Overall Results: 50K - Split1

Place Bib First Last Sex Age Div City State Split1
1 351 Asher Catterall M 25 M2529 Klamath Falls OR 1:01:41.2
2 476 Kyle Wicks M 27 M2529 Vancouver WA 1:05:10.7
3 395 Henry Keegan M 20 M2024 Eugene OR 1:05:13.6
4 418 Eddie Murphy M 33 M3034 Eugene OR 1:07:56.3
5 406 Luke MacNutt M 34 M3034 Ridgefield WA 1:08:15.7
6 464 Joe Uhan M 43 M4044 Eugene OR 1:10:21.7
7 387 Mike Hensley M 35 M3539 Klamath Falls OR 1:12:52.6
8 423 Kedric Osborne M 43 M4044 Klamath Falls OR 1:13:03.2
9 463 Callie Uhan F 29 F2529 Eugene OR 1:15:17.8
10 384 Rachel Hawkins F 28 F2529 Glide OR 1:15:54.4
11 364 Aaron Dryden M 31 M3034 Eugene OR 1:16:00.7
12 428 Isaac Petersen M 24 M2024 Veneta OR 1:16:18.1
13 419 Ross Newman M 34 M3034 Eugene OR 1:16:27.9
14 204 Brent Adler M 36 M3539 Eugene OR 1:16:37.3
15 429 Nate Peterson M 44 M4044 Eugene OR 1:20:55.9
16 491 Alexander Schwarzkopf M 44 M4044 Eugene OR 1:23:20.8
17 448 David Saenger M 52 M5054 Eugene OR 1:24:04.5
18 456 Taylor Spike M 42 M4044 Harrisburg OR 1:24:35.0
19 430 David Pila M 39 M3539 Springfield OR 1:25:19.1
20 405 Chad Lubinski M 28 M2529 McMinnville OR 1:25:50.4
21 399 Rita Krantz F 30 F3034 Creswell OR 1:26:13.7
22 363 Jason Dobson M 42 M4044 Creswell OR 1:27:01.1
23 380 Nathan Hahn M 50 M5054 Portland OR 1:27:26.5
24 374 Albert Frederick M 50 M5054 Mountlake Terrace WA 1:28:03.9
25 427 Dominic Passarelli M 36 M3539 Springfield OR 1:29:13.8
26 424 Robert Oslon M 39 M3539 Eugene OR 1:32:08.9
27 356 Andrew Crane M 16 M1519 Harrisburg OR 1:34:52.9
28 460 Tayler Thompson F 38 F3539 Eugene OR 1:47:44.8
29 462 Senna Towner F 42 F4044 Eugene OR 1:47:45.7
30 349 Liz Butterfield F 29 F2529 Eugene OR 1:49:03.5
31 413 Matt Merritt M 29 M2529 Canby OR 1:50:00.2
32 450 Taber Shears M 52 M5054 Hillsboro OR 1:50:09.7
33 431 Daro Powlison M 29 M2529 Canby OR 1:50:13.8
34 459 Maureen Sweda F 45 F4549 Harrisburg OR 1:50:24.7

Overall Results: 50K - Split2

Place Bib First Last Sex Age Div City State Split2
1 351 Asher Catterall M 25 M2529 Klamath Falls OR 1:56:48.9
2 395 Henry Keegan M 20 M2024 Eugene OR 2:01:57.7
3 476 Kyle Wicks M 27 M2529 Vancouver WA 2:06:10.3
4 418 Eddie Murphy M 33 M3034 Eugene OR 2:06:51.1
5 464 Joe Uhan M 43 M4044 Eugene OR 2:14:03.2
6 387 Mike Hensley M 35 M3539 Klamath Falls OR 2:15:45.3
7 406 Luke MacNutt M 34 M3034 Ridgefield WA 2:17:22.6
8 423 Kedric Osborne M 43 M4044 Klamath Falls OR 2:17:22.8
9 384 Rachel Hawkins F 28 F2529 Glide OR 2:22:15.8
10 463 Callie Uhan F 29 F2529 Eugene OR 2:23:12.1
11 419 Ross Newman M 34 M3034 Eugene OR 2:29:34.5
12 204 Brent Adler M 36 M3539 Eugene OR 2:30:31.0
13 456 Taylor Spike M 42 M4044 Harrisburg OR 2:35:24.4
14 364 Aaron Dryden M 31 M3034 Eugene OR 2:37:01.8
15 429 Nate Peterson M 44 M4044 Eugene OR 2:37:40.8
16 448 David Saenger M 52 M5054 Eugene OR 2:39:42.8
17 491 Alexander Schwarzkopf M 44 M4044 Eugene OR 2:40:17.8
18 363 Jason Dobson M 42 M4044 Creswell OR 2:42:02.4
19 405 Chad Lubinski M 28 M2529 McMinnville OR 2:42:03.0
20 399 Rita Krantz F 30 F3034 Creswell OR 2:43:07.2
21 380 Nathan Hahn M 50 M5054 Portland OR 2:43:25.7
22 427 Dominic Passarelli M 36 M3539 Springfield OR 2:44:34.6
23 428 Isaac Petersen M 24 M2024 Veneta OR 2:45:07.1
24 430 David Pila M 39 M3539 Springfield OR 2:46:05.9
25 374 Albert Frederick M 50 M5054 Mountlake Terrace WA 2:51:01.9
26 424 Robert Oslon M 39 M3539 Eugene OR 2:55:21.4
27 462 Senna Towner F 42 F4044 Eugene OR 3:18:02.1
28 460 Tayler Thompson F 38 F3539 Eugene OR 3:19:22.7
29 413 Matt Merritt M 29 M2529 Canby OR 3:28:03.2
30 431 Daro Powlison M 29 M2529 Canby OR 3:31:45.3
31 356 Andrew Crane M 16 M1519 Harrisburg OR 3:34:39.8
32 349 Liz Butterfield F 29 F2529 Eugene OR 3:34:52.5
33 459 Maureen Sweda F 45 F4549 Harrisburg OR 3:34:54.3
34 450 Taber Shears M 52 M5054 Hillsboro OR 3:35:08.2

Overall Results: 50K - Split3

Place Bib First Last Sex Age Div City State Split3
1 395 Henry Keegan M 20 M2024 Eugene OR 3:12:12.5
2 418 Eddie Murphy M 33 M3034 Eugene OR 3:20:53.5
3 351 Asher Catterall M 25 M2529 Klamath Falls OR 3:25:03.1
4 387 Mike Hensley M 35 M3539 Klamath Falls OR 3:29:36.9
5 476 Kyle Wicks M 27 M2529 Vancouver WA 3:30:59.2
6 423 Kedric Osborne M 43 M4044 Klamath Falls OR 3:37:56.7
7 464 Joe Uhan M 43 M4044 Eugene OR 3:37:58.5
8 384 Rachel Hawkins F 28 F2529 Glide OR 3:50:54.8
9 463 Callie Uhan F 29 F2529 Eugene OR 3:53:35.1
10 406 Luke MacNutt M 34 M3034 Ridgefield WA 4:02:47.7
11 204 Brent Adler M 36 M3539 Eugene OR 4:09:41.1
12 456 Taylor Spike M 42 M4044 Harrisburg OR 4:12:42.4
13 419 Ross Newman M 34 M3034 Eugene OR 4:12:52.9
14 429 Nate Peterson M 44 M4044 Eugene OR 4:14:17.2
15 448 David Saenger M 52 M5054 Eugene OR 4:18:41.8
16 380 Nathan Hahn M 50 M5054 Portland OR 4:25:32.1
17 427 Dominic Passarelli M 36 M3539 Springfield OR 4:30:32.8
18 363 Jason Dobson M 42 M4044 Creswell OR 4:34:32.2
19 399 Rita Krantz F 30 F3034 Creswell OR 4:40:28.6
20 405 Chad Lubinski M 28 M2529 McMinnville OR 4:40:59.1
21 364 Aaron Dryden M 31 M3034 Eugene OR 4:41:42.2
22 430 David Pila M 39 M3539 Springfield OR 4:42:15.5
23 374 Albert Frederick M 50 M5054 Mountlake Terrace WA 4:42:17.5
24 491 Alexander Schwarzkopf M 44 M4044 Eugene OR 4:43:53.9
25 424 Robert Oslon M 39 M3539 Eugene OR 5:01:44.3
26 413 Matt Merritt M 29 M2529 Canby OR 5:10:41.3
27 460 Tayler Thompson F 38 F3539 Eugene OR 5:17:49.6
28 462 Senna Towner F 42 F4044 Eugene OR 5:20:35.4
29 428 Isaac Petersen M 24 M2024 Veneta OR 5:33:51.4
30 431 Daro Powlison M 29 M2529 Canby OR 5:47:15.8
31 450 Taber Shears M 52 M5054 Hillsboro OR 5:50:51.0
32 349 Liz Butterfield F 29 F2529 Eugene OR 5:55:25.8
33 459 Maureen Sweda F 45 F4549 Harrisburg OR 6:42:08.6

Overall Results: 50K - Split4

Place Bib First Last Sex Age Div City State Split4
1 395 Henry Keegan M 20 M2024 Eugene OR 4:18:04.5
2 418 Eddie Murphy M 33 M3034 Eugene OR 4:22:47.3
3 387 Mike Hensley M 35 M3539 Klamath Falls OR 4:44:17.8
4 423 Kedric Osborne M 43 M4044 Klamath Falls OR 4:49:55.3
5 464 Joe Uhan M 43 M4044 Eugene OR 4:54:21.5
6 384 Rachel Hawkins F 28 F2529 Glide OR 5:04:42.0
7 463 Callie Uhan F 29 F2529 Eugene OR 5:13:26.5
8 448 David Saenger M 52 M5054 Eugene OR 5:34:29.1
9 204 Brent Adler M 36 M3539 Eugene OR 5:37:28.5
10 419 Ross Newman M 34 M3034 Eugene OR 5:38:27.4
11 456 Taylor Spike M 42 M4044 Harrisburg OR 5:42:17.2
12 429 Nate Peterson M 44 M4044 Eugene OR 5:48:32.5
13 380 Nathan Hahn M 50 M5054 Portland OR 5:51:28.7
14 427 Dominic Passarelli M 36 M3539 Springfield OR 6:08:20.9
15 363 Jason Dobson M 42 M4044 Creswell OR 6:11:10.7
16 399 Rita Krantz F 30 F3034 Creswell OR 6:13:33.0
17 374 Albert Frederick M 50 M5054 Mountlake Terrace WA 6:21:15.1
18 405 Chad Lubinski M 28 M2529 McMinnville OR 6:32:11.7
19 491 Alexander Schwarzkopf M 44 M4044 Eugene OR 6:37:52.4
20 364 Aaron Dryden M 31 M3034 Eugene OR 6:41:32.2
21 413 Matt Merritt M 29 M2529 Canby OR 6:45:18.6
22 460 Tayler Thompson F 38 F3539 Eugene OR 6:52:59.1
23 424 Robert Oslon M 39 M3539 Eugene OR 6:55:18.1
24 462 Senna Towner F 42 F4044 Eugene OR 6:55:46.6
25 431 Daro Powlison M 29 M2529 Canby OR 7:41:11.0
26 428 Isaac Petersen M 24 M2024 Veneta OR 7:41:20.6
27 450 Taber Shears M 52 M5054 Hillsboro OR 7:45:49.7
28 349 Liz Butterfield F 29 F2529 Eugene OR 7:49:25.0
29 447 Michael Russell M 37 M3539 Spokane WA 9:34:00.0

Overall Results: 50K

Sort by  Gun Time Net Time
Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Place
Div
Total
Start Time
1 395 Henry Keegan M 20 M2024 Eugene OR 4:18:04.5 4:18:04.5 8:19 1 28 1 2 8:03:05
2 418 Eddie Murphy M 33 M3034 Eugene OR 4:22:47.3 4:22:47.3 8:28 2 28 1 4 8:03:37
3 387 Mike Hensley M 35 M3539 Klamath Falls OR 4:44:17.8 4:44:17.8 9:10 3 28 1 6 8:03:07
4 423 Kedric Osborne M 43 M4044 Klamath Falls OR 4:49:55.3 4:49:55.3 9:20 4 28 1 6 8:03:01
5 464 Joe Uhan M 43 M4044 Eugene OR 4:54:21.5 4:54:21.5 9:29 5 28 2 6 8:02:52
6 384 Rachel Hawkins F 28 F2529 Glide OR 5:04:42.0 5:04:42.0 9:49 1 7 1 3 8:03:25
7 463 Callie Uhan F 29 F2529 Eugene OR 5:13:26.5 5:13:26.5 10:06 2 7 2 3 8:03:19
8 448 David Saenger M 52 M5054 Eugene OR 5:34:29.1 5:34:29.1 10:46 6 28 1 4 8:04:11
9 204 Brent Adler M 36 M3539 Eugene OR 5:37:28.5 5:37:28.5 10:52 7 28 2 6 8:03:10
10 419 Ross Newman M 34 M3034 Eugene OR 5:38:27.4 5:38:27.4 10:54 8 28 2 4 8:03:15
11 456 Taylor Spike M 42 M4044 Harrisburg OR 5:42:17.2 5:42:17.2 11:02 9 28 3 6 8:04:55
12 429 Nate Peterson M 44 M4044 Eugene OR 5:48:32.5 5:48:32.5 11:14 10 28 4 6 8:04:04
13 380 Nathan Hahn M 50 M5054 Portland OR 5:51:28.7 5:51:28.7 11:19 11 28 2 4 8:05:05
14 427 Dominic Passarelli M 36 M3539 Springfield OR 6:08:20.9 6:08:20.9 11:52 12 28 3 6 8:03:49
15 363 Jason Dobson M 42 M4044 Creswell OR 6:11:10.7 6:11:10.7 11:57 13 28 5 6 8:04:24
16 399 Rita Krantz F 30 F3034 Creswell OR 6:13:33.0 6:13:33.0 12:02 3 7 1 1 8:03:43
17 374 Albert Frederick M 50 M5054 Mountlake Terrace WA 6:21:15.1 6:21:15.1 12:17 14 28 3 4 8:03:56
18 405 Chad Lubinski M 28 M2529 McMinnville OR 6:32:11.7 6:32:11.7 12:38 15 28 1 5 8:05:39
19 491 Alexander Schwarzkopf M 44 M4044 Eugene OR 6:37:52.4 6:37:52.4 12:49 16 28 6 6 8:05:21
20 364 Aaron Dryden M 31 M3034 Eugene OR 6:41:32.2 6:41:32.2 12:56 17 28 3 4 8:04:39
21 413 Matt Merritt M 29 M2529 Canby OR 6:45:18.6 6:45:18.6 13:03 18 28 2 5 8:05:56
22 460 Tayler Thompson F 38 F3539 Eugene OR 6:52:59.1 6:52:59.1 13:18 4 7 1 1 8:06:04
23 424 Robert Oslon M 39 M3539 Eugene OR 6:55:18.1 6:55:18.1 13:23 19 28 4 6 8:05:12
24 462 Senna Towner F 42 F4044 Eugene OR 6:55:46.6 6:55:46.6 13:23 5 7 1 1 8:06:25
25 431 Daro Powlison M 29 M2529 Canby OR 7:41:11.0 7:41:11.0 14:51 20 28 3 5 8:05:46
26 428 Isaac Petersen M 24 M2024 Veneta OR 7:41:20.6 7:41:20.6 14:51 21 28 2 2 8:04:18
27 450 Taber Shears M 52 M5054 Hillsboro OR 7:45:49.7 7:45:49.7 15:00 22 28 4 4 8:04:46
28 349 Liz Butterfield F 29 F2529 Eugene OR 7:49:25.0 7:49:25.0 15:07 6 7 3 3 8:06:15
29 447 Michael Russell M 37 M3539 Spokane WA 9:34:00.0 9:34:00.0 18:29 23 28 5 6

Men Results: 50K - Split1

Place Bib First Last Sex Age Div City State Split1
1 351 Asher Catterall M 25 M2529 Klamath Falls OR 1:01:41.2
2 476 Kyle Wicks M 27 M2529 Vancouver WA 1:05:10.7
3 395 Henry Keegan M 20 M2024 Eugene OR 1:05:13.6
4 418 Eddie Murphy M 33 M3034 Eugene OR 1:07:56.3
5 406 Luke MacNutt M 34 M3034 Ridgefield WA 1:08:15.7
6 464 Joe Uhan M 43 M4044 Eugene OR 1:10:21.7
7 387 Mike Hensley M 35 M3539 Klamath Falls OR 1:12:52.6
8 423 Kedric Osborne M 43 M4044 Klamath Falls OR 1:13:03.2
9 364 Aaron Dryden M 31 M3034 Eugene OR 1:16:00.7
10 428 Isaac Petersen M 24 M2024 Veneta OR 1:16:18.1
11 419 Ross Newman M 34 M3034 Eugene OR 1:16:27.9
12 204 Brent Adler M 36 M3539 Eugene OR 1:16:37.3
13 429 Nate Peterson M 44 M4044 Eugene OR 1:20:55.9
14 491 Alexander Schwarzkopf M 44 M4044 Eugene OR 1:23:20.8
15 448 David Saenger M 52 M5054 Eugene OR 1:24:04.5
16 456 Taylor Spike M 42 M4044 Harrisburg OR 1:24:35.0
17 430 David Pila M 39 M3539 Springfield OR 1:25:19.1
18 405 Chad Lubinski M 28 M2529 McMinnville OR 1:25:50.4
19 363 Jason Dobson M 42 M4044 Creswell OR 1:27:01.1
20 380 Nathan Hahn M 50 M5054 Portland OR 1:27:26.5
21 374 Albert Frederick M 50 M5054 Mountlake Terrace WA 1:28:03.9
22 427 Dominic Passarelli M 36 M3539 Springfield OR 1:29:13.8
23 424 Robert Oslon M 39 M3539 Eugene OR 1:32:08.9
24 356 Andrew Crane M 16 M1519 Harrisburg OR 1:34:52.9
25 413 Matt Merritt M 29 M2529 Canby OR 1:50:00.2
26 450 Taber Shears M 52 M5054 Hillsboro OR 1:50:09.7
27 431 Daro Powlison M 29 M2529 Canby OR 1:50:13.8

Men Results: 50K - Split2

Place Bib First Last Sex Age Div City State Split2
1 351 Asher Catterall M 25 M2529 Klamath Falls OR 1:56:48.9
2 395 Henry Keegan M 20 M2024 Eugene OR 2:01:57.7
3 476 Kyle Wicks M 27 M2529 Vancouver WA 2:06:10.3
4 418 Eddie Murphy M 33 M3034 Eugene OR 2:06:51.1
5 464 Joe Uhan M 43 M4044 Eugene OR 2:14:03.2
6 387 Mike Hensley M 35 M3539 Klamath Falls OR 2:15:45.3
7 406 Luke MacNutt M 34 M3034 Ridgefield WA 2:17:22.6
8 423 Kedric Osborne M 43 M4044 Klamath Falls OR 2:17:22.8
9 419 Ross Newman M 34 M3034 Eugene OR 2:29:34.5
10 204 Brent Adler M 36 M3539 Eugene OR 2:30:31.0
11 456 Taylor Spike M 42 M4044 Harrisburg OR 2:35:24.4
12 364 Aaron Dryden M 31 M3034 Eugene OR 2:37:01.8
13 429 Nate Peterson M 44 M4044 Eugene OR 2:37:40.8
14 448 David Saenger M 52 M5054 Eugene OR 2:39:42.8
15 491 Alexander Schwarzkopf M 44 M4044 Eugene OR 2:40:17.8
16 363 Jason Dobson M 42 M4044 Creswell OR 2:42:02.4
17 405 Chad Lubinski M 28 M2529 McMinnville OR 2:42:03.0
18 380 Nathan Hahn M 50 M5054 Portland OR 2:43:25.7
19 427 Dominic Passarelli M 36 M3539 Springfield OR 2:44:34.6
20 428 Isaac Petersen M 24 M2024 Veneta OR 2:45:07.1
21 430 David Pila M 39 M3539 Springfield OR 2:46:05.9
22 374 Albert Frederick M 50 M5054 Mountlake Terrace WA 2:51:01.9
23 424 Robert Oslon M 39 M3539 Eugene OR 2:55:21.4
24 413 Matt Merritt M 29 M2529 Canby OR 3:28:03.2
25 431 Daro Powlison M 29 M2529 Canby OR 3:31:45.3
26 356 Andrew Crane M 16 M1519 Harrisburg OR 3:34:39.8
27 450 Taber Shears M 52 M5054 Hillsboro OR 3:35:08.2

Men Results: 50K - Split3

Place Bib First Last Sex Age Div City State Split3
1 395 Henry Keegan M 20 M2024 Eugene OR 3:12:12.5
2 418 Eddie Murphy M 33 M3034 Eugene OR 3:20:53.5
3 351 Asher Catterall M 25 M2529 Klamath Falls OR 3:25:03.1
4 387 Mike Hensley M 35 M3539 Klamath Falls OR 3:29:36.9
5 476 Kyle Wicks M 27 M2529 Vancouver WA 3:30:59.2
6 423 Kedric Osborne M 43 M4044 Klamath Falls OR 3:37:56.7
7 464 Joe Uhan M 43 M4044 Eugene OR 3:37:58.5
8 406 Luke MacNutt M 34 M3034 Ridgefield WA 4:02:47.7
9 204 Brent Adler M 36 M3539 Eugene OR 4:09:41.1
10 456 Taylor Spike M 42 M4044 Harrisburg OR 4:12:42.4
11 419 Ross Newman M 34 M3034 Eugene OR 4:12:52.9
12 429 Nate Peterson M 44 M4044 Eugene OR 4:14:17.2
13 448 David Saenger M 52 M5054 Eugene OR 4:18:41.8
14 380 Nathan Hahn M 50 M5054 Portland OR 4:25:32.1
15 427 Dominic Passarelli M 36 M3539 Springfield OR 4:30:32.8
16 363 Jason Dobson M 42 M4044 Creswell OR 4:34:32.2
17 405 Chad Lubinski M 28 M2529 McMinnville OR 4:40:59.1
18 364 Aaron Dryden M 31 M3034 Eugene OR 4:41:42.2
19 430 David Pila M 39 M3539 Springfield OR 4:42:15.5
20 374 Albert Frederick M 50 M5054 Mountlake Terrace WA 4:42:17.5
21 491 Alexander Schwarzkopf M 44 M4044 Eugene OR 4:43:53.9
22 424 Robert Oslon M 39 M3539 Eugene OR 5:01:44.3
23 413 Matt Merritt M 29 M2529 Canby OR 5:10:41.3
24 428 Isaac Petersen M 24 M2024 Veneta OR 5:33:51.4
25 431 Daro Powlison M 29 M2529 Canby OR 5:47:15.8
26 450 Taber Shears M 52 M5054 Hillsboro OR 5:50:51.0

Men Results: 50K - Split4

Place Bib First Last Sex Age Div City State Split4
1 395 Henry Keegan M 20 M2024 Eugene OR 4:18:04.5
2 418 Eddie Murphy M 33 M3034 Eugene OR 4:22:47.3
3 387 Mike Hensley M 35 M3539 Klamath Falls OR 4:44:17.8
4 423 Kedric Osborne M 43 M4044 Klamath Falls OR 4:49:55.3
5 464 Joe Uhan M 43 M4044 Eugene OR 4:54:21.5
6 448 David Saenger M 52 M5054 Eugene OR 5:34:29.1
7 204 Brent Adler M 36 M3539 Eugene OR 5:37:28.5
8 419 Ross Newman M 34 M3034 Eugene OR 5:38:27.4
9 456 Taylor Spike M 42 M4044 Harrisburg OR 5:42:17.2
10 429 Nate Peterson M 44 M4044 Eugene OR 5:48:32.5
11 380 Nathan Hahn M 50 M5054 Portland OR 5:51:28.7
12 427 Dominic Passarelli M 36 M3539 Springfield OR 6:08:20.9
13 363 Jason Dobson M 42 M4044 Creswell OR 6:11:10.7
14 374 Albert Frederick M 50 M5054 Mountlake Terrace WA 6:21:15.1
15 405 Chad Lubinski M 28 M2529 McMinnville OR 6:32:11.7
16 491 Alexander Schwarzkopf M 44 M4044 Eugene OR 6:37:52.4
17 364 Aaron Dryden M 31 M3034 Eugene OR 6:41:32.2
18 413 Matt Merritt M 29 M2529 Canby OR 6:45:18.6
19 424 Robert Oslon M 39 M3539 Eugene OR 6:55:18.1
20 431 Daro Powlison M 29 M2529 Canby OR 7:41:11.0
21 428 Isaac Petersen M 24 M2024 Veneta OR 7:41:20.6
22 450 Taber Shears M 52 M5054 Hillsboro OR 7:45:49.7
23 447 Michael Russell M 37 M3539 Spokane WA 9:34:00.0

Men Results: 50K

Sort by  Gun Time Net Time
Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Place
Div
Total
1 395 Henry Keegan M 20 M2024 Eugene OR 4:18:04.5 4:18:04.5 8:19 1 28 1 2
2 418 Eddie Murphy M 33 M3034 Eugene OR 4:22:47.3 4:22:47.3 8:28 2 28 1 4
3 387 Mike Hensley M 35 M3539 Klamath Falls OR 4:44:17.8 4:44:17.8 9:10 3 28 1 6
4 423 Kedric Osborne M 43 M4044 Klamath Falls OR 4:49:55.3 4:49:55.3 9:20 4 28 1 6
5 464 Joe Uhan M 43 M4044 Eugene OR 4:54:21.5 4:54:21.5 9:29 5 28 2 6
6 448 David Saenger M 52 M5054 Eugene OR 5:34:29.1 5:34:29.1 10:46 6 28 1 4
7 204 Brent Adler M 36 M3539 Eugene OR 5:37:28.5 5:37:28.5 10:52 7 28 2 6
8 419 Ross Newman M 34 M3034 Eugene OR 5:38:27.4 5:38:27.4 10:54 8 28 2 4
9 456 Taylor Spike M 42 M4044 Harrisburg OR 5:42:17.2 5:42:17.2 11:02 9 28 3 6
10 429 Nate Peterson M 44 M4044 Eugene OR 5:48:32.5 5:48:32.5 11:14 10 28 4 6
11 380 Nathan Hahn M 50 M5054 Portland OR 5:51:28.7 5:51:28.7 11:19 11 28 2 4
12 427 Dominic Passarelli M 36 M3539 Springfield OR 6:08:20.9 6:08:20.9 11:52 12 28 3 6
13 363 Jason Dobson M 42 M4044 Creswell OR 6:11:10.7 6:11:10.7 11:57 13 28 5 6
14 374 Albert Frederick M 50 M5054 Mountlake Terrace WA 6:21:15.1 6:21:15.1 12:17 14 28 3 4
15 405 Chad Lubinski M 28 M2529 McMinnville OR 6:32:11.7 6:32:11.7 12:38 15 28 1 5
16 491 Alexander Schwarzkopf M 44 M4044 Eugene OR 6:37:52.4 6:37:52.4 12:49 16 28 6 6
17 364 Aaron Dryden M 31 M3034 Eugene OR 6:41:32.2 6:41:32.2 12:56 17 28 3 4
18 413 Matt Merritt M 29 M2529 Canby OR 6:45:18.6 6:45:18.6 13:03 18 28 2 5
19 424 Robert Oslon M 39 M3539 Eugene OR 6:55:18.1 6:55:18.1 13:23 19 28 4 6
20 431 Daro Powlison M 29 M2529 Canby OR 7:41:11.0 7:41:11.0 14:51 20 28 3 5
21 428 Isaac Petersen M 24 M2024 Veneta OR 7:41:20.6 7:41:20.6 14:51 21 28 2 2
22 450 Taber Shears M 52 M5054 Hillsboro OR 7:45:49.7 7:45:49.7 15:00 22 28 4 4
23 447 Michael Russell M 37 M3539 Spokane WA 9:34:00.0 9:34:00.0 18:29 23 28 5 6

Women Results: 50K - Split1

Place Bib First Last Sex Age Div City State Split1
1 463 Callie Uhan F 29 F2529 Eugene OR 1:15:17.8
2 384 Rachel Hawkins F 28 F2529 Glide OR 1:15:54.4
3 399 Rita Krantz F 30 F3034 Creswell OR 1:26:13.7
4 460 Tayler Thompson F 38 F3539 Eugene OR 1:47:44.8
5 462 Senna Towner F 42 F4044 Eugene OR 1:47:45.7
6 349 Liz Butterfield F 29 F2529 Eugene OR 1:49:03.5
7 459 Maureen Sweda F 45 F4549 Harrisburg OR 1:50:24.7

Women Results: 50K - Split2

Place Bib First Last Sex Age Div City State Split2
1 384 Rachel Hawkins F 28 F2529 Glide OR 2:22:15.8
2 463 Callie Uhan F 29 F2529 Eugene OR 2:23:12.1
3 399 Rita Krantz F 30 F3034 Creswell OR 2:43:07.2
4 462 Senna Towner F 42 F4044 Eugene OR 3:18:02.1
5 460 Tayler Thompson F 38 F3539 Eugene OR 3:19:22.7
6 349 Liz Butterfield F 29 F2529 Eugene OR 3:34:52.5
7 459 Maureen Sweda F 45 F4549 Harrisburg OR 3:34:54.3

Women Results: 50K - Split3

Place Bib First Last Sex Age Div City State Split3
1 384 Rachel Hawkins F 28 F2529 Glide OR 3:50:54.8
2 463 Callie Uhan F 29 F2529 Eugene OR 3:53:35.1
3 399 Rita Krantz F 30 F3034 Creswell OR 4:40:28.6
4 460 Tayler Thompson F 38 F3539 Eugene OR 5:17:49.6
5 462 Senna Towner F 42 F4044 Eugene OR 5:20:35.4
6 349 Liz Butterfield F 29 F2529 Eugene OR 5:55:25.8
7 459 Maureen Sweda F 45 F4549 Harrisburg OR 6:42:08.6

Women Results: 50K - Split4

Place Bib First Last Sex Age Div City State Split4
1 384 Rachel Hawkins F 28 F2529 Glide OR 5:04:42.0
2 463 Callie Uhan F 29 F2529 Eugene OR 5:13:26.5
3 399 Rita Krantz F 30 F3034 Creswell OR 6:13:33.0
4 460 Tayler Thompson F 38 F3539 Eugene OR 6:52:59.1
5 462 Senna Towner F 42 F4044 Eugene OR 6:55:46.6
6 349 Liz Butterfield F 29 F2529 Eugene OR 7:49:25.0

Women Results: 50K

Sort by  Gun Time Net Time
Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Place
Div
Total
1 384 Rachel Hawkins F 28 F2529 Glide OR 5:04:42.0 5:04:42.0 9:49 1 7 1 3
2 463 Callie Uhan F 29 F2529 Eugene OR 5:13:26.5 5:13:26.5 10:06 2 7 2 3
3 399 Rita Krantz F 30 F3034 Creswell OR 6:13:33.0 6:13:33.0 12:02 3 7