2019 Hot Springs Trail Run


                                 
                           Hot Springs Trail Run
                    A Production of Pink Buffalo Racing
                     Belknap Springs, OR    05/12/2019

                      Results By Eclectic Edge Racing

                                    5M Results

              Split 1 (Deer Creek To Buck Bridge - 3.2 Mile Section)
              Split 2 (Buck Bridge To Belknap - 1.8 Mile Section)

Place No.   Name                    Ag S Div/Tot  Div    City            St Split1  Split2  Time      Pace     
===== ===== ======================= == = ======== ====== =============== == ======= ======= ========= ===== 
    1   235 Steve Dahlberg          54 M   1/2    M5054  Vancouver       WA   24:22   14:03   38:23.8  7:41 
    2   251 Dustin Johnsen          38 M   1/3    M3539  Portland        OR   25:47   13:51   39:37.3  7:56 
    3   228 Dan Bowers              32 M   1/6    M3034  Springfield     OR   26:28   14:21   40:48.2  8:10 
    4   237 Sam Drasye              30 M   2/6    M3034  Portland        OR   26:32   15:23   41:53.3  8:23 
    5   250 Matthew Joens           42 M   1/5    M4044  Portland        OR   26:56   15:09   42:03.6  8:25 
    6   330 Robbie Garcia           40 M   2/5    M4044  Florence        OR   25:53   16:34   42:25.4  8:30 
    7   263 Kenneth Mabry           30 M   3/6    M3034  Wilsonville     OR   27:10   15:47   42:56.7  8:36 
    8   226 Edward Baumgart         47 M   1/5    M4549  Eugene          OR   28:37   15:24   43:59.6  8:48 
    9   271 Daniel Morphis          48 M   2/5    M4549  Eugene          OR   28:36   16:38   45:13.6  9:03 
   10   260 Blake Lentsch           28 M   1/3    M2529  Eugene          OR   28:59   16:41   45:39.4  9:08 
   11   234 Deanna Czarnecki        40 F   1/3    F4044  Eugene          OR   28:53   16:50   45:41.4  9:09 
   12   230 Jen Brennan             52 F   1/6    F5054  Eugene          OR   29:45   15:59   45:43.2  9:09 
   13   233 Kerstin Cullen          29 F   1/8    F2529  Corvallis       OR   31:33   15:31   47:03.4  9:25 
   14   294 Jeff West               34 M   4/6    M3034  Pleasant Hill   OR   30:29   16:38   47:06.1  9:26 
   15   247 Heather Hansen          35 F   1/8    F3539  Springfield     OR   31:10   16:41   47:50.1  9:35 
   16   240 Cody Frank              34 M   5/6    M3034  Springfield     OR   30:23   17:36   47:58.1  9:36 
   17   276 Helen Philpot           36 F   2/8    F3539  Portland        OR   32:05   16:40   48:44.2  9:45 
   18   297 Michael Jefferds        53 M   2/2    M5054  Bend            OR   31:37   17:48   49:24.4  9:53 
   19   285 Jaclyn Smith            37 F   3/8    F3539  Bend            OR   31:54   17:44   49:36.4  9:56 
   20   258 Chad Kretschmann        42 M   3/5    M4044  Eugene          OR   32:03   17:53   49:54.8  9:59 
   21   262 Katherine Luehrs        29 F   2/8    F2529  Eugene          OR   32:50   17:43   50:32.9 10:07 
   22   232 Cory Castleman          24 M   1/1    M2024  Eugene          OR   31:22   19:14   50:35.0 10:07 
   23   288 Gail Spinks             43 F   2/3    F4044  Eugene          OR   34:13   19:06   53:18.5 10:40 
   24   255 Tate Kelley             39 F   4/8    F3539  Eugene          OR   34:09   19:11   53:19.0 10:40 
   25   283 Sean Ross               49 M   3/5    M4549  Corvallis       OR   34:26   19:20   53:44.3 10:45 
   26   236 Daryll Dorman           35 M   2/3    M3539  Eugene          OR   35:21   18:57   54:17.6 10:52 
   27   254 Nikki Kelley            64 F   1/1    F6064  Bend            OR   35:23   19:09   54:31.6 10:55 
   28   273 Gina Olson              46 F   1/8    F4549  Eugene          OR   35:38   19:05   54:41.4 10:57 
   29   231 Taylor Brown            26 M   2/3    M2529  Roseburg        OR   38:46   18:22   57:07.6 11:26 
   30   253 Doug Keir               45 M   4/5    M4549  North Vancouver BC   37:44   19:48   57:30.9 11:31 
   31   279 Jennifer Reynolds       47 F   2/8    F4549  Eugene          OR   38:09   20:15   58:23.0 11:41 
   32   293 Matt Wenska             44 M   4/5    M4044  Eugene          OR   38:13   20:15   58:26.7 11:42 
   33   292 Ed Weiland              58 M   1/2    M5559  Bend            OR   38:44   19:56   58:39.6 11:44 
   34   241 Suzette Gamblin         54 F   2/6    F5054  Bend            OR   37:15   21:32   58:45.2 11:46 
   35   244 Danuta Greblowska       37 F   5/8    F3539  Eugene          OR   39:27   20:16   59:42.5 11:57 
   36   264 Melissa Mares           29 F   3/8    F2529  Eugene          OR   39:18   20:26   59:43.5 11:57 
   37   265 Dyana Mason             48 F   3/8    F4549  Eugene          OR   39:06   21:31 1:00:36.6 12:08 
   38   266 Laura McGinnis          39 F   6/8    F3539  Eugene          OR   39:08   21:31 1:00:38.0 12:08 
   39   243 Tom Graves              60 M   1/3    M6064  Albany          OR   39:08   21:45 1:00:52.2 12:11 
   40   227 Frederick Boehm         73 M   1/1    M7074  Bend            OR   40:01   21:44 1:01:43.6 12:21 
   41   225 Edith Baumgart          46 F   4/8    F4549  Eugene          OR   40:39   21:21 1:01:59.3 12:24 
   42   289 Kevin Tarpenning        63 M   2/3    M6064  Albany          OR   39:42   22:43 1:02:23.8 12:29 
   43   286 Jenniffer Smith         47 F   5/8    F4549  Bend            OR   39:20   23:16 1:02:35.2 12:32 
   44   343 Angelique Ryan          49 F   6/8    F4549  Bend            OR   41:11   22:38 1:03:48.0 12:46 
   45   249 Meghan Horne-Brine      37 F   7/8    F3539  Eugene          OR   42:05   22:27 1:04:31.5 12:55 
   46   261 Brittany Lentsch        28 F   4/8    F2529  Eugene          OR   40:39   23:54 1:04:32.5 12:55 
   47   284 Tracie Ross             50 F   3/6    F5054  Corvallis       OR   41:49   23:23 1:05:11.0 13:03 
   48   248 Shelby Henrikson        26 F   5/8    F2529  Roseburg        OR   41:00   24:42 1:05:41.5 13:09 
   49   290 David Taylor            63 M   3/3    M6064  Albany          OR   42:42   23:40 1:06:20.9 13:17 
   50   272 Dawn Offerman           65 F   1/1    F6569  Reedsport       OR   41:09   25:26 1:06:33.8 13:19 
   51   267 Andy Michaud            59 M   2/2    M5559  Eugene          OR   44:52   26:33 1:11:23.7 14:17 
   52   184 Michele Clemo           50 F   4/6    F5054  Eugene          OR   46:34   25:14 1:11:46.6 14:22 
   53   277 Aaron Price             39 M   3/3    M3539  Eugene          OR   46:47   25:49 1:12:35.7 14:32 
   54   242 Rosemary Gording        39 F   8/8    F3539  Eugene          OR   46:43   25:54 1:12:36.4 14:32 
   55   245 Geoffrey Greenleaf      40 M   5/5    M4044  Beaverton       OR   47:58   27:41 1:15:38.0 15:08 
   56   257 Jaspal Khokhar          49 M   5/5    M4549  Eugene          OR   48:41   27:38 1:16:18.7 15:16 
   57   291 Joshua Thompson         29 M   3/3    M2529  Salem           OR   35:39   40:48 1:16:26.8 15:18 
   58   282 Alejandra Rojas         28 F   6/8    F2529  Beaverton       OR   34:24   42:53 1:17:16.1 15:28 
   59   229 Holly Brady             41 F   3/3    F4044  Beaverton       OR   48:00   29:36 1:17:35.3 15:32 
   60   268 Tani Michaud            50 F   5/6    F5054  Eugene          OR   51:13   28:09 1:19:21.8 15:53 
   61   246 Max Halvorson           30 M   6/6    M3034  Seattle         WA   48:40   31:29 1:20:07.7 16:02 
   62   256 Heidi Khokhar           52 F   6/6    F5054  Eugene          OR   56:04   32:18 1:28:21.8 17:41 
   63   298 Kara Henry              46 F   7/8    F4549  Monroe          OR   57:45   30:41 1:28:25.3 17:42 
   64   238 Dee Eilers              76 F   1/1    F7579  Springfield     OR   57:37   34:32 1:32:08.4 18:26 
   65   269 Regina Miller           28 F   7/8    F2529  Eugene          OR 1:02:09   33:00 1:35:08.1 19:02 
   66   270 Stacy Miller            28 F   8/8    F2529  Eugene          OR 1:02:13   32:57 1:35:09.0 19:02 
   67   296 Cari Wood               48 F   8/8    F4549  Redmond         OR 1:14:07   44:42 1:58:48.2 23:46 
   68   295 Joann Wheeler           74 F   1/1    F7074  Redmond         OR 1:14:12   44:37 1:58:48.3 23:46