Overall Results: 50M - Split 1

Place Bib First Last Sex Age Div City State Split 1
1 481 Emmett Saulnier M 25 M2029 Eugene OR 4:47:37
2 474 Matthew Barnhart M 35 M3039 Eugene OR 4:53:12
3 419 Isaac Diaz M 22 M2029 Boulder CO 4:55:18
4 429 Scott Heisler M 37 M3039 Crater Lake OR 5:04:48
5 415 Riley Davis M 23 M2029 Redding CA 5:12:41
6 427 Eric Ghelfi M 28 M2029 Provo UT 5:12:43
7 458 Andrew Sheridan M 32 M3039 Eugene OR 5:13:09
8 470 Scott Williams M 42 M4049 Springfield OR 5:15:04
9 459 Derek Sherrell M 40 M4049 Talent OR 5:38:45
10 482 Kenneth Hawkes M 42 M4049 Happy Valley OR 5:41:03
11 479 Emily Halnon F 36 F3039 Eugene OR 5:56:47
12 412 Mamie Clare F 27 F2029 Anchorage AK 6:13:42
13 467 Molly Templin F 27 F2029 Anchorage AK 6:13:49
14 445 Spencer Newell M 41 M4049 Bend OR 6:20:02
15 407 Jason Bosch M 48 M4049 Eugene OR 6:26:02
16 413 Warren Coffeen M 49 M4049 Corvallis OR 6:33:53
17 402 Benjamin Benditson M 38 M3039 Oak Park CA 6:40:51
18 424 Dave Evans M 44 M4049 Soulsbyville CA 6:47:16
19 461 Shawn Sorensen M 37 M3039 Ashland OR 6:47:29
20 404 Grayson Bess M 32 M3039 Lincoln CA 6:48:29
21 464 Evan St. Cyr M 47 M4049 Eugene OR 6:55:39
22 483 Amanda Bonivert F 40 F4049 Mount Shasta CA 6:56:28
23 409 Anne Carter F 58 F5059 Medford OR 6:57:07
24 457 David Self M 47 M4049 Seattle WA 7:06:28
25 465 Jesse Stonewood M 43 M4049 Ashland OR 7:11:02
26 450 Don Redl M 49 M4049 Hunters WA 7:24:28
27 433 Joe Jackson M 38 M3039 Ashland OR 7:30:18
28 425 Jeffrey Faulk M 28 M2029 Eureka CA 7:37:55
29 484 Alex Amarotico M 51 M5059 Ashland OR 7:44:03
30 472 Jamie Wilson F 34 F3039 Ashland OR 7:53:57
31 443 Jon Meyers M 42 M4049 Eugene OR 7:59:29
32 410 Rafael Ceja M 57 M5059 Medford OR 8:00:29
33 414 Brian Davenport M 42 M4049 Boise ID 8:20:18
34 478 Lisa Kerrigan F 52 F5059 Medford OR 8:20:32
35 438 Scott Lesieur M 49 M4049 Woodland WA 8:25:23
36 480 Jennifer Parrish F 49 F4049 Lake Stevens WA 8:28:05
37 477 John Townley M 54 M5059 Spokane WA 8:28:54
38 466 Eileen Yi N Tan F 33 F3039 Davenport IA 8:37:16
39 476 Randa Mills F 43 F4049 Portland OR 8:40:46
40 423 David Elsbernd M 66 M6069 Salem OR 9:04:40
41 463 Greg Spike M 73 M7099 Eugene OR 9:04:43
42 453 Beth Ruff F 27 F2029 Oakland CA 9:15:38
43 448 Gary Pierce M 43 M4049 Medford OR 9:18:56
44 439 Ron Lopez M 53 M5059 Central Point OR 9:18:58
45 403 Mark Bernards M 56 M5059 Eureka CA 9:24:03
46 451 Sean Remington M 37 M3039 Eugene OR 9:42:40
47 405 Bill Bezuk M 56 M5059 Eugene OR 9:43:58

Overall Results: 50M - Split 2

Place Bib First Last Sex Age Div City State Split 2
1 481 Emmett Saulnier M 25 M2029 Eugene OR 5:54:23.9
2 474 Matthew Barnhart M 35 M3039 Eugene OR 6:02:06.7
3 419 Isaac Diaz M 22 M2029 Boulder CO 6:08:15.2
4 427 Eric Ghelfi M 28 M2029 Provo UT 6:26:20.8
5 458 Andrew Sheridan M 32 M3039 Eugene OR 6:27:56.2
6 470 Scott Williams M 42 M4049 Springfield OR 6:30:10.0
7 429 Scott Heisler M 37 M3039 Crater Lake OR 6:31:39.6
8 415 Riley Davis M 23 M2029 Redding CA 6:50:03.8
9 459 Derek Sherrell M 40 M4049 Talent OR 6:57:11.8
10 482 Kenneth Hawkes M 42 M4049 Happy Valley OR 7:04:14.9
11 479 Emily Halnon F 36 F3039 Eugene OR 7:12:32.5
12 412 Mamie Clare F 27 F2029 Anchorage AK 7:45:23.5
13 467 Molly Templin F 27 F2029 Anchorage AK 7:46:55.5
14 424 Dave Evans M 44 M4049 Soulsbyville CA 8:19:06.2
15 413 Warren Coffeen M 49 M4049 Corvallis OR 8:19:10.8
16 461 Shawn Sorensen M 37 M3039 Ashland OR 8:19:40.1
17 402 Benjamin Benditson M 38 M3039 Oak Park CA 8:35:13.2
18 407 Jason Bosch M 48 M4049 Eugene OR 8:48:02.6
19 464 Evan St. Cyr M 47 M4049 Eugene OR 8:48:02.5
20 409 Anne Carter F 58 F5059 Medford OR 8:51:16.8
21 404 Grayson Bess M 32 M3039 Lincoln CA 8:52:17.8
22 483 Amanda Bonivert F 40 F4049 Mount Shasta CA 8:57:02.2
23 457 David Self M 47 M4049 Seattle WA 9:07:26.7
24 450 Don Redl M 49 M4049 Hunters WA 9:08:38.9
25 433 Joe Jackson M 38 M3039 Ashland OR 9:30:04.7
26 472 Jamie Wilson F 34 F3039 Ashland OR 9:40:34.0
27 465 Jesse Stonewood M 43 M4049 Ashland OR 9:49:08.7
28 425 Jeffrey Faulk M 28 M2029 Eureka CA 9:55:37.7
29 447 Ellener Peavyhouse F 54 F5059 Medford OR 9:55:38.4
30 410 Rafael Ceja M 57 M5059 Medford OR 10:03:07.3
31 484 Alex Amarotico M 51 M5059 Ashland OR 10:16:07.2
32 478 Lisa Kerrigan F 52 F5059 Medford OR 10:18:18.5
33 414 Brian Davenport M 42 M4049 Boise ID 10:36:49.4
34 477 John Townley M 54 M5059 Spokane WA 10:36:57.9
35 480 Jennifer Parrish F 49 F4049 Lake Stevens WA 10:40:32.8
36 443 Jon Meyers M 42 M4049 Eugene OR 10:45:52.1
37 476 Randa Mills F 43 F4049 Portland OR 10:46:03.5
38 438 Scott Lesieur M 49 M4049 Woodland WA 10:52:05.4
39 466 Eileen Yi N Tan F 33 F3039 Davenport IA 10:57:12.9
40 423 David Elsbernd M 66 M6069 Salem OR 10:59:30.1
41 453 Beth Ruff F 27 F2029 Oakland CA 11:17:53.9
42 463 Greg Spike M 73 M7099 Eugene OR 11:18:21.3
43 439 Ron Lopez M 53 M5059 Central Point OR 11:34:52.5
44 448 Gary Pierce M 43 M4049 Medford OR 11:35:40.9

Overall Results: 50M - Split 3

Place Bib First Last Sex Age Div City State Split 3
1 481 Emmett Saulnier M 25 M2029 Eugene OR 8:15:13.4
2 474 Matthew Barnhart M 35 M3039 Eugene OR 8:22:08.5
3 419 Isaac Diaz M 22 M2029 Boulder CO 8:48:05.2
4 427 Eric Ghelfi M 28 M2029 Provo UT 8:54:02.4
5 470 Scott Williams M 42 M4049 Springfield OR 8:58:07.7
6 458 Andrew Sheridan M 32 M3039 Eugene OR 9:19:20.6
7 479 Emily Halnon F 36 F3039 Eugene OR 9:50:28.8
8 459 Derek Sherrell M 40 M4049 Talent OR 9:58:55.8
9 482 Kenneth Hawkes M 42 M4049 Happy Valley OR 9:59:22.5
10 415 Riley Davis M 23 M2029 Redding CA 10:01:50.0
11 429 Scott Heisler M 37 M3039 Crater Lake OR 10:14:47.7
12 412 Mamie Clare F 27 F2029 Anchorage AK 10:30:48.4
13 467 Molly Templin F 27 F2029 Anchorage AK 10:38:31.0
14 424 Dave Evans M 44 M4049 Soulsbyville CA 11:10:09.2
15 461 Shawn Sorensen M 37 M3039 Ashland OR 11:37:20.4
16 413 Warren Coffeen M 49 M4049 Corvallis OR 11:53:17.1
17 402 Benjamin Benditson M 38 M3039 Oak Park CA 12:07:45.1
18 407 Jason Bosch M 48 M4049 Eugene OR 12:12:53.8
19 464 Evan St. Cyr M 47 M4049 Eugene OR 12:26:09.3
20 483 Amanda Bonivert F 40 F4049 Mount Shasta CA 12:31:57.1
21 404 Grayson Bess M 32 M3039 Lincoln CA 12:42:26.5
22 457 David Self M 47 M4049 Seattle WA 12:54:30.6
23 409 Anne Carter F 58 F5059 Medford OR 12:55:18.6
24 472 Jamie Wilson F 34 F3039 Ashland OR 13:05:19.0
25 450 Don Redl M 49 M4049 Hunters WA 13:08:43.1
26 433 Joe Jackson M 38 M3039 Ashland OR 13:23:26.1
27 465 Jesse Stonewood M 43 M4049 Ashland OR 13:53:03.7
28 478 Lisa Kerrigan F 52 F5059 Medford OR 14:08:51.8
29 414 Brian Davenport M 42 M4049 Boise ID 14:17:46.2
30 476 Randa Mills F 43 F4049 Portland OR 14:34:40.8
31 410 Rafael Ceja M 57 M5059 Medford OR 14:36:55.5
32 425 Jeffrey Faulk M 28 M2029 Eureka CA 14:40:52.1
33 423 David Elsbernd M 66 M6069 Salem OR 14:47:51.3
34 438 Scott Lesieur M 49 M4049 Woodland WA 14:50:54.8
35 443 Jon Meyers M 42 M4049 Eugene OR 14:57:16.4
36 480 Jennifer Parrish F 49 F4049 Lake Stevens WA 15:02:32.1
37 477 John Townley M 54 M5059 Spokane WA 15:06:23.9
38 453 Beth Ruff F 27 F2029 Oakland CA 15:29:05.1
39 463 Greg Spike M 73 M7099 Eugene OR 15:34:05.0
40 466 Eileen Yi N Tan F 33 F3039 Davenport IA 16:23:54.1

Overall Results: 50M

Sort by  Gun Time Net Time
Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Place
Div
Total
Start Time
1 481 Emmett Saulnier M 25 M2029 Eugene OR 8:15:14.2 8:15:13.4 9:55 1 55 1 6 5:59:58
2 474 Matthew Barnhart M 35 M3039 Eugene OR 8:22:10.4 8:22:08.5 10:03 2 55 1 12 5:59:59
3 419 Isaac Diaz M 22 M2029 Boulder CO 8:48:06.2 8:48:05.2 10:34 3 55 2 6 5:59:58
4 427 Eric Ghelfi M 28 M2029 Provo UT 8:54:03.4 8:54:02.4 10:41 4 55 3 6 5:59:59
5 470 Scott Williams M 42 M4049 Springfield OR 8:58:09.2 8:58:07.7 10:46 5 55 1 22 5:59:59
6 458 Andrew Sheridan M 32 M3039 Eugene OR 9:19:22.7 9:19:20.6 11:12 6 55 2 12 6:00:00
7 479 Emily Halnon F 36 F3039 Eugene OR 9:50:34.1 9:50:28.8 11:49 1 29 1 5 6:00:03
8 459 Derek Sherrell M 40 M4049 Talent OR 9:58:59.2 9:58:55.8 11:59 7 55 2 22 6:00:01
9 482 Kenneth Hawkes M 42 M4049 Happy Valley OR 9:59:25.4 9:59:22.5 12:00 8 55 3 22 6:00:00
10 415 Riley Davis M 23 M2029 Redding CA 10:01:51.1 10:01:50.0 12:03 9 55 4 6 5:59:59
11 429 Scott Heisler M 37 M3039 Crater Lake OR 10:14:51.5 10:14:47.7 12:18 10 55 3 12 6:00:01
12 412 Mamie Clare F 27 F2029 Anchorage AK 10:31:04.8 10:30:48.4 12:37 2 29 1 4 6:00:14
13 467 Molly Templin F 27 F2029 Anchorage AK 10:38:46.5 10:38:31.0 12:47 3 29 2 4 6:00:13
14 424 Dave Evans M 44 M4049 Soulsbyville CA 11:10:19.4 11:10:09.2 13:25 11 55 4 22 6:00:08
15 461 Shawn Sorensen M 37 M3039 Ashland OR 11:37:25.1 11:37:20.4 13:57 12 55 4 12 6:00:02
16 413 Warren Coffeen M 49 M4049 Corvallis OR 11:53:25.5 11:53:17.1 14:16 13 55 5 22 6:00:06
17 402 Benjamin Benditson M 38 M3039 Oak Park CA 12:08:02.2 12:07:45.1 14:34 14 55 5 12 6:00:15
18 407 Jason Bosch M 48 M4049 Eugene OR 12:12:59.6 12:12:53.8 14:40 15 55 6 22 6:00:03
19 464 Evan St. Cyr M 47 M4049 Eugene OR 12:26:15.6 12:26:09.3 14:56 16 55 7 22 6:00:04
20 483 Amanda Bonivert F 40 F4049 Mount Shasta CA 12:32:09.7 12:31:57.1 15:03 4 29 1 12 6:00:10
21 404 Grayson Bess M 32 M3039 Lincoln CA 12:42:42.3 12:42:26.5 15:15 17 55 6 12 6:00:13
22 457 David Self M 47 M4049 Seattle WA 12:54:37.8 12:54:30.6 15:30 18 55 8 22 6:00:05
23 409 Anne Carter F 58 F5059 Medford OR 12:55:25.2 12:55:18.6 15:31 5 29 1 7 6:00:04
24 472 Jamie Wilson F 34 F3039 Ashland OR 13:05:33.0 13:05:19.0 15:43 6 29 2 5 6:00:12
25 450 Don Redl M 49 M4049 Hunters WA 13:08:53.7 13:08:43.1 15:47 19 55 9 22 6:00:08
26 433 Joe Jackson M 38 M3039 Ashland OR 13:23:42.0 13:23:26.1 16:05 20 55 7 12 6:00:13
27 465 Jesse Stonewood M 43 M4049 Ashland OR 13:53:11.8 13:53:03.7 16:40 21 55 10 22 6:00:06
28 478 Lisa Kerrigan F 52 F5059 Medford OR 14:09:05.6 14:08:51.8 16:59 7 29 2 7 6:00:11
29 414 Brian Davenport M 42 M4049 Boise ID 14:18:04.6 14:17:46.2 17:10 22 55 11 22 6:00:16
30 476 Randa Mills F 43 F4049 Portland OR 14:34:57.3 14:34:40.8 17:30 8 29 2 12 6:00:14
31 410 Rafael Ceja M 57 M5059 Medford OR 14:37:03.0 14:36:55.5 17:33 23 55 1 10 6:00:05
32 425 Jeffrey Faulk M 28 M2029 Eureka CA 14:41:05.7 14:40:52.1 17:38 24 55 5 6 6:00:11
33 423 David Elsbernd M 66 M6069 Salem OR 14:48:11.6 14:47:51.3 17:46 25 55 1 3 6:00:18
34 438 Scott Lesieur M 49 M4049 Woodland WA 14:50:58.6 14:50:54.8 17:50 26 55 12 22 6:00:01
35 443 Jon Meyers M 42 M4049 Eugene OR 14:57:22.3 14:57:16.4 17:57 27 55 13 22 6:00:03
36 480 Jennifer Parrish F 49 F4049 Lake Stevens WA 15:02:46.3 15:02:32.1 18:04 9 29 3 12 6:00:12
37 477 John Townley M 54 M5059 Spokane WA 15:06:39.2 15:06:23.9 18:08 28 55 2 10 6:00:13
38 453 Beth Ruff F 27 F2029 Oakland CA 15:29:14.6 15:29:05.1 18:35 10 29 3 4 6:00:07
39 463 Greg Spike M 73 M7099 Eugene OR 15:34:25.9 15:34:05.0 18:41 29 55 1 1 6:00:18
40 466 Eileen Yi N Tan F 33 F3039 Davenport IA 16:24:12.0 16:23:54.1 19:41 11 29 3 5 6:00:15

Men Results: 50M - Split 1

Place Bib First Last Sex Age Div City State Split 1
1 481 Emmett Saulnier M 25 M2029 Eugene OR 4:47:37
2 474 Matthew Barnhart M 35 M3039 Eugene OR 4:53:12
3 419 Isaac Diaz M 22 M2029 Boulder CO 4:55:18
4 429 Scott Heisler M 37 M3039 Crater Lake OR 5:04:48
5 415 Riley Davis M 23 M2029 Redding CA 5:12:41
6 427 Eric Ghelfi M 28 M2029 Provo UT 5:12:43
7 458 Andrew Sheridan M 32 M3039 Eugene OR 5:13:09
8 470 Scott Williams M 42 M4049 Springfield OR 5:15:04
9 459 Derek Sherrell M 40 M4049 Talent OR 5:38:45
10 482 Kenneth Hawkes M 42 M4049 Happy Valley OR 5:41:03
11 445 Spencer Newell M 41 M4049 Bend OR 6:20:02
12 407 Jason Bosch M 48 M4049 Eugene OR 6:26:02
13 413 Warren Coffeen M 49 M4049 Corvallis OR 6:33:53
14 402 Benjamin Benditson M 38 M3039 Oak Park CA 6:40:51
15 424 Dave Evans M 44 M4049 Soulsbyville CA 6:47:16
16 461 Shawn Sorensen M 37 M3039 Ashland OR 6:47:29
17 404 Grayson Bess M 32 M3039 Lincoln CA 6:48:29
18 464 Evan St. Cyr M 47 M4049 Eugene OR 6:55:39
19 457 David Self M 47 M4049 Seattle WA 7:06:28
20 465 Jesse Stonewood M 43 M4049 Ashland OR 7:11:02
21 450 Don Redl M 49 M4049 Hunters WA 7:24:28
22 433 Joe Jackson M 38 M3039 Ashland OR 7:30:18
23 425 Jeffrey Faulk M 28 M2029 Eureka CA 7:37:55
24 484 Alex Amarotico M 51 M5059 Ashland OR 7:44:03
25 443 Jon Meyers M 42 M4049 Eugene OR 7:59:29
26 410 Rafael Ceja M 57 M5059 Medford OR 8:00:29
27 414 Brian Davenport M 42 M4049 Boise ID 8:20:18
28 438 Scott Lesieur M 49 M4049 Woodland WA 8:25:23
29 477 John Townley M 54 M5059 Spokane WA 8:28:54
30 423 David Elsbernd M 66 M6069 Salem OR 9:04:40
31 463 Greg Spike M 73 M7099 Eugene OR 9:04:43
32 448 Gary Pierce M 43 M4049 Medford OR 9:18:56
33 439 Ron Lopez M 53 M5059 Central Point OR 9:18:58
34 403 Mark Bernards M 56 M5059 Eureka CA 9:24:03
35 451 Sean Remington M 37 M3039 Eugene OR 9:42:40
36 405 Bill Bezuk M 56 M5059 Eugene OR 9:43:58

Men Results: 50M - Split 2

Place Bib First Last Sex Age Div City State Split 2
1 481 Emmett Saulnier M 25 M2029 Eugene OR 5:54:23.9
2 474 Matthew Barnhart M 35 M3039 Eugene OR 6:02:06.7
3 419 Isaac Diaz M 22 M2029 Boulder CO 6:08:15.2
4 427 Eric Ghelfi M 28 M2029 Provo UT 6:26:20.8
5 458 Andrew Sheridan M 32 M3039 Eugene OR 6:27:56.2
6 470 Scott Williams M 42 M4049 Springfield OR 6:30:10.0
7 429 Scott Heisler M 37 M3039 Crater Lake OR 6:31:39.6
8 415 Riley Davis M 23 M2029 Redding CA 6:50:03.8
9 459 Derek Sherrell M 40 M4049 Talent OR 6:57:11.8
10 482 Kenneth Hawkes M 42 M4049 Happy Valley OR 7:04:14.9
11 424 Dave Evans M 44 M4049 Soulsbyville CA 8:19:06.2
12 413 Warren Coffeen M 49 M4049 Corvallis OR 8:19:10.8
13 461 Shawn Sorensen M 37 M3039 Ashland OR 8:19:40.1
14 402 Benjamin Benditson M 38 M3039 Oak Park CA 8:35:13.2
15 407 Jason Bosch M 48 M4049 Eugene OR 8:48:02.6
16 464 Evan St. Cyr M 47 M4049 Eugene OR 8:48:02.5
17 404 Grayson Bess M 32 M3039 Lincoln CA 8:52:17.8
18 457 David Self M 47 M4049 Seattle WA 9:07:26.7
19 450 Don Redl M 49 M4049 Hunters WA 9:08:38.9
20 433 Joe Jackson M 38 M3039 Ashland OR 9:30:04.7
21 465 Jesse Stonewood M 43 M4049 Ashland OR 9:49:08.7
22 425 Jeffrey Faulk M 28 M2029 Eureka CA 9:55:37.7
23 410 Rafael Ceja M 57 M5059 Medford OR 10:03:07.3
24 484 Alex Amarotico M 51 M5059 Ashland OR 10:16:07.2
25 414 Brian Davenport M 42 M4049 Boise ID 10:36:49.4
26 477 John Townley M 54 M5059 Spokane WA 10:36:57.9
27 443 Jon Meyers M 42 M4049 Eugene OR 10:45:52.1
28 438 Scott Lesieur M 49 M4049 Woodland WA 10:52:05.4
29 423 David Elsbernd M 66 M6069 Salem OR 10:59:30.1
30 463 Greg Spike M 73 M7099 Eugene OR 11:18:21.3
31 439 Ron Lopez M 53 M5059 Central Point OR 11:34:52.5
32 448 Gary Pierce M 43 M4049 Medford OR 11:35:40.9

Men Results: 50M - Split 3

Place Bib First Last Sex Age Div City State Split 3
1 481 Emmett Saulnier M 25 M2029 Eugene OR 8:15:13.4
2 474 Matthew Barnhart M 35 M3039 Eugene OR 8:22:08.5
3 419 Isaac Diaz M 22 M2029 Boulder CO 8:48:05.2
4 427 Eric Ghelfi M 28 M2029 Provo UT 8:54:02.4
5 470 Scott Williams M 42 M4049 Springfield OR 8:58:07.7
6 458 Andrew Sheridan M 32 M3039 Eugene OR 9:19:20.6
7 459 Derek Sherrell M 40 M4049 Talent OR 9:58:55.8
8 482 Kenneth Hawkes M 42 M4049 Happy Valley OR 9:59:22.5
9 415 Riley Davis M 23 M2029 Redding CA 10:01:50.0
10 429 Scott Heisler M 37 M3039 Crater Lake OR 10:14:47.7
11 424 Dave Evans M 44 M4049 Soulsbyville CA 11:10:09.2
12 461 Shawn Sorensen M 37 M3039 Ashland OR 11:37:20.4
13 413 Warren Coffeen M 49 M4049 Corvallis OR 11:53:17.1
14 402 Benjamin Benditson M 38 M3039 Oak Park CA 12:07:45.1
15 407 Jason Bosch M 48 M4049 Eugene OR 12:12:53.8
16 464 Evan St. Cyr M 47 M4049 Eugene OR 12:26:09.3
17 404 Grayson Bess M 32 M3039 Lincoln CA 12:42:26.5
18 457 David Self M 47 M4049 Seattle WA 12:54:30.6
19 450 Don Redl M 49 M4049 Hunters WA 13:08:43.1
20 433 Joe Jackson M 38 M3039 Ashland OR 13:23:26.1
21 465 Jesse Stonewood M 43 M4049 Ashland OR 13:53:03.7
22 414 Brian Davenport M 42 M4049 Boise ID 14:17:46.2
23 410 Rafael Ceja M 57 M5059 Medford OR 14:36:55.5
24 425 Jeffrey Faulk M 28 M2029 Eureka CA 14:40:52.1
25 423 David Elsbernd M 66 M6069 Salem OR 14:47:51.3
26 438 Scott Lesieur M 49 M4049 Woodland WA 14:50:54.8
27 443 Jon Meyers M 42 M4049 Eugene OR 14:57:16.4
28 477 John Townley M 54 M5059 Spokane WA 15:06:23.9
29 463 Greg Spike M 73 M7099 Eugene OR 15:34:05.0

Men Results: 50M

Sort by  Gun Time Net Time
Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Place
Div
Total
1 481 Emmett Saulnier M 25 M2029 Eugene OR 8:15:14.2 8:15:13.4 9:55 1 55 1 6
2 474 Matthew Barnhart M 35 M3039 Eugene OR 8:22:10.4 8:22:08.5 10:03 2 55 1 12
3 419 Isaac Diaz M 22 M2029 Boulder CO 8:48:06.2 8:48:05.2 10:34 3 55 2 6
4 427 Eric Ghelfi M 28 M2029 Provo UT 8:54:03.4 8:54:02.4 10:41 4 55 3 6
5 470 Scott Williams M 42 M4049 Springfield OR 8:58:09.2 8:58:07.7 10:46 5 55 1 22
6 458 Andrew Sheridan M 32 M3039 Eugene OR 9:19:22.7 9:19:20.6 11:12 6 55 2 12
7 459 Derek Sherrell M 40 M4049 Talent OR 9:58:59.2 9:58:55.8 11:59 7 55 2 22
8 482 Kenneth Hawkes M 42 M4049 Happy Valley OR 9:59:25.4 9:59:22.5 12:00 8 55 3 22
9 415 Riley Davis M 23 M2029 Redding CA 10:01:51.1 10:01:50.0 12:03 9 55 4 6
10 429 Scott Heisler M 37 M3039 Crater Lake OR 10:14:51.5 10:14:47.7 12:18 10 55 3 12
11 424 Dave Evans M 44 M4049 Soulsbyville CA 11:10:19.4 11:10:09.2 13:25 11 55 4 22
12 461 Shawn Sorensen M 37 M3039 Ashland OR 11:37:25.1 11:37:20.4 13:57 12 55 4 12
13 413 Warren Coffeen M 49 M4049 Corvallis OR 11:53:25.5 11:53:17.1 14:16 13 55 5 22
14 402 Benjamin Benditson M 38 M3039 Oak Park CA 12:08:02.2 12:07:45.1 14:34 14 55 5 12
15 407 Jason Bosch M 48 M4049 Eugene OR 12:12:59.6 12:12:53.8 14:40 15 55 6 22
16 464 Evan St. Cyr M 47 M4049 Eugene OR 12:26:15.6 12:26:09.3 14:56 16 55 7 22
17 404 Grayson Bess M 32 M3039 Lincoln CA 12:42:42.3 12:42:26.5 15:15 17 55 6 12
18 457 David Self M 47 M4049 Seattle WA 12:54:37.8 12:54:30.6 15:30 18 55 8 22
19 450 Don Redl M 49 M4049 Hunters WA 13:08:53.7 13:08:43.1 15:47 19 55 9 22
20 433 Joe Jackson M 38 M3039 Ashland OR 13:23:42.0 13:23:26.1 16:05 20 55 7 12
21 465 Jesse Stonewood M 43 M4049 Ashland OR 13:53:11.8 13:53:03.7 16:40 21 55 10 22
22 414 Brian Davenport M 42 M4049 Boise ID 14:18:04.6 14:17:46.2 17:10 22 55 11 22
23 410 Rafael Ceja M 57 M5059 Medford OR 14:37:03.0 14:36:55.5 17:33 23 55 1 10
24 425 Jeffrey Faulk M 28 M2029 Eureka CA 14:41:05.7 14:40:52.1 17:38 24 55 5 6
25 423 David Elsbernd M 66 M6069 Salem OR 14:48:11.6 14:47:51.3 17:46 25 55 1 3
26 438 Scott Lesieur M 49 M4049 Woodland WA 14:50:58.6 14:50:54.8 17:50 26 55 12 22
27 443 Jon Meyers M 42 M4049 Eugene OR 14:57:22.3 14:57:16.4 17:57 27 55 13 22
28 477 John Townley M 54 M5059 Spokane WA 15:06:39.2 15:06:23.9 18:08 28 55 2 10
29 463 Greg Spike M 73 M7099 Eugene OR 15:34:25.9 15:34:05.0 18:41 29 55 1 1

Women Results: 50M - Split 1

Place Bib First Last Sex Age Div City State Split 1
1 479 Emily Halnon F 36 F3039 Eugene OR 5:56:47
2 412 Mamie Clare F 27 F2029 Anchorage AK 6:13:42
3 467 Molly Templin F 27 F2029 Anchorage AK 6:13:49
4 483 Amanda Bonivert F