5054 Eugene OR 23:32.3

Overall Results: 15K - Split 2

Place Bib First Last Sex Age Div City State Split 2
1 528 Matt Dodd M 36 M3539 Eugene OR 17:24.4
2 620 Jesse Shaneyfelt M 21 M2024 Eugene OR 18:50.2
3 692 Tim Cheek M 44 M4044 Harrisburg OR 19:05.8
4 582 Jax Martin M 15 M1519 Eugene OR 19:19.2
5 658 Ashley Conklin M 51 M5054 Eugene OR 21:57.3
6 540 Charlie Fox F 56 F5559 Junction City OR 21:58.9
7 560 Gabby Hobson F 21 F2024 Coos Bay OR 22:15.2
8 518 Jesus Cortez M 48 M4549 Roseburg OR 22:18.7
9 557 Joseph Jj Herrera M 11 M1114 Salem OR 22:38.1
10 537 Florencio Flores M 40 M4044 Eugene OR 22:40.5
11 656 Jeffrye Barbisan M 61 M6064 Eugene OR 23:07.8
12 617 Huston Rice M 57 M5559 Vancouver WA 23:26.7
13 568 Lyn Jost F 55 F5559 Eugene OR 24:04.2
14 618 Ruth Rice F 57 F5559 Vancouver WA 24:33.6
15 527 Alison Dodd F 32 F3034 Eugene OR 24:57.5
16 541 Sean Fox M 55 M5559 Portland OR 25:09.4
17 638 Matthew Warner M 40 M4044 Springfield OR 26:09.0
18 626 Emily Stadler F 26 F2529 Beaverton OR 26:10.3
19 674 Laura Thibault F 32 F3034 Eugene OR 26:12.0
20 534 Brad Ferguson M 30 M3034 Eugene OR 26:15.7
21 511 Justine Carmine F 32 F3034 Portland OR 26:22.8
22 657 Natasha Colson F 29 F2529 Eugene OR 26:37.8
23 663 Becca Henry F 47 F4549 Eugene OR 26:41.7
24 604 Julie Phillippe F 28 F2529 Eugene OR 27:00.7
25 532 Betsy Espinoza F 32 F3034 Eugene OR 27:01.8
26 595 Andrea Morris F 38 F3539 Eugene OR 27:01.1
27 554 Arvilla Hayden F 33 F3034 Eugene OR 27:18.1
28 608 Frank Ratti M 70 M7074 Eugene OR 27:50.5
29 574 Margaret Lara F 48 F4549 Eugene OR 28:16.6
30 578 Annie Ley F 60 F6064 Bozeman MT 28:40.8
31 645 Zachary Wheeler M 34 M3034 Ridgefield WA 28:41.5
32 644 Hillary Wheeler F 30 F3034 Ridgefield WA 29:05.7
33 507 Michael Bohl M 39 M3539 Eugene OR 29:45.2
34 506 Jonette Bohl F 41 F4044 Eugene OR 29:47.7
35 619 Timothy Romanowski M 46 M4549 Albany OR 30:01.3
36 569 Josh Karch M 27 M2529 Portland OR 30:20.5
37 651 Santa Zepeda Medina F 31 F3034 Salem OR 31:43.0
38 866 Bridget Byfield F 61 F6064 Eugene OR 32:43.1
39 865 Nan Silver F 62 F6064 Eugene OR 32:45.6
40 650 Lauri Ynoemoto F 59 F5559 Portland OR 35:06.4
41 523 Barbara Davis F 69 F6569 Philomath OR 49:53.3
42 563 Heather Jammeh F 50 F5054 Eugene OR 49:53.4

Overall Results: 15K - Split 3

Place Bib First Last Sex Age Div City State Split 3
1 528 Matt Dodd M 36 M3539 Eugene OR 26:27.5
2 692 Tim Cheek M 44 M4044 Harrisburg OR 28:57.1
3 620 Jesse Shaneyfelt M 21 M2024 Eugene OR 29:20.0
4 582 Jax Martin M 15 M1519 Eugene OR 29:21.8
5 658 Ashley Conklin M 51 M5054 Eugene OR 33:19.8
6 540 Charlie Fox F 56 F5559 Junction City OR 33:26.7
7 560 Gabby Hobson F 21 F2024 Coos Bay OR 33:38.6
8 557 Joseph Jj Herrera M 11 M1114 Salem OR 34:51.7
9 537 Florencio Flores M 40 M4044 Eugene OR 35:01.1
10 656 Jeffrye Barbisan M 61 M6064 Eugene OR 35:18.4
11 617 Huston Rice M 57 M5559 Vancouver WA 35:25.6
12 568 Lyn Jost F 55 F5559 Eugene OR 36:39.0
13 618 Ruth Rice F 57 F5559 Vancouver WA 37:00.3
14 541 Sean Fox M 55 M5559 Portland OR 37:55.4
15 527 Alison Dodd F 32 F3034 Eugene OR 38:44.5
16 674 Laura Thibault F 32 F3034 Eugene OR 39:23.1
17 638 Matthew Warner M 40 M4044 Springfield OR 39:35.2
18 626 Emily Stadler F 26 F2529 Beaverton OR 40:13.9
19 663 Becca Henry F 47 F4549 Eugene OR 40:13.8
20 604 Julie Phillippe F 28 F2529 Eugene OR 40:28.5
21 595 Andrea Morris F 38 F3539 Eugene OR 40:30.2
22 532 Betsy Espinoza F 32 F3034 Eugene OR 40:31.1
23 511 Justine Carmine F 32 F3034 Portland OR 40:49.1
24 657 Natasha Colson F 29 F2529 Eugene OR 40:53.2
25 554 Arvilla Hayden F 33 F3034 Eugene OR 41:05.8
26 608 Frank Ratti M 70 M7074 Eugene OR 42:08.5
27 574 Margaret Lara F 48 F4549 Eugene OR 42:41.5
28 578 Annie Ley F 60 F6064 Bozeman MT 43:21.3
29 644 Hillary Wheeler F 30 F3034 Ridgefield WA 43:26.3
30 645 Zachary Wheeler M 34 M3034 Ridgefield WA 43:39.9
31 619 Timothy Romanowski M 46 M4549 Albany OR 44:50.4
32 507 Michael Bohl M 39 M3539 Eugene OR 45:08.9
33 506 Jonette Bohl F 41 F4044 Eugene OR 45:12.4
34 651 Santa Zepeda Medina F 31 F3034 Salem OR 48:30.6
35 866 Bridget Byfield F 61 F6064 Eugene OR 49:32.4
36 569 Josh Karch M 27 M2529 Portland OR 49:33.0
37 865 Nan Silver F 62 F6064 Eugene OR 49:34.4
38 650 Lauri Ynoemoto F 59 F5559 Portland OR 53:06.3
39 523 Barbara Davis F 69 F6569 Philomath OR 1:14:50.3
40 563 Heather Jammeh F 50 F5054 Eugene OR 1:14:50.9

Overall Results: 15K - Split 4

Place Bib First Last Sex Age Div City State Split 4
1 528 Matt Dodd M 36 M3539 Eugene OR 35:49.6
2 692 Tim Cheek M 44 M4044 Harrisburg OR 38:47.8
3 620 Jesse Shaneyfelt M 21 M2024 Eugene OR 39:27.8
4 582 Jax Martin M 15 M1519 Eugene OR 39:30.1
5 560 Gabby Hobson F 21 F2024 Coos Bay OR 44:52.6
6 540 Charlie Fox F 56 F5559 Junction City OR 45:01.1
7 658 Ashley Conklin M 51 M5054 Eugene OR 45:09.7
8 557 Joseph Jj Herrera M 11 M1114 Salem OR 47:06.0
9 617 Huston Rice M 57 M5559 Vancouver WA 47:20.7
10 537 Florencio Flores M 40 M4044 Eugene OR 47:21.2
11 656 Jeffrye Barbisan M 61 M6064 Eugene OR 47:24.5
12 568 Lyn Jost F 55 F5559 Eugene OR 49:20.1
13 618 Ruth Rice F 57 F5559 Vancouver WA 49:37.4
14 541 Sean Fox M 55 M5559 Portland OR 50:59.6
15 674 Laura Thibault F 32 F3034 Eugene OR 52:24.6
16 638 Matthew Warner M 40 M4044 Springfield OR 52:55.2
17 527 Alison Dodd F 32 F3034 Eugene OR 53:39.9
18 663 Becca Henry F 47 F4549 Eugene OR 53:51.7
19 604 Julie Phillippe F 28 F2529 Eugene OR 53:53.8
20 595 Andrea Morris F 38 F3539 Eugene OR 53:54.8
21 532 Betsy Espinoza F 32 F3034 Eugene OR 53:55.0
22 554 Arvilla Hayden F 33 F3034 Eugene OR 54:57.5
23 657 Natasha Colson F 29 F2529 Eugene OR 55:15.4
24 511 Justine Carmine F 32 F3034 Portland OR 55:52.3
25 608 Frank Ratti M 70 M7074 Eugene OR 56:36.4
26 645 Zachary Wheeler M 34 M3034 Ridgefield WA 57:33.8
27 574 Margaret Lara F 48 F4549 Eugene OR 57:34.1
28 644 Hillary Wheeler F 30 F3034 Ridgefield WA 57:56.9
29 578 Annie Ley F 60 F6064 Bozeman MT 58:06.8
30 626 Emily Stadler F 26 F2529 Beaverton OR 59:45.9
31 619 Timothy Romanowski M 46 M4549 Albany OR 59:52.5
32 507 Michael Bohl M 39 M3539 Eugene OR 1:00:20.7
33 506 Jonette Bohl F 41 F4044 Eugene OR 1:00:25.4
34 866 Bridget Byfield F 61 F6064 Eugene OR 1:06:16.9
35 865 Nan Silver F 62 F6064 Eugene OR 1:06:23.4
36 651 Santa Zepeda Medina F 31 F3034 Salem OR 1:06:55.9
37 650 Lauri Ynoemoto F 59 F5559 Portland OR 1:11:12.4
38 523 Barbara Davis F 69 F6569 Philomath OR 1:40:50.2
39 563 Heather Jammeh F 50 F5054 Eugene OR 1:40:50.4

Overall Results: 15K - Split 5

Place Bib First Last Sex Age Div City State Split 5
1 528 Matt Dodd M 36 M3539 Eugene OR 45:19.6
2 692 Tim Cheek M 44 M4044 Harrisburg OR 48:42.9
3 620 Jesse Shaneyfelt M 21 M2024 Eugene OR 49:27.7
4 582 Jax Martin M 15 M1519 Eugene OR 49:39.6
5 560 Gabby Hobson F 21 F2024 Coos Bay OR 55:55.7
6 540 Charlie Fox F 56 F5559 Junction City OR 56:49.0
7 658 Ashley Conklin M 51 M5054 Eugene OR 57:27.5
8 617 Huston Rice M 57 M5559 Vancouver WA 59:12.7
9 557 Joseph Jj Herrera M 11 M1114 Salem OR 59:23.4
10 656 Jeffrye Barbisan M 61 M6064 Eugene OR 59:46.4
11 537 Florencio Flores M 40 M4044 Eugene OR 1:00:15.3
12 568 Lyn Jost F 55 F5559 Eugene OR 1:02:07.3
13 618 Ruth Rice F 57 F5559 Vancouver WA 1:02:24.5
14 541 Sean Fox M 55 M5559 Portland OR 1:04:08.8
15 674 Laura Thibault F 32 F3034 Eugene OR 1:05:37.4
16 638 Matthew Warner M 40 M4044 Springfield OR 1:06:02.9
17 663 Becca Henry F 47 F4549 Eugene OR 1:07:37.6
18 595 Andrea Morris F 38 F3539 Eugene OR 1:07:41.8
19 532 Betsy Espinoza F 32 F3034 Eugene OR 1:07:41.5
20 604 Julie Phillippe F 28 F2529 Eugene OR 1:07:41.0
21 527 Alison Dodd F 32 F3034 Eugene OR 1:08:37.2
22 554 Arvilla Hayden F 33 F3034 Eugene OR 1:08:41.7
23 657 Natasha Colson F 29 F2529 Eugene OR 1:10:09.1
24 511 Justine Carmine F 32 F3034 Portland OR 1:11:06.4
25 608 Frank Ratti M 70 M7074 Eugene OR 1:11:11.8
26 574 Margaret Lara F 48 F4549 Eugene OR 1:12:05.3
27 645 Zachary Wheeler M 34 M3034 Ridgefield WA 1:12:20.5
28 644 Hillary Wheeler F 30 F3034 Ridgefield WA 1:12:43.5
29 578 Annie Ley F 60 F6064 Bozeman MT 1:12:43.3
30 507 Michael Bohl M 39 M3539 Eugene OR 1:14:52.3
31 626 Emily Stadler F 26 F2529 Beaverton OR 1:15:07.1
32 619 Timothy Romanowski M 46 M4549 Albany OR 1:15:25.9
33 506 Jonette Bohl F 41 F4044 Eugene OR 1:15:54.6
34 866 Bridget Byfield F 61 F6064 Eugene OR 1:22:28.6
35 865 Nan Silver F 62 F6064 Eugene OR 1:24:02.4
36 651 Santa Zepeda Medina F 31 F3034 Salem OR 1:25:51.0
37 650 Lauri Ynoemoto F 59 F5559 Portland OR 1:29:52.0
38 523 Barbara Davis F 69 F6569 Philomath OR 2:06:29.0
39 563 Heather Jammeh F 50 F5054 Eugene OR 2:06:31.9

Overall Results: 15K - Split 6

Place Bib First Last Sex Age Div City State Split 6
1 528 Matt Dodd M 36 M3539 Eugene OR 55:01.5
2 692 Tim Cheek M 44 M4044 Harrisburg OR 58:44.6
3 620 Jesse Shaneyfelt M 21 M2024 Eugene OR 59:18.2
4 582 Jax Martin M 15 M1519 Eugene OR 59:28.1
5 560 Gabby Hobson F 21 F2024 Coos Bay OR 1:06:59.0
6 540 Charlie Fox F 56 F5559 Junction City OR 1:08:46.4
7 658 Ashley Conklin M 51 M5054 Eugene OR 1:09:13.3
8 617 Huston Rice M 57 M5559 Vancouver WA 1:10:36.7
9 557 Joseph Jj Herrera M 11 M1114 Salem OR 1:11:49.3
10 656 Jeffrye Barbisan M 61 M6064 Eugene OR 1:12:35.8
11 537 Florencio Flores M 40 M4044 Eugene OR 1:14:06.0
12 568 Lyn Jost F 55 F5559 Eugene OR 1:14:35.9
13 618 Ruth Rice F 57 F5559 Vancouver WA 1:15:11.0
14 541 Sean Fox M 55 M5559 Portland OR 1:17:02.1
15 674 Laura Thibault F 32 F3034 Eugene OR 1:18:22.8
16 638 Matthew Warner M 40 M4044 Springfield OR 1:18:27.6
17 604 Julie Phillippe F 28 F2529 Eugene OR 1:20:52.0
18 595 Andrea Morris F 38 F3539 Eugene OR 1:20:52.6
19 532 Betsy Espinoza F 32 F3034 Eugene OR 1:20:53.5
20 663 Becca Henry F 47 F4549 Eugene OR 1:21:26.9
21 554 Arvilla Hayden F 33 F3034 Eugene OR 1:21:51.3
22 527 Alison Dodd F 32 F3034 Eugene OR 1:22:54.6
23 657 Natasha Colson F 29 F2529 Eugene OR 1:25:15.9
24 608 Frank Ratti M 70 M7074 Eugene OR 1:25:30.6
25 511 Justine Carmine F 32 F3034 Portland OR 1:26:21.5
26 645 Zachary Wheeler M 34 M3034 Ridgefield WA 1:26:34.1
27 644 Hillary Wheeler F 30 F3034 Ridgefield WA 1:26:56.4
28 578 Annie Ley F 60 F6064 Bozeman MT 1:27:12.3
29 574 Margaret Lara F 48 F4549 Eugene OR 1:28:11.5
30 507 Michael Bohl M 39 M3539 Eugene OR 1:29:16.9
31 626 Emily Stadler F 26 F2529 Beaverton OR 1:29:31.1
32 619 Timothy Romanowski M 46 M4549 Albany OR 1:31:26.7
33 506 Jonette Bohl F 41 F4044 Eugene OR 1:32:43.4
34 866 Bridget Byfield F 61 F6064 Eugene OR 1:38:45.7
35 865 Nan Silver F 62 F6064 Eugene OR 1:42:47.5
36 651 Santa Zepeda Medina F 31 F3034 Salem OR 1:44:21.2
37 650 Lauri Ynoemoto F 59 F5559 Portland OR 1:46:50.9
38 523 Barbara Davis F 69 F6569 Philomath OR 2:34:07.0
39 563 Heather Jammeh F 50 F5054 Eugene OR 2:34:09.7

Overall Results: 15K

Sort by  Gun Time Net Time
Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Place
Div
Total
1 528 Matt Dodd M 36 M3539 Eugene OR 55:01.9 55:01.5 5:55 1 18 1 2
2 692 Tim Cheek M 44 M4044 Harrisburg OR 58:46.2 58:44.6 6:19 2 18 1 3
3 620 Jesse Shaneyfelt M 21 M2024 Eugene OR 59:30.4 59:18.2 6:22 3 18 1 1
4 582 Jax Martin M 15 M1519 Eugene OR 59:30.1 59:28.1 6:23 4 18 1 1
5 560 Gabby Hobson F 21 F2024 Coos Bay OR 1:07:11.0 1:06:59.0 7:12 1 27 1 1
6 540 Charlie Fox F 56 F5559 Junction City OR 1:08:47.2 1:08:46.4 7:23 2 27 1 4
7 658 Ashley Conklin M 51 M5054 Eugene OR 1:09:27.2 1:09:13.3 7:26 5 18 1 1
8 617 Huston Rice M 57 M5559 Vancouver WA 1:10:40.0 1:10:36.7 7:35 6 18 1 2
9 557 Joseph Jj Herrera M 11 M1114 Salem OR 1:11:51.3 1:11:49.3 7:43 7 18 1 1
10 656 Jeffrye Barbisan M 61 M6064 Eugene OR 1:12:36.3 1:12:35.8 7:48 8 18 1 1
11 537 Florencio Flores M 40 M4044 Eugene OR 1:14:11.0 1:14:06.0 7:58 9 18 2 3
12 568 Lyn Jost F 55 F5559 Eugene OR 1:14:54.7 1:14:35.9 8:01 3 27 2 4
13 618 Ruth Rice F 57 F5559 Vancouver WA 1:15:13.7 1:15:11.0 8:04 4 27 3 4
14 541 Sean Fox M 55 M5559 Portland OR 1:17:16.4 1:17:02.1 8:16 10 18 2 2
15 674 Laura Thibault F 32 F3034 Eugene OR 1:18:43.1 1:18:22.8 8:25 5 27 1 8
16 638 Matthew Warner M 40 M4044 Springfield OR 1:18:35.0 1:18:27.6 8:26 11 18 3 3
17 604 Julie Phillippe F 28 F2529 Eugene OR 1:21:23.4 1:20:52.0 8:41 6 27 1 3
18 595 Andrea Morris F 38 F3539 Eugene OR 1:21:24.4 1:20:52.6 8:41 7 27 1 1
19 532 Betsy Espinoza F 32 F3034 Eugene OR 1:21:24.5 1:20:53.5 8:41 8 27 2 8
20 663 Becca Henry F 47 F4549 Eugene OR 1:21:49.0 1:21:26.9 8:45 9 27 1 2
21 554 Arvilla Hayden F 33 F3034 Eugene OR 1:22:48.9 1:21:51.3 8:47 10 27 3 8
22 527 Alison Dodd F 32 F3034 Eugene OR 1:23:00.0 1:22:54.6 8:54 11 27 4 8
23 657 Natasha Colson F 29 F2529 Eugene OR 1:25:22.6 1:25:15.9 9:09 12 27 2 3
24 608 Frank Ratti M 70 M7074 Eugene OR 1:25:39.5 1:25:30.6 9:11 12 18 1 1
25 511 Justine Carmine F 32 F3034 Portland OR 1:26:37.7 1:26:21.5 9:16 13 27 5 8
26 645 Zachary Wheeler M 34 M3034 Ridgefield WA 1:27:17.8 1:26:34.1 9:18 13 18 1 2
27 644 Hillary Wheeler F 30 F3034 Ridgefield WA 1:27:17.2 1:26:56.4 9:20 14 27 6 8
28 578 Annie Ley F 60 F6064 Bozeman MT 1:27:40.7 1:27:12.3 9:22 15 27 1 4
29 574 Margaret Lara F 48 F4549 Eugene OR 1:28:29.9 1:28:11.5 9:28 16 27 2 2
30 507 Michael Bohl M 39 M3539 Eugene OR 1:29:32.3 1:29:16.9 9:35 14 18 2 2
31 626 Emily Stadler F 26 F2529 Beaverton OR 1:29:52.8 1:29:31.1 9:37 17 27 3 3
32 619 Timothy Romanowski M 46 M4549 Albany OR 1:31:44.6 1:31:26.7 9:49 15 18 1 2
33 506 Jonette Bohl F 41 F4044 Eugene OR 1:32:58.4 1:32:43.4 9:57 18 27 1 2
34 866 Bridget Byfield F 61 F6064 Eugene OR 1:38:56.9 1:38:45.7 10:36 19 27 2 4
35 865 Nan Silver F 62 F6064 Eugene OR 1:42:58.4 1:42:47.5 11:02 20 27 3 4
36 651 Santa Zepeda Medina F 31 F3034 Salem OR 1:44:42.5 1:44:21.2 11:12 21 27 7 8
37 650 Lauri Ynoemoto F 59 F5559 Portland OR 1:47:04.7 1:46:50.9 11:28 22 27 4 4
38 523 Barbara Davis F 69 F6569 Philomath OR 2:34:58.4 2:34:07.0 16:33 23 27 1 1
39 563 Heather Jammeh F 50 F5054 Eugene OR 2:34:58.4 2:34:09.7 16:33 24 27 1 1

Men Results: 15K - Split 1

Place Bib First Last Sex Age Div City State Split 1
1 528 Matt Dodd M 36 M3539 Eugene OR 8:29.3
2 582 Jax Martin M 15 M1519 Eugene OR 8:56.1
3 620 Jesse Shaneyfelt M 21 M2024 Eugene OR 9:09.5
4 692 Tim Cheek M 44 M4044 Harrisburg OR 9:22.9
5 658 Ashley Conklin M 51 M5054 Eugene OR 10:46.4
6 557 Joseph Jj Herrera M 11 M1114 Salem OR 10:56.2
7 537 Florencio Flores M 40 M4044 Eugene OR 10:57.0
8 518 Jesus Cortez M 48 M4549 Roseburg OR 11:15.8
9 656 Jeffrye Barbisan M 61 M6064 Eugene OR 11:21.1
10 617 Huston Rice M 57 M5559 Vancouver WA 11:42.2
11 541 Sean Fox M 55 M5559 Portland OR 12:28.1
12 534 Brad Ferguson M 30 M3034 Eugene OR 12:58.7
13 638 Matthew Warner M 40 M4044 Springfield OR 12:58.1
14 608 Frank Ratti M 70 M7074 Eugene OR 13:45.9
15 645 Zachary Wheeler M 34 M3034 Ridgefield WA 14:06.5
16 569 Josh Karch M 27 M2529 Portland OR 14:20.9
17 507 Michael Bohl M 39 M3539 Eugene OR 14:36.7
18 619 Timothy Romanowski M 46 M4549 Albany OR 14:41.4

Men Results: 15K - Split 2

Place Bib First Last Sex Age Div City State Split 2
1 528 Matt Dodd M 36 M3539 Eugene OR 17:24.4
2 620 Jesse Shaneyfelt M 21 M2024 Eugene OR 18:50.2
3 692 Tim Cheek M 44 M4044 Harrisburg OR 19:05.8
4 582 Jax Martin M 15 M1519 Eugene OR 19:19.2
5 658 Ashley Conklin M 51 M5054 Eugene OR 21:57.3
6 518 Jesus Cortez M 48 M4549 Roseburg OR 22:18.7
7 557 Joseph Jj Herrera M 11 M1114 Salem OR 22:38.1
8 537 Florencio Flores M 40 M4044 Eugene OR 22:40.5
9 656 Jeffrye Barbisan M 61 M6064 Eugene OR 23:07.8
10 617 Huston Rice M 57 M5559 Vancouver WA 23:26.7
11 541 Sean Fox M 55 M5559 Portland OR 25:09.4
12 638 Matthew Warner M 40 M4044 Springfield OR 26:09.0
13 534 Brad Ferguson M 30 M3034 Eugene OR 26:15.7
14 608 Frank Ratti M 70 M7074 Eugene OR 27:50.5
15 645 Zachary Wheeler M 34 M3034 Ridgefield WA 28:41.5
16 507 Michael Bohl M 39 M3539 Eugene OR 29:45.2
17 619 Timothy Romanowski M 46 M4549 Albany OR 30:01.3
18 569 Josh Karch M 27 M2529 Portland OR 30:20.5

Men Results: 15K - Split 3

Place Bib First Last Sex Age Div City State Split 3
1 528 Matt Dodd M 36 M3539 Eugene OR 26:27.5
2 692 Tim Cheek M 44 M4044 Harrisburg OR 28:57.1
3 620 Jesse Shaneyfelt M 21 M2024 Eugene OR 29:20.0
4 582 Jax Martin M 15 M1519 Eugene OR 29:21.8
5 658 Ashley Conklin M 51 M5054 Eugene OR 33:19.8
6 557 Joseph Jj Herrera M 11 M1114 Salem OR 34:51.7
7 537 Florencio Flores M 40 M4044 Eugene OR 35:01.1
8 656 Jeffrye Barbisan M 61 M6064 Eugene OR 35:18.4
9 617 Huston Rice M 57 M5559 Vancouver WA 35:25.6
10 541 Sean Fox M 55 M5559 Portland OR 37:55.4
11 638 Matthew Warner M 40 M4044 Springfield OR 39:35.2
12 608 Frank Ratti M 70 M7074 Eugene OR 42:08.5
13 645 Zachary Wheeler M 34 M3034 Ridgefield WA 43:39.9
14 619 Timothy Romanowski M 46 M4549 Albany OR 44:50.4
15 507 Michael Bohl M 39 M3539 Eugene OR 45:08.9
16 569 Josh Karch M 27 M2529 Portland OR 49:33.0

Men Results: 15K - Split 4

Place Bib First Last Sex Age Div City State Split 4
1 528 Matt Dodd M 36 M3539 Eugene OR 35:49.6
2 692 Tim Cheek M 44 M4044 Harrisburg OR 38:47.8
3 620 Jesse Shaneyfelt M 21 M2024 Eugene OR 39:27.8
4 582