Overall Results: Stair Climb

Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Place
Div
Total
1 775 Wyatt Montgomery M 17 M1518 La Pine OR 11:45.1 5:53 1 45 1 6
2 782 Zachary Shockey M 15 M1518 Bend OR 11:55.8 5:58 2 45 2 6
3 800 Aidan Jacobus M 16 M1518 Bend OR 12:21.1 6:11 3 45 3 6
4 758 Ernest Finney-Jordet M 24 M1939 Bend OR 12:34.7 6:18 4 45 1 14
5 806 Luke Larsen M 17 M1518 Bend OR 13:05.7 6:33 5 45 4 6
6 755 Jorun Downing F 18 F1518 Bend OR 13:16.9 6:39 1 37 1 7
7 787 Michael Stadnisky M 39 M1939 Bend OR 13:31.1 6:46 6 45 2 14
8 769 River Kiefer M 14 M0114 Bend OR 13:40.6 6:51 7 45 1 9
9 807 Daniel Stark M 40 M4049 Portland OR 13:53.0 6:57 8 45 1 5
10 688 Maddie Carney F 13 F0114 Bend OR 14:00.7 7:01 2 37 1 1
11 805 Drake Larsen M 13 M0114 Bend OR 14:04.0 7:02 9 45 2 9
12 760 Neve Gerard F 16 F1518 Bend OR 14:14.2 7:08 3 37 2 7
13 781 Eli Shockey M 12 M0114 Bend OR 14:17.2 7:09 10 45 3 9
14 771 Brendan Layden M 48 M4049 Bend OR 14:30.7 7:16 11 45 2 5
15 812 Brett Yost M 54 M5059 Bend OR 14:43.9 7:22 12 45 1 7
16 756 J D Downing M 56 M5059 Bend OR 14:48.1 7:25 13 45 2 7
17 705 Odessa Cleavenger F 24 F1939 Bend OR 14:55.1 7:28 4 37 1 10
18 814 Murray Perkins M 58 M5059 Bend OR 14:59.1 7:30 14 45 3 7
19 754 Michele Desilva F 38 F1939 Bend OR 14:59.3 7:30 5 37 2 10
20 809 Imran Wolfenden M 26 M1939 Bend OR 15:04.4 7:33 15 45 3 14
21 752 Scott Deke M 14 M0114 Bend OR 15:09.9 7:35 16 45 4 9
22 801 Michael O''halloran M 29 M1939 Springfield OR 15:55.3 7:58 17 45 4 14
23 804 Kate West F 18 F1518 Redmond OR 15:56.9 7:59 6 37 3 7
24 788 Carl Swanson M 38 M1939 La Pine OR 15:58.7 8:00 18 45 5 14
25 820 Rogan Prescott M 21 M1939 Redmond OR 16:04.1 8:03 19 45 6 14
26 703 Jane Cleavenger F 63 F6069 Bend OR 16:12.3 8:07 7 37 1 2
27 822 Colter Fair M 26 M1939 Redmond OR 16:26.3 8:14 20 45 7 14
28 686 Shane Bolton M 20 M1939 Portland OR 16:28.0 8:14 21 45 8 14
29 789 Dave Swift M 53 M5059 Redmond OR 16:37.0 8:19 22 45 4 7
30 764 Matthew Higgins M 46 M4049 Bend OR 16:37.4 8:19 23 45 3 5
31 816 Demetri Zeliotis M 59 M5059 Bend OR 16:44.4 8:23 24 45 5 7
32 786 Heather Stadnisky F 40 F4049 Bend OR 16:46.4 8:24 8 37 1 10
33 761 Jeanette Groesz F 72 F7099 Redmond OR 16:47.2 8:24 9 37 1 1
34 766 Mark Johnson M 51 M5059 Bend OR 17:15.1 8:38 25 45 6 7
35 751 Paige Deke F 16 F1518 Bend OR 17:17.8 8:39 10 37 4 7
36 798 Penny Yost F 17 F1518 Bend OR 17:18.4 8:40 11 37 5 7
37 765 Willa Jensen F 16 F1518 Bend OR 17:20.7 8:41 12 37 6 7
38 779 Ryan Rhodes M 18 M1518 Bend OR 17:36.4 8:49 26 45 5 6
39 803 Jean West F 52 F5059 Redmond OR 17:47.2 8:54 13 37 1 6
40 810 Jason O''halloran M 17 M1518 La Pine OR 17:55.6 8:58 27 45 6 6
41 774 Peter Meyer M 66 M6069 Bend OR 18:11.6 9:06 28 45 1 3
42 821 Kyrie Prescott F 23 F1939 Redmond OR 18:18.7 9:10 14 37 3 10
43 793 David Wolfe M 45 M4049 Bend OR 18:21.9 9:11 29 45 4 5
44 808 Suzanne Wolfenden F 55 F5059 Bend OR 18:29.1 9:15 15 37 2 6
45 818 Mike Prescott M 62 M6069 Redmond OR 18:40.7 9:21 30 45 2 3
46 753 Tyler Deke M 53 M5059 Bend OR 18:44.7 9:23 31 45 7 7
47 790 Harrison Swift M 13 M0114 Redmond OR 19:08.9 9:35 32 45 5 9
48 759 Whitney Forbess F 22 F1939 Bend OR 19:12.5 9:37 16 37 4 10
49 776 Brittany Nichols F 36 F1939 Bend OR 19:31.1 9:46 17 37 5 10
50 815 Jordan Devoe F 20 F1939 Redmond OR 19:41.3 9:51 18 37 6 10
51 819 Carolee Prescott F 55 F5059 Redmond OR 19:43.7 9:52 19 37 3 6
52 792 Thaddeus Swift M 12 M0114 Redmond OR 20:04.2 10:03 33 45 6 9
53 784 Carol Spaw F 46 F4049 La Pine OR 20:27.5 10:14 20 37 2 10
54 817 Kane Ettel M 19 M1939 Prineville OR 20:27.7 10:14 34 45 9 14
55 797 Roman Wright M 11 M0114 Bend OR 21:42.2 10:52 35 45 7 9
56 796 Randy Wright M 37 M1939 Bend OR 21:42.5 10:52 36 45 10 14
57 780 Andrea Shockey F 47 F4049 Bend OR 21:52.1 10:57 21 37 3 10
58 772 Kayla Layden F 48 F4049 Bend OR 21:54.5 10:58 22 37 4 10
59 813 Pearl Stark F 52 F5059 Bend OR 22:08.2 11:05 23 37 4 6
60 736 Maryann Deke F 53 F5059 Bend OR 23:12.8 11:37 24 37 5 6
61 802 Cass Walling F 41 F4049 Bend OR 23:22.6 11:42 25 37 5 10
62 794 Debi Wright F 47 F4049 Bend OR 26:07.8 13:04 26 37 6 10
63 795 Kian Wright M 11 M0114 Bend OR 26:12.6 13:07 37 45 8 9
64 768 Gregory Kahofer M 72 M7099 Bend OR 26:47.5 13:24 38 45 1 1
65 767 Denise Kahofer F 68 F6069 Bend OR 34:07.8 17:04 27 37 2 2

Men Results: Stair Climb

Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Place
Div
Total
1 775 Wyatt Montgomery M 17 M1518 La Pine OR 11:45.1 5:53 1 45 1 6
2 782 Zachary Shockey M 15 M1518 Bend OR 11:55.8 5:58 2 45 2 6
3 800 Aidan Jacobus M 16 M1518 Bend OR 12:21.1 6:11 3 45 3 6
4 758 Ernest Finney-Jordet M 24 M1939 Bend OR 12:34.7 6:18 4 45 1 14
5 806 Luke Larsen M 17 M1518 Bend OR 13:05.7 6:33 5 45 4 6
6 787 Michael Stadnisky M 39 M1939 Bend OR 13:31.1 6:46 6 45 2 14
7 769 River Kiefer M 14 M0114 Bend OR 13:40.6 6:51 7 45 1 9
8 807 Daniel Stark M 40 M4049 Portland OR 13:53.0 6:57 8 45 1 5
9 805 Drake Larsen M 13 M0114 Bend OR 14:04.0 7:02 9 45 2 9
10 781 Eli Shockey M 12 M0114 Bend OR 14:17.2 7:09 10 45 3 9
11 771 Brendan Layden M 48 M4049 Bend OR 14:30.7 7:16 11 45 2 5
12 812 Brett Yost M 54 M5059 Bend OR 14:43.9 7:22 12 45 1 7
13 756 J D Downing M 56 M5059 Bend OR 14:48.1 7:25 13 45 2 7
14 814 Murray Perkins M 58 M5059 Bend OR 14:59.1 7:30 14 45 3 7
15 809 Imran Wolfenden M 26 M1939 Bend OR 15:04.4 7:33 15 45 3 14
16 752 Scott Deke M 14 M0114 Bend OR 15:09.9 7:35 16 45 4 9
17 801 Michael O''halloran M 29 M1939 Springfield OR 15:55.3 7:58 17 45 4 14
18 788 Carl Swanson M 38 M1939 La Pine OR 15:58.7 8:00 18 45 5 14
19 820 Rogan Prescott M 21 M1939 Redmond OR 16:04.1 8:03 19 45 6 14
20 822 Colter Fair M 26 M1939 Redmond OR 16:26.3 8:14 20 45 7 14
21 686 Shane Bolton M 20 M1939 Portland OR 16:28.0 8:14 21 45 8 14
22 789 Dave Swift M 53 M5059 Redmond OR 16:37.0 8:19 22 45 4 7
23 764 Matthew Higgins M 46 M4049 Bend OR 16:37.4 8:19 23 45 3 5
24 816 Demetri Zeliotis M 59 M5059 Bend OR 16:44.4 8:23 24 45 5 7
25 766 Mark Johnson M 51 M5059 Bend OR 17:15.1 8:38 25 45 6 7
26 779 Ryan Rhodes M 18 M1518 Bend OR 17:36.4 8:49 26 45 5 6
27 810 Jason O''halloran M 17 M1518 La Pine OR 17:55.6 8:58 27 45 6 6
28 774 Peter Meyer M 66 M6069 Bend OR 18:11.6 9:06 28 45 1 3
29 793 David Wolfe M 45 M4049 Bend OR 18:21.9 9:11 29 45 4 5
30 818 Mike Prescott M 62 M6069 Redmond OR 18:40.7 9:21 30 45 2 3
31 753 Tyler Deke M 53 M5059 Bend OR 18:44.7 9:23 31 45 7 7
32 790 Harrison Swift M 13 M0114 Redmond OR 19:08.9 9:35 32 45 5 9
33 792 Thaddeus Swift M 12 M0114 Redmond OR 20:04.2 10:03 33 45 6 9
34 817 Kane Ettel M 19 M1939 Prineville OR 20:27.7 10:14 34 45 9 14
35 797 Roman Wright M 11 M0114 Bend OR 21:42.2 10:52 35 45 7 9
36 796 Randy Wright M 37 M1939 Bend OR 21:42.5 10:52 36 45 10 14
37 795 Kian Wright M 11 M0114 Bend OR 26:12.6 13:07 37 45 8 9
38 768 Gregory Kahofer M 72 M7099 Bend OR 26:47.5 13:24 38 45 1 1

Women Results: Stair Climb

Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Place
Div
Total
1 755 Jorun Downing F 18 F1518 Bend OR 13:16.9 6:39 1 37 1 7
2 688 Maddie Carney F 13 F0114 Bend OR 14:00.7 7:01 2 37 1 1
3 760 Neve Gerard F 16 F1518 Bend OR 14:14.2 7:08 3 37 2 7
4 705 Odessa Cleavenger F 24 F1939 Bend OR 14:55.1 7:28 4 37 1 10
5 754 Michele Desilva F 38 F1939 Bend OR 14:59.3 7:30 5 37 2 10
6 804 Kate West F 18 F1518 Redmond OR 15:56.9 7:59 6 37 3 7
7 703 Jane Cleavenger F 63 F6069 Bend OR 16:12.3 8:07 7 37 1 2
8 786 Heather Stadnisky F 40 F4049 Bend OR 16:46.4 8:24 8 37 1 10
9 761 Jeanette Groesz F 72 F7099 Redmond OR 16:47.2 8:24 9 37 1 1
10 751 Paige Deke F 16 F1518 Bend OR 17:17.8 8:39 10 37 4 7
11 798 Penny Yost F 17 F1518 Bend OR 17:18.4 8:40 11 37 5 7
12 765 Willa Jensen F 16 F1518 Bend OR 17:20.7 8:41 12 37 6 7
13 803 Jean West F 52 F5059 Redmond OR 17:47.2 8:54 13 37 1 6
14 821 Kyrie Prescott F 23 F1939 Redmond OR 18:18.7 9:10 14 37 3 10
15 808 Suzanne Wolfenden F 55 F5059 Bend OR 18:29.1 9:15 15 37 2 6
16 759 Whitney Forbess F 22 F1939 Bend OR 19:12.5 9:37 16 37 4 10
17 776 Brittany Nichols F 36 F1939 Bend OR 19:31.1 9:46 17 37 5 10
18 815 Jordan Devoe F 20 F1939 Redmond OR 19:41.3 9:51 18 37 6 10
19 819 Carolee Prescott F 55 F5059 Redmond OR 19:43.7 9:52 19 37 3 6
20 784 Carol Spaw F 46 F4049 La Pine OR 20:27.5 10:14 20 37 2 10
21 780 Andrea Shockey F 47 F4049 Bend OR 21:52.1 10:57 21 37 3 10
22 772 Kayla Layden F 48 F4049 Bend OR 21:54.5 10:58 22 37 4 10
23 813 Pearl Stark F 52 F5059 Bend OR 22:08.2 11:05 23 37 4 6
24 736 Maryann Deke F 53 F5059 Bend OR 23:12.8 11:37 24 37 5 6
25 802 Cass Walling F 41 F4049 Bend OR 23:22.6 11:42 25 37 5 10
26 794 Debi Wright F 47 F4049 Bend OR 26:07.8 13:04 26 37 6 10
27 767 Denise Kahofer F 68 F6069 Bend OR 34:07.8 17:04 27 37 2 2

Master's Men Results: Stair Climb

Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Place
Div
Total
1 807 Daniel Stark M 40 M4049 Portland OR 13:53.0 6:57 8 45 1 5
2 771 Brendan Layden M 48 M4049 Bend OR 14:30.7 7:16 11 45 2 5
3 812 Brett Yost M 54 M5059 Bend OR 14:43.9 7:22 12 45 1 7
4 756 J D Downing M 56 M5059 Bend OR 14:48.1 7:25 13 45 2 7
5 814 Murray Perkins M 58 M5059 Bend OR 14:59.1 7:30 14 45 3 7
6 789 Dave Swift M 53 M5059 Redmond OR 16:37.0 8:19 22 45 4 7
7 764 Matthew Higgins M 46 M4049 Bend OR 16:37.4 8:19 23 45 3 5
8 816 Demetri Zeliotis M 59 M5059 Bend OR 16:44.4 8:23 24 45 5 7
9 766 Mark Johnson M 51 M5059 Bend OR 17:15.1 8:38 25 45 6 7
10 774 Peter Meyer M 66 M6069 Bend OR 18:11.6 9:06 28 45 1 3
11 793 David Wolfe M 45 M4049 Bend OR 18:21.9 9:11 29 45 4 5
12 818 Mike Prescott M 62 M6069 Redmond OR 18:40.7 9:21 30 45 2 3
13 753 Tyler Deke M 53 M5059 Bend OR 18:44.7 9:23 31 45 7 7
14 768 Gregory Kahofer M 72 M7099 Bend OR 26:47.5 13:24 38 45 1 1

Master's Women Results: Stair Climb

Place Bib First Last Sex Age Div City State Gun
Time
Pace Sex
Place
Sex
Total
Div
Place
Div
Total
1 703 Jane Cleavenger F 63 F6069 Bend OR 16:12.3 8:07 7 37 1 2
2 786 Heather Stadnisky F 40 F4049 Bend OR 16:46.4 8:24 8 37 1 10
3 761 Jeanette Groesz F 72 F7099 Redmond OR 16:47.2 8:24 9 37 1 1
4 803 Jean West F 52 F5059 Redmond OR 17:47.2 8:54 13 37 1 6
5 808 Suzanne Wolfenden F 55 F5059 Bend OR 18:29.1 9:15 15 37 2 6
6 819 Carolee Prescott F 55 F5059 Redmond OR 19:43.7 9:52 19 37 3 6
7 784 Carol Spaw F 46 F4049 La Pine OR 20:27.5 10:14 20 37 2 10
8 780 Andrea Shockey F 47 F4049 Bend OR 21:52.1 10:57 21 37 3 10
9 772 Kayla Layden F 48 F4049 Bend OR 21:54.5 10:58 22 37 4 10
10 813 Pearl Stark F 52 F5059 Bend OR 22:08.2 11:05 23 37 4 6
11 736 Maryann Deke F 53 F5059 Bend OR 23:12.8 11:37 24 37 5 6
12 802 Cass Walling F 41 F4049 Bend OR 23:22.6 11:42 25 37 5 10
13 794 Debi Wright F 47 F4049 Bend OR 26:07.8 13:04 26 37 6 10
14 767 Denise Kahofer F 68 F6069 Bend OR 34:07.8 17:04 27 37 2 2