Overall Results: Race 1 (1 Mile)

Place Bib First Last Sex Yr School TmPl Div Div Place Div Total Time Pace
1 48 Austin Forester M 5 Oregon Track 1 M5 1 2 6:31.3 6:32
2 57 Ronan McElligott M 4 Oregon Track 2 M4 1 4 6:44.2 6:45
3 35 Ryder Bianchini M 4 Oregon Track 3 M4 2 4 7:05.4 7:06
4 24 Claire Reeder F 4 Oregon Track 4 F4 1 6 7:10.5 7:11
5 67 Brock Sherle M 6 Oregon Track 5 M6 1 1 7:10.6 7:11
6 30 Jordi Alapont M 3 Oregon Track 6 M3 1 8 7:15.8 7:16
7 39 Noah Castaneda M 4 Oregon Track 7 M4 3 4 7:23.4 7:24
8 40 Owen Conway M 4 Oregon Track 8 M4 4 4 7:40.0 7:40
9 14 Sayuri McElligott F 3 Oregon Track 9 F3 1 4 7:48.2 7:49
10 64 Gavin Schram M 3 Oregon Track 10 M3 2 8 8:14.9 8:15
11 28 Ashley Wadley F 5 Oregon Track 11 F5 1 1 8:17.5 8:18
12 31 Santiago Alapont M 3 Oregon Track 12 M3 3 8 8:19.3 8:20
13 33 Carson Bennion M 3 Oregon Track 13 M3 4 8 8:22.8 8:23
14 44 Remi Dejong M 5 Oregon Track 14 M5 2 2 8:39.1 8:40
15 4 Gemma Corlet F 3 Oregon Track 15 F3 2 4 8:48.7 8:49
16 12 Eliana Hutton F 4 Oregon Track 16 F4 2 6 9:04.6 9:05
17 3 Natalia Corado F 4 Oregon Track 17 F4 3 6 9:04.9 9:05
18 32 Andrew Bell M 3 Oregon Track 18 M3 5 8 9:06.2 9:07
19 27 Brynlee Strasser F 3 Oregon Track 19 F3 3 4 9:58.7 9:59
20 8 Zoey Hayes F 4 Oregon Track 20 F4 4 6 10:03.8 10:04
21 25 Sidney Schneider F 4 Oregon Track 21 F4 5 6 10:38.2 10:39
22 15 Jolie Moore F 3 Oregon Track 22 F3 4 4 10:49.7 10:50
23 54 Markus Gutke M 3 Oregon Track 23 M3 6 8 11:23.2 11:24
24 20 Tifa Panapa F 4 Oregon Track 24 F4 6 6 12:15.1 12:16
25 58 Matthew Murphy M 3 Oregon Track 25 M3 7 8 12:42.8 12:43
26 68 Emerson Stock M 3 Oregon Track 26 M3 8 8 16:03.8 16:04

Men Results: Race 1 (1 Mile)

Place Bib First Last Sex Yr School TmPl Div Div Place Div Total Time Pace
1 48 Austin Forester M 5 Oregon Track 1 M5 1 2 6:31.3 6:32
2 57 Ronan McElligott M 4 Oregon Track 2 M4 1 4 6:44.2 6:45
3 35 Ryder Bianchini M 4 Oregon Track 3 M4 2 4 7:05.4 7:06
4 67 Brock Sherle M 6 Oregon Track 5 M6 1 1 7:10.6 7:11
5 30 Jordi Alapont M 3 Oregon Track 6 M3 1 8 7:15.8 7:16
6 39 Noah Castaneda M 4 Oregon Track 7 M4 3 4 7:23.4 7:24
7 40 Owen Conway M 4 Oregon Track 8 M4 4 4 7:40.0 7:40
8 64 Gavin Schram M 3 Oregon Track 10 M3 2 8 8:14.9 8:15
9 31 Santiago Alapont M 3 Oregon Track 12 M3 3 8 8:19.3 8:20
10 33 Carson Bennion M 3 Oregon Track 13 M3 4 8 8:22.8 8:23
11 44 Remi Dejong M 5 Oregon Track 14 M5 2 2 8:39.1 8:40
12 32 Andrew Bell M 3 Oregon Track 18 M3 5 8 9:06.2 9:07
13 54 Markus Gutke M 3 Oregon Track 23 M3 6 8 11:23.2 11:24
14 58 Matthew Murphy M 3 Oregon Track 25 M3 7 8 12:42.8 12:43
15 68 Emerson Stock M 3 Oregon Track 26 M3 8 8 16:03.8 16:04

Women Results: Race 1 (1 Mile)

Place Bib First Last Sex Yr School TmPl Div Div Place Div Total Time Pace
1 24 Claire Reeder F 4 Oregon Track 4 F4 1 6 7:10.5 7:11
2 14 Sayuri McElligott F 3 Oregon Track 9 F3 1 4 7:48.2 7:49
3 28 Ashley Wadley F 5 Oregon Track 11 F5 1 1 8:17.5 8:18
4 4 Gemma Corlet F 3 Oregon Track 15 F3 2 4 8:48.7 8:49
5 12 Eliana Hutton F 4 Oregon Track 16 F4 2 6 9:04.6 9:05
6 3 Natalia Corado F 4 Oregon Track 17 F4 3 6 9:04.9 9:05
7 27 Brynlee Strasser F 3 Oregon Track 19 F3 3 4 9:58.7 9:59
8 8 Zoey Hayes F 4 Oregon Track 20 F4 4 6 10:03.8 10:04
9 25 Sidney Schneider F 4 Oregon Track 21 F4 5 6 10:38.2 10:39
10 15 Jolie Moore F 3 Oregon Track 22 F3 4 4 10:49.7 10:50
11 20 Tifa Panapa F 4 Oregon Track 24 F4 6 6 12:15.1 12:16