2019 OTC Monthly Run/Walk Series #1


                                                                                                
                           OTC Running Series #1
                             Alton Baker Park
                         Eugene, OR    03/14/2019
 
                     Results By Eclectic Edge Racing 

                               5K Results          

Place No.           Name            Ag S Div/Tot  Div    City          St Time      Pace     
===== ===== ======================= == = ======== ====== ============= == ========= ===== 
    1  1274 Tony Clement            32 M   1/9    M3034  Eugene        OR   15:09.1  4:53 
    2  1253 Devin Vanscoy           34 M   2/9    M3034  Eugene        OR   16:35.4  5:21 
    3  1245 Philip Pfanner          39 M   1/5    M3539  Eugene        OR   17:46.3  5:44 
    4  1267 Adam Goering            30 M   3/9    M3034  Eugene        OR   18:00.0  5:48 
    5  1279 Aaron Porter            47 M   1/5    M4549  Eugene        OR   18:41.7  6:02 
    6  1218 Paulo Montenegro        49 M   2/5    M4549  Eugene        OR   18:49.6  6:04 
    7  1211 Lucas Lembrick          36 M   2/5    M3539  Eugene        OR   19:18.2  6:13 
    8  1252 Jon Goertz              37 M   3/5    M3539  Oakridge      OR   19:30.2  6:17 
    9  1278 Keith Johnson           34 M   4/9    M3034  Eugene        OR   19:31.0  6:17 
   10  1209 Ansley Johnston         11 F   1/8    F1114  Eugene        OR   19:38.7  6:20 
   11  1263 Micah Donor             26 M   1/5    M2529  Eugene        OR   19:41.0  6:21 
   12  1199 Cameron Gupta           14 F   2/8    F1114  Eugene        OR   19:59.3  6:27 
   13  1281 Michaela Cioffredi      24 F   1/3    F2024  Eugene        OR   20:44.5  6:41 
   14  1195 Owen Geiger             13 M   1/5    M1114  Eugene        OR   20:44.6  6:41 
   15  1227 Joe Schwarte            55 M   1/6    M5559  Eugene        OR   20:54.3  6:44 
   16  1190 Nolan Drummond          13 M   2/5    M1114  Eugene        OR   20:58.4  6:46 
   17  1268 Colin Willis            58 M   2/6    M5559  Eugene        OR   21:28.0  6:55 
   18  1196 Tony Ginder             34 M   5/9    M3034  Albany        OR   21:31.2  6:56 
   19  1259 Trisha Kluge            59 F   1/7    F5559  Eugene        OR   21:38.2  6:58 
   20  1238 Stephan Willow          50 M   1/3    M5054  Eugene        OR   21:44.9  7:00 
   21  1271 Jacob Riportella        26 M   2/5    M2529  Eugene        OR   21:57.1  7:04 
   22  1208 David Jacobs            56 M   3/6    M5559  Eugene        OR   22:00.6  7:06 
   23  1272 Jennifer Riportella     28 F   1/4    F2529  Eugene        OR   22:03.1  7:06 
   24  1244 Jessie Williams         20 F   2/3    F2024  Eugene        OR   22:04.3  7:07 
   25  1212 Safa Loan-Valiani       12 F   3/8    F1114  Eugene        OR   22:28.5  7:15 
   26  1273 Lindsay Marcum          26 F   2/4    F2529  Eugene        OR   22:28.6  7:15 
   27  1232 Karsten Stoddard        14 M   3/5    M1114  Eugene        OR   22:30.4  7:15 
   28  1071 Kent Anderson           60 M   1/5    M6064  Eugene        OR   22:31.0  7:15 
   29  1255 Elizabeth McCart        12 F   4/8    F1114  Eugene        OR   22:41.1  7:19 
   30  1269 Michael Villavicencio   26 M   3/5    M2529  Springfield   OR   22:46.5  7:20 
   31  1202 David Harris            54 M   2/3    M5054  Eugene        OR   22:58.1  7:24 
   32  1192 David J. Elliott        74 M   1/2    M7074  Creswell      OR   23:20.9  7:31 
   33  1223 Kris Pearce             36 F   1/6    F3539  Eugene        OR   23:23.5  7:32 
   34  1231 Marie Stapleton         10 F   1/6    F0110  Eugene        OR   23:39.2  7:37 
   35  1280 Gina Olson              45 F   1/3    F4549  Eugene        OR   23:41.3  7:38 
   36  1217 Josh Mitchell           29 M   4/5    M2529  Eugene        OR   23:51.6  7:41 
   37  1264 Rob Rotert              36 M   4/5    M3539  Springfield   OR   23:57.7  7:43 
   38  1207 Sarah Hovet             22 F   3/3    F2024  Springfield   OR   24:01.3  7:44 
   39  1200 John Hall               62 M   2/5    M6064  Eugene        OR   24:08.6  7:47 
   40  1243 Don McLean              73 M   2/2    M7074  Eugene        OR   24:59.6  8:03 
   41  1177 Teresa Bowen            56 F   2/7    F5559  Eugene        OR   25:11.8  8:07 
   42  1229 Cindy Smith             57 F   3/7    F5559  Eugene        OR   25:14.4  8:08 
   43  1206 Tammy Hines             59 F   4/7    F5559  Eugene        OR   25:16.8  8:09 
   44  1214 Lindsay Marean          47 F   2/3    F4549  Eugene        OR   25:34.3  8:14 
   45  1220 Boyana Norris           46 F   3/3    F4549  Eugene        OR   25:36.6  8:15 
   46  1254 Perrin Terhes           12 F   5/8    F1114  Eugene        OR   25:49.4  8:19 
   47  1215 Matt Mathiesen          31 M   6/9    M3034  Eugene        OR   26:06.4  8:25 
   48  1181 Bethany Cochran         13 F   6/8    F1114  Eugene        OR   26:08.7  8:25 
   49  1234 Emma Trojan             13 F   7/8    F1114  Eugene        OR   26:11.9  8:26 
   50  1213 Trevor Loge             14 M   4/5    M1114  Eugene        OR   26:12.5  8:27 
   51  1221 Katie Ogle              30 F   1/6    F3034  Eugene        OR   26:18.4  8:29 
   52  1266 Lyle Clingman           41 M   1/4    M4044  Springfield   OR   26:31.1  8:33 
   53  1241 Rick Ohlson             66 M   1/3    M6569  Eugene        OR   26:38.0  8:35 
   54  1184 Tim Cochran             48 M   3/5    M4549  Eugene        OR   26:54.4  8:40 
   55  1224 Frank Ratti             69 M   2/3    M6569  Springfield   OR   27:07.9  8:44 
   56  1246 Eddie Rawlinson         63 M   3/5    M6064  Veneta        OR   27:12.9  8:46 
   57  1193 Alexis Evers            26 F   3/4    F2529  Eugene        OR   27:26.0  8:50 
   58  1257 Jerry Stromme           57 M   4/6    M5559  Eugene        OR   27:31.7  8:52 
   59  1275 Megan Murphy            38 F   2/6    F3539  Eugene        OR   27:37.9  8:54 
   60  1256 Mike Dibos              60 M   4/5    M6064  Eugene        OR   27:58.7  9:01 
   61  1240 Michaek Richardson      55 M   5/6    M5559  Eugene        OR   28:23.7  9:09 
   62  1072 Robyn Anderson          35 F   3/6    F3539  Springfield   OR   28:27.8  9:10 
   63  1258 Dan Guzman              47 M   4/5    M4549  Eugene        OR   28:53.0  9:18 
   64  1233 Kyle Tergesen           45 M   5/5    M4549  Eugene        OR   29:02.0  9:21 
   65  1198 Rick Guerra             61 M   5/5    M6064  Eugene        OR   29:14.0  9:25 
   66  1197 Gabrielle Guerra        31 F   2/6    F3034  Eugene        OR   29:17.1  9:26 
   67  1205 Lizzie Hass              8 F   2/6    F0110  Springfield   OR   29:29.2  9:30 
   68  1228 Charlie Skoog           68 M   3/3    M6569  Eugene        OR   29:35.5  9:32 
   69  1265 Teresa Mason            58 F   5/7    F5559  Eugene        OR   30:18.1  9:46 
   70  1225 Beki Ries-Montgomery    58 F   6/7    F5559  Eugene        OR   30:22.2  9:47 
   71  1178 Jane Brubaker           59 F   7/7    F5559  Eugene        OR   30:27.2  9:49 
   72  1194 Shawn Fenneran          53 M   3/3    M5054  Springfield   OR   30:32.4  9:50 
   73  1188 Morgan Collins          14 M   5/5    M1114  Eugene        OR   31:41.0 10:12 
   74  1204 Katie Hass               8 F   3/6    F0110  Springfield   OR   31:45.3 10:14 
   75  1203 Jared Hass              43 M   2/4    M4044  Springfield   OR   31:47.0 10:14 
   76  1189 Nathan Collins          42 M   3/4    M4044  Eugene        OR   31:48.2 10:15 
   77  1270 Nicole Forbing          11 F   8/8    F1114  Eugene        OR   31:48.7 10:15 
   78  1239 Benjamin Wright         25 M   5/5    M2529  Eugene        OR   31:53.8 10:16 
   79  1262 Caroline Dennis         34 F   3/6    F3034  Eugene        OR   32:12.1 10:22 
   80  1261 Kimberly Eng            32 F   4/6    F3034  Eugene        OR   32:12.2 10:22 
   81  1185 Kendall Collins         10 F   4/6    F0110  Springfield   OR   32:17.2 10:24 
   82  1186 Matthew Collins         39 M   5/5    M3539  Springfield   OR   32:17.9 10:24 
   83  1187 Megan Collins           37 F   4/6    F3539  Springfield   OR   32:36.1 10:30 
   84  1107 Molly Blancett          36 F   5/6    F3539  Eugene        OR   33:03.2 10:39 
   85  1277 Damian Foley            40 M   4/4    M4044  Eugene        OR   33:04.1 10:39 
   86  1260 Jennifer Bemiller       34 F   5/6    F3034  Eugene        OR   35:27.5 11:25 
   87  1226 Kristin Schoenberg      40 F   1/1    F4044  Springfield   OR   35:49.5 11:32 
   88  1230 Molly Stafford          74 F   1/1    F7074  Eugene        OR   36:23.0 11:43 
   89  1276 Marcy Mitchell          26 F   4/4    F2529  Eugene        OR   37:41.1 12:08 
   90  1191 Rebecca Eastwood        60 F   1/1    F6064  Eugene        OR   38:45.5 12:29 
   91  1247 Dorene Morris           65 F   1/3    F6569  Eugene        OR   38:46.0 12:29 
   92  1219 John Murray             59 M   6/6    M5559  Eugene        OR   40:27.2 13:02 
   93  1237 Sophie Weaver            6 F   5/6    F0110  Eugene        OR   40:49.2 13:09 
   94  1236 Olivia Weaver            8 F   6/6    F0110  Eugene        OR   40:51.1 13:09 
   95  1235 Kyra Weaver             35 F   6/6    F3539  Eugene        OR   40:51.7 13:10 
   96  1179 Becky Chineworth        66 F   2/3    F6569  Eugene        OR   41:09.8 13:15 
   97  1242 Louise Hughes           66 F   3/3    F6569  Eugene        OR   44:08.7 14:13 
   98  1249 David Smith             34 M   7/9    M3034  Eugene        OR   44:41.3 14:24 
   99  1248 Torey Smith             31 F   6/6    F3034  Eugene        OR   44:41.8 14:24 
  100  1251 Chris Smith             31 M   8/9    M3034  Junction City OR   44:53.0 14:27 
  101  1250 Andy Ginder             32 M   9/9    M3034  Junction City OR   44:53.3 14:27