2019 Aquafina OTC Butte To Butte


                                

TEAM DIVISION:  OPEN MALE

   1.  Jacuzzi Boys Ac                    
            32:32.2   32:47.1   33:16.8   33:27.3   34:26.4 = 2:46:29.8
         Eric Beyerle, Ryan Jones, Danny Mercado, Orin Schumacher, Kevin Cave
   2.  Run Hub Men                        
            31:30.8   32:22.7   34:47.1   35:16.8   36:31.2 = 2:50:28.6
         Tony Clement, Evan Day, Jesse Otto, Peter Stice, Thomas Kreuzpeintner



TEAM DIVISION:  OPEN FEMALE

   1.  Run Hub Women                      
            35:02.5   35:49.3   37:34.0   38:07.1   38:36.3 = 3:05:09.2
         Jenn Randall, Juli Accurso, Allison Churchill, Mary Beth Hamilton,
         Melissa Todd



TEAM DIVISION:  OPEN COED

   1.  Team Madness                       
            36:45.2   37:39.0   40:46.8   44:54.5   50:58.5 = 3:31:04.0
         Chris Mitchell, Andrea Imhof, Stefanie Albert, Anita Leao, Kim Price
   2.  Mixed Nuts                         
            43:12.1   45:37.4   46:41.9   47:20.4   47:31.0 = 3:50:22.8
         Ethan Hurst, Billy Snow, Travis Larson, Scott Swanson, Carissa Larson
   3.  Joe's Team                         
            45:12.7   45:15.4   50:54.1   59:14.6 1:00:19.4 = 4:20:56.2
         Everett Meadows, Kay Gerding, Scott Hettick, Ann Hettick, Stephanie
         Gray
   4.  Team New Shoes                     
            51:00.1   54:54.8   55:15.9   55:19.6   57:45.5 = 4:34:15.9
         Ashley Bohanan, Jordan Kellogg, Ashley McBride, Sam Brelsford, Amanda
         Svejcar
   5.  Idx                                
            51:54.9   52:07.7   54:20.0   54:59.1 1:06:52.8 = 4:40:14.5
         Elizabeth Mingus, Ben Pearson, Sasha Naghirneac, Bryson Womack, Brie
         McGie
   6.  Kiss My Butte                      
            44:25.3   56:02.5   57:24.0   57:24.9 1:06:07.9 = 4:41:24.6
         Randy Hilliard, Teresa Bowen, Terry Bradetich, Donny Bradetich, Trudy
         Bradetich
   7.  Team Klopez                        
            44:25.6   52:59.3   56:39.0   57:58.7 1:10:46.7 = 4:42:49.3
         Bennett Lopez, Mitchell Klotter, Tom Klotter, Gavin Jones, Sabrina
         Lopez
   8.  Shark Jugglers                     
            35:18.6   57:33.0 1:05:22.2 1:05:29.5 1:06:18.3 = 4:50:01.6
         Matt Dodd, Alison Dodd, Craig Iseli, Lynette Iseli, Christopher Groff
   9.  Cakes And Kegs                     
            58:06.2 1:02:11.2 1:05:09.2 1:07:01.9 1:07:02.6 = 5:19:31.1
         Ryan De Lee, Rowan De Lee, Kenneth De Lee, Kegan De Lee, McKenna
         De Lee
  10.  Star-Spangled Ants In Our Pants    
            54:40.2 1:05:57.6 1:10:59.5 1:11:03.4 1:11:05.1 = 5:33:45.8
         Molly Blancett, Seth Karpinski, Annie Karpinski, Lindsay Marean,
         Gabriela Parez Baez
  11.  Hawes Group                        
          1:07:58.3 1:09:13.6 1:09:33.5 1:10:28.6 1:12:15.7 = 5:49:29.7
         Chris Prasad, Jonathan Sullivan, Joe Hawes, Karla Graves, Donnie
         Graves
  12.  Team Planned Parenthood!           
          1:11:03.2 1:14:26.1 1:14:31.4 1:16:04.6 1:16:09.2 = 6:12:14.5
         Ashley Petsch, Bridgette Butler, Hannah Price, Michelle Stecher,
         Michele Peters-Carr


TEAM DIVISION:  SENIORS FEMALE

   1.  Seasoned Soles                     
          1:20:21.9 1:20:24.1 1:23:58.4 1:24:58.8 1:25:42.8 = 6:55:26.0
         Maralee Gray, Raelynn Biggerstaff, Sofia McManus, Mardell Eastburn,
         Joyce Eltz



TEAM DIVISION:  CORPORATE COED

   1.  Defunkify                          
            41:13.9   45:04.8   52:50.3   52:50.6   53:14.8 = 4:05:14.4
         Kyle Miller, Owen Geiger, Elizabeth Skowron, Richard Geiger, Scott
         Miller
   2.  Royal Caribbean                    
          1:01:31.1 1:01:40.8 1:01:52.3 1:05:21.4 1:08:43.7 = 5:19:09.3
         Jason Marshall, Grant Marshall, Christopher Eckerdt, Ken Williams,
         Kimberly Scudder