2020 Frozen Trail Runfest


                                                                                                      
                           Frozen Trail Runfest
                   Run or Freeze - The Choice is Yours!
                         Eugene, OR    12/05/2020

                      Results By Eclectic Edge Racing

                              15K Results

Place No.           Name            Ag S Div/Tot  Div    City            St Time      Pace  Start    Behind     Behind Leader    
===== ===== ======================= == = ======== ====== =============== == ========= ===== ======== ========== ============= 
    1   360 Adam Deheer             36 M   1/4    M3539  Eugene          OR 1:11:54.3  7:43 9:29:10                           
    2   350 Jesse Cargil            27 M   1/3    M2529  Springfield     OR 1:12:38.5  7:48 9:31:06     0:44.2     0:44.2     
    3   403 Samantha Lee            33 F   1/3    F3034  Eugene          OR 1:12:46.7  7:49 9:30:09     0:08.2     0:52.4     
    4   434 Austin Rea              21 M   1/2    M2024  Eugene          OR 1:16:25.0  8:12 9:29:20     3:38.3     4:30.7     
    5   485 Colton Hiler            25 M   2/3    M2529  Eugene          OR 1:16:30.7  8:13 9:29:24     0:05.7     4:36.4     
    6   393 James Julian            40 M   1/7    M4044  Salem           OR 1:17:57.7  8:22 9:30:13     1:27.0     6:03.4     
    7   483 Nathan Estes            32 M   1/2    M3034  Eugene          OR 1:20:58.0  8:42 9:29:15     3:00.3     9:03.7     
    8   443 Mike Rosling            42 M   2/7    M4044  Corvallis       OR 1:21:52.0  8:47 9:29:33     0:54.0     9:57.7     
    9   442 Ella Rosling            12 F   1/1    F1114  Corvallis       OR 1:22:03.9  8:49 9:29:30     0:11.9    10:09.6     
   10   354 Todd Coblentz           52 M   1/4    M5054  Stayton         OR 1:23:50.9  9:00 9:32:36     1:47.0    11:56.6     
   11   392 Patrick Johnson         36 M   2/4    M3539  Pleasant Hill   OR 1:24:17.0  9:03 9:29:39     0:26.1    12:22.7     
   12   386 Kelly Henry             45 M   1/3    M4549  Harrisburg      OR 1:26:02.4  9:14 9:29:55     1:45.4    14:08.1     
   13   441 Rachel Robinson         26 F   1/3    F2529  Eugene          OR 1:26:27.1  9:17 9:30:04     0:24.7    14:32.8     
   14   313 Josiah Brown            26 M   3/3    M2529  Glide           OR 1:27:27.6  9:23 9:30:40     1:00.5    15:33.3     
   15   239 Grayson Andrews         36 M   3/4    M3539  Springfield     OR 1:27:43.0  9:25 9:30:19     0:15.4    15:48.7     
   16   311 Caroline Brown          25 F   2/3    F2529  Glide           OR 1:27:52.4  9:26 9:30:29     0:09.4    15:58.1     
   17   391 Kelly Jacobson          37 F   1/4    F3539  Eugene          OR 1:30:07.3  9:41 9:30:35     2:14.9    18:13.0     
   18   357 Stephanie Crownover     35 F   2/4    F3539  Harrisburg      OR 1:31:00.4  9:46 9:31:17     0:53.1    19:06.1     
   19   417 Jeremy Morris           44 M   3/7    M4044  Klamath Falls   OR 1:31:44.4  9:51 9:29:44     0:44.0    19:50.1     
   20   372 Peter Fox               43 M   4/7    M4044  Eugene          OR 1:31:51.3  9:52 9:29:49     0:06.9    19:57.0     
   21   371 Charlie Fox             57 F   1/2    F5559  Eugene          OR 1:33:10.1 10:00 9:30:24     1:18.8    21:15.8     
   22   453 Dale Sommers            41 M   5/7    M4044  Bend            OR 1:33:15.8 10:01 9:31:31     0:05.7    21:21.5     
   23   488 Tyler Molatore          41 M   6/7    M4044  Roseburg        OR 1:35:42.2 10:17 9:31:00     2:26.4    23:47.9     
   24   409 Samantha Massie         26 F   3/3    F2529  Stayton         OR 1:35:57.6 10:18 9:32:43     0:15.4    24:03.3     
   25   390 Charles Hudson          62 M   1/3    M6064  Dorena          OR 1:36:08.2 10:19 9:32:06     0:10.6    24:13.9     
   26   484 Stanley Hall            66 M   1/2    M6569  Dexter          OR 1:36:33.8 10:22 9:30:51     0:25.6    24:39.5     
   27   394 Kai Kamealoha           23 M   2/2    M2024  Springfield     OR 1:37:33.4 10:28 9:31:11     0:59.6    25:39.1     
   28   381 John Hall               64 M   2/3    M6064  Eugene          OR 1:38:01.6 10:32 9:32:11     0:28.2    26:07.3     
   29   243 Omar Antonio Hernandez  40 M   7/7    M4044  Newport         OR 1:38:21.3 10:34 9:31:54     0:19.7    26:27.0     
   30   499 Emily Keady             43 F   1/1    F4044  Eugene          OR 1:39:09.3 10:39 9:32:30     0:48.0    27:15.0     
   31   446 Rob Rotert              38 M   4/4    M3539  Springfield     OR 1:39:36.0 10:42 9:31:37     0:26.7    27:41.7     
   32   422 Delaney O'Connor        23 F   1/3    F2024  Corvallis       OR 1:40:04.3 10:45 9:30:45     0:28.3    28:10.0     
   33   433 Cora Pyles              23 F   2/3    F2024  Eugene          OR 1:40:55.3 10:50 9:31:25     0:51.0    29:01.0     
   34   378 Robert Gustafson        68 M   2/2    M6569  Eugene          OR 1:44:16.1 11:12 9:34:00     3:20.8    32:21.8     
   35   486 Jessica Lantz           23 F   3/3    F2024  Eugene          OR 1:44:48.0 11:15 9:31:21     0:31.9    32:53.7     
   36   498 Gina Olson              47 F   1/3    F4549  Grants Pass     OR 1:44:53.9 11:16 9:32:16     0:05.9    32:59.6     
   37   373 Angila Franklin         39 F   3/4    F3539  Springfield     OR 1:45:58.7 11:23 9:31:42     1:04.8    34:04.4     
   38   420 Roger Nichols           71 M   1/1    M7074  Dexter          OR 1:46:27.9 11:26 9:31:48     0:29.2    34:33.6     
   39   477 Troy Wicks              54 M   2/4    M5054  Woodburn        OR 1:49:50.5 11:48 9:32:00     3:22.6    37:56.2     
   40   401 Jeff Lange              54 M   3/4    M5054  Eugene          OR 1:51:46.5 12:00 9:32:56     1:56.0    39:52.2     
   41   402 Kate Lange              58 F   2/2    F5559  Eugene          OR 1:52:35.5 12:05 9:32:50     0:49.0    40:41.2     
   42   355 Yara Coblentz           47 F   2/3    F4549  Stayton         OR 1:53:22.1 12:10 9:32:43     0:46.6    41:27.8     
   43   397 David Kingsella         52 M   4/4    M5054  Portland        OR 1:54:13.0 12:16 9:33:07     0:50.9    42:18.7     
   44   385 Steve Hawkins           62 M   3/3    M6064  Glide           OR 1:55:34.2 12:24 9:30:56     1:21.2    43:39.9     
   45   262 Steven Beegle           55 M   1/1    M5559  Hillsboro       OR 1:58:25.7 12:43 9:33:15     2:51.5    46:31.4     
   46   382 Tristan Hanson          33 M   2/2    M3034  Beaverton       OR 1:58:25.9 12:43 9:33:14     0:00.2    46:31.6     
   47   469 Danielle Vinson         31 F   2/3    F3034  Eugene          OR 2:03:15.6 13:14 9:33:02     4:49.7    51:21.3     
   48   411 Keith McConnell         76 M   1/1    M7579  Eugene          OR 2:07:55.3 13:44 9:33:22     4:39.7    56:01.0     
   49   235 Robyn Anderson          36 F   4/4    F3539  Springfield     OR 2:08:35.1 13:48 9:33:29     0:39.8    56:40.8     
   50   328 Janine Burgess          33 F   3/3    F3034  Florence        OR 2:19:21.9 14:58 9:32:24    10:46.8  1:07:27.6     
   51   254 Teleri Beaty            46 F   3/3    F4549  Portland        OR 2:19:22.6 14:58 9:32:23     0:00.7  1:07:28.3     
   52   452 Scott Smith             47 M   2/3    M4549  Harrisburg      OR 2:30:33.6 16:10 9:33:44    11:11.0  1:18:39.3     
   53   414 Adam Miller             47 M   3/3    M4549  Harrisburg      OR 2:30:36.5 16:10 9:33:44     0:02.9  1:18:42.2     
   54   487 Allene McKnight         54 F   1/1    F5054  Springfield     OR 2:35:01.6 16:38 9:33:51     4:25.1  1:23:07.3     
   55   389 Anna Houpt              66 F   1/1    F6569  Creswell        OR 2:35:56.4 16:44 9:33:36     0:54.8  1:24:02.1