2019 Great Harvest Challenge


                                                          Great Harvest Challenge
                               Obstacle Race
                       Terrebonne, OR    09/28/2019

                      Results By Eclectic Edge Racing

                                      Results

Place No.           Name            Ag S Div/Tot  Div    City          St Start    Time      Pace     
===== ===== ======================= == = ======== ====== ============= == ======== ========= ===== 
    1    28 Logan Holmer            26 M   1/7    M2529  Roseburg      OR 8:00 AM    25:02.7  8:04 
    2    75 Edgar Valdez            18 M   1/7    M1519  Roseburg      OR 8:00 AM    26:00.9  8:23 
    3    31 Stephen Hunter          16 M   2/7    M1519  Roseburg      OR 8:00 AM    26:39.6  8:35 
    4    39 Kevin Krieger           37 M   1/6    M3539  Aurora        OR 8:00 AM    26:40.4  8:36 
    5    30 Daniel Hunter           18 M   3/7    M1519  Roseburg      OR 8:00 AM    27:09.4  8:45 
    6    72 Leki Tongi              19 M   4/7    M1519  Roseburg      OR 8:00 AM    28:56.3  9:19 
    7    77 Kiki Williams           18 F   1/3    F1519  Roseburg      OR 8:00 AM    29:21.7  9:28 
    8    68 Callie Thompson         27 F   1/5    F2529  Roseburg      OR 8:00 AM    32:26.0 10:27 
    9     4 Kevin Barnum            37 M   2/6    M3539  Bend          OR 8:40 AM    32:41.1 10:32 
   10    29 Kelly Hughes            35 F   1/6    F3539  Bend          OR 8:40 AM    32:42.0 10:32 
   11    18 Caroline Eyman          23 F   1/4    F2024  Bend          OR 8:40 AM    32:42.0 10:32 
   12    59 Kristen Quadrone        29 F   2/5    F2529  Bend          OR 8:40 AM    32:42.0 10:32 
   13     7 Jackson Bishop          14 M   1/5    M0114  Bend          OR 10:40 AM   32:43.0 10:32 
   14     2 Austin Baker            14 M   2/5    M0114  Bend          OR 10:40 AM   32:43.3 10:32 
   15    76 Braden Williams         14 M   3/5    M0114  Bend          OR 10:40 AM   32:43.3 10:32 
   16    63 Byron Schroeder         14 M   4/5    M0114  Bend          OR 10:40 AM   32:44.1 10:33 
   17    21 Joanna Larsen           34 F   1/5    F3034  Bend          OR 8:40 AM    33:02.4 10:39 
   18    51 Caleb Oliver            15 M   5/7    M1519  Bend          OR 9:40 AM    35:15.8 11:21 
   19     3 Scott Baker             48 M   1/3    M4549  Bend          OR 9:20 AM    36:25.0 11:44 
   20    64 Cy Smith                29 M   2/7    M2529  Redmond       OR 10:40 AM   39:26.2 12:42 
   21    16 Damon Degraw            22 M   1/1    M2024  Eugene        OR 10:40 AM   39:28.0 12:43 
   22    65 Natalie Smith           24 F   2/4    F2024  Redmond       OR 10:40 AM   39:29.2 12:43 
   23    40 Brooke Kronebusch       22 F   3/4    F2024  Bend          OR 10:40 AM   39:29.8 12:43 
   24    14 Justin Cook             28 M   3/7    M2529  Bend          OR 10:40 AM   39:30.1 12:43 
   25    13 Adam Child              35 M   3/6    M3539  Roseburg      OR 8:00 AM    39:32.4 12:44 
   26    42 Julie Lezotte           50 F   1/3    F5054  Bend          OR 10:20 AM   40:21.5 13:00 
   27    74 Shannon Vacca-Hunt      54 F   2/3    F5054  Bend          OR 10:20 AM   40:23.3 13:00 
   28    78 Marie Wourms            34 F   2/5    F3034  Bend          OR 10:20 AM   40:23.6 13:01 
   29    43 Onwyn Locke             25 F   3/5    F2529  Bend          OR 10:20 AM   40:23.6 13:01 
   30    67 Kristopher Strong       35 M   4/6    M3539  Redmond       OR 10:00 AM   42:48.6 13:47 
   31    15 Aaron Cuffley           29 M   4/7    M2529  Redmond       OR 10:00 AM   42:49.1 13:47 
   32    33 Brooke Jordan           27 F   4/5    F2529  Redmond       OR 10:00 AM   42:49.2 13:47 
   33    25 Tommy Hamilton          27 M   5/7    M2529  Redmond       OR 10:00 AM   42:51.5 13:48 
   34    34 Devin Jordan            25 M   6/7    M2529  Redmond       OR 10:00 AM   42:51.8 13:48 
   35    62 Monique Rasmussen       51 F   3/3    F5054  Bend          OR 8:40 AM    42:58.5 13:50 
   36    61 Rich Rasmussen          52 M   1/2    M5054  Bend          OR 8:40 AM    42:58.8 13:51 
   37    24 Chaz Gurule             32 M   1/2    M3034  Roseburg      OR 8:40 AM    45:33.2 14:40 
   38    44 Sherrie Lockwood        47 F   1/10   F4549  Madras        OR 8:40 AM    45:56.4 14:48 
   39    17 Cody Fredrickson        19 M   6/7    M1519  Roseburg      OR 8:00 AM    46:11.0 14:52 
   40    48 Michelle Mattingly      47 F   2/10   F4549  Bend          OR 10:20 AM   50:43.7 16:20 
   41    26 Ashley Hazdra           37 F   2/6    F3539  Bend          OR 10:20 AM   50:44.1 16:20 
   42    41 Amy Kuperstein          46 F   3/10   F4549  Bend          OR 10:20 AM   50:45.6 16:21 
   43    32 Naomi Jennings          28 F   5/5    F2529  Bend          OR 10:20 AM   50:45.8 16:21 
   44    37 Kristina Knittel        35 F   3/6    F3539  Bend          OR 10:20 AM   50:45.8 16:21 
   45    57 Shayla Pham             18 F   2/3    F1519  Roseburg      OR 8:40 AM    52:28.8 16:54 
   46    60 Manuel Quintero         39 F   4/6    F3539  Bend          OR 8:40 AM    54:11.7 17:27 
   47    66 Serenity Snow           35 M   5/6    M3539  Bend          OR 8:40 AM    54:12.4 17:27 
   48    20 Stefanie Goff-Dinsmore  46 F   4/10   F4549  Bend          OR 9:40 AM    55:33.6 17:53 
   49    53 Jennifer Padilla        42 F   1/3    F4044  Bend          OR 9:40 AM    55:33.8 17:54 
   50    73 Christina Townsend      18 F   3/3    F1519  Roseburg      OR 8:40 AM    55:34.5 17:54 
   51    12 Marilee Chapman         24 F   4/4    F2024  Madras        OR 12:00 PM   55:54.6 18:00 
   52    38 Patrick Kollars         32 M   2/2    M3034  Roseburg      OR 12:00 PM   55:55.1 18:00 
   53    52 Gregory Oliver          48 M   2/3    M4549  Bend          OR 9:40 AM    55:55.4 18:00 
   54    11 Jessie Casberg          32 F   3/5    F3034  Madras        OR 12:00 PM   55:55.7 18:01 
   55    58 Andrew Portier          29 M   7/7    M2529  Redmond       OR 12:00 PM   55:55.7 18:01 
   56    56 Rhett Perna             13 M   5/5    M0114  West Richland WA 9:00 AM  1:06:03.7 21:16 
   57    35 Vicki Kipp              48 F   5/10   F4549  Bend          OR 9:00 AM  1:07:05.5 21:36 
   58    70 Mandy Thoreson          37 F   5/6    F3539  Bend          OR 9:00 AM  1:07:05.9 21:36 
   59    69 Brandon Thoreson        36 M   6/6    M3539  Bend          OR 9:00 AM  1:07:06.9 21:37 
   60    50 Erika Mohr              45 F   6/10   F4549  Bend          OR 9:00 AM  1:07:07.1 21:37 
   61    54 Jesse Perna             17 M   7/7    M1519  West Richland WA 9:00 AM  1:07:08.6 21:37 
   62    71 Rebecca Timms           47 F   7/10   F4549  Bend          OR 9:00 AM  1:07:08.6 21:37 
   63    55 Nancy Perna             47 F   8/10   F4549  West Richland WA 9:00 AM  1:07:12.2 21:38 
   64    47 David Mackenzie         53 M   2/2    M5054  Bend          OR 9:00 AM  1:07:12.7 21:38 
   65    36 David Kline             45 M   3/3    M4549  Bend          OR 9:00 AM  1:07:14.4 21:39 
   66     9 Rebecca Bowman          49 F   9/10   F4549  Prineville    OR 9:00 AM  1:07:15.2 21:39 
   67     8 Julie Bond              68 F   1/1    F6569  Bend          OR 10:00 AM 1:24:28.8 27:12 
   68    22 Meggan Gould            46 F  10/10   F4549  Bend          OR 10:00 AM 1:24:29.2 27:12 
   69    49 Meredith Miner          57 F   1/1    F5559  Bend          OR 10:00 AM 1:24:30.1 27:12 
   70    19 Emily Friedman          30 F   4/5    F3034  Bend          OR 10:00 AM 1:24:30.2 27:12 
   71     6 Jessica Beauchemin      40 F   2/3    F4044  Bend          OR 10:00 AM 1:24:30.2 27:12 
   72     1 Jill Adams              41 F   3/3    F4044  Bend          OR 10:00 AM 1:24:30.4 27:12 
   73    45 Amanda Long             36 F   6/6    F3539  Bend          OR 10:00 AM 1:24:31.2 27:13 
   74     5 Goretti Barton          34 F   5/5    F3034  Bend          OR 10:00 AM 1:24:31.2 27:13