2019 Lucky Clover


                                                                                                   
                               Lucky Clover
                                 10K & 5K
                       Springfield, OR    03/17/2019

                      Results By Eclectic Edge Racing

                                     10K Results

Place No.   Name                    Ag S Div/Tot  Div    City          St Split1    Split2    Time      Pace     
===== ===== ======================= == = ======== ====== ============= == ========= ========= ========= ===== 
    1    33 Jen Fedorov             47 F   1/4    F4549  Eugene        OR   21:27.0   21:56.5   43:23.5  6:59 
    2   106 Lauren Worth            42 F   1/3    F4044  Eugene        OR   21:30.2   22:08.3   43:38.4  7:02 
    3   119 Stephen Medlar          34 M   1/1    M3034  Eugene        OR   22:19.2   22:39.0   44:58.1  7:15 
    4   104 Saul Wold               54 M   1/4    M5054  Eugene        OR   22:36.6   22:37.8   45:14.4  7:17 
    5    56 Trisha Kluge            59 F   1/2    F5559  Eugene        OR   22:47.3   23:43.8   46:31.0  7:30 
    6    21 Ben Coutant             59 M   1/2    M5559  Eugene        OR   22:56.0   23:49.3   46:45.2  7:32 
    7    30 Dylan Edens             19 M   1/2    M1519  Howard        OH   24:13.2   23:59.4   48:12.6  7:46 
    8    31 Rusty Edens             51 M   2/4    M5054  Howard        OH   23:43.4   24:37.0   48:20.4  7:47 
    9   118 David Collier           52 M   3/4    M5054  Springfield   OR   24:14.8   25:38.6   49:53.4  8:02 
   10    19 Jill Conbere            29 F   1/3    F2529  Eugene        OR   24:11.4   25:47.8   49:59.2  8:03 
   11    52 Ray Hughey              66 M   1/2    M6569  Corvallis     OR   24:22.6   26:33.3   50:55.9  8:12 
   12    83 Gina Olson              45 F   2/4    F4549  Eugene        OR   26:03.2   25:48.1   51:51.3  8:21 
   13   111 John Hall               60 M   1/3    M6064  Eugene        OR   26:06.4   27:19.6   53:25.9  8:36 
   14   113 Ruben Huaracha          17 M   2/2    M1519  Springfield   OR   25:28.8   28:49.8   54:18.5  8:45 
   15    45 Mike Hanson             62 M   2/3    M6064  Creswell      OR   26:21.5   28:27.8   54:49.3  8:50 
   16   109 John Barry              67 M   2/2    M6569  Eugene        OR   26:05.7   31:04.5   57:10.1  9:13 
   17    99 Katie Swank             41 F   2/3    F4044  Eugene        OR   28:06.9   29:13.5   57:20.3  9:14 
   18    29 Leita Dzubay            49 F   3/4    F4549  Eugene        OR   28:02.9   29:18.4   57:21.2  9:14 
   19    64 Laurel Mathiesen        30 F   1/4    F3034  Eugene        OR   28:11.4   29:43.9   57:55.2  9:20 
   20    42 Stephanie Gray          44 F   3/3    F4044  Eugene        OR   28:33.0   29:56.1   58:29.1  9:25 
   21    90 Lela Ross               38 F   1/2    F3539  Eugene        OR   30:32.9   31:11.8 1:01:44.7  9:57 
   22   116 Adalberto Bearra        20 M   1/4    M2024  Eugene        OR   30:46.1   32:09.3 1:02:55.3 10:08 
   23   112 Cesar Huaracha          23 M   2/4    M2024  Springfield   OR   30:31.3   32:38.8 1:03:10.1 10:10 
   24    65 Laura McGinnis          38 F   2/2    F3539  Eugene        OR   31:01.3   32:10.4 1:03:11.7 10:11 
   25    62 Dyana Mason             48 F   4/4    F4549  Eugene        OR   31:01.3   32:10.5 1:03:11.8 10:11 
   26    50 Carly Hill              31 F   2/4    F3034  North Bend    OR   30:47.2   32:37.1 1:03:24.3 10:13 
   27    70 Jordan Mende            27 F   2/3    F2529  Springfield   OR   31:49.4   32:07.3 1:03:56.7 10:18 
   28    43 Gabrielle Guerra        31 F   3/4    F3034  Eugene        OR   30:40.1   33:39.4 1:04:19.5 10:22 
   29    89 Michael Richardson      55 M   2/2    M5559  Eugene        OR   32:03.3   33:12.4 1:05:15.7 10:31 
   30    82 Eric Nusbaum            53 M   4/4    M5054  Eugene        OR   33:12.8   32:05.9 1:05:18.6 10:31 
   31   115 Jonathon Sifuentes      20 M   3/4    M2024  Eugene        OR   28:09.0   37:35.8 1:05:44.8 10:35 
   32    63 Shelby Masterson        27 F   3/3    F2529  Springfield   OR   31:51.9   34:00.7 1:05:52.6 10:37 
   33    44 Rick Guerra             62 M   3/3    M6064  Eugene        OR   30:41.9   35:21.0 1:06:02.8 10:38 
   34     3 Devon Annalora          32 F   4/4    F3034  Eugene        OR   32:22.1   33:42.7 1:06:04.8 10:39 
   35    55 Tessa King              22 F   1/1    F2024  North Bend    OR   31:46.0   34:48.6 1:06:34.6 10:43 
   36    66 Allene McKnight         53 F   1/1    F5054  Springfield   OR   36:17.9   32:13.0 1:08:30.8 11:02 
   37    75 Diana Morgan            58 F   2/2    F5559  Springfield   OR   28:18.5   40:21.6 1:08:40.0 11:04 
   38   114 Daniel Sifuentes        13 M   1/1    M1114  Eugene        OR   36:02.4   42:47.9 1:18:50.3 12:42 
   39   117 Joel Hernandez          20 M   4/4    M2024  Eugene        OR   37:23.4   44:05.5 1:21:28.8 13:07