Overall Results: Marathon

Sort by  Gun Time Net Time
Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Place
Div
Total
Start Time
1 96 Garrett Murgatroyd M 34 M3034 McHenry IL 3:38:42.5 3:38:38.2 8:21 1 80 1 7 7:00:05
2 109 Jess Schueler F 33 F3034 Bend OR 3:43:12.6 3:43:03.2 8:31 1 39 1 8 7:00:10
3 7 Peter Curran M 43 M4044 Bend OR 3:45:53.9 3:45:51.6 8:38 2 80 1 15 7:00:03
4 98 Megan Longinotti F 38 F3539 Durango CO 3:47:25.5 3:47:21.1 8:41 2 39 1 5 7:00:05
5 38 Shane Vetter M 46 M4549 Colorado Spgs CO 3:47:43.3 3:47:41.4 8:42 3 80 1 4 7:00:02
6 104 Jason Heineman M 46 M4549 Richland WA 3:52:54.8 3:52:52.0 8:54 4 80 2 4 7:00:03
7 103 Shane Willis M 22 M2024 Tualatin OR 3:55:12.5 3:55:09.3 8:59 5 80 1 14 7:00:04
8 84 Tyler Peterka M 28 M2529 Corvallis OR 3:57:12.5 3:57:08.1 9:04 6 80 1 15 7:00:05
9 110 Robert Ripley M 60 M6064 Bend OR 3:57:34.9 3:57:30.6 9:04 7 80 1 5 7:00:05
10 75 Kyle McDonald M 29 M2529 Happy Valley OR 4:02:41.3 4:02:31.2 9:16 8 80 2 15 7:00:11
11 69 Zahid Azamar M 25 M2529 Grants Pass OR 4:10:44.3 4:10:43.1 9:35 9 80 3 15 7:00:02
12 42 Marisa D'Orfani F 25 F2529 Ashland OR 4:19:02.8 4:18:59.5 9:54 3 39 1 6 7:00:04
13 64 Ethan Karlinsey M 22 M2024 Kenmore WA 4:24:14.9 4:24:08.8 10:05 10 80 2 14 7:00:07
14 68 Angus Cummings M 25 M2529 Bend OR 4:24:34.6 4:24:27.0 10:06 11 80 4 15 7:00:08
15 67 Caitlin Howden F 28 F2529 Bend OR 4:24:56.8 4:24:50.6 10:07 4 39 2 6 7:00:07
16 100 Kristy Hall F 35 F3539 Central Point OR 4:31:18.9 4:31:11.2 10:22 5 39 2 5 7:00:08
17 19 Matty Leppell M 40 M4044 Nampa ID 4:32:15.1 4:32:12.2 10:24 12 80 2 15 7:00:03
18 27 Nicole Scott F 26 F2529 Clackamas OR 4:39:38.5 4:39:27.0 10:40 6 39 3 6 7:00:12
19 50 Rebecca Crawford F 23 F2024 Victoria BC 4:39:36.6 4:39:30.3 10:41 7 39 1 6 7:00:07
20 93 Rex Hoffman M 41 M4044 Eugene OR 4:39:42.1 4:39:38.3 10:41 13 80 3 15 7:00:04
21 15 Corbin Seghers M 31 M3034 Chicago IL 4:40:47.2 4:40:39.5 10:43 14 80 2 7 7:00:08
22 106 Samuel Myers M 23 M2024 Bend OR 4:43:19.9 4:43:17.9 10:49 15 80 3 14 7:00:02
23 112 Conrad Pereda Rodriguez M 22 M2024 Newberg OR 4:43:50.3 4:43:46.4 10:50 16 80 4 14 7:00:04
24 116 Asean Vue M 24 M2024 Chicago IL 4:44:46.3 4:44:40.9 10:52 17 80 5 14 7:00:06
25 63 Ian Bystrom M 44 M4044 Princeton NJ 4:46:31.0 4:46:22.1 10:56 18 80 4 15 7:00:09
26 102 Andy Bystrom M 46 M4549 Bend OR 4:46:38.9 4:46:28.7 10:57 19 80 3 4 7:00:11
27 107 Matthew Barreau M 40 M4044 Sandy OR 4:46:57.9 4:46:46.6 10:57 20 80 5 15 7:00:12
28 2 Bridget Bostrom F 48 F4549 Bend OR 4:47:48.8 4:47:37.0 10:59 8 39 1 4 7:00:12
29 34 Andrew Jones M 36 M3539 Washington DC 4:51:02.2 4:50:51.6 11:07 21 80 1 8 7:00:11
30 48 Tyler Wood M 22 M2024 Gresham OR 4:51:34.2 4:51:27.3 11:08 22 80 6 14 7:00:07
31 101 Melissa Clark F 23 F2024 Salem OR 4:53:25.7 4:53:14.9 11:12 9 39 2 6 7:00:11
32 123 Jesse Stonewood M 43 M4044 Ashland OR 4:55:46.6 4:55:34.0 11:17 23 80 6 15 7:00:13
33 20 Andrew Murray M 44 M4044 Portland OR 4:57:20.6 4:57:12.9 11:21 24 80 7 15 7:00:08
34 117 Ken Farmer M 71 M7074 Steilacoom WA 4:57:31.7 4:57:24.4 11:22 25 80 1 2 7:00:08
35 36 Todd Gradwahl M 52 M5054 Gresham OR 5:00:17.5 5:00:10.8 11:28 26 80 1 6 7:00:07
36 125 Mychal Gresham M 32 M3034 Molalla OR 5:02:47.7 5:02:35.5 11:33 27 80 3 7 7:00:13
37 26 Evan Sloan M 20 M2024 Springfield OR 5:04:32.4 5:04:21.5 11:37 28 80 7 14 7:00:11
38 57 Noah Francis M 21 M2024 Springfield OR 5:04:34.3 5:04:24.6 11:38 29 80 8 14 7:00:10
39 71 Derek Hawkley M 42 M4044 Caldwell ID 5:07:14.9 5:06:56.8 11:43 30 80 8 15 7:00:19
40 88 Robert Doughman M 35 M3539 Bend OR 5:08:47.8 5:08:39.1 11:47 31 80 2 8 7:00:09
41 126 Rory Knottnerus M 25 M2529 Seattle WA 5:09:55.7 5:09:49.7 11:50 32 80 5 15 7:00:06
42 14 Jonathan Ambrose M 26 M2529 Logan UT 5:16:55.1 5:16:51.9 12:06 33 80 6 15 7:00:04
43 79 Fergus Morrissey M 45 M4549 Portland OR 5:19:36.1 5:19:14.2 12:12 34 80 4 4 7:00:22
44 51 Keith Bradford M 51 M5054 Selah WA 5:19:37.1 5:19:31.2 12:12 35 80 2 6 7:00:06
45 90 Liam Bunyan M 29 M2529 Prescott Valley AZ 5:22:02.7 5:21:54.8 12:18 36 80 7 15 7:00:08
46 56 Nicholas Johnson M 26 M2529 Bend OR 5:23:32.6 5:23:07.5 12:20 37 80 8 15 7:00:26
47 77 Joshua Pittman M 43 M4044 Dallas OR 5:24:44.6 5:24:32.1 12:24 38 80 9 15 7:00:13
48 97 Ben Meyer M 32 M3034 Eugene OR 5:24:45.7 5:24:37.6 12:24 39 80 4 7 7:00:09
49 53 Jim Ballard M 70 M7074 Chandler AZ 5:25:51.5 5:25:26.5 12:26 40 80 2 2 7:00:25
50 62 Michaela Rodriguez F 26 F2529 Yuma AZ 5:27:03.7 5:26:56.4 12:29 10 39 4 6 7:00:08
51 74 Edwin Mantilla M 31 M3034 Bend OR 5:27:03.5 5:26:58.2 12:29 41 80 5 7 7:00:06
52 114 Anika Rasubala F 23 F2024 Eugene OR 5:28:23.6 5:28:12.7 12:32 11 39 3 6 7:00:11
53 122 Nate Dalton M 27 M2529 Clarkston WA 5:30:52.9 5:30:44.5 12:38 42 80 9 15 7:00:09
54 119 Adam Maguire M 41 M4044 Victoria MN 5:33:33.0 5:33:31.4 12:44 43 80 10 15 7:00:02
55 92 Renee Gould F 57 F5559 Stuart FL 5:33:54.9 5:33:44.1 12:45 12 39 1 4 7:00:11
56 35 Taylor Adamski F 30 F3034 Bend OR 5:36:09.8 5:36:02.4 12:50 13 39 2 8 7:00:08
57 45 Alivea McAlpin F 34 F3034 Glide OR 5:36:27.7 5:36:12.3 12:50 14 39 3 8 7:00:16
58 49 Reed Warner M 30 M3034 Cornelius OR 5:36:31.3 5:36:18.3 12:51 44 80 6 7 7:00:13
59 16 Erin Dougherty F 24 F2024 Peoria AZ 5:36:49.3 5:36:41.6 12:52 15 39 4 6 7:00:08
60 59 Nicole McCullough F 29 F2529 Hillsboro OR 5:38:16.5 5:38:00.0 12:55 16 39 5 6 7:00:17
61 81 Evan Fankhanel M 21 M2024 Eugene OR 5:44:35.2 5:44:33.8 13:10 45 80 9 14 7:00:02
62 11 Timothy Delawder M 53 M5054 Lombard IL 5:45:04.9 5:44:51.4 13:10 46 80 3 6 7:00:14
63 120 Mark Sanders M 37 M3539 Roswell GA 5:53:44.8 5:53:29.7 13:30 47 80 3 8 7:00:16
64 115 Tim Carroll M 61 M6064 Redding CA 5:56:50.6 5:56:43.6 13:37 48 80 2 5 7:00:07
65 70 Garrett Mason M 37 M3539 Jacksonville OR 5:57:38.9 5:57:03.7 13:38 49 80 4 8 7:00:36
66 76 Tiffanie Bradley F 39 F3539 Salem OR 5:57:58.2 5:57:44.2 13:40 17 39 3 5 7:00:14
67 55 Bonnie Huggins F 39 F3539 Bend OR 5:59:33.7 5:59:05.5 13:43 18 39 4 5 7:00:29
68 1 Kris Nerczuk M 27 M2529 Oregon City OR 6:03:45.6 6:03:38.2 13:53 50 80 10 15 7:00:08
69 43 Olivia Renfro F 24 F2024 Spokane Valley WA 6:04:44.4 6:04:33.5 13:55 19 39 5 6 7:00:11
70 17 Robert Daly M 60 M6064 Homer Glen IL 6:05:31.0 6:05:12.9 13:57 51 80 3 5 7:00:19
71 72 David McClintock M 41 M4044 Hunlock Creek PA 6:09:02.7 6:08:48.7 14:05 52 80 11 15 7:00:14
72 52 Amber Hall F 48 F4549 Vancouver WA 6:15:38.9 6:15:30.9 14:20 20 39 2 4 7:00:08
73 6 John Simonson M 55 M5559 Fargo ND 6:16:13.7 6:16:08.2 14:22 53 80 1 4 7:00:06
74 105 Bobi Jo Ousnamer F 32 F3034 Milwaukie OR 6:16:35.1 6:16:28.9 14:23 21 39 4 8 7:00:07
75 25 Leberta Gentile F 56 F5559 Homer Glen IL 6:20:58.8 6:20:41.2 14:32 22 39 2 4 7:00:18
76 94 Katrina McCann F 31 F3034 Salem OR 6:27:25.2 6:27:13.1 14:47 23 39 5 8 7:00:13
77 124 Craig Hawkins M 35 M3539 Boise ID 6:27:25.9 6:27:14.5 14:47 54 80 5 8 7:00:12
78 10 Will Cottrell M 50 M5054 Bend OR 6:29:11.1 6:28:58.2 14:51 55 80 4 6 7:00:13
79 32 Therese Bauer F 58 F5559 Eugene OR 6:39:04.8 6:38:54.3 15:14 24 39 3 4 7:00:11
80 78 Jim Brendle M 59 M5559 Central Point OR 6:59:11.0 6:58:55.0 16:00 56 80 2 4 7:00:16
81 83 John Lotts M 58 M5559 Central Point OR 6:59:11.0 6:58:55.8 16:00 57 80 3 4 7:00:16

Men Results: Marathon

Sort by  Gun Time Net Time
Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Place
Div
Total
1 96 Garrett Murgatroyd M 34 M3034 McHenry IL 3:38:42.5 3:38:38.2 8:21 1 80 1 7
2 7 Peter Curran M 43 M4044 Bend OR 3:45:53.9 3:45:51.6 8:38 2 80 1 15
3 38 Shane Vetter M 46 M4549 Colorado Spgs CO 3:47:43.3 3:47:41.4 8:42 3 80 1 4
4 104 Jason Heineman M 46 M4549 Richland WA 3:52:54.8 3:52:52.0 8:54 4 80 2 4
5 103 Shane Willis M 22 M2024 Tualatin OR 3:55:12.5 3:55:09.3 8:59 5 80 1 14
6 84 Tyler Peterka M 28 M2529 Corvallis OR 3:57:12.5 3:57:08.1 9:04 6 80 1 15
7 110 Robert Ripley M 60 M6064 Bend OR 3:57:34.9 3:57:30.6 9:04 7 80 1 5
8 75 Kyle McDonald M 29 M2529 Happy Valley OR 4:02:41.3 4:02:31.2 9:16 8 80 2 15
9 69 Zahid Azamar M 25 M2529 Grants Pass OR 4:10:44.3 4:10:43.1 9:35 9 80 3 15
10 64 Ethan Karlinsey M 22 M2024 Kenmore WA 4:24:14.9 4:24:08.8 10:05 10 80 2 14
11 68 Angus Cummings M 25 M2529 Bend OR 4:24:34.6 4:24:27.0 10:06 11 80 4 15
12 19 Matty Leppell M 40 M4044 Nampa ID 4:32:15.1 4:32:12.2 10:24 12 80 2 15
13 93 Rex Hoffman M 41 M4044 Eugene OR 4:39:42.1 4:39:38.3 10:41 13 80 3 15
14 15 Corbin Seghers M 31 M3034 Chicago IL 4:40:47.2 4:40:39.5 10:43 14 80 2 7
15 106 Samuel Myers M 23 M2024 Bend OR 4:43:19.9 4:43:17.9 10:49 15 80 3 14
16 112 Conrad Pereda Rodriguez M 22 M2024 Newberg OR 4:43:50.3 4:43:46.4 10:50 16 80 4 14
17 116 Asean Vue M 24 M2024 Chicago IL 4:44:46.3 4:44:40.9 10:52 17 80 5 14
18 63 Ian Bystrom M 44 M4044 Princeton NJ 4:46:31.0 4:46:22.1 10:56 18 80 4 15
19 102 Andy Bystrom M 46 M4549 Bend OR 4:46:38.9 4:46:28.7 10:57 19 80 3 4
20 107 Matthew Barreau M 40 M4044 Sandy OR 4:46:57.9 4:46:46.6 10:57 20 80 5 15
21 34 Andrew Jones M 36 M3539 Washington DC 4:51:02.2 4:50:51.6 11:07 21 80 1 8
22 48 Tyler Wood M 22 M2024 Gresham OR 4:51:34.2 4:51:27.3 11:08 22 80 6 14
23 123 Jesse Stonewood M 43 M4044 Ashland OR 4:55:46.6 4:55:34.0 11:17 23 80 6 15
24 20 Andrew Murray M 44 M4044 Portland OR 4:57:20.6 4:57:12.9 11:21 24 80 7 15
25 117 Ken Farmer M 71 M7074 Steilacoom WA 4:57:31.7 4:57:24.4 11:22 25 80 1 2
26 36 Todd Gradwahl M 52 M5054 Gresham OR 5:00:17.5 5:00:10.8 11:28 26 80 1 6
27 125 Mychal Gresham M 32 M3034 Molalla OR 5:02:47.7 5:02:35.5 11:33 27 80 3 7
28 26 Evan Sloan M 20 M2024 Springfield OR 5:04:32.4 5:04:21.5 11:37 28 80 7 14
29 57 Noah Francis M 21 M2024 Springfield OR 5:04:34.3 5:04:24.6 11:38 29 80 8 14
30 71 Derek Hawkley M 42 M4044 Caldwell ID 5:07:14.9 5:06:56.8 11:43 30 80 8 15
31 88 Robert Doughman M 35 M3539 Bend OR 5:08:47.8 5:08:39.1 11:47 31 80 2 8
32 126 Rory Knottnerus M 25 M2529 Seattle WA 5:09:55.7 5:09:49.7 11:50 32 80 5 15
33 14 Jonathan Ambrose M 26 M2529 Logan UT 5:16:55.1 5:16:51.9 12:06 33 80 6 15
34 79 Fergus Morrissey M 45 M4549 Portland OR 5:19:36.1 5:19:14.2 12:12 34 80 4 4
35 51 Keith Bradford M 51 M5054 Selah WA 5:19:37.1 5:19:31.2 12:12 35 80 2 6
36 90 Liam Bunyan M 29 M2529 Prescott Valley AZ 5:22:02.7 5:21:54.8 12:18 36 80 7 15
37 56 Nicholas Johnson M 26 M2529 Bend OR 5:23:32.6 5:23:07.5 12:20 37 80 8 15
38 77 Joshua Pittman M 43 M4044 Dallas OR 5:24:44.6 5:24:32.1 12:24 38 80 9 15
39 97 Ben Meyer M 32 M3034 Eugene OR 5:24:45.7 5:24:37.6 12:24 39 80 4 7
40 53 Jim Ballard M 70 M7074 Chandler AZ 5:25:51.5 5:25:26.5 12:26 40 80 2 2
41 74 Edwin Mantilla M 31 M3034 Bend OR 5:27:03.5 5:26:58.2 12:29 41 80 5 7
42 122 Nate Dalton M 27 M2529 Clarkston WA 5:30:52.9 5:30:44.5 12:38 42 80 9 15
43 119 Adam Maguire M 41 M4044 Victoria MN 5:33:33.0 5:33:31.4 12:44 43 80 10 15
44 49 Reed Warner M 30 M3034 Cornelius OR 5:36:31.3 5:36:18.3 12:51 44 80 6 7
45 81 Evan Fankhanel M 21 M2024 Eugene OR 5:44:35.2 5:44:33.8 13:10 45 80 9 14
46 11 Timothy Delawder M 53 M5054 Lombard IL 5:45:04.9 5:44:51.4 13:10 46 80 3 6
47 120 Mark Sanders M 37 M3539 Roswell GA 5:53:44.8 5:53:29.7 13:30 47 80 3 8
48 115 Tim Carroll M 61 M6064 Redding CA 5:56:50.6 5:56:43.6 13:37 48 80 2 5
49 70 Garrett Mason M 37 M3539 Jacksonville OR 5:57:38.9 5:57:03.7 13:38 49 80 4 8
50 1 Kris Nerczuk M 27 M2529 Oregon City OR 6:03:45.6 6:03:38.2 13:53 50 80 10 15
51 17 Robert Daly M 60 M6064 Homer Glen IL 6:05:31.0 6:05:12.9 13:57 51 80 3 5
52 72 David McClintock M 41 M4044 Hunlock Creek PA 6:09:02.7 6:08:48.7 14:05 52 80 11 15
53 6 John Simonson M 55 M5559 Fargo ND 6:16:13.7 6:16:08.2 14:22 53 80 1 4
54 124 Craig Hawkins M 35 M3539 Boise ID 6:27:25.9 6:27:14.5 14:47 54 80 5 8
55 10 Will Cottrell M 50 M5054 Bend OR 6:29:11.1 6:28:58.2 14:51 55 80 4 6
56 78 Jim Brendle M 59 M5559 Central Point OR 6:59:11.0 6:58:55.0 16:00 56 80 2 4
57 83 John Lotts M 58 M5559 Central Point OR 6:59:11.0 6:58:55.8 16:00 57 80 3 4

Women Results: Marathon

Sort by  Gun Time Net Time
Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Place
Div
Total
1 109 Jess Schueler F 33 F3034 Bend OR 3:43:12.6 3:43:03.2 8:31 1 39 1 8
2 98 Megan Longinotti F 38 F3539 Durango CO 3:47:25.5 3:47:21.1 8:41 2 39 1 5
3 42 Marisa D'Orfani F 25 F2529 Ashland OR 4:19:02.8 4:18:59.5 9:54 3 39 1 6
4 67 Caitlin Howden F 28 F2529 Bend OR 4:24:56.8 4:24:50.6 10:07 4 39 2 6
5 100 Kristy Hall F 35 F3539 Central Point OR 4:31:18.9 4:31:11.2 10:22 5 39 2 5
6 27 Nicole Scott F 26 F2529 Clackamas OR 4:39:38.5 4:39:27.0 10:40 6 39 3 6
7 50 Rebecca Crawford F 23 F2024 Victoria BC 4:39:36.6 4:39:30.3 10:41 7 39 1 6
8 2 Bridget Bostrom F 48 F4549 Bend OR 4:47:48.8 4:47:37.0 10:59 8 39 1 4
9 101 Melissa Clark F 23 F2024 Salem OR 4:53:25.7 4:53:14.9 11:12 9 39 2 6
10 62 Michaela Rodriguez F 26 F2529 Yuma AZ 5:27:03.7 5:26:56.4 12:29 10 39 4 6
11 114 Anika Rasubala F 23 F2024 Eugene OR 5:28:23.6 5:28:12.7 12:32 11 39 3 6
12 92 Renee Gould F 57 F5559 Stuart FL 5:33:54.9 5:33:44.1 12:45 12 39 1 4
13 35 Taylor Adamski F 30 F3034 Bend OR 5:36:09.8 5:36:02.4 12:50 13 39 2 8
14 45 Alivea McAlpin F 34 F3034 Glide OR 5:36:27.7 5:36:12.3 12:50 14 39 3 8
15 16 Erin Dougherty F 24 F2024 Peoria AZ 5:36:49.3 5:36:41.6 12:52 15 39 4 6
16 59 Nicole McCullough F 29 F2529 Hillsboro OR 5:38:16.5 5:38:00.0 12:55 16 39 5 6
17 76 Tiffanie Bradley F 39 F3539 Salem OR 5:57:58.2 5:57:44.2 13:40 17 39 3 5
18 55 Bonnie Huggins F 39 F3539 Bend OR 5:59:33.7 5:59:05.5 13:43 18 39 4 5
19 43 Olivia Renfro F 24 F2024 Spokane Valley WA 6:04:44.4 6:04:33.5 13:55 19 39 5 6
20 52 Amber Hall F 48 F4549 Vancouver WA 6:15:38.9 6:15:30.9 14:20 20 39 2 4
21 105 Bobi Jo Ousnamer F 32 F3034 Milwaukie OR 6:16:35.1 6:16:28.9 14:23 21 39 4 8
22 25 Leberta Gentile F 56 F5559 Homer Glen IL 6:20:58.8 6:20:41.2 14:32 22 39 2 4
23 94 Katrina McCann F 31 F3034 Salem OR 6:27:25.2 6:27:13.1 14:47 23 39 5 8
24 32 Therese Bauer F 58 F5559 Eugene OR 6:39:04.8 6:38:54.3 15:14 24 39 3 4

Master's Men Results: Marathon

Sort by  Gun Time Net Time
Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Place
Div
Total
1 7 Peter Curran M 43 M4044 Bend OR 3:45:53.9 3:45:51.6 8:38 2 80 1 15
2 38 Shane Vetter M 46 M4549 Colorado Spgs CO 3:47:43.3 3:47:41.4 8:42 3 80 1 4
3 104 Jason Heineman M 46 M4549 Richland WA 3:52:54.8 3:52:52.0 8:54 4 80 2 4
4 110 Robert Ripley M 60 M6064 Bend OR 3:57:34.9 3:57:30.6 9:04 7 80 1 5
5 19 Matty Leppell M 40 M4044 Nampa ID 4:32:15.1 4:32:12.2 10:24 12 80 2 15
6 93 Rex Hoffman M 41 M4044 Eugene OR 4:39:42.1 4:39:38.3 10:41 13 80 3 15
7 63 Ian Bystrom M 44 M4044 Princeton NJ 4:46:31.0 4:46:22.1 10:56 18 80 4 15
8 102 Andy Bystrom M 46 M4549 Bend OR 4:46:38.9 4:46:28.7 10:57 19 80 3 4
9 107 Matthew Barreau M 40 M4044 Sandy OR 4:46:57.9 4:46:46.6 10:57 20 80 5 15
10 123 Jesse Stonewood M 43 M4044 Ashland OR 4:55:46.6 4:55:34.0 11:17 23 80 6 15
11 20 Andrew Murray M 44 M4044 Portland OR 4:57:20.6 4:57:12.9 11:21 24 80 7 15
12 117 Ken Farmer M 71 M7074 Steilacoom WA 4:57:31.7 4:57:24.4 11:22 25 80 1 2
13 36 Todd Gradwahl M 52 M5054 Gresham OR 5:00:17.5 5:00:10.8 11:28 26 80 1 6
14 71 Derek Hawkley M 42 M4044 Caldwell ID 5:07:14.9 5:06:56.8 11:43 30 80 8 15
15 79 Fergus Morrissey M 45 M4549 Portland OR 5:19:36.1 5:19:14.2 12:12 34 80 4 4
16 51 Keith Bradford M 51 M5054 Selah WA 5:19:37.1 5:19:31.2 12:12 35 80 2 6
17 77 Joshua Pittman M 43 M4044 Dallas OR 5:24:44.6 5:24:32.1 12:24 38 80 9 15
18 53 Jim Ballard M 70 M7074 Chandler AZ 5:25:51.5 5:25:26.5 12:26 40 80 2 2
19 119 Adam Maguire M 41 M4044 Victoria MN 5:33:33.0 5:33:31.4 12:44 43 80 10 15
20 11 Timothy Delawder M 53 M5054 Lombard IL 5:45:04.9 5:44:51.4 13:10 46 80 3 6
21 115 Tim Carroll M 61 M6064 Redding CA 5:56:50.6 5:56:43.6 13:37 48 80 2 5
22 17 Robert Daly M 60 M6064 Homer Glen IL 6:05:31.0 6:05:12.9 13:57 51 80 3 5
23 72 David McClintock M 41 M4044 Hunlock Creek PA 6:09:02.7 6:08:48.7 14:05 52 80 11 15
24 6 John Simonson M 55 M5559 Fargo ND 6:16:13.7 6:16:08.2 14:22 53 80 1 4
25 10 Will Cottrell M 50 M5054 Bend OR 6:29:11.1 6:28:58.2 14:51 55 80 4 6
26 78 Jim Brendle M 59 M5559 Central Point OR 6:59:11.0 6:58:55.0 16:00 56 80 2 4
27 83 John Lotts M 58 M5559 Central Point OR 6:59:11.0 6:58:55.8 16:00 57 80 3 4

Master's Women Results: Marathon

Sort by  Gun Time Net Time
Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Net
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Place
Div
Total
1 2 Bridget Bostrom F 48 F4549 Bend OR 4:47:48.8 4:47:37.0 10:59 8 39 1 4
2 92 Renee Gould F 57 F5559 Stuart FL 5:33:54.9 5:33:44.1 12:45 12 39 1 4
3 52 Amber Hall F 48 F4549 Vancouver WA 6:15:38.9 6:15:30.9 14:20 20 39 2 4
4 25 Leberta Gentile F 56 F5559 Homer Glen IL 6:20:58.8 6:20:41.2 14:32 22 39 2 4
5 32 Therese Bauer F 58 F5559 Eugene OR 6:39:04.8 6:38:54.3 15:14 24 39 3 4