2021 Shotgun Trail Blast


                                 
                            Shotgun Trail Blast
                              50K/25K/10K/5K
                         Marcola, OR    04/03/2021

                      Results By Eclectic Edge Racing
                                10K Results

Place No.   Name                    Ag S Div/Tot  Div    City             St Time      Pace  Ahead Time Leader Ahead  Start    City Place City Total    
===== ===== ======================= == = ======== ====== ================ == ========= ===== ========== ============= ======== ========== ========== 
    1   174 Joe Uhan                43 M   1/3    M4044  Eugene           OR   46:17.7  7:28                          9:03:01           1         14 
    2    18 John Butler             37 M   1/5    M3539  Eugene           OR   47:45.8  7:42    1:28.1     1:28.1     9:03:11           2         14 
    3    59 Ricky Hoffman           31 M   1/1    M3034  Roseburg         OR   47:54.3  7:43    0:08.5     1:36.6     9:03:01           1          3 
    4   103 Matthew Rasmussen       36 M   2/5    M3539  Salem            OR   50:42.0  8:10    2:47.7     4:24.3     9:03:03           1          4 
    5    52 Kelly Henry             45 M   1/6    M4549  Harrisburg       OR   52:18.0  8:25    1:36.0     6:00.3     9:03:04           1          4 
    6    13 Gary Bean               49 M   2/6    M4549  Merlin           OR   55:30.1  8:56    3:12.1     9:12.4     9:03:09           1          1 
    7    64 Titus Hull              18 M   1/1    M1519  Roseburg         OR   55:52.7  9:00    0:22.6     9:35.0     9:03:08           2          3 
    8   134 Elizabeth Stamm         37 F   1/5    F3539  Corvallis        OR   56:09.6  9:03    0:16.9     9:51.9     9:03:06           1          2 
    9    66 Kelly Jacobson          37 F   2/5    F3539  Eugene           OR   58:21.7  9:24    2:12.1    12:04.0     9:03:06           3         14 
   10    25 Stephanie Crownover     35 F   3/5    F3539  Harrisburg       OR   58:38.6  9:27    0:16.9    12:20.9     9:03:07           2          4 
   11    62 Charles Hudson          63 M   1/2    M6064  Dorena           OR 1:00:34.7  9:45    1:56.1    14:17.0     9:03:15           1          1 
   12   119 Kristi Schneider        43 F   1/3    F4044  Eugene           OR 1:01:30.0  9:54    0:55.3    15:12.3     9:03:07           4         14 
   13   183 Robert Gustafson        68 M   1/1    M6569  Eugene           OR 1:01:58.3  9:59    0:28.3    15:40.6     9:03:05           5         14 
   14    34 Angila Franklin         40 F   2/3    F4044  Springfield      OR 1:02:39.6 10:06    0:41.3    16:21.9     9:03:17           1          5 
   15    43 Shauna Hartz            58 F   1/2    F5559  Veneta           OR 1:02:43.6 10:06    0:04.0    16:25.9     9:03:12           1          1 
   16    60 Michelle Holcomb        27 F   1/2    F2529  Oakland          OR 1:03:18.1 10:12    0:34.5    17:00.4     9:03:10           1          1 
   17    72 Callie Johnston         36 F   4/5    F3539  Eugene           OR 1:04:37.9 10:25    1:19.8    18:20.2     9:03:08           6         14 
   18   158 Charlie Burnett         43 M   2/3    M4044  Eugene           OR 1:04:48.2 10:26    0:10.3    18:30.5     9:03:10           7         14 
   19     2 Kelly Albers            45 F   1/2    F4549  Albany           OR 1:05:14.0 10:30    0:25.8    18:56.3     9:03:09           1          1 
   20    55 Joshua Hevel            42 M   3/3    M4044  Salem            OR 1:05:20.6 10:31    0:06.6    19:02.9     9:03:15           2          4 
   21   162 John Hall               64 M   2/2    M6064  Eugene           OR 1:06:11.0 10:40    0:50.4    19:53.3     9:03:12           8         14 
   22    91 Rochelle Monson         51 F   1/2    F5054  Beaverton        OR 1:06:14.4 10:40    0:03.4    19:56.7     9:03:08           1          1 
   23    82 Marek Maker             38 M   3/5    M3539  Eugene           OR 1:07:29.9 10:52    1:15.5    21:12.2     9:03:14           9         14 
   24   179 Roger Nichol            71 M   1/1    M7074  Dexter           OR 1:08:51.4 11:05    1:21.5    22:33.7     9:03:06           1          1 
   25   175 Brent Woods             52 M   1/2    M5054  Springfield      OR 1:09:39.6 11:13    0:48.2    23:21.9     9:03:11           2          5 
   26   182 Kate Ross               43 F   3/3    F4044  Alvadore         OR 1:10:02.9 11:17    0:23.3    23:45.2     9:03:07           1          1 
   27    49 David Hazel             38 M   4/5    M3539  Salem            OR 1:12:04.4 11:36    2:01.5    25:46.7     9:03:11           3          4 
   28    50 Joy Hazel               30 F   1/2    F3034  Salem            OR 1:12:09.9 11:37    0:05.5    25:52.2     9:03:10           4          4 
   29    96 Michelle Olson          48 F   2/2    F4549  Portland         OR 1:12:26.7 11:40    0:16.8    26:09.0     9:03:15           1          1 
   30   124 Shantelle Shipton       26 F   2/2    F2529  Springfield      OR 1:13:30.7 11:50    1:04.0    27:13.0     9:03:07           3          5 
   31   167 Sean Remington          37 M   5/5    M3539  Eugene           OR 1:13:32.3 11:51    0:01.6    27:14.6     9:03:06          10         14 
   32   152 Mika Welborn            54 F   2/2    F5054  Springfield      OR 1:14:22.8 11:59    0:50.5    28:05.1     9:03:18           4          5 
   33    63 Orville Hull            50 M   2/2    M5054  Roseburg         OR 1:16:07.0 12:15    1:44.2    29:49.3     9:03:09           3          3 
   34    38 Amanda Gray             34 F   2/2    F3034  Stayton          OR 1:16:10.5 12:16    0:03.5    29:52.8     9:03:18           1          1 
   35   155 Liz Wigham              55 F   2/2    F5559  Eugene           OR 1:16:48.0 12:22    0:37.5    30:30.3     9:03:16          11         14 
   36   104 Michael Richardson      57 M   1/1    M5559  Eugene           OR 1:17:50.8 12:32    1:02.8    31:33.1     9:03:12          12         14 
   37    45 Craig Hass              49 M   3/6    M4549  Springfield      OR 1:20:24.9 12:57    2:34.1    34:07.2     9:03:22           5          5 
   38    48 Patricia Hayward        36 F   5/5    F3539  Eugene           OR 1:20:44.3 13:00    0:19.4    34:26.6     9:03:11          13         14 
   39   110 Tim Romanowski          48 M   4/6    M4549  Corvallis        OR 1:23:03.5 13:22    2:19.2    36:45.8     9:03:19           2          2 
   40   127 Scott Smith             48 M   5/6    M4549  Harrisburg       OR 1:26:18.5 13:54    3:15.0    40:00.8     9:03:22           3          4 
   41   128 Sharon Smith            62 F   1/1    F6064  Eugene           OR 1:29:45.5 14:27    3:27.0    43:27.8     9:03:20          14         14 
   42    90 Adam Miller             47 M   6/6    M4549  Harrisburg       OR 1:33:18.8 15:02    3:33.3    47:01.1     9:03:22           4          4 
   43    61 Anna Houpt              66 F   1/1    F6569  Creswell         OR 1:40:07.0 16:07    6:48.2    53:49.3     9:03:23           1          1